کاشت درخت هلو

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

آیا اطلاعات کاربردی و موثر در مورد نحوه کاشت درخت هلو می خواهید؟  آیا دوست دارید در مورد درخت هلو و خواص آن بیشتر بدانید یا در مورد نحوه آبیاری این درخت و مراقبت از آن از آفات اطلاعاتی کسب کنید؟  پس با ما همراه باشید

   میوه درخت هلو رنگارنگ و معطر است که ریشه آن به مناطق گرم و معتدل مانند چین می رسد. هلو کمی درخشان است. شکوفه های هلو در کنار هم یا به صورت جفت رشد می کنند. هلو یک میوه تابستانی آبدار است که طرفداران زیادی دارد. توصیه می شود قبل از خرید یا چیدن هلو به ظاهر میوه توجه شود و میوه ای با پوست تمیز و شفاف خریداری و مصرف شود.

   انواع روش های کاشت هلو:

   اگر می خواهید هلو بکارید؛ توجه به عواملی مانند خاک، آب، کودها، دمای هوا و اندازه ضروری است.  روش های کاشت هلو شامل کاشت نهال هلو در گلدان یا باغچه، کاشت بذر یا هسته هلو و یا قلمه زدن هلو می باشد.

روش های مختلف کاشت هسته هلو:

   اولین قدم در کاشت درخت هلو در گلدان یا باغ، جوانه زدن گودال است.  هسته می تواند به دو صورت جوانه بزند:

   بذرها را به طور معمول در پاییز و بدون هیچ کار اضافی در زمین بکارید و منتظر بمانید تا در بهار خود به خود جوانه بزنند.

   هسته های هلو را در جایی نگهداری کنید و با استفاده از روش های مختلف (مانند طبقه بندی یا درمان سرد) آنها را مجبور کنید تا در اوایل زمستان جوانه بزنند.

کاشت درخت هلو   کاشت درخت هلو در گلدان به روش سرما:

   روش کاشت هسته هلو;  بسیار آسان است و مشکل خاصی ایجاد نمی کند. فقط باید کمی صبر داشته باشید، زیرا ممکن است کمی طول بکشد.

بیشتر بخوانید: کاشت طالبی

   برای کاشت هسته هلو در گلدان یا باغچه باید مراحل زیر را دنبال کنید:

   ابتدا باید تمام تفاله میوه هلو را از خود هسته جدا کنید.  اگر اجازه دهید هسته برای چند روز بماند و خشک شود، راحت تر خواهد بود.

   سپس رویه و پوشش چوبی هسته را جدا کرده و هسته اصلی را جدا کنید. لطفا توجه داشته باشید که هسته داخلی به هیچ وجه نباید آسیب ببیند یا ترک خورده باشد.

   هسته های هلو را دو تا سه ساعت در آب خیس کنید و اجازه دهید خیس بخورند.

   سپس آن را در یک کیسه پلاستیکی (مانند یک لایه زیب) قرار دهید، مقداری خاک به آن اضافه کنید، سپس آن را در یخچال قرار دهید. درجه دمای یخچال لزوما باید 1 درجه و حداکثر آن 6 درجه سانتیگراد باشد.

   اکنون باید صبر کرد تا دانه ها جوانه بزنند. این مدت ممکن است متفاوت باشد. از چند روز، تا چند هفته و حتی تا چند ماه.

روش های جایگزین برای کاشت هسته هلو:

   با این حال، به گفته کارشناسان، بهترین راه برای کاشت درخت هلو در گلدان، درمان سرد است. با این حال، برخی معتقدند که روش ذکر شده در بالا نیز می تواند به این صورت انجام شود:

   پس از جدا کردن هسته از روی پوشش چوبی، آن را در کیسه ای قرار دهید و چند روز در یخچال قرار دهید.

   سعی کنید گودال را از هر گونه میوه، به خصوص موز دور نگه دارید. زیرا اتیلن موجود در میوه قدرت جوانه زنی بادام را از بین می برد.

   بعد از چند روز هسته را از یخچال خارج کنید و بگذارید حدود یک شب در آب خیس بخورد.

   در این روش از کاشت هسته هلو، هسته ها جوانه نمی زنند و فقط باید آنها را در زمین بکارید.

کاشت درخت هلو   نحوه کاشت نهال هلو:

   شما باید یک درخت هلو بکارید. عناصر ذکر شده در پاراگراف قبل را در نظر داشته باشید. مثلا به نوع خاک توجه کنید و اگر خاک زهکشی نشده حتما آن را زهکشی کنید. ابتدا هسته میوه را از داخل میوه جدا کنید. سپس هسته بیرونی را بشکنید و هسته داخلی را به مدت 12 تا 24 ساعت در یخچال نگهداری کنید.

   پس از این مدت، قلب را از یخچال خارج کرده و به مدت یک روز در یک لیوان آب نگهداری کنید. اکنون زمان کاشت چند هسته هلو فرا رسیده است. برای کاشت نهال درخت هلو برای گلدان یا باغ خود خاک مناسبی تهیه کنید سپس هسته آن را در خاک بکارید. معمولا بعد از یک ماه هسته های هلو جوانه می زنند.

فاصله کاشت درخت هلو چقدر است؟  نکاتی در مورد کاشت درخت هلو:

   فاصله کاشت هلو؛  ابعاد از 7 تا 5 سانتی متر  اما برخی از کشاورزان بسته به وسعت باغ خود این فاصله را کم یا زیاد میکنند. سایر نکات ضروری برای کاشت درخت هلو عبارتند از:

   حتما درخت هلو را در خاکی با تهویه مناسب بکارید.  حتما متوجه حرکت هوا در سطح زمین شوید.

   عنصر بعدی مقدار آب برای ماهیگیری آن است. هسته های هلو به آبیاری زیادی نیاز دارند پس حتما به میزان آبیاری بعد از کاشت درخت هلو توجه کنید.

   سومین شرط لازم برای کاشت درخت هلو، میزان نور مورد نیاز این گیاه است. درختان یا نهال های هلو به نور زیادی نیاز دارند.

بهترین فصل برای کاشت درخت هلو چه زمانی است؟

  هر میوه ای فصل و ماه ایده آلی برای کاشت دارد و هلو نیز از این قاعده مستثنی نیست. بهترین فصل برای کاشت درخت هلو، فصل خنک است. توجه داشته باشید که نهال های هلو در شرایط خنک بهترین رشد را دارند. پس حتما آن را در پاییز یا زمستان بکارید.

 آیا می توان درخت هلو را در باغ پرورش داد؟

 می توانید یک درخت هلو یا یک سوراخ در باغ بکارید.  اما حتماً قبل از کاشت نهال هلو بکارید. وضعیت خاک باغ را بررسی کنید و در صورت نیاز باغ را با کمپوست مناسب تقویت کنید و خاک را شل کنید تا ریشه گیاهان تنفس کنند. همچنین اگر در شهر یا استان خشک زندگی می کنید، حتماً نهال هلو خود را به طور مرتب آبیاری کنید.

کاشت درخت هلوچگونه به باغبانی و مراقبت از آفات و بیماری های درخت هلو نیاز دارید؟

   متأسفانه درختان هلو مستعد ابتلا به آفات و بیماری های بسیاری هستند. از جمله بیماری ها و آفات این درختان می توان به آفات شته ها، شته ها، نماتدها، قارچ های زمینی، حشرات بید زرد، بیماری های قارچی و … اشاره کرد. با بررسی دقیق خاکی که در آن هلو می روید. می توانید از بیماری ها و آفات درختان یا نهال ها جلوگیری کنید.

   علاوه بر این، در صورت مشاهده آفت بر روی درخت، می توانید آفت یا حشره را شناسایی کنید، از حشره کش یا آفت کش استفاده کنید و درختان هلو خود را از خطر مرگ نجات دهید. در صورت لزوم حتما به دنبال کمک حرفه ای باشید.

بیشتر بخوانید:کاشت کدو سبز

سخن نهایی 

امیدواریم این مقاله اطلاعات مورد نیاز در مورد نحوه کاشت  درخت هلو را در اختیار شما قرار دهد. نحوه آبیاری درخت هلو، با بیماری ها و آفات درخت هلو و خواص درمانی میوه هلو آشنا شوید. برای کاشت درخت هلو و رساندن درخت مورد نظر به مرحله باردهی و می توانید از اطلاعات فوق استفاده کنید. هنگام کاشت و مراقبت از درخت هلو حتما این نکات را در نظر داشته باشید

کاشت درخت هلو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *