کود جلبک دریایی برای سانسوریا

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

گیاه سانسوریا یکی از زیباترین گیاهانی است که امروزه افراد زیادی در منزل و یا محل کارشان از آن نگهداری می‌کنند. این گیاه جذاب، مقاومت زیادی در مقابل سرما، آفات و بیماری‌ها دارد و می‌تواند در محیط‌های مختلف به رشد خود ادامه دهد. شما می‌توانید این گیاه محبوب را در رنگ‌های مختلفی تهیه کنید و دکوراسیون محیط مورد نظرتان را بسیار زیباتر کنید. سانسوریا با این که گیاهی مقاوم است اما برای رشد بهتر، به تغذیه و کوددهی‌ احتیاج دارد. کود جلبک دریایی برای سانسوریا یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توانید از آن بهره بگیرید.

این کود مغذی می‌تواند کمک کند گیاه سانسوریا عملکرد بالاتری داشته باشد و رشد آن نیز دچار اختلال نشود. کود جلبک دریایی به بهترین شکل ممکن نیازهای گیاه را فراهم می‌کند و اجازه نمی‌دهد برگ‌های گیاه پژمرده شوند. به طور معمول کود جلبک دریایی برای این گیاه خواص فوق العاده‌ای دارد اما باید از آن به صورت صحیح استفاده کنید تا نتیجه بهتری حاصل شود.

نحوه کوددهی سانسوریا با استفاده از جلبک دریایی

کوددهی گیاه سانسوریا اصلا کار سختی نیست و می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید. کوددهی این گیاه جذاب معمولا به روش‌؛ محلول پاشی، آبیاری و پخش سطحی صورت می‌گیرد. در روش محلول پاشی باید از کود مایع استفاده کنید. دقت داشته باشید؛ کود جلبک دریایی مایع به تنهایی غلظت زیادی دارد و اگر از آن به صورت خالص استفاده کنید، گیاه آسیب می‌بیند.

به همین علت ابتدا باید کودتان را با مقداری آب تصفیه شده مخلوط کنید و سپس از آن استفاده کنید. پس از آماده کردن کود، باید آن را به قسمت‌های مختلف گیاه سانسوریا اسپری کنید. اگر برگ‌های گیاه‌‌تان شادابی خود را از دست داده‌اند، بهتر است کود جلبک دریایی را بر روی یک دستمال نرم اسپری کنید و سپس با کمک آن، برگ‌های سانسوریا را تمیز کنید.

در روش آبیاری نیز باید کود جلبک دریایی مایع یا پودری را با مقداری آب مخلوط کنید و سپس آن را به صورت مستقیم، به خاک گلدان‌تان اضافه کنید تا مواد و املاح مغذی موجود در کود به سرعت جذب ریشه گیاه شوند و اثر خود را به جای بگذارد.

کود جلبک دریایی برای سانسوریا را می‌توانید به روش پخش سطحی هم استفاده کنید. در این روش باید از کود پودری استفاده کنید و آن را به صورت مساوی بر روی سطح خاک گلدان‌تان بریزید و اجازه دهید به مرور زمان با خاک مخلوط شود.

اگر خودتان کود جلبک دریایی را با خاک گلدان سانسوریا مخلوط کردید، مواظب باشید به ریشه گیاه آسیبی وارد نشود زیرا اگر ریشه دچار آسیب شود، رشد گیاه متوقف می‌شود. همچنین برای به دست آمدن نتیجه‌ای عالی‌تر بهتر است بعد از اتمام کوددهی، کار آبیاری را هم انجام دهید و مقداری آب به گلدان‌تان اضافه کنید.

خرید کود جلبک دریایی 

زمان کوددهی سانسوریا با استفاده از جلبک دریایی

کود جلبک دریایی را می‌توانید برای این گیاه زیبا هر زمانی که خواستید استفاده کنید اما بهتر است زیاد این کار را انجام ندهید و در ماه، 2 بار کار کوددهی را انجام دهید. دقت داشته باشید کوددهی بیش‌ از اندازه می‌تواند به گیاه شما آسیب وارد کند.

بنابر این بهتر است فقط در زمان‌هایی که گیاه احتیاج دارد، کار کوددهی را انجام دهید‌. کوددهی سانسوریا در فصل رشد که معمولاً بهار و تابستان است، می‌تواند بسیار مؤثر باشد. به همین علت بهتر است در این زمان با استفاده از روش‌های مناسب، کار کوددهی را انجام دهید و گیاه خود را تقویت کنید.

کود جلبک دریایی برای سانسوریا

میزان مصرف کود جلبک دریایی برای گیاه سانسوریا

به‌ طور معمول نمی‌توان یک اندازه مشخص برای مصرف این کود طبیعی در نظر گرفت و شما باید با توجه به یک‌سری عوامل و شرایط مختلف مانند؛ سن گیاه، جنس خاک، نیاز گیاه، فصل و… از مقدار مناسبی کود جلبک دریایی بهره بگیرید و کار کوددهی را انجام دهید.

دقت داشته باشید؛ مصرف بیش‌ از اندازه و نامناسب از کود جلبک دریایی ممکن است موجب شود سلامت گیاه‌تان به خطر بی‌افتد. اما و اگر به مطالب گفته شده در این مقاله و دستورالعمل‌های موجود بر روی جلد کود توجه کنید، هیچ گونه مشکلی ایجاد نمی‌شود و گیاهان بسیار سالم‌تری هم خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: فواید و خواص کود جلبک دریایی برای گیاھان آپارتمانی

مزایای جلبک دریایی برای گیاه سانسوریا

 • کود جلبک دریایی برای سانسوریا مانند یک مکمل غذایی غنی عمل می‌کند و با کمک آن می‌توانید گیاه شاداب‌تر و زیباتری داشته باشید.
 • کود جلبک دریایی سلامت گیاه‌تان را تضمین می‌کند و اجازه نمی‌دهد آسیبی به آن وارد شود.
 • با استفاده از این کود طبیعی می‌توانید ساختار خاک را اصلاح کنید و یک خاک حاصلخیزتر داشته باشید.
 • کود جلبک دریایی جلوی وارد شدن استرس به سانسوریا را می‌گیرد و اجازه نمی‌دهد هنگام تعویض گلدان، آسیبی به گیاه وارد شود.
 • با مصرف به‌ اندازه و مناسب از این کود می‌توانید رشد ساقه، برگ‌ها و ریشه گیاه را افزایش دهید.
 • کود جلبک دریایی یک منبع پایدار است و هیچ‌ گونه آسیبی به محیط‌ زیست وارد نمی‌کند.
 • گیاه سانسوریا برای رشد مناسب به املاح مغذی زیادی همچون آهن، فسفر، منیزیم، پتاسیم، بور، نیتروژن و… احتیاج دارد و با مصرف کود جلبک دریایی می‌توانید به‌ راحتی تمام آن‌ها را در اختیار گیاه قرار دهید.
 • این کود ارگانیک شوری خاک را به‌ خوبی برطرف می‌کند و رطوبت موجود در خاک را هم تا حدود زیادی افزایش می‌دهد.
 • کود جلبک دریایی اجازه نمی‌دهد گیاه‌تان دچار یخ‌زدگی شود و از بین برود.
 • این کود بی‌نظیر برگ‌های سانسوریا را بسیار شاداب می‌کند و اجازه نمی‌دهد آن‌ها پژمرده و زرد شوند.
 • با کمک کود مغذی جلبک دریایی می‌توانید در سریع ترین زمان ممکن، بیماری‌های رایج را از بین ببرید و اجازه ندهید آن‌ها به سلامت گیاه آسیبی وارد کنند.
 • کود جلبک دریایی نیاز گیاه به آب را بسیار کاهش می‌دهد و اجازه نمی‌دهد ریشه آن خشک شود.

سخن پایانی

بدون شک کود جلبک دریایی برای سانسوریا می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد و اثرات عالی از خود به جای بگذارد. بنابر این بهتر است هر چند وقت یک‌ بار با کمک آن، گیاه خود را تغذیه کنید و اجازه ندهید عوامل محیطی آسیب‌زا، صدمه‌ای به گیاه‌تان وارد کند. کود جلبک دریایی بر خلاف سایر کودهای بی‌کیفیت موجود در بازار، هیچ‌ گونه آسیبی به ریشه و سایر قسمت‌های گیاه وارد نمی‌کند و می‌تواند سلامت دائمی را به گیاهان‌تان هدیه دهد.

کود جلبک دریایی برای سانسوریا
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *