کود آلوئه ورا

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود آلوئه ورا

جهت خرید بهترین کود ها و ریز مغذی های مخصوص آلوئه ورا با ما از بالای همین صفحه در ارتباط باشید.

آلوئه ورا چیست؟

آلوئه ورا یک گیاه دارویی است که هزاران سال برای معالجه شرایط مختلف بهداشتی استفاده می شود. استفاده از آلوئه ورا به طور مستقیم از گیاه بسیار سالم است یا می توانید آن را به صورت ژل خریداری کنید.

کرم ها ، ژل ها و پمادهای آلوئه ورا حاوی ژل روشنی هستند که در گیاه آلوئه ورا موجود است. این محصولات می توانند بصورت موضعی برای درمان شرایط مختلف پوست استفاده شوند. آلوئه به صورت کپسول یا مایع به صورت داخلی فروخته می شود تا از آن برای ارتقاء سلامت و رفاه استفاده کند.

گیاه آلوئه ورا به عنوان داشتن سیستم ایمنی بسیار قوی شناخته می شود و هیچگاه تحت تأثیر آفات و حشرات قرار نمی گیرد. در حال حاضر تولید کنندگان می توانند از مزایای بسیاری از آلوئه ورا استفاده کنند تا یک تقویت کننده ایمنی طبیعی داشته باشند و از محصولات زراعی خود نیز محافظت می کنند.

آلوئه ورا توانایی استفاده از اسپریهای سمی را برای جلوگیری از حشرات از گیاهان دارد. علاوه بر این ، بسیاری از تولید کنندگان متوجه کاهش حملات پرندگان و خفاش ها به محصولات زراعی شده اند.

کود دهی آلوورا

آیا تغذیه گیاه آلوئه ورا ضروری است؟

گیاهان آلوئه ورا مواد مغذی هستند و مانند تقریباً بسیاری از نزدیکانشان ، برای شکوفایی به توجه بسیار کمی احتیاج دارند. در حقیقت ، یکی از بدترین کارهایی که می توانید برای آلوئه انجام دهید این است که بیش از حد مراقب آن باشید و پوسیدگی ریشه از آب بیش از حد یکی از دلایل اصلی مرگ آلوئه است. بنابراین ، آیا همین ماده را برای کود نگه می دارد؟ بله و خیر. گیاهان آلوئه با خاکهای بسیار ضعیف بیابانی سازگار هستند و می توانند با روش کمی مواد مغذی زنده بمانند ، اما این بدان معنی نیست که آنها به تغذیه نیاز ندارند. تا زمانی که بیش از حد از آن غافل نشوید ، کودهای گیاهان آلوئه ، به ویژه آن که در ظروف در حال رشد هستند ، برای حفظ سلامت نیاز به کود دارند. بهتر است برنامه های خود را با شروع فصل بهار محدود کنید.

بهترین کودهای مورد استفاده ، برای گیاهان آلوئه در باغ ، یک خراش یک در بهار باید به اندازه کافی باشد که کل سال را دوام آورد. برای گیاهان گلدان ، تقریباً یک مخلوط های مایع خانگی 10-40-10 خانه یا مخلوط هایی هستند که به طور خاص برای مکنده ها طراحی شده اند.

نکاتی درباره کود گیاهان آلوئه – بهترین کود آلوئه ورا چیست: چه چیزی باعث کاشته شدن گیاهان شگفت انگیز می شوند – آنها در صورت آفتاب سوختگی ، نگهداری کم ، از بین خواهند رفت. آنها همچنین زیبا و مجزا هستند ، بنابراین هر کس به خانه شما می آید آنها را خواهد شناخت. اما آیا این گیاهان سخت از کمی مراقبت اضافی بهره مند می شوند؟

برای تغذیه گیاهان آلوئه نیازهای کود آلوئه ورا در فاصله چندانی نیست. بهتر است برنامه های خود را با شروع فصل بهار محدود کنید. برای گیاهان آلوئه ورا در باغ ، یک خراش یک در بهار باید به اندازه کافی باشد که کل سال را دوام آورد. برای گیاهان گلدان ، تقریباً یک بار در ماه ، کاربردهای مکرر لازم است. بهترین کودهای مورد استفاده ، مخلوط های مایع خانگی 10-40-10 خانه یا مخلوط هایی هستند که به طور خاص برای مکنده ها طراحی شده اند. از کودهای دانه ای خودداری کنید. اگر آلوئه شما در یک ظرف است ، روز قبل از تغذیه آن را کاملا آب دهید. این باید هرگونه نمکی طولانی را از بین ببرد و خطر سوختگی نوک را کاهش دهد. این گیاهان به روش مواد مغذی بسیار کمی احتیاج دارند و در حالی که تقویت کمی برای آنها مفید است ، اما خیلی از چیزهای خوب به سرعت آنها را تحت الشعاع قرار می دهد.

کود با کیفیت برای آلو ئه ورا

آیا گیاهان آلوئه ورا به کود نیاز دارند؟

شما می توانید گیاه آلوئه ورا را بارور کنید ، اما آلوئه ها به طور کلی نیازی به لقاح ندارند. اگر تصمیم دارید به بخشی از روال مراقبت از گیاه آلوئه ورا کود اضافه کنید ، گیاهان آلوئه ورا باید سالی یک بار در بهار بارور شوند. می توانید از کود شیمیایی با فسفر سنگین و نیمی از قدرت استفاده کنید

چگونه کود آلوئه ورا را در خانه درست می کنید توسط کود کامل؟

برای استفاده از آلوئه ورا به عنوان کود ، باید قسمت آلی (ژل آلوئه ورا) و همچنین مواد خام غلیظ را نیز استخراج کنید. با آب تمیز کنید. قسمت بالای 1/3 برگها را برش دهید. ستون فقرات را با استفاده از چاقو بردارید.

آلوئه ورا به چه مواد مغذی نیاز دارد؟

گیاهان آلوئه در خاکهای بسیار مغذی بسیار خوب عمل می کنند ، بسیار تحمل می کنند. آلوئه ورا یک ماده مغذی است ، بنابراین یک غذای گیاهی را انتخاب کنید که مناسب مواد مکنده باشد. یک امتیاز مشترک NPK نیتروژن ، فسفر ، پتاسیم 0.5-1-1 است. مهمترین توصیه برای باروری بیش از حد نیست.

بهترین کود برای آلوئه وراخواص آلوئه ورا :

راه های زیادی برای استفاده از آلوئه ورا ، چه از نظر موضعی و چه مصرفی وجود دارد.

آلوئه ورا به دلیل خاصیت تسکین دهنده ، مرطوب کننده و خنک کننده آن اغلب در درمان سوختگی مورد استفاده قرار می گیرد. …

گوارش سلامت را بهبود می بخشد. …

تبلیغات بهداشت دهان و دندان. …

آکنه را پاک می کند. …

نحوه برداشت گیاه: (کود دهی آلوئه ورا)

برداشت گیاه آلوئه ورا برای ژل و آب بسیار ساده است. شما به یک گیاه بالغ نیاز دارید که حداقل چند سال سن داشته باشد. این امر غلظت بالاتری از مواد فعال را تضمین می کند.

شما همچنین می خواهید چند هفته صبر کنید قبل از بریدن برگ از همان گیاه. اگر اغلب قصد برداشت گیاه آلوئه را دارید ممکن است بخواهید چند گیاه در حال چرخش داشته باشید.

برای برداشت گیاه آلوئه ورا خود برای ژل و آب با کود دهی بهتر :

3-4 برگ را به طور هم زمان برداشته و برگهای ضخیم را از قسمتهای بیرونی گیاه انتخاب کنید.

اطمینان حاصل کنید که برگها سالم و عاری از هرگونه قالب و آسیب هستند.

آنها را نزدیک به ساقه برش دهید. بیشتر مواد مغذی مفید در پایه برگها یافت می شود.

از ریشه ها خودداری کنید.

برگها را بشویید و خشک کنید.

لبه های خاردار را با چاقو مرتب کنید.

با استفاده از چاقو یا انگشتان دست خود ، ژل داخلی را از قسمت بیرونی برگ جدا کنید. ژل داخلی بخشی از آلوئه است که شما استفاده خواهید کرد.

اجازه دهید شیره زرد از برگ تخلیه شود. این لاتکس آلوئه ورا است. اگر قصد استفاده از لاتکس را دارید ، می توانید این کار را در یک ظرف بگیرید. اگر قصد استفاده از لاتکس را ندارید ، می توانید آنرا دور کنید.

ژل آلوئه را برش یا مکعب بریزید.

اگر می خواهید ژل آلوئه صاف داشته باشید ، پس از جدا کردن آلوئه از قسمت بیرونی برگ ، می توانید آلوئه را درون مخلوط کن بریزید و سپس ماده آن را صاف کنید تا پالپ خارج شود.

یک افسانه وجود دارد که اسکندر بزرگ ، به توصیه اشراف ، جزیره سوکوترا (یمن امروزی) را برای تأمین امنیت آلوئه ورا برای مصارف دارویی به تصرف خود درآورد. اخیراً ، این مسیر از شبه جزیره عربستان به یک گیاه خانه محبوب در سراسر جهان تبدیل شده است.

چگونه می توانم گیاه آلوئه ورا را بارور کنیم توسط بهترین کود ها ؟

احتمالاً نیازی به کوددهی ندارید ، اما در صورت لزوم آن را به ندرت (هر 6 – 12 ماه) انجام دهید. آلوئه ورا نسبت به مقدار زیاد مواد مغذی کم تحمل می کند. با استفاده از کود رقیق شده 0.5-1-1 کود دهید و مطمئن شوید که آن را به خوبی تخلیه می کند.زمینه قهوه را اضافه نکنید ، آلوئه ورا خاکهای خنک و کمی قلیایی را خنثی می کند.از کود طبیعی استفاده نکنید بدون آنکه رقیق شود به طور قابل ملاحظه ، به دنبال یک کود خاص مکنده باشید.

به عنوان یک ماده مغذی ، آلوئه ورا در شرایط خشک بهترین عملکرد را دارد. این سرچشمه در مناطق بیابانی و نیمه خشک است. این یک خاک درشت و خوب زهکشی را دوست دارد. یک گلدان تجاری کاکتوس تجاری عالی کار می کند. گزینه دیگر این است که آنچه را که دارید استفاده کنید و آن را با شن درشت یا پرلیت اصلاح کنید. ایده این است که اجازه دهیم آب سریع و بدون احتباس بیش از حد به سرعت در داخل خاک جاری شود. آلوئه ورا دوست ندارد مدت طولانی ریشه های مرطوب داشته باشد. یک گلدان چهار قلو که بدون لعاب است (بدون پوشش درخشان) گزینه خوبی است زیرا نفس می کشد. یک گلدان سفالی شیشه ای یا گلدان پلاستیکی اجازه نمی دهد که رطوبت و هوا از طریق گلدان تبادل شود. این یک تماس کوچک اما لمس های کوچک است.

آیا گیاهان آلوئه ورا باید بارور شوند؟

بستگی دارد. اگر خاک شما نسبتاً تازه است (6 ماه یا کمتر در گلدان) و آب شما کاملاً خالص است (مانند باران یا آب مقطر) ، پس احتمالاً نیازی به آن ندارید. بنابراین اگر اخیراً آلوئه ورا را خریداری کرده اید یا به تازگی ارسال کرده اید ، احتمالاً خاک همه چیز را در گیاه مورد نیاز خود دارد.

به طور کلی ، آنها نسبت به بیشتر گیاهان به کود بسیار کمتری احتیاج دارند. آنها یک تن از مواد مغذی را از خاک جذب نمی کنند ، بنابراین یک بار در سال اغلب کافی است. در فصل بهار باروری حاصل شود که منجر به اوج تابش خورشید و فصل رشد می شود. آنها به کود زیادی احتیاج ندارند ، بنابراین آن را تا نیمی از قدرت رقیق کنید. اگر کود شما مشخص نکرد که آیا نیاز به رقیق کردن آن دارید یا حاوی دستورالعمل های مفصلی نیست ، با تولید کننده تماس بگیرید.

گیاهان آلوئه ورابه چه نوع کودی نیاز دارند؟

گیاهان آلوئه در خاکهای بسیار مغذی بسیار خوب عمل می کنند ، بسیار تحمل می کنند. آلوئه ورا ماده مغذی است ، بنابراین غذای گیاهی متناسب با مکمل ها انتخاب کنید. یک امتیاز مشترک NPK نیتروژن ، فسفر ، پتاسیم 0.5-1-1 است. مهمترین توصیه برای باروری بیش از حد نیست. اگر شک دارید ، آنرا رقیق کنید. اگر دستورالعمل خوبی در مورد کود شما وجود ندارد ، به سازنده یا شخصی که دارای دانش گیاهان معتبر است ، مراجعه کنید.

کود دهی آلوورا چگونه است؟

آیا زمین های قهوه برای گیاهان آلوئه ورا مناسب هستند؟

نه ، آلوئه ورا زمین های قهوه را دوست ندارند. آلوئه ورا خاکهای کمی اسیدی تا کمی قلیایی را تحمل می کند ، اما به نظر می رسد در خاک های خنثی تا کمی قلیایی بهتر عمل می کند. زمین های قهوه دارای خاصیت تراکم مواد مغذی بالایی هستند و pH اسیدی (کم) به این معنی است که آنها به راحتی توسط گیاه آلوئه جذب می شوند. به یاد بیاورید که گیاهان آلوئه کود رقیق تر را ترجیح می دهند ، بنابراین این دو مورد است که علیه ما کار می کند.

نکات قابل توجه در مورد ماده خام غلیظ آلوئه ورا:

تکثیر میکروب در خاک و برگ را بهبود می بخشد. در صورت مخلوط کردن با کود آلوئه ورا ، این می تواند بیشتر تقویت شود.

حاوی مواد طبیعی است که باعث تکثیر سلولی (رشد گیاه) با پلی ساکاریدها برای جذب زیاد مواد مغذی ، فیتوشیمیایی های آلوئین ، اسید سالیسیلیک و ساپونین ها می شود. این کمک ها با تغذیه با شاخ و برگ و متعادل کردن سلامتی گیاهان ، و همچنین یک غذای عالی قارچ برای خاک هستند.

نتیجه

آلوئه ورا خود را درون یک ظرف خوب آب کشیده و یا آب شیرین قرار دهید و اصلاً کود زیادی ندهید. آنچه آنها واقعاً به آن احتیاج دارند نور کم و آبیاری عمیق اما نادر است (اجازه دهید خاک حداقل تا چند اینچ خشک شود). آبیاری عمیق همچنین به بیرون ریختن مواد معدنی از خاک کمک می کند هنگام کود دهی ، این کار را به ندرت انجام دهید (1-2 بار در سال) ، و از یک کود تخصصی مکنده استفاده کنید که بسیار رقیق باشد.

اسید هیومیک مخصوص آلوئه ورا

کود آلوورا
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *