نحوه کاشت توت فرنگی در باغچه و گلدان

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

اگر شما هرگز توت فرنگی خود را پرورش نداده اید، خود را برای یک ماجراجویی عالی آماده کنید، زیرا در اینجا راهنمای نحوه کاشت توت فرنگی آورده شده است، که به شما کمک می کند بتوانید به راحتی توت فرنگی خود را پرورش دهید و از خوردن آن لذت ببرید.

موارد موثر در بررسی نحوه کاشت توت فرنگی

  • انواع توت فرنگی

وقتی نوبت به مزه می رسد، توت فرنگی های خانگی با همتایان خریداری شده خود در فروشگاه، که معمولاً قبل از آماده شدن کاملاً چیده می شوند، بسیار لذیذتر هستند. این مهم است، زیرا توت فرنگی های کاملا رسیده محتوای قند بیشتری دارند و رایحه غنی تری دارند و این امر موجب شده عطر و طعم دلپذیری هم داشته باشند. اکثر توت فرنگی ها به دو دسته تقسیم می شوند، لذا اگر توت فرنگی را دوست دارید، حتماً طیف وسیعی از انواع آن ها را بکارید تا بتوانید در یک دوره طولانی تر میوه ها را بچینید و از خوردن آن نهایت لذت را ببرید. درحقیقت،  با پرورش چندین رقم مختلف توت فرنگی، محصول برای مدت طولانی تری گسترش می یابد، لذا سعی کنید در هنگام کاشت توت فرنگی، به خاک و نحوه آبیاری و رشد این میوه، توجه کافی را داشته باشید.

  • پرورش توت فرنگی

میوه های بسیار خوش طعم در آفتاب کامل رشد می کنند. یک مکان آفتابی و محافظت شده در خاک حاصلخیز و با زهکشی آزاد که در حالت ایده آل کمی اسیدی است، انتخاب کنید. شما می توانید با حفر مقدار زیادی مواد آلی قبل از کاشت، خاک را به راحتی بهبود بخشید. یک کود آلی با کاربرد عمومی، باعث تقویت گیاهان جدید می شود، لذا سعی کنید از کودهای مناسب با گیاهان و میوه ها، به منظور رشد بهتر آنان استفاده کنید.

  • نحوه کاشت توت فرنگی

نحوه کاشت توت فرنگی به این صورت است که گیاهان را در هر جهت حدود (50 سانتی متر) از هم قرار دهید، با استفاده از یک خط رشته به عنوان یک راهنما، ردیف های مرتب و صافی به آن ها بدهید. تاج گیاه، جایی که برگها بیرون می آیند، باید در سطح خاک بنشیند. برای توت فرنگی های ریشه ای برهنه، ابتدا با خیساندن ریشه ها در آب حدود یک ساعت، شروع به آبگیری کنید. آنها را از آب جدا کرده و هرگونه ریشه سفت و سخت را از بین ببرید. نگران نباشید، این به گیاه آسیب نمی رساند.

بیشتر بخوانید: نحوه کاشت سیب زمینی در زمین کشاورزی

اکنون یک سوراخ بزرگ ایجاد کنید تا بتواند ریشه ها را در خود جای دهد. تاج را با یک دست بالا نگه دارید و قبل از اینکه در محل قرار بگیرید، با دست دیگر خاک را از اطراف ریشه پر کنید. پس از اتمام کار، اطراف گیاهان را کاملاً آبیاری کنید. توت فرنگی را می توان در ظروف بسیار نزدیک به یکدیگر کاشت، اما برای سالم نگه داشتن آنها باید بعد از یک فصل، تقسیم و دوباره کاشت صورت گیرد. از یک گلدان همه کاره استفاده کنید و مطمئن شوید که در ظرف سوراخ های زهکشی وجود دارد. بلافاصله پس از شروع گل دادن توت فرنگی، آن ها را بارور کنید.

کاشت توت فرنگی

چگونگی نحوه کاشت توت فرنگی

مهم نیست که چه نوع توت فرنگی را پرورش می دهید، به منظور نحوه کاشت توت فرنگی، برای بستر خود یک نقطه در آفتاب کامل (که حداقل 6 ساعت از نور مستقیم خورشید می گیرد) که خاک مرطوب و زهکشی شده داشته باشد، را انتخاب کنید.

  • توت فرنگی در حال رشد

گیاهان را به طور منظم و همزمان، آبیاری کنید. سعی کنید هنگام آبیاری برگ ها را خیس نکنید تا خطر بیماری کاهش یابد. توت فرنگی های کانتینری احتمالاً بیشتر به آبیاری احتیاج دارند، زیرا خاک گلدان در هوای گرم به سرعت خشک می شود. توت فرنگی، تلاش زیادی برای تورم میوه های خود می کند، بنابراین قبل از شروع رشد گیاهان در هر بهار، با غلغلک دادن در یک کود آلی برای اهداف عمومی، باروری خاک را افزایش دهید تا مواد مغذی از دست رفته را از بین ببرد. توت فرنگی های ظرفی، به هفته ای یکبار تغذیه احتیاج دارند.

برای این منظور از کود مایع سرشار از پتاسیم خریداری شده در خانه استفاده کنید. توت فرنگی را با کاه مالچ کنید تا میوه ها از خاک خارج نشوند و رقابت علف های هرز کاهش یابد. از اوایل تابستان، قبل از رشد میوه ها، یک مالچ کاه در گیاهان و اطراف آن جمع کنید. این به شما کمک می کند تا لکه ای روی میوه ها ایجاد نگردد، در عین حال رشد علف های هرز و رطوبت خاک کاهش می یابد.

بیشتر بخوانید: راهنمای کاشت نخود

نتیجه گیری:

همان طور که می دانید، توت فرنگی ها انواع متنوعی دارند و بسته به خاک مناسب، آبیاری به موقع و استفاده از کود مناسب رشد می کنند و بارور می شوند، لذا به منظور نحوه کاشت توت فرنگی، سعی کنید آن ها را در مکانی قرار دهید که نور خورشید به راحتی به آن ها بتابد و موجب رشد و پرورش آن ها شود.

با تشکر از توجه شما آل کود

نحوه کاشت توت فرنگی
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *