کاشت هندوانه در گلدان

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کاشت هندوانه در گلدان | چگونه هندوانه را در گلدان در خانه پرورش دهیم؟ همه چیز را در مورد کاشت هندوانه در گلدان در خانه و حتی بیرون بیاموزید و از این میوه پر، شیرین و آبدار در کوچکترین فضا لذت ببرید. آیا می دانید هندوانه های سوپرمارکتی طعمی شبیه هندوانه های تازه و ارگانیک خانگی ندارند؟ حتی می توانید آنها را در یک فضای کوچک مانند بالکن بکارید! در اینجا همه چیز در مورد نحوه کاشت هندوانه در گلدان در فضای باز و بسته آمده است!

تکثیر و کاشت هندوانه در گلدان

هندوانه ریشه بلندی دارد و به خوبی پیوند نمی خورد. بهتر است بذرها را مستقیماً در گلدان بکارید. هنگامی که درجه حرارت به 65 درجه فارنهایت (19 درجه سانتیگراد) و بالاتر در بهار رسید، 3 تا 4 دانه را مستقیماً در گلدان مورد نظر بکارید.

کاشت هندوانه در گلدان در آب و هوای گرم و بدون یخبندان (USDA Zone 10-11)، بهترین زمان برای کاشت بذر در زمستان و اوایل تا اواسط بهار است. جوانه زنی طی 6 تا 12 روز انجام می شود. پس از رشد نهال های جدید، آن ها را نازک کنید و فقط قوی ترین ها را در هر گلدان بگذارید.

بهترین گلدان برای کاشت هندوانه در گلدان

پرورش هندوانه در ظروف کار چندان دشواری نیست. شما باید اصول اولیه را درک کنید. از آنجایی که هندوانه ریشه طولانی دارد، انتخاب یک گلدان عمیق ضروری است. یک گلدان یا سطل بزرگ با عمق حداقل 2 فوت و نیم عرض مورد نیاز است.

کاشت هندوانه در گلدان

برترین انواع هندوانه برای رشد در گلدان

Gold In Gold، Golden Midget، Belle 460، Golden Sunrise، Gold-N-Sweet، Jenny، New Hampshire Golden Midget، Precious Petite، Red Doll و Solitaire بهترین ها برای کاشت هندوانه در گلدان هستند.

بیشتر بخوانید: کاشت جو

شرایط لازم برای پرورش هندوانه در گلدان

نحوه رشد هندوانه در گلدان به صورت عمودی

هندوانه ها باید در مکان های آفتابی رشد کنند. اگر هندوانه را در بالکن یا روی روف گاردن که فضا محدود است می‌کارید، کاشت هندوانه به صورت عمودی گزینه خوبی است. داربست باید حداقل 4 فوت بلند و به اندازه کافی محکم باشد تا بتواند وزن خربزه را تحمل کند. برای کمک می‌توانید این ایده‌های DIY trellis را بررسی کنید .

درجه حرارت کاشت هندوانه در گلدان

هندوانه ها یکساله با آب و هوای گرم هستند، اما به راحتی می توان آن را در مناطق گرمسیری و معتدل کاشت. امکان رشد هندوانه در دمای حدود 50 تا 95 فارنهایت (10 تا 35 درجه سانتیگراد) وجود دارد. دمای مطلوب رشد حدود 65-85 فارنهایت (18-30 درجه سانتیگراد) است.

خاک برای کشت هندوانه در گلدان

خاک های شنی و لومی برای کاشت هندوانه مناسب هستند. بستری هوادار و با زهکشی خوب باعث رشد گیاه می شود. pH ایده آل خاک حدود 6 تا 6.8 است. از خاک های فشرده و رسی خودداری کنید.

همچنین استفاده از کود اسب، خرگوش یا گاوی که به خوبی پوسیده شده اند، بافت خاک را بهبود می بخشد و مواد مغذی را به طور مداوم تامین می کند.

کاشت هندوانه در گلدانآب برای کاشت هندوانه در گلدان

هندوانه به آب زیادی نیاز دارد، به همین دلیل ضروری است که خاک به طور یکنواخت همیشه مرطوب بماند اما خیلی مرطوب نباشد و آب باید آزادانه از ته آن تخلیه شود.

زمانی که هندوانه را در گلدان در زیر نور آفتاب کامل پرورش می دهید، باید گیاه را هر روز و گاهی دو بار در یک روز گرم تابستان آبیاری کنید. هنگامی که میوه ها شروع به متورم شدن و بالغ شدن کردند، آبیاری را کاهش دهید.

در آن دوره با احتیاط و با اعتدال آبیاری کنید. برای به دست آوردن شیرین ترین خربزه ها از آبیاری بیش از حد یا زیر آبی خودداری کنید.

مراقبت از کاشت هندوانه در گلدان

  • کود

شروع به کود دهی گیاه با کود مایع کنید. هنگامی که گیاه شروع به گل دادن کرد و به نظر می رسد میوه می دهد، از کود با نیتروژن کمتر استفاده کنید. می توانید کود مایع جلبک دریایی را در نظر بگیرید.

  • هرس

برای بدست آوردن گیاهی سالم و پربارتر، فقط اجازه دهید تاک اصلی رشد کند. وقتی گیاه جوان است، شاخه های کناری را قبل از رشد بیشتر جدا کنید. همچنین ساقه های آسیب دیده و بیمار را جدا کنید.

  • گرده افشانی

هندوانه هر دو گل نر و ماده را جداگانه تولید می کند. با این حال، گرده افشان ها (زنبورها و پروانه ها) آنها را گرده افشانی می کنند، اما برای اطمینان، باید گل ها را با دست گرده افشانی کنید تا میوه های بیشتری به دست آورید.

اولین میوه ها تقریباً 40 روز پس از گرده افشانی گلها ظاهر می شوند.

آفات و بیماری ها برای کاشت هندوانه در گلدان

زمانی که هندوانه در معرض هوای خیلی گرم و مرطوب یا سرد یا خاک غرقابی قرار بگیرد، مستعد ابتلا به بیماری است. آفات رایج باغ مانند شته ها، سوسک های خیار و آنهایی که روی کدوها و خیارها تأثیر می گذارند می توانند آن را آلوده کنند.

کاشت هندوانه در گلدان

برداشت هندوانه

نحوه رشد هندوانه در گلدان به صورت عمودی

دوره برداشت بستگی به آب و هوا، فصل و تنوع دارد. معمولاً 80-90 روز پس از کاشت بذر و بین 30 تا 60 روز پس از گلدهی شروع می شود. گلدهی و میوه دهی به مدت چند هفته ادامه می یابد تا زمانی که هوا مساعد بماند و چندین بار برداشت کنید.

برای اینکه ببینید میوه رسیده است یا خیر، باید با انگشتان خود به سطح هندوانه بکوبید. اگر صدای مرده و توخالی شنیدید، به این معنی است که میوه از قبل رسیده است. روش دیگر بررسی پیچک است. اگر کم رنگ و نیمه جان است هندوانه شما تقریبا رسیده است. اگر پژمرده باشد، میوه رسیده یا بیش از حد رسیده است.

دقت داشته باشید که با توجه به اندازه گلدان و شرایط رشد شما می توانید به طور متوسط ​​بین 3-7 هندوانه در هر گلدان به دست آورید.

بیشتر بخوانید: کاشت مریم گلی

نکات مفید پرورش هندوانه

  1. بذرها را در داخل خانه یا در گلخانه در آب و هوای خنک و کوتاه تابستان، مستقیماً در ظرف یا گلدان زیست تخریب پذیر شروع کنید.
  2. برای پرورش هندوانه در ظروف از مواد آلی زیادی استفاده کنید زیرا تغذیه کننده های سنگینی هستند. گیاه خربزه گلدانی خود را با کود یا کمپوست هر 3 تا 4 هفته یکبار بپوشانید. در صورت نبود فضای خالی در ظرف، خاک سطحی را خرد کرده و بردارید.
  3. استرس (تغییر درجه حرارت، آفات و بیماری ها، آبیاری بیش از حد و کمبود آب) به گیاه در زمان بلوغ میوه ها باعث می شود که میوه های خوش طعم و شیرین کمتر شود.
  4. در مناطق کوچک، پرورش هندوانه به صورت عمودی بر روی داربست یک راه عالی برای صرفه جویی در فضا است. از توری، کیسه یا پارچه ای قابل کشش برای ایجاد یک بانوج در زیر میوه برای حمایت از آن استفاده کنید.
  5. ترفند برای به دست آوردن بهترین میوه ها این است که اجازه ندهید گیاه میوه های زیادی بدهد. فقط 2-4 میوه به طور همزمان برای انواع میوه های بزرگ و 4-6 میوه برای انواع کوچکتر کافی است.
  6. کاشت متوالی را برای برداشت های منظم انجام دهید. ۲ تا ۴ بوته بکارید و بعد از دو هفته همین کار را انجام دهید.
کاشت هندوانه در گلدان
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *