قیمت اسید هیومیک آمریکایی

اسید هیومیک شوک

قیمت اسید هیومیک آمریکایی

قیمت اسید هیومیک آمریکایی : اسید هیومیک به دسته ای از مولکول ها گفته می شود که مواد غذایی مورد نیاز و آب ریشه گیاهان را به نحو احسن در اختیار آن ها قرار می دهد و منجر به رشد چشمگیر گیاهان و محصولات زراعی می گردد‌. این ماده ارگانیک دارای درصد های مختلفی از عناصر پر مصرفی مانند گوگرد، ازت و فسفر و هم چنین عناصر کم مصرفی مانند کلسیم، منیزیم، مس، روی و … را در خود جای داده است؛ هر کدام از اجزای تشکیل دهنده اسید هیومیک اثرات مختلفی در روند رشدی، بلوغ و تولید میوه گیاهان و درختان دارند که منجر به افزایش بازدهی در تولید خواهد شد. اسید هیومیک نه تنها خود به تنهایی میزان کیفیت و کمیت محصولات را افزایش می دهد، بلکه با دیگر کودهایی که با نظر کارشناسان توصیه شده اثر تداخلی ندارد و حتی به جذب بهتر آنها کمک خواهد کرد.

اگر گیاهان تان برایتان ارزشمند هستند و مایل نیستید از کودهای با کیفیت پایین که نه تنها سودی ندارند، بلکه سبب اتلاف هزینه شما خواهند شد، بدون شک به سراغ کودهای اصل بروید تا در بازه زمانی کوتاه و بدون از دست دادن سرمایه تان به بهترین نتیجه دست پیدا کنید. در بین برند های اسید هیومیک، اسید هیومیک شوک آمریکایی و اسید هیومیک کینگ آمریکایی از برترین و بهترین ها در جهان هستند که به صورت مایع یا پودری و در بسته بندی های مختلف عرضه می گردند. در ادامه مطالب در باب موضوع قیمت اسید هیومیک آمریکایی نیز مطالب مفیدی در اختیارتان قرار خواهیم داد.

اسید هیومیک کینگ

قیمت اسید هیومیک آمریکایی

قیمت کود اسید هیومیک با موارد مختلفی ارتباط دارد نظیر: اینکه خریدار تمایل  به استفاده از آن صورت مایع یا پودری باشد، در چه بسته بندی بوده و چه وزن و حجمی داشته باشد و محصول تولیدی کدام کشور باشد، متفاوت می باشد. برخی از انواع اسید هیومیک در حجم ۲۰ لیتری و مصارف بالا عرضه می شوند و برخی دیگر در حجم های پایین و برای مصارف خانگی و باغچه ها؛ لازم به ذکر است استفاده از اسید هیومیک پودری یا مایع به تشخیص کارشناس و بررسی شرایط بستر کشت و گیاه دارد.

همانطور که در بخش مقدمه اشاره ای کوچک به اسید هیومیک شوک و کینگ شد، اکنون به مصارف آن ها و حجم آنها می پردازیم. اسید هیومیک شوک آمریکایی اصل برای مصارف بالا بوده و دارای ۹۵ درصد خلوص می باشد؛ این برند از بهترین برند موجود در جهان بوده و گفتنی است تنها ارائه دهنده کودهای اصل آمریکایی در ایران سایت آل کود بوده که تمامی محصولات عملکرد تضمینی دارند.

اسید هیومیک کینگ آمریکایی دارای بسته بندی یک کیلویی پودری و حجم های یک و پنج لیتری مایع می باشد که چون حجم کمتری دارند برای گیاهان و گل های آپارتمانی و هم چنین باغچه های کوچک کاربرد گسترده و موثری دارد.

کود هیومیک اسید آمریکایی پودری به عنوان یک کود کامل، دارای نیتروژن، فسفر و پتاسیم و دیگر عناصر میکرو بوده و به رنگ قهوه ای تیره، به بهبود ساختار خاک و غنی سازی آن جهت تولید محصولات فراوان و با کیفیت کمک می نماید. اسید هیومیک بر خاصیت انبارداری میوه ها، فرآیند فتوسنتز و … تاثیر گذار است که در ادامه به مزایای این ماده پر ارزش و منجی طبیعت خواهیم پرداخت.

اسید هیومیک شوک مایع بسیار غلیظ و سرشار از مواد مغذی بوده و برای مزارع و باغات بسیار توصیه می گردد. این کود هم چنین علاوه بر اینکه به عنوان یک کاملا طبیعی و ارگانیک بوده و منجر به اصلاح پی اچ و بهبود شرایط خاک می گردد، به عنوان ماده اولیه تولید کود های طبیعی و دیگر افزودنی های موردنیاز در کشاورزی، منجر به افزایش قدرت بافری خاک نیز می گردد.

میزان مصرف کود اسید هیومیک آمریکایی

میزان مورد نیاز برای استفاده، به عوامل گوناگونی مانند: مساحت زمین کشاورزی که به صورت هکتار در نظر گرفته می شود، نوع درخت یا گیاه که ممکن است درختان میوه، صیفی جات، مرکبات، زعفران، محصولات گلخانه ای مانند گوجه و خیار، پسته، زیتون و …باشد. پس از در نظر گرفتن این شرایط، در صورتی که کود به شکل پودری باشد، در حد نیاز در آب حل شده و به صورت آبیاری یا محلول پاشی در دسترس گیاهان مختلف قرار می گیرد.

اما درصورتی که کود به صورت مایع باشد، مانند کود اسید هیومیک شوک ۹۵ درصد، مقدار مورد توصیه آب اضافه شده و به شکل آبیاری یا محلول پاشی در اختیار محصولات قرار می گیرد و منجر به حداکثر نتیجه می گردد.

مزایای استفاده از کود هیومیک اسید

-تامین مواد آلی از دست رفته خاک برای خاک هایی که به دلایلی چون فرسایش یا استفاده بیش از حد کودهای شیمیایی از کمبود مواد آلی رنج می برند.

-افزایش قدرت ریشه در جذب عناصر غذایی و آب و هدایت به سمت اندام های مصرف کننده

-افزایش میکروارگانیسم های مفید خاک در نتیجه تنگ کردن عرصه بر عوامل بیماری زا و حفظ گیاهان از بیماری با بالابردن مقاومت در برابر میکروارگانیسم های بیمار کننده

– ساخت مقادیر کافی کلروفیل و افزایش فتوسنتز و کمک به سبزینگی و شادابی گیاهان

– از بین بردن اثرات فلزات سنگین و سمی اطراف خاک از طریق ساختن شبکه توری مانند در پیرامون ریشه و جلوگیری از ورود فلزاتی مانند سرب، جیوه و کادمیوم

-بالا بردن توانایی جوانه زنی در بذر

-اصلاح کنندگی صد در صد خاک های کشاورزی و باغی در نتیجه کمک به حاصلخیزی و غنی شدن آن ها و ایجاد بستر مناسب کشت و پرورش محصولات

-حفظ سلامت گیاهان، افزایش ویژگی انبارداری محصولات و جلوگیری از پوکی پسته و لهیدگی گوجه و سیب و …

– کنترل بیماری های ریشه ای مانند پوسیدگی ریشه و جلوگیری از خفگی ریشه در اثر آبیاری بیش از حد. زیرا با ایجاد فضای خالی بین ذرات منجر می شود تهویه به خوبی صورت گیرد.

– انسجام ذرات ریز خاک را افزایش می دهد و از این طریق به کاهش فرسایش کمک می نماید.

– اسید هیومیک با کاهش پی اچ، کمک شایانی به اصلاح خاک های آهکی و قلیایی و تبدیل آنها به بستر مناسب کشت محصولات می پردازد؛ متاسفانه اکثر مناطق محصولاتی کشور از مشکل بالا بودن پی اچ به دلیل آهک داشتن در خاک رنج می برند که با افزودن اسید هیومیک این مشکل تا حدود زیادی حل خواهد شد.

– اسید هیومیک منجر به افزایش مقاومت گیاه در خاک ها و آب های شور خواهد شد .

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366