کود جلبک دریایی برای برگ بیدی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود جلبک دریایی برای برگ بیدی

برگ بیدی یا گیاه آپارتمانی محبوب همیشگی، از قدیم الایام مهمان خانه های ما بوده و اکثر علاقه مندان به گل و گیاه تجربه نگهداری از نوع بنفش رنگ برگ بیدی را دارند. اگر به دنبال گیاهی با قدرت تکثیر سریع، روش نگهداری ساده، طیف رنگ برگ های متنوع و دارای توانایی رشد سریع در مدت زمان کوتاه هستید، نگهداری از برگ بیدی ایده عالی است. اما آیا برگ بیدی در هر شرایطی قابلیت تکثیر زیاد را دارد؟

درست است که این گیاه جذاب آپارتمانی با محیط های مختلف به خوبی سازگار شده و تولید برگ های زیاد می کند اما در صورت فراهم نبودن شرایط ضروری برای آن، از پا می افتاد یا کوچک خواهد ماند. لذا با فراهم نمودن شرایط عالی جهت رشد موثر برگ بیدی می توانید از شادابی و رشد این گیاه دوست داشتنی لذت ببرید.

یکی از این شرایط کود دهی برگ بیدی با استفاده از کود ارگانیک جلبک دریایی می‌باشد که تاثیر فوق العاده ای بر درشتی برگها و رشد و طراوت آن میگذارد.

در ادامه این مقاله از سایت آل کود نکات اجمالی بر شرایط مهم نگهداری برگ بیدی خواهیم پرداخت؛ لذا با ما در این مقاله مهم و خواندنی همراه باشید.

فهرست محتوا مقاله

۱.کاربرد کود جلبک دریایی برای برگ بیدی

۲.اثرات کود جلبک دریایی برای برگ بیدی

۳.شرایط نگهداری موفقیت آمیز برگ بیدی

کود جلبک دریایی برای برگ بیدی

 

خرید کود جلبک دریایی 

کاربرد کود جلبک دریایی برای برگ بیدی

برگ بیدی نیز همانند هر گیاه و موجود زنده از مواد غذایی موجود در خاک برای رشد خود بهره میبرد. مادامی که مواد مغذی کاهش یابد منبع تغذیه ای این گیاه نیز به اتمام خواهد رسید لذا استفاده از منبع ارگانیک جهت تقویت برگ بیدی را در اولویت قرار دهید؛ یکی از کودهای تقویتی طبیعی، کود جلبک دریایی برای برگ بیدی است که سرشار از عناصر معدنی، هورمون های رشد و عناصر کم مصرف می باشد.

نام جلبک دریایی نشان دهنده استخراج این کود از منابع ارگانیک موجود در دل اقیانوس ها و دریاها می‌باشد که به کمک گیاهان شتافته و آنها را از مزایای عالی خود بهره مند میسازد.

این کود عناصر غذایی مهم و با ارزشی را در اختیار دارد که میتوان آن را در مراحل رشدی و زندگی برگ بیدی استفاده نمود؛ همچنین به سبب استخراج از منابع پایدار طبیعی، نه نگران آسیب به گیاه خواهید بود و نه محیط زیست.

اثرات کود جلبک دریایی برای برگ بیدی

•اگر خواهان قلمه زدن گیاه برگ بیدی خود هستید اما رشد کافی ندارد، با محلول پاشی جلبک دریایی موجبات درشتی برگها و افزایش تعداد آنها را فراهم کنید.

•قرار دادن قلمه برگ بیدی در محلول حاوی جلبک دریایی، سبب ریشه زایی بهتر گیاه شده و سرعت تکثیر آن را بالا میبرد؛ همچنین با تامین مواد مغذی برای قلمه، سبب تقویت بهتر و کشت موفقیت آمیز آن در گلدان خواهید شد.

•جلبک دریایی به گیاه برگ بیدی کمک می نماید مواد معدنی و آلی موجود در خاک را به نحو احسن جذب نموده و شادابی و رشد برگ بیدی تضمین شود زیرا با مصرف عناصر غذایی نیازهای تغذیه ای آن تامین خواهند شد.

•جلبک دریایی طیف گسترده ای از عناصر مغذی، بیش از ۷۰ گونه هورمون های رشدی و محرک،آمینو اسید ها و …را در ترکیب خود جای داده و استفاده از آن برای برگ بیدی به معنای انفجار در رشد گیاه است.

•اگر نگران از دست دادن گیاه خود در مدت زمان کوتاه هستید، با محلول پاشی جلبک دریایی طول عمر گل و گیاه خانگی خود را افزایش دهید.

 

کود جلبک دریایی برای برگ بیدی

شرایط نگهداری موفقیت آمیز برگ بیدی

آبیاری

برگ بیدی رطوبت را تا جایی دوست دارد که غرق در آب نشود زیرا اگر در آبیاری این گیاه افراط کنید، ریشه های گسترده آن دچار پوسیدگی خواهند شد. لذا نکاتی که بایستی در آبیاری برگ بیدی توجه کنید، استفاده از گلدان زهکشی مطلوب جهت خروج آب اضافی از آن و انجام مجدد آبیاری پس از خشک شدن سطح خاک گلدان است با این کار سلامتی برگ بیدی تا حد زیادی تضمین خواهد شد.

بهتر است دفعات آبیاری برگ بیدی در تابستان هفته ای یک سری و در زمستان به ماهی یک بار کاهش پیدا کند.

نور خورشید

برگ بیدی عاشق نور است و به سمت آن حرکت میکند اما تابش غیر مستقیم خورشید را دوست دارد. سعی کنید گلدان را در مکان پر نور پشت پرده پنجره قرار دهید تا نیاز نوری آن به طور کامل برآورده شود زیرا کمبود نور سبب کمرنگی طراحی برگ ها و رنگ آن خواهد شد و با ادامه این شرایط طرح برگی ناپدید می گردد.

رطوبت مورد نیاز

برگ بیدی رطوبت را دوست دارد اما میتواند در شرایط بی آبی تا مدت زمان زیادی دوام بیاورد اما به شرطی که از منبع نور کافی بهره مند گردد. بهتر است برای سرحال ماندن گیاه، رطوبت محیط زیاد کاهش نیابد.

دمای مورد نیاز

گستره دمایی ۱۸ تا ۲۳ درجه سانتی گراد شرایط دمایی باب میل برگ بیدی است اما این گیاه توانایی زندگی در هوای گرمتر از ۲۳ درجه سانتی گراد را نیز دارد.

سعی کنید گیاه شرایط دمایی پایین تر از ۱۰ درجه سانتی گراد را متحمل نشود زیرا ممکن است برگ ها دچار تغییر رنگ یا آسیب گردند.

خاک گلدان

انتخاب خاکی با قدرت زهکشی بالا گیاه را از صدمات آبیاری زیاد حفظ می نماید زیرا مقدار اضافی آب را از خود عبور میدهد. این گیاه را می توانید در گلدان حاوی خاک ویژه گیاهان زینتی یا گلدان دارای ترکیب شن، ماسه و خاک باغچه بکارید.

کوددهی

با اینکه برگ بیدی گیاه سریع الرشدی است و به کوددهی آنچنانی نیاز ندارد، اما اگر خاک غنی و سرشار از مواد آلی و مغذی نداشته باشد، بهتر است کوددهی گردد.

یکی از کودهای پیشنهادی کود جلبک دریایی برای برگ بیدی است که در فصل تابستان هر دو هفته یکبار و در فصل زمستان کاهی یکبار برای گیاه زیبای خود بکار ببرید.

هم چنین اگر نگران غنی بودن خاک گلدان هستید، با مصرف اسید هیومیک مواد آلی و عناصر غذایی کافی در اختیار گلدان قرار دهید. این کود هم چنین عناصر موجود در خاک را که قابل استفاده برای ریشه نمی باشند کلاته می سازد.

 

جلبک دریایی برای درخت لیمو

 

 

فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *