جلبک دریایی برای گل عنکبوتی

جلبک دریایی برای گل عنکبوتی

جلبک دریایی برای گل عنکبوتی

گل عنکبوتی یا برگ گندمی از گیاهان آپارتمانی متعلق به خانواده لیلیاسه میباشد که ظاهر جذاب و همیشه سبز دارد؛ از گل عنکبوتی گونه های بسیار متنوعی در جهان وجود دارد که تاکنون تقریبا ۲۱۵ گونه از آن شناسایی شده است و ما در این مقاله از سایت آل کود قصد داریم از اثرات عصاره جلبک دریایی برای گل عنکبوتی مطالب مفید و خواندنی خدمت شما دوستداران  و گیاه ارائه دهیم.

جالب است بدانید این گیاه دوست داشتنی بسیار ارزان قیمت می‌باشد و برای نگهداری در فضای آپارتمان انتخاب خوبی است زیرا از یک سو ظاهر زیبایی دارد و از سوی دیگر قادر به تصفیه هوای محیط از گازهای خطرناکی مانند منوکسید کربن، زایلن، بنزن و …است.

برگ های دراز و نخل مانند گل عنکبوتی ظاهر زینتی بدان بخشیده که وجود نوارهای سفید در میان برگ آن بر این زیبایی افزوده است.

از محبوب ترین نوع برگ گندمی که توسط علاقه مندان به گل و گیاه در کشور نگهداری میشود، می توان به سه گونه دارای برگ های سبز، گل عنکبوتی دارای میان برگ سفید با حاشیه سبز و گونه دارای حاشیه سفید و میان برگ سفید اشاره نمود.

اکنون با شرایط نگهداری گل عنکبوتی و کودهایی که تاثیر مثبت بر رشد و طراوت این گیاه دارند بیشتر آشنا خواهید شد.

روش نگهداری گل عنکبوتی یا برگ گندمی چگونه است؟

روش نگهداری گل عنکبوتی

نور خورشید

بهترین زاویه تابش نور خورشید برای برگ گندمی، تابش غیر مستقیم و فیلتر شده از پشت پنجره جنوبی منزل است تا از یک سو مقدار موردنیاز نور در اختیار گیاه قرار گیرد و از سوی دیگر برگ های سبز و زیبای گل عنکبوتی نسوزند.

یکی از نشانه های کمبود نور در این گیاه، طویل شدن برگ ها و ایجاد شکنندگی در آنها می‌باشد لذا این گیاه آپارتمانی را از منبع آفتاب بهره مند سازید.

نحوه آبیاری گل عنکبوتی

به انتهای گلدان نگاه کنید اگر دارای سوراخ زهکشی نباشد، از آب دادن پی در پی و خیساندن بیش از حد گلدان بپرهیزید زیرا زمینه ابتلا گل عنکبوتی به بیماری ریشه ای و پوسیدگی فراهم میشود.

بهترین حالت برای آبیاری مجدد این گیاه، پس از خشک شدن سطح خاک می‌باشد که در فصل تابستان به سبب گرمای هوا تعداد دفعات آبیاری زیاد خواهد بود. لازم به ذکر است در دمای بیشتر از ۱۵ درجه سانتی گراد بهتر است با اسپری نمودن روی سطح برگ به طراوت این گیاه کمک نمایید.

خاک مناسب

از خاک های مختلفی برای بستر گل عنکبوتی استفاده میشود و مناسب ترین نوع آن خاک دارای قابلیت زهکشی بالا و توانایی عبور آب اضافی از لابه لای بافت خاک می‌باشد. یکی از ترکیباتی که میتوانید برای گلدان برگ عنکبوتی آماده کنید، مخلوط ماسه و خاک باغچه با نسبت ۵۰ درصد از هر یک می‌باشد.

لازم به ذکر است این گیاه محیط قلیایی را تا حدی دوست دارد.

کود مناسب

بیشتر بخوانبد: کود جلبک دریایی برای برگ بیدی

عالی ترین گزینه کودی گل عنکبوتی استفاده از کود مایع حل شده در آب است تا به ویژه در فصول رشد به بهترین وجه رشد نماید. اما برای کوددهی گل عنکبوتی از چه ماده تقویتی استفاده کنیم؟

  • در میان کودهایی که ممکن است توسط افراد مختلف برای شما معرفی شوند، استفاده از کود ارگانیک را در اولویت قرار دهید زیرا از یک سو دارای منشا طبیعی بوده و از سوی دیگر به اندازه کافی غنی و قدرتمند هستند تا گیاه شما را تغذیه نمایند.
  • یکی از موثرترین کودهای ارگانیک که به سرعت شاهد اثر رشدی آن بر گل عنکبوتی خواهید بود، کود جلبک دریایی برای گل عنکبوتی می‌باشد. کود جلبک دریایی شوک ماده مغذی پر ارزش و غنی از عناصر غذایی رشد، ریز مغذی ها و عناصر کمیاب، بیش از ۶۵ گونه هورمون های محرک رشد، آمینو اسید و عصاره جلبک آسکوفیلوم نودوسوم می‌باشد که به عنوان کود کامل گیاه شما را متحول می نماید.
  • این محصول شگفت انگیز نه تنها خود مواد مغذی در دسترس ریشه و برگ گل عنکبوتی قرار می دهد، بلکه با افزایش میزان جذب عناصر از خاک گلدان، کاری می کند گیاه هیچ گونه کمبودی نداشته باشد و نیاز به افزون کودهای شیمیایی کاملا متوقف شود.
  • در صورتی که حواستان نبوده و گیاه مدتی در هوای سرد قرار گرفته باشد ‌اما پیش از آن از جلبک دریایی برای گل عنکبوتی استفاده کرده باشید، اتفاق بدی برای گیاهتان نخواهد افتاد زیرا تا حد زیادی با این ماده ارگانیک مقاومت گیاه در برابر استرس های محیطی افزایش پیدا خواهد نمود.
  • از دیگر تاثیرات عصاره جلبک دریایی شوک بر این گیاه زیبای آپارتمانی، تولید ریشه بزرگ، قوی و سالم می‌باشد که کمک بسیاری در افزایش طول عمر آن خواهد نمود.

دمای مناسب

برگ گندمی نیز همانند هر گیاه آپارتمانی در رنج دمایی خاصی بیشترین عملکرد را دارد؛ این محدوده برای این گیاه بین ۱۵ آلی ۲۵ درجه سانتی گراد می‌باشد که تغییرات دمایی تا حدود ۵ درجه برای آن قابل تحمل است. دقت نمایید گیاه در دمای بیشتر از ۳۰ درجه سانتی گراد قرار نگیرد زیرا برگ های آن در شرایط گرمای بیش از حد محیط پژمرده، بیخیال و رنگ پریده خواهند شد.

برای مطالعه: کود جلبک دریایی برای سانسوریا

جلبک دریایی برای گیاهان آپارتمانی

تکثیر گل عنکبوتی از طریق بذر

برای تکثیر این گیاه با روش کاشت بذر لازم است در فصل پاییز بذر این گیاه را برداشته و تا فرا رسیدن فصل بهار نگهداری نمایید.

این بذر را در گلدانی که خاک سالم و عاری از آفت و علف هرز دارد در بخش سطحی خاک قرار دهید و روی گلدان پلاستیک نازک بکشید و با سوراخ نمودن پلاستیک اجازه دهید هوا به بذر برسد.

در صورت قرارگیری بذر در شرایط مطلوب، تقریبا پس از گذشت ۶ آلی ۸ هفته جوانه زنی بذر را شاهد خواهید بود. هم چنین بهترین شرایط دمایی برای نگهداری بذر در گلذاان، بین ۱۸ آلی ۲۲ درجه سانتی گراد و در محیط مرطوب پوسیده با پلاستیک است.

تکثیر گل عنکبوتی

تکثیر گل عنکبوتی از طریق بوته مادری

در این روش نیاز است گیاه مادری به اندازه ای رشد کرده باشد که ساقه های بلند آن دارای برگ های کوچک باشد تا بتوان با جدا نمودن این گیاهچه در آب و یا بستر خاک غنی، به سرعت ریشه دار شده و به رشد آن امیدوار شد.

دقت کنید گیاه مادری که برای تکثیر با این روش انتخاب میکنید کاملا سالم و به دور از بیماری ریشه ای و آفت باشد.

جالب است بدانید برگ گندمی به راحتی در آب نیز ریشه دار می‌شود که برای تسریع در این امر میتوانید از هورمون ریشه زایی شوک کمک بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366