بهترین کود برای درخت سیب – رشدسریع -برداشت -تفذیه -نحوه کود دهی

کود ارزان برای سیب

بهترین کود برای درخت سیب


جهت خرید بهترین کود برای درخت سیب میتوانید با ما تماس حاصل فرمائید. (09120807366)

بهترین کود برای درخت سیب :درخت سیب در اقلام متفاوت زمین رشد و نمو خواهند کرد، در این حال آن ها در زمین هایی با عمق بیشتر لوم شنی بارانی با زه کشی مناسب و ارایه خوب کلسیم بهتر نتیجه می دهند.
ریشه های آن ها به آب بسیار زیاد حساسیت نشان می دهد و درخت در زمینی که خاک آن سنگین باشد که آب را نگه می دارند .

اذیت می شود با توجه به اسیدیته آن ها از نگاه کمیتی زمین اسیدی به خنثی می باشند.درختان سیب برای آب و هوای مرطوب و سرد در نقاطی که میزلن بارش سالیانه بالاتر از پانصد میلی متر رشد و نمو خواهد کرد و در سرما در همه ی درختان میوه های برگ بالاترین حد از نیاز را پیدا می کند.
برای خنک شدن جوانه های گل احتیاج به هشتصد الی پانصد هزار ساعت دمای پایین (کمتر از 7 درجه سانتی گراد) می باشد هر دو آب و هوا و خاک نقش بسیار مهمی در عملکرد و کیفیت تولید میوه خواهند داشت بیشترین عملکرد در نقاطی پایین به عمل خواهد آمد، در حالی که بهترین کیفیت میوه در نقاط متوسط و بلند، با فصول زمستان سرد و فصول تابستان گرم می باشد .

مناسب ترین کود درخت سیب
رطوبت خاک:
این یک محصول با نیازهای بالا در آب می باشد مراحل با بالاترین الزامات در آب که در آن اثرات مثبت آب یاری واضح است مرحله رشد پر سرعت گیاهان و مرحله افزایش اندازه میوه ها خواهد بود بیش از نیمی از کل آب مورد استفاده شده برای آب یاری باغچه باید در طول ماه های فصل تابستان تامین گردد، به نحوی که میوه ها رشد می کنند و باغ های سیب در آب سرد می شوند.

الزامات تغذیه ای:

هدف از لقاح جایگزینی واحدهای باروری است که در حین برداشت و هرس برداشته شده و نیز نیازهای محصول برای کاشت، گل دهی و تنظیم میوه را پوشش می دهد الزامات سالانه یک درخت در مواد مغذی بستگی به سن، نوع تنوع آن، بلوغ زودهنگام، عملکرد در نظر گرفته شده و شرایط خاک و شرایط آب و هوایی هر منطقه دارد.

مراحل تغذیه ای اصلی:

1.از خواب عمیق زمستانی تا شروع خارش جوانه زنی

خواب زمستانی:

در طول ماه های زمستان، درختان سیب مانند همه درختان برگدار در حال سکونت هستند. در طول این دوره جوانه های گل ساعت های سرد مورد نیاز را جمع می کنند
و به طور کامل رشد می کنند درختان در آن زمان نیازی به تغذیه ندارند و با توجه به دمای پایین ریشه ها آب و مواد مغذی را از خاک تا زمانی که جوانگی جوانه زدن شروع می شود جذب نمی کند.

از جوانه زدن به گل:

مرحله از رشد چشم تا شکوفه :با افزایش درجه حرارت جوانه ها باز می شود و اولین برگ را در زیر پایه های بدن می گذارند و گل های اول به زودی پس از آن قرار می گیرند در عین حال، سیستم ریشه درخت فعال شده و مواد مغذی و آب را جذب می کند.
در طی این مدت میزان جذب مواد مغذی توسط ریشه ها و ظرفیت فتوسنتز برگ های جدید نمی تواند به اندازه کافی نیازهای تغذیه ای گیاهان گلدار و میوه را پوشش دهد.
برای اینکه درختان جوانه ها، گل ها و میوه های تازه تشکیل شده را تغذیه می کنند مواد تشکیل دهنده ای که در ریشه ها تنه و شاخه هایشان در طول دوره رشد قبلی ذخیره شده اند بسیج می شوند.
در این مرحله توسعه مواد مغذی کلیدی عبارتند از:نیتروژن که باعث کم شدن خواب درخت می شود جوانه ها و گل ها را با پروتئین ها تامین می کند و سبب می شود کود را تنظیم کنند.
فسفر که به رشد سیستم ریشه و نوسازی موهای ریشه کمک می کند و درخت را با انرژی لازم برای گل دهی و عناصر ساختاری برای تقسیم سلولی در میوه های جدید فراهم می کند.
پتاسیم که در همه واکنش های متابولیکی مشارکت می کند و تعادل آب درختان را تنظیم می کند و از طریق آن توزیع مجدد مواد ذخیره شده در بدن های در حال توسعه را تنظیم می کند.هنگامی که در مورد عناصر ردیابی می آید.
بورباعث افزایش جوانه زننده گرده می شود و تاثیر مستقیمی بر تنظیم میوه دارد در حالی که روی و آهن نقش مهمی در پوشش نیازهای جوانه دارد.

رشد کامل به وسیله بهترین کود برای درخت سیب:

گل دهی به دنبال تنظیم میوه و رشد میوه می باشد که در نتیجه تقسیم سلولی و پس از انقباض سلولی است. درخت همچنین تولید سالانه خود را از ماه مهر تشکیل می دهد. چرخه رشد معمولا در ماه مهر به پایان می رسد.

فروش کود درخت سیب
و تمایز جوانه های گل که بهار تابستان آینده آغاز می شود.در این مرحله درختان بالاترین الزامات خود را در مواد مغذی و آب نشان می دهند. نیازمندی های آنها در در حال حاضر بیشتر از هر نقطه دیگری از چرخه سالانه است.
با این حال عرضه نیتروژن باید متوسط باشد تا از رشد رویشی بیش از حد جلوگیری کند که در سال جاری به کشت و زرع برسد و شکل جوانه های گل را در سال بعد تضعیف کند.فسفر و بور و کلسیم مقادیر زیاد مورد نیاز برای پوشش رشد میوه و افزایش فعالیت جوانه در حالی که نیازهای پتاسیم بالا است و به تدریج با افزایش میوه رشد می یابد.
از رشد سریع تا رسیدن :
در طول تابستان میوه ها در اندازه و وزن افزایش می یابند در حالی که شاخه ها تمیز می شوند و مواد خشك را جمع آوري می كنند.این یک دوره از نیازهای پایین در نیتروژن (به عنوان آن منفی بر کیفیت و ذخیره سازی میوه ها تاثیر می گذارد) و افزایش نیاز در پتاسیم که مهاجرت از برگ به میوه و در تولید مواد نگهدارنده در سال بعد است.
عرضه محدود نیتروژن همراه با مقدار کافی پتاسیم افزایش میوه ها را افزایش می دهد و ویژگی های کیفی آنها را بهبود می بخشد و باید این کار را در این مرحله انجام دهد. فسفر در ماه اوت بسیار جذب می شود و وزن و قدرت اتصال میوه ها را افزایش می دهد، در حالی که عرضه کلسیم پس از برداشت به ذخیره سازی آنها کمک می کند.

برداشت روز:

در این دوره زمانی که بسیاری از مواد مغذی به شکل کربوهیدرات ها و اسیدهای آمینه از برگ ها به تنه و ریشه های درختان مهاجرت می کنند. این مواد برای دوره طبیعی جوانه زنی گلدهی بهار بهار بسیار حیاتی هستند .
تامین درختان با نیتروژن به ویژه از طریق استفاده از برگ، مواد نگهدارنده را افزایش می دهد و در سال بعد سبب رشد و عملکرد سالم می شود.
لقاح پایه:
بر پایه کود به زودی به پایان زمستان قبل از فعال شدن سیستم ریشه به منظور ایجاد مواد مغذی کند در معرض بارش باران های زمستانی قرار می گیرد و در خاک تلفیق می شود. هدف این است که سریع نیازهای درختان پس از گل دهی و حتی بعد از آن در طی رشد و رشد میوه ها را پوشش دهد.
عرضه در این مرحله است:
در حالی که جذب مواد مغذی توسط سیستم ریشه به طور کامل در این زمان شروع نشده یا بسیار کم است، نیترات در لقاح اولیه باید همیشه در شکل آمونیاک یا تثبیت شده مورد استفاده قرار گیرد، به طوری که اجتناب از شستشو و نیتروژن برای درختان در طول رشد میوه در دسترس است.
بسته به نوع خاک و ویژگی های خاک، استفاده از کودهای ترکیبی توصیه می شود زیرا آن ها به طور کامل نیازمندی های درختان در N، P، K، Mg، S را پوشش می دهد و هم چنین لازمه باغبانی سیب را فراهم می کند ردیابی عناصر بور و روی و همچنین استفاده از کودهای ثابت شده که اجازه می دهد تا تنها یک بار از لقاح اولیه و محافظت ازنیتروژن از اشباع شدن است.

بهترین کود برای درخت سیب
برداشت بالا :

باقی مانده نیتریت در هنگام شروع گلدهی در ماه فروردین برای درختان شادابی متوسط و یا زمانی که تنظیم میوه ماه به منظور پوشش الزامات رشد میوه و شکل گیری پوشش گیاهی سالانه برای جلوگیری از رشد گیاهان بیش از حد که باعث می شود گیاهان را از بین ببرند
و بهترین کود برای درخت سیب می باشد ، باید در فرمول آمونیاک و تثبیت شده نیتروژن در انتخاب کنید زیرا آنها نیتروژن را به درختان به روش متعادل ارائه می دهند و نیازهای خود را برآورده می کنند برای مدت زمان طولانی هنگامی که به برنامه های دیررس می آید.
به خصوص در خاک های اسیدی شما باید کالیبراسیون را انتخاب کنید.یک سوم باقیمانده از پتاسیم در مرحله رشد سریع میوه ها تامین می شود، به منظور افزایش اندازه و وزن آنها و همچنین افزایش ویژگی های کیفی آنها (رنگ، قند)مقدار کمی از نیتروژن همراه با پتاسیم تامین می شود

که به افزایش اندازه میوه و تولید مواد نگهدارنده برای سال بعد و نیز مقدار فسفر کمک می کند که باعث افزایش وزن و قدرت پیوند میوه و اجازه می دهد تا برای رسیدن به اوایل استفاده از ترکیبات متداول کودهای آلی پتاسیم توصیه می شود زیرا آن ها در طول باروری مواد غذایی هماهنگ برای درختان تولید می کنند و ویژگی های کمی و کیفی تولید را افزایش می دهند.

درختان سیب:

در بخش های مقاومتی گیاهان سه تا نه از گیاهان وابسته به انواع گیاهان مقاوم هستند. بسیاری از باغبان درخت سیب خود را با یک کود استاندارد کود مایع در اختیار دارند.
با این حال هر درخت دارای نیازهای خاص است و هر نوع کمبود غذایی دارای علائم خاصی است. شما می توانید نیازهای درختان خود را با تعیین کمبودهای آن و واکنش مناسب به آن پاسخ دهید.
:pH خاک
هدف از یک pH خاک حدود 6.5 است. خاک های قلیایی با pH بیش از 7.5 باید با گوگرد تغییر یابد در حالی که خاک با pH زیر 5.5 باید با آهک کشاورزی اصلاح شود
pH خاک یک سال قبل از کاشت درخت سیب خود با استفاده از یک متر خاک pH را بلافاصله تغییر دهید چون تنظیمات pH به آرامی اتفاق می افتد و ممکن است تمام سال برای رسیدن به هدف شما باشد.
کود چهار شش ده:
درختان سیب نیاز به سطوح بالاتر نیتروژن نسبت به سایر مواد مغذی موجود در کود استاندارد دارند. به طور کلی فرمولاسیون کود چهار شش ده کود برای یک درخت سیب مناسب است بهار هر هفته درختان را بارور کن درختان یک ساله به نصف کیسه کود نیاز دارند.
اضافه کردن یک کود برای هر سال بیش از یک سال اضافه کردن آن را در پراکندگی کود را به طور مساوی در زیر تپه درخت و آب عمیقا شما می توانید مقدار نیتروژن را که درخت از طریق اندازه گیری رشد شاخه های جدید طی دوره ی رشد می کند، کنترل کنید.
شاخه های جدیدی که کمتر از دو متر رشد می کنند درختان درخت میوه نیتروژن کافی به دست نمی آورند. شاخه های جدید در درختان سیب بدون تحمل باید حداقل پنج متردر سال رشد کنند یا کمبود داشته باشند.
شما می توانید درخت سیب خود را دریافت نیتروژن بیش از حد اگر شاخه های ترمینال رشد بیش از شش متردر سال در درختان میوه و یا دوازده متردر سال در درختان غیر میوه.

بور:
کمبود بور ممکن است با کمبود میوه مشخص شود. با این حال بهترین کود برای درخت سیب بیش از حد بور می تواند به عنوان یک کمبود بور به عنوان درخت سیب مضر باشد. آزمایشات آزمایشگاهی تنها راه مطمئن بودن اینکه آیا درخت شما کمبود است یا خیر.
آزمایشگاه ها را می توان از طریق دانشگاه های مجاور یا ادارات توسعه تعاونی پیدا کرد. آزمایش آزمایشگاهی همچنین به شما می گوید که مقدار بور برای اعمال بور را می توان از طریق یک اسپری از برگ های رنگی استفاده کرد که در منازل و مراکز باغبانی موجود است.

مناسب ترین کود درخت سیب
کلسیم:
درختان سیب با کمبود کلسیم میوه هایی را تولید می کنند که دارای محل پنبه و گودال تلخ هستند. مانند بور، کلسیم را می توان به یک درخت با یک اسپری برگ ریخت. برنامه های کاربردی خاک کلسیم در دسترس هستند، اما میزان موفقیت آنها کم است.
با این حال، آهک خاک در اطراف درخت باعث افزایش سطح کلسیم می شود زیرا خاک های اسیدی باعث افزایش سطح کلسیم می شود.
شرح می دهد که چه زمانی و چه مقدار برای درختان میوه خود را بارور کنید. یا برای خواندن 5 مرحله آسان برای پرورش درختان میوه خود اینجا را مطالعه کنید.

نحوه کود دادن بهترین کود برای درخت سیب:

گام اول: بدانید چه وقت کودکتان کنید:
زمان مناسب و غلط برای باروری درختان شما وجود دارد
درست قبل از خواب رفتن زمان مناسب است. این زمانی است که درختان شما چرخه رشد سالانه خود را شروع می کنند و بیشتر غذا می خورند.
شما می توانید تا یک ماه قبل از این کود چاودار داشته باشید یا اگر لحظه ای دلخواه خود را از دست داده اید و درختان قبلا شکوفا شده اند، تا ژوئن می توانید بارور شوید.
با این حال در اواخر تابستان و یا پاییز کود را تحمل نکنید زیرا رشد جدید توسط درخت توسط یخ زده ممکن است آسیب ببیند. اگر شما خیلی دیر در سال منتظر بودید و هنوز هم می خواهید درختان خود را تغذیه می کنید می توانید آنها را با کمپوست و لباس بالا با فسفات نرم سنگ مالچ کنید با این حال شما باید از تمام کود نیتروژن اجتناب کنید.
مرحله دوم: تصمیم گیری برای تصمیم گیری در مورد نیاز به کودکتان همه درختان میوه هر سال به کود نیازی ندارند و در مقادیر مشابه نیازی به آن ندارند. این می تواند از سال به سال بسته به عوامل مختلفی تغییر کند بنابراین مطمئن شوید که سالانه اندازه گیری می شود.
اگر مقدار نادرست کود را داده اید چه اتفاقی خواهد افتاد؟
کود بسیار زیاد باعث می شود که تعداد زیادی از برگ ها و شاخه ها، و نه میوه های زیادی تولید شود. این حتی می تواند درختان شما را از رشد سریع رشد ضعیف کند و بعد از آن در زندگی خود، شاخه های شکسته را به خطر می اندازد.
بهترین کود برای درخت سیب بسیار کم می تواند باعث رشد آهسته و کم کارآیی شود بنابراین شما نمی توانید به همان اندازه می خواهید که در زمان برداشت می خواهید.
درختان میوه ای که در خاک فقیر رشد نمی کنند، حتی می توانند منجر به کمبود مواد مغذی، سلامت ضعیف و درختانی می شوند که کمتر قادر به مبارزه با بیماری ها و آفات هستند.
خوشبختانه درختان میوه بسیار خوب است که به شما بگویم آنها چه چیزی نیاز دارند. همه چیز شما نیاز به اندازه گیری نوار و چند دقیقه از وقت خود را. مطمئن شوید که اندازه گیری های خود را در زمستان یا اوایل بهار در حالی که آن را خاموش است، قبل از اینکه درخت شروع به رشد دوباره برای فصل جدید است.

اندازه گیری رشد سالانه:

مراحل اندازه گیری رشد سال قبل ابتدا حلقه های رشد سال گذشته را پیدا کنید. حلقه رشد نقطه در شاخه ای است که درخت شروع به رشد در فصل گذشته کرده است.
جدیدترین رشدی که شما اندازه گیری می کنید اغلب رنگی متفاوت از سایر شاخه هاست.اندازه گیری دوم از حلقه رشد تا انتهای شاخه. تکرار این اندازه گیری ها در نقاط مختلف اطراف درخت.سوم میانگین این اندازه گیری ها را محاسبه کنید.
این فصل رشد سالانه درخت است.این مرحله را برای هر یک از درختان خود تکرار کنید. حتی اگر شما دارای چندین درخت از همان نوع و سن دارید، ممکن است آنها با یک نرخ رشد نداشته باشند و بنابراین نیازهای مختلف کود را داشته باشند.
توجه داشته باشید اگر شما درختان خود را به طور قابل توجهی بیش از حد معمول زرد کردید، تا بیش از بیست درصد از تاج پوشش خود را در سال گذشته حذف کرده اید تا سال آینده کود را تحمل نکنید.
نمودار برای ارزیابی رشد را بررسی کنید:
در نهایت از این نمودار برای ارزیابی رشد سالانه درخت خود استفاده کنید. اگر نرخ رشد درخت در انتهای پایین یا زیر رشد سالانه هدف باشد در این سال باید درخت را بارور کنید. اگر نرخ رشد درخت شما در انتهای بالا یا بالاتر باشد، نرخ رشد سالانه هدف شما نیازی به کودتایی در این سال ندارید اما در صورت تغییر دوباره به سال بعد برسید.

خرید و فروش کود درخت سیب

نرخ رشد سالانه:

درختان جوان هلو و پسته باید هجده تا بیست و چهار رشد کنند، درختان بالغ در حال رشد باید دوازده تا هجده رشد کنند.درختان سیب و گلابی بدون درخت جوانه باید هجده تا سی رشد کنند گلابی های بالغ و سیب های غیر گیاهی باید دوازده تا هجده رشد کنند.

آلو و گیلاس های گیلاس غلیظ و غیرقابل رشد درختان جوان باید بیست و دو تا سی و شش ساله رشد کنند .درختان بالغ در حال رشد باید هشت ساله رشد کنند .گیاهان ترشی درختان جوان غیرقابل تحمل باید رشد دوازده تا بیست وچهار ساله داشته باشند و درختان بالغ باید رشد کنند .
مرحله سوم: کود درست را انتخاب کنید:
درختان میوه یک کود آلی و کود نیتروژن و بهترین کود برای درخت سیب را ترجیح می دهند غذای خون، غذای سویا، کود مرغ کمپوست، وعده پنبه دانه، و وعده های پونه، خوب هستند، منابع نیتروژن آلی هستند.
همچنین کودهای درخت میوه به طور خاص فرموله شده وجود دارد. علاوه بر نیتروژن درخت شما نیاز به مواد مغذی و سایر مواد مغذی نیز دارد. افزودن کمپوست هنگام بارور کردن راه خوبی برای ارائه مواد آلی و مواد معدنی می باشد . و منابع خوبی از مواد معدنی :
آزمون خاک می تواند به شما بگوید که آیا شما نیاز به اضافه کردن فسفر، پتاسیم و دیگر مواد مغذی دارید یا خیر؟
مرحله چهارم: محاسبه مقدار کود برای استفاده:
بیشتر وقت آن است که برای بارور کردن درختان میوه خود بهتر نباشد. اکنون که می دانید که درخت شما نیاز به کود را دارد و کود کامل را برای استفاده انتخاب کرده است باید مقدار درستی را که برای هر درخت استفاده می کنید تعیین کنید.
برای کسانی که از ما رضایت ندارند ما از طریق محاسبات کودکتان پیاده خواهیم شد.مقدار کود مورد استفاده شما بر اساس سن یا اندازه درخت و ارزش نیتروژن بر روی بسته بندی محاسبه می شود.

تعيين مقدار کود برای استفاده:

حداکثر شما باید یک درخت میوه در یک سال را یک کیلو نیتروژن واقعی بدست آورید.به عنوان مثال: اگر درخت شما دارای قطردو و نیم متر باشد (یا اگر درخت شما پنج ساله باشد)، پنج برابر یک دهم کیلو نیتروژن، برابر با نیم کیلو است.
این به این معنی است که درخت نیاز به نیم لیتر نیتروژن واقعی دارد.اما صبر کن هنوز “واقعی نیتروژن” ساده نیست، فقط وزن این مقدار کود است، زیرا در کود بیشتر از نیتروژن است.
تعداد در کود نشان می دهد درصد مواد مغذی در هر کود، نیازبه نیتروژن، فسفر و پتاسیم اشاره دارند.برای محاسبه کودهای اعمال شده مقدار واقعی نیتروژن نیاز درخت را با مقدار نیتروژن واقعی در هر پوند در کود تقسیم کنید.
بنابراین با استفاده از مثال های قبلی یک درخت سیب پنج ساله نیاز به نیم ليتر نيتروژن دارد. کود نارگیل میوه ای EB دارای ارزش N 7 در بسته است، به این معنی است که 0.07 لیتر نیتروژن در هر پوند کود می باشد.
مرحله پنج: اعمال کود:
برای کمک به درخت “خوردن” کود از کارآمد ترین کود را به طور یکنواخت با شروع یک پا از تنه و ادامه به تمام راه را به “خط قطره” اعمال می شود. خط قطره محدوده درخت شاخه های رسیدن به درخت است.
ساده ترین راه برای انجام این کار، به سادگی با گسترش کود بر روی زمین و برداشتن آن است.حفاری یک سری حفره های کوچک روش دیگری برای استفاده از کود است. این کار کمی بیشتر است، اما بهتر است که کود را در ریشه های درخت قرار می دهد.

خرید و فروش کود درخت سیب
به ویژه هنگامی که از یک کود حاوی مواد مغذی کمیاب مانند فسفر و مایکوریزا استفاده می شود.حفاری سوراخ های سه اینچی پایین و دوازده به هجده از هم جدا در همان منطقه که شما می توانید کود بهترین کود برای درخت سیب را گسترش داد. برای آسان ساختن کار حفاری می توانید از یک اتصال مته سوراخ با یک مته بی سیم استفاده کنید.
کمی از کود را در هر سوراخ بپاشید تا از آن استفاده شود.هنگامی که کود را به پایان رسانید، لایه ای از کمپوست در اطراف درخت و آب را به خوبی گسترش دهید.

آموزشی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سوال درخصوص محصولات و قیمت ها با شماره زیر تماس بگیرید.