تاثیرات شگفت انگیز عصاره جلبک دریایی بر روی میوه و درخت سیب

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

سیب یکی از خوشمزه‌ترین میوه‌هایی است که به‌ طور معمول در تمام فصل‌های سال می‌توانید آن را در بازار پیدا کنید. درخت سیب برای رشد به شرایط خیلی سخت و محدودی احتیاج ندارد و می‌تواند به‌ راحتی در تمام مناطق به رشد خود ادامه دهد. البته برای این‌ که درخت باروری بیشتری داشته باشد و رشد آن نیز متوقف نشود، باغداران باید هر چند وقت یک‌بار با استفاده از کودهای غنی و طبیعی مانند کود جلبک دریایی اقدام به تغذیه کردن آن‌ها کنند. تاثیرات شگفت انگیز عصاره جلبک دریایی بر روی میوه و درخت سیب بسیار زیاد هستند و اگر به درستی از این کود استفاده کنید، می‌توانید تمام آن‌ها را مشاهده نمایید.

کود جلبک دریایی می‌تواند تمام املاح و مواد ضروری را در اختیار درختان سیب قرار دهد و اجازه ندهد آن‌ها دچار کمبود تغذیه و آسیب شوند. این کود علاوه‌بر تأثیر گذاشتن بر روی سلامت درخت و میوه‌ها، می‌تواند ساختار خاک را نیز به خوبی اصلاح کند و خاکی غنی و حاصلخیز به شما هدیه دهد.

کود جلبک دریایی سرشار از عناصر مغذی همچون؛ فسفر، منیزیم، نیتروژن، روی، آهن، پتاسیم و کلسیم است و با مصرف آن، دیگر نیازی به خرید کودهای مختلف نیست و می‌توانید در هزینه‌های‌تان تا حدود زیادی صرفه‌جویی کنید. این کود ارگانیک می‌تواند ظرفیت نگهداری آب در خاک را افزایش دهد و اجازه ندهد ریشه درخت خشک شود.

خرید کود جلبک دریایی 

مزایای عصاره جلبک دریایی برای میوه درخت سیب

 • با مصرف به‌ اندازه و مناسب کود جلبک دریایی می‌توانید محصولات مرغوب و سالم‌تری داشته باشید و عملکرد محصولات خود را نیز بهبود دهید.
 • کود جلبک دریایی می‌تواند خاک و ریشه درخت را به‌ خوبی تقویت کند و جلوی آسیب رسیدن به آن‌ها را بگیرد.
 • با مصرف کود جلبک دریایی می‌توانید گل‌دهی درخت سیب را افزایش دهید و میزان تولید محصولات را نیز چندین برابر کنید.
 • این کود می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن شوری خاک را بر طرف کند و علف‌های هرز را هم از بین ببرد.
 • یکی دیگر از تاثیرات شگفت انگیز عصاره جلبک دریایی بر روی میوه و درخت سیب که بسیار اهمیت دارد، جلوگیری از پوک شدن و آسیب دیدن میوه‌ها است.
 • این کود مغذی کمک می‌کند شاخه و برگ‌های درخت سیب به خوبی تقویت شوند و وزن میوه‌ها نیز بهبود یابد.
 • کود ارگانیک جلبک دریایی تمام بیماری‌ها، آفات و مشکلات رایج درخت سیب را از بین می‌برد و اجازه نمی‌دهد هیچ کدام از آن‌ها آسیبی به ریشه و قسمت‌های مختلف درخت برسانند.
 • این کود طبیعی از درخت و میوه‌ها در برابر سرما، گرما، کم‌آبی، قارچ‌ها، حشرات مضر و… به شکل فوق العاده‌ای محافظت می‌کند.
 • کود جلبک دریایی اجازه نمی‌دهد میوه‌ها نرم و بی‌کیفیت شوند و یا این که طعم و رنگ‌شان خراب شود.
 • شما می‌توانید از این کود غنی به‌ عنوان یک بهبود دهنده خاک کمک بگیرید و خیلی سریع تمام ناخالصی‌ها و مواد شیمیایی موجود در خاک را از بین ببرید.
 • این کود حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات است و می‌تواند کمک کند میوه‌ها بسیار خوش طعم‌تر شوند.
 • با مصرف عصاره جلبک دریایی می‌توانید از محصولات در برابر خسارات انباری و انواع استرس به خوبی محافظت کنید.
 • کود جلبک دریایی می‌تواند حجم ریشه درخت را دو برابر کند و اجازه ندهد موجوداتی که در خاک زندگی می‌کنند، به آن‌ها آسیب وارد کنند.
 • املاح و مواد موجود در عصاره جلبک دریایی موجب تقویت سیستم دفاعی درخت سیب می‌شوند و از محصولات در برابر شرایط محیطی پرتنش به‌ خوبی محافظت می‌کنند.
 • این کود بی‌نظیر جلوی رشد باکتری‌های مضر موجود در خاک را می‌گیرد و به‌ جای آن‌ها فعالیت باکتری‌های مفید را بیشتر می‌کند.
 • با کمک عصاره طبیعی جلبک دریایی می‌توانید جلوی ریزش برگ درختان را بگیرید و میزان کلروفیل آن‌ها را نیز افزایش دهید.
 • این کود ارگانیک کمک می‌کند میوه به‌ طور کامل برسد و حتی بعد از برداشت نیز مقاومت زیادی داشته باشد.

تاثیرات شگفت انگیز عصاره جلبک دریایی بر روی میوه و درخت سیب

روش استفاده از کود جلبک دریایی برای درختان سیب

دقت داشته باشید؛ برای مشاهده یا نمایان شدن تاثیرات شگفت انگیز عصاره جلبک دریایی بر روی میوه و درخت سیب باید کار کوددهی را به‌ صورت صحیح و اصولی انجام دهید. به‌ طور معمول اکثر باغداران ترجیح می‌دهند از طریق ریشه، مواد مغذی موجود در عصاره جلبک دریایی را به قسمت‌های مختلف درخت برسانند و نتایج فوق‌العاده‌ای مشاهده کنند.

اما بهتر است بدانید؛ بهترین روش برای تغذیه کردن درختان سیب، روش محلول پاشی است. در روش محلول پاشی باید کود جلبک دریایی را با آب بدون کلر ترکیب نمایید و سپس با احتیاط کافی آن را بر روی سطح برگ درختان بپاشید تا از این طریق املاح ضروری در اختیار درخت قرار بگیرد. در روش محلول پاشی شما می‌توانید تمام آفات و حشرات مزاحم را نیز از بین ببرید و درختانی سالم‌تر داشته باشید.

کوددهی درختان سیب را می‌توانید به‌ صورت چال کود و آبیاری نیز انجام دهید. در روش چال کود باید پای درختان‌تان گودال‌هایی ایجاد کنید و سپس کود جلبک دریایی پودری را داخل آن بریزید. در آخر نیز باید به‌ صورت کامل روی کود را با خاک بپوشانید و مقداری آب نیز به آن اضافه کنید تا کود بهتر اثر خود را بر روی درخت به جای بگذارد و خیلی سریع‌تر نیز تجزیه شود.

برای تغذیه کردن درختان سیب با استفاده از روش آبیاری یا مستقیم نیز باید ابتدا کود جلبک دریایی را با مقدار مناسبی آب مخلوط کنید تا کاملا رقیق شود. پس‌ از آن می‌توانید به‌ صورت مستقیم کود را به قسمت سایه انداز درخت اضافه کنید تا کود به سرعت جذب شود و اثرات فوق العاده‌ خود را بر روی میوه‌ها، شاخه، برگ‌ها، خاک و… جای بگذارد.

بیستر بخوانید: بهترین کود برای درخت سیب

سخن پایانی

همان طور که تا این قسمت از مطلب متوجه شدید؛ تاثیرات شگفت انگیز عصاره جلبک دریایی بر روی میوه و درخت سیب بسیار زیاد است و اگر به صورت برنامه‌ریزی شده‌ از آن بهره بگیرید، می‌توانید نتایج فوق العاده‌ای به دست آورید. البته بهتر است در نظر داشته باشید؛ زیاده‌روی کردن در میزان مصرف این کود اصلا مناسب نیست و می‌تواند مشکلاتی را برای سلامت میوه‌ها و درخت به جود بی‌آورد. از این رو سعی کنید با در نظر گرفتن موارد مهمی که در این مقاله ذکر شد، کار کوددهی درختان سیب را انجام دهید.

برای خرید اسید هیومیک با همکاران ما در آلکود در ارتباط باشید

تاثیرات شگفت انگیز عصاره جلبک دریایی بر روی میوه و درخت سیب
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *