معجزه استفاده از کود جلبک دریایی در باغ پسته

استفاده از کود جلبک دریایی در باغ پسته

به‌ طور معمول تمام گیاهان و درختان برای رشد و نمو به تغذیه و کود احتیاج دارند و باید هر چند وقت یک‌بار آن‌ها را با کمک کودهای مفید و طبیعی تغذیه کنید. درخت پسته نیز مانند سایر درختان برای رشد سریع و بدون محدودیت، به یک کود ارگانیک مانند کود جلبک دریایی احتیاج دارد. استفاده از کود جلبک دریایی در باغ پسته بسیار مفید است و می‌تواند نتایج بسیار مثبتی را از خود به‌ جای بگذارد.

درختان پسته جزو درختان حساسی هستند که نیاز به مراقبت و نگهداری ویژه‌ای دارند تا بتوانند محصولات پربار و سالمی تولید نمایند. از این‌ رو باغداران باید به بهترین شکل ممکن نیازهای درختان خود را تامین نمایید و املاح ضروری را در اختیار آن‌ها قرار دهند.

کود جلبک دریایی می‌تواند مقاومت درختان پسته را در برابر شرایط محیطی سخت و پرتنش افزایش دهد و کیفیت محصولات نهایی را نیز چندین برابر کند. این کود غنی اگر به‌ صورت صحیح و اصولی استفاده شود، میزان محصولات هر درخت را چندین برابر می‌کند و طعم میوه را نیز بسیار بهبود می‌بخشد.

این کود مفید کمک می‌کند تغذیه کامل و مناسبی برای درخت فراهم شود و حجم ریشه نیز افزایش یابد. با مصرف کود جلبک دریایی می‌توانید از ریزش گل‌های درخت جلوگیری نمایید و در نتیجه محصولات بیشتر و باکیفیت‌تری هم برداشت نمایید.

طریقه مصرف کود جلبک دریایی در باغ پسته

به‌ طور معمول کود جلبک دریایی را می‌توانید به روش‌های مختلفی در باغ پسته استفاده کنید و نتایج فوق‌ العاده‌ای به دست آورید. اکثر باغداران برای تغذیه کردن درختان خود ترجیح می‌دهند از طریق ریشه، مواد مغذی را به قسمت‌های مختلف درخت برسانند و کار کوددهی را انجام دهند. زیرا این روش بسیار راحت‌تر است و خیلی سریع‌تر اثرات مطلوبی از خود نشان می‌دهد.

برای تغذیه کردن درختان پسته از طریق ریشه، باید از روش کوددهی به‌ صورت آبیاری استفاده کنید. در این روش کافی است کود جلبک دریایی را با مقدار مناسبی آب مخلوط کنید و سپس آن را به‌ صورت مستقیم پای درخت بریزید و اجازه دهید جذب ریشه درخت شود.

یکی دیگر از بهترین روش‌هایی که می‌توانید با کمک آن نتایج فوق‌العاده‌ای به دست آورید، روش محلول پاشی است. اکثر کارشناسان کشاورزی به باغداران توصیه می‌کنند از این روش کوددهی کمک بگیرند و درختان خود را شاداب‌تر کنند.

کوددهی به روش محلول پاشی، نیاز به مهارت زیادی ندارد و می‌تواند نسبت‌ به روش‌های دیگر بسیار مؤثرتر باشد. در روش محلول پاشی باید کودتان را با کمک یک اسپری یا سم‌پاش به قسمت‌های مختلف درخت پسته اسپری کنید تا سریعاً جذب شاخه و برگ‌ها شود و تمام آفات و بیماری‌های موجود بر روی برگ‌ها هم از بین برود.

استفاده از کود جلبک دریایی در باغ پسته باید کاملا اصولی باشد تا نتایج مثبتی حاصل شود. بنابر‌ این بهتر است پیش‌ از کاشت نهال پسته، با استفاده از روش پخش سطحی نیز خاک زمین موردنظر تان را کوددهی کنید.

برای بهره گرفتن از این روش کافی است کود پودر شده‌ جلبک دریایی را به‌ صورت مساوی بر روی زمین پخش کنید و سپس کار شخم‌زنی را انجام دهید. کوددهی در این زمان بسیار مفید است و می‌تواند به شما کمک کند خاک غنی و حاصلخیز تری داشته باشید.

بیشتر بخوانید: افزایش برداشت خیار با استفاده از کود جلبک دریایی

میزان مصرف کود جلبک دریایی در باغ پسته

باغداران برای به دست آوردن نتیجه‌ای مناسب باید از مقدار مناسبی کود جلبک دریایی بهره بگیرند و سپس کار تغذیه‌دهی را انجام دهند. به طور معمول میزان مصرف کود جلبک دریایی برای درخت پسته با توجه به عوامل و شرایط موجود می‌تواند متفاوت باشد اما بهتر است در هر هکتار از زمین باغ‌تان از 20 الی 40 تن کود جلبک دریایی بهره بگیرید و سپس کار کوددهی را انجام دهید.

همچنین می‌توانید برای هر درخت پسته از 200 الی 500 گرم کود مفید جلبک دریایی استفاده کنید و به راحتی میزان تولید محصولات خود را چندین برابر کنید. در هر صورت فراموش نکنید که استفاده از کود جلبک دریایی در باغ پسته نباید به صورت خودسرانه و بدون آگاهی باشد، زیرا ممکن است نتایج نامطلوبی حاصل شود.

استفاده از کود جلبک دریایی در باغ پسته

بهترین زمان برای کوددهی درختان پسته

شما می‌توانید در زمان‌های مختلف باغ پسته خود را با استفاده از این کود مغذی تقویت کنید اما و اگر می‌خواهید نتایجی فوق‌ العاده‌تری از عمل کوددهی به دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم در اوایل فصل بهار این کار را انجام دهید.

در این زمان به‌ طور معمول درخت شروع به شکوفه‌زنی و رشد می‌کند و اگر املاح و مواد مورد نیاز به میزان کافی برای درخت فراهم شود، می‌توانید محصولات بیشتری برداشت کنید و درختان سالم‌تری نیز داشته باشید.

نکات مهم برای تغذیه کردن درختان پسته

 • پیش‌ از مصرف کود جلبک دریایی برای درختان پسته، لازم است حتما نمونه ‌برداری برگ را انجام دهید و سپس با توجه به آن کار کوددهی را انجام دهید.
 • در نظر داشته باشید که بهترین زمان برای نمونه‌ برداری برگ، تابستان است زیرا در این زمان مغز پسته به‌ طور کامل پر شده‌ است.
 • کود جلبک دریایی را به‌ هیچ‌ عنوان به صورت خالص مصرف نکنید و حتما آن را با آب تصفیه‌ شده مخلوط کنید تا یک‌دست و رقیق شود. اگر غلظت کود جلبک دریایی به میزان کافی نباشد، ممکن است برگ‌ها و ریشه درخت بسوزند و دیگر محصولات سالمی نیز نداشته باشید.
 • تا حد امکان این کود را با سموم دیگر مخلوط نکنید زیرا ممکن است خواص خود را از دست بدهد.
 • کوددهی باغ پسته به روش محلول پاشی را در روزهای بارانی انجام ندهید زیرا در این زمان‌ها کود موجود بر روی‌ برگ‌های درخت شسته می‌شود و دیگر اثر گذاری مناسبی نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید: کود درخت پسته

مزایای کود جلبک دریایی برای درختان پسته

 • افزایش جذب مواد غذایی موجود در خاک
 • افزایش جوانه‌زنی و گل‌دهی درخت
 • تقویت درختان در برابر شرایط محیطی پرتنش
 • از بین بردن آفات و بیماری‌ها
 • افرایش حجم ریشه درخت
 • جلوگیری از یخ‌زدگی درخت
 • افزایش حاصلخیزی خاک
 • افزایش رطوبت موجود در خاک

سخن پایانی

همان طور که متوجه شدید؛ کود جلبک دریایی برای درختان پسته بسیار مفید است و می‌تواند کمک کند با کاهش کیفیت محصولات مواجه نشوید و محصولات سالم‌تری هم داشته باشید. همچنین برای استفاده از کود جلبک دریایی در باغ پسته لازم است ابتدا با نیازهای خاک زمین باغ‌تان آشنایی داشته باشید و سپس اقدام به عمل کوددهی کنید تا کمبودهای موجود به خوبی برطرف شوند و بستر مناسبی هم برای رشد درخت فراهم شود.

برای خرید اسید هیومیک با همکاران ما در آلکود در ارتباط باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366