سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیب

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

باغداران باغ های سیب اغلب با مشکل کوچک بودن اندازه محصولات درختان باغا خود مواجه هستند این موضوع باعث می شود که ارزش بازار این محصولات پایین بیاید. این مشکل را می‌توان با استفاده از بسته‌بندی کامل کود برای افزایش سایز سیب حل کرد. این برنامه کوددهی به صورت محلول‌پاشی بر روی تمامی درختان سیبی که در مرحله فندق تشکیل میوه هستند، استفاده خواهد شد. سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیب از جمله کودهایی است که می تواند به باغداران کمک نماید. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که با این مشکل مواجه شده اید، مطالعه مقاله زیر می تواند به شما در حل این مسئله کمک کند.

درخت سیب و شرایط محصول دهی آن

گلدهی به دنبال تشکیل میوه و رشد میوه است که نتیجه تقسیم سلولی و متعاقب آن انقباض سلولی است. این درخت همچنین تولید سالانه خود را از اردیبهشت ماه تشکیل می‌دهد. چرخه رشد معمولاً در اکتبر سال بعد به پایان می‌رسد.و تمایز جوانه‌های گل که بهار و تابستان آینده آغاز می‌شود. در این مرحله درختان بیشترین نیاز خود را به مواد مغذی و آب نشان می‌دهند.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیب نیازهای آن‌ها در حال حاضر بیشتر از هر نقطه دیگری در چرخه سالانه است.اما برای جلوگیری از رشد بیش از حد رویشی که در سال جاری به محصول می‌رسد و در سال بعد شکل جوانه‌های گل را ضعیف می‌کند، عرضه نیتروژن باید متوسط ​​باشد. میوه و افزایش فعالیت جوانه‌ها در حالی که نیاز به پتاسیم زیاد است و به تدریج با افزایش میوه رشد می‌کند.

بیشتر بخوانید: سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای هلو

از رشد سریع تا بلوغ

در طول تابستان، اندازه و وزن میوه‌ها افزایش می‌یابد و شاخه‌ها تمیز می‌شوند و مواد خشک جمع‌آوری می‌شوند. این دوره کم نیاز به نیتروژن (زیرا بر کیفیت و نگهداری میوه‌ها تأثیر منفی می‌گذارد) و افزایش نیاز به پتاسیم است که مهاجرت از برگ به میوه و تولید مواد نگهدارنده در سال بعد است.

عرضه محدود نیتروژن همراه با مقدار کافی سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیب باعث افزایش رشد میوه‌ها و بهبود خصوصیات کیفی آن‌ها می‌شود و باید در آن مرحله این کار را انجام داد. فسفر در مرداد ماه بسیار جذب می‌شود و باعث افزایش وزن و استحکام اتصال میوه‌ها می‌شود و تامین کلسیم پس از برداشت به ذخیره‌سازی آن‌ها کمک می‌کند.

درختان سیب و بهترین کود برای درختان سیب

بسیاری از باغبانان درخت سیب خود را با کود استاندارد کود مایع نگهداری می‌کنند، با این حال، هر درخت نیازهای خاصی دارد و هر نوع کمبود مواد مغذی علائم خاصی دارد. شما می‌توانید نیازهای درختان خود را با تعیین کمبودهای آن‌ها و پاسخگویی مناسب برطرف کنید که یکی از این کودها سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیب است.

بهترین کود برای درختان سیب

درختان سیب نسبت به سایر مواد مغذی موجود در کودهای استاندارد به سطوح بالاتر نیتروژن نیاز دارند. به طور کلی، چهار تا شش دوجین فرمولاسیون کود برای درخت سیب مناسب است. درختان را هر هفته در بهار کود دهید. درختانی که سن آن‌ها یک سال است نیاز به یک نصف کیسه کود دارند.. یکی از کودهای مناسب برای این درختان سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیب می‌باشد.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیبکلسیم بهترین کود برای درختان سیب است

درختان سیب دارای کمبود کلسیم میوه‌هایی با چاله و چاله تلخ تولید می‌کنند. مانند بور، کلسیم را می‌توان با محلول‌پاشی روی درخت استفاده کرد. کاربردهای کلسیم در خاک موجود است، اما میزان موفقیت کم است، با این حال، آهک کردن خاک اطراف درخت باعث افزایش سطح کلسیم می‌شود زیرا خاک‌های اسیدی باعث افزایش سطح کلسیم می‌شوند.

با این حال، در اواخر تابستان یا پاییز از کود استفاده نکنید زیرا رشد جدید روی درخت ممکن است در اثر سرما آسیب ببیند. اگر در سال خیلی دیر منتظر ماندید و همچنان می‌خواهید به درختان خود غذا بدهید، می‌توانید آن‌ها را با کمپوست و سنگ فسفات نرم مالچ پاشی کنید.

تصمیم‌گیری در مورد نیاز به کوددهی سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیب

همه درختان میوه هر ساله به کود نیاز ندارند و به مقدار یکسان نیازی به کود ندارند. این می‌تواند سال به سال بسته به عوامل مختلف تغییر کند، بنابراین مطمئن شوید که سالانه اندازه‌گیری می‌شود.

اگر مقدار نامناسب کود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیب مصرف کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

کود زیاد باعث تولید بیش از حد برگ و شاخساره می‌شود نه میوه‌های زیاد. حتی می‌تواند درختان شما را از رشد سریع به رشد کوتاه تبدیل کند. درختان میوه که در خاک فقیر رشد می‌کنند حتی می‌توانند منجر به کمبود مواد مغذی، سلامت ضعیف شوند و کم‌تر قادر به مبارزه با بیماری‌ها و آفات هستند.

تعیین مقدار بهترین کود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیب

حداکثر باید در یک سال یک کیلو نیتروژن واقعی یک درخت میوه دریافت کنید. به عنوان مثال: اگر قطر درخت شما دو و نیم متر است (یا اگر درخت شما پنج ساله باشد)، پنج برابر یک دهم کیلو نیتروژن معادل نیم کیلو است.

عدد موجود در کود، درصد عناصر غذایی هر کود را نشان می‌دهد که به نیتروژن، فسفر و پتاسیم نیاز دارد. بنابراین با استفاده از مثال‌های قبلی یک درخت سیب پنج ساله به نیم لیتر نیتروژن نیاز دارد.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیبمصرف کود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیب

برای کمک به درخت “ریختن کود خطی” از کارآمدترین کود به طور یکنواخت ادامه یابد تا تمام مسیر تا “خط قطره” اعمال شود. خط قطره محدوده درختی شاخه‌هایی است که به درخت می‌رسند.

ساده‌ترین راه برای انجام این کار این است که کود را روی زمین پخش کنید و آن را بردارید. حفر یک سری سوراخ‌های کوچک راه دیگری برای کودپاشی است. کار کمی بیش‌تر است، اما بهتر است کود را به ریشه درخت بزنید.

بیشتر بخوانید: کود k60 برای درخت شفتالو

به خصوص زمانی که از کود حاوی مواد مغذی کمیاب مانند فسفر و میکوریزا استفاده شود. حفاری سوراخ‌هایی به اندازه سه اینچ پایین و فاصله دوازده تا هجده از هم در همان ناحیه‌ای که می‌توانید کود را پخش کنید، بهترین کود برای درختان سیب است. برای سهولت در حفاری می‌توانید از یک مته با مته شارژی استفاده کنید.

برای استفاده در هر سوراخ کمی کمپوست بپاشید. وقتی کار با کمپوست تمام شد، یک لایه کمپوست را در اطراف درخت پخش کنید و به خوبی آبیاری کنید.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای سیب
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *