اثر محلول پاشی کود 10x shock بر روی پسته‌

اثر محلول پاشی کود 10x shock بر روی پسته‌

از مهم ترین کارهایی که یک باغدار باید برای بارور کردن درختان انجام دهد این است که به کودهای مقوی برای مصرف درختان اهمیت ویژه بدهد. معمولا کودهای زیادی در بازار موجود هستند. به همین دلیل ممکن است انتخاب بهترین کود برای کشاورزان کمی دشوار باشد. اگر شما نیز به دنبال بهترین کود و اثرات آن بر روی درخته پسته خود هستید لازم است تا کودهایی را برگزینید که مواد غذایی و عنصرهای غذایی کافی را به درختان پسته برسانند. در این مقاله به اثر محلول پاشی کود 10x shock بر روی پسته‌ پرداخته ایم.

کود کامل 10X shock از جمله کودهای کامل و مغذی است که محصول کشور آمریکا است. این کود دارای حداقل ده نوع ماده مغذی است. لذا درختان با استفاده از این کود دیگر نیازی به کود دیگر نخواهند داشت. این کود می تواند به اصلاح و بهبود خاک نیز بپردازد و شوری خاک را  که حاصل استفاده بیش از حد از کودهای شیمیایی است برطرف نماید. استفاده از این کود می تواند مزیت‌های بسیاری برای درختان پسته داشته باشد.

 این کود کامل از عناصر پتاسیم، آهن، آمینو اسید، کلسیم، اسید فولیک، بور، اسید هیومیک، نیتروژن و عصاره جلبک دریایی تشکیل شده است. هر یک از این مواد می تواند تاثیری شگرف بر روی باروری درختان پسته داشته باشد. در نظر داشته باشید که اگر کود ده ایکس شوک به خوبی و اصولی و بر طبق استاندارد به درختان داده شود هیچ گونه عوارض جانبی برای آن‌ها نخواهد داشت و می تواند نتایج دلخواه از خود بگذارد. در این مقاله سعی داریم تا به اثرات مفید این کود نگاهی بیندازیم.

اثر محلول پاشی کود 10x shock بر روی پسته‌چگونگی تغذیه درختان پسته با بهره گیری از کود  10xshock

پیش از انجام هر کاری لازم است تا از خاک تست خاک یا برگ بگیرید. این آزمایش از این جهت مهم است که بدانید آیا درختان با کمبود مواجه هستند یا خیر. اگر درختان پسته کمبود برخی مواد غذایی دارند لازم است تا به طور دقیق بدانید که چه عناصری در این درختان کم است تا بتوانید به بهترین نحو کار کود دادن را شروع نمایید. همچنین لازم است تا نوع بافت خاک و پ هاش و میزان شوری خاک را نیز تعیین نمایید. کود 10x shock بر روی پسته‌ را می توان با دو روش آبیاری و محلول پاشی بر روی کود بریزید. لازم است بدانید که کود ده ایکس شوک کامل از درصد بسیار بالایی برخوردار است. اگر آن را با مقدار مناسبی از آب ترکیب نکنید باعث سوختگی برگ و یا ریشه درختان می شود. برای کود دادن به درختان پسته لازم است تا کود شوک را پیش از استفاده با مقدار مناسبی از آب مخلوط نمایید و سپس مورد استفاده قرار دهید. در این صورت می توانید به نتیجه بهتری دست پیدا کنید. در روش محلول پاشی لازم است تا کود مورد نظر را با کمک یک آب پاش به برگ‌ها و شاخه‌های درختان اسپری نمایید. در روش آبیاری نیز لازم تا محلول آماده شده را مستقیما در بخش سایه انداز درخت پسته بریزید تا تمامی مواد مغذی از طریق ریشه‌ها به بخش‌های گوناگون درختان برسد.

اثر محلول پاشی کود 10x shock بر روی پسته‌بهترین موقع کوددهی درختان پسته با استفاده از کود شوک

 برای این که درختان شما به ثمر بنشیند لازم است تا بر طبق یک برنامه منظم کار کوددهی به آن‌ها را به انجام برسانید. در نظر داشته باشید که می توانید کود شوک را در همه دوره‌های رشد درختان به آن‌ها بدهید. در آغاز فصل بهار که درختان پسته نیاز به تغذیه بیشتری دارند لازم است تا مواد مغذی را به مقدار کافی در اختیار آن‌ها قرار بدهید. اگر چنین کاری را انجام ندهید سبب می شوید تا درختان پسته محصولات با کیفیتی به شما ندهند. بنابراین لازم است تا کار کوددهی را در فواصل زمانی منظم انجام دهید و این کار را تنها به یک زمان کوتاه محدود ننمایید.

بیشتر بخوانید: کود مرکبات‌

مواد مفید در کود ده ایکس شوک برای پسته

کود  10x shock برای پسته به شکل مایع است. این کود قابلیت استفاده به صورت آبیاری و محلول پاشی را دارا است. از خصوصیت مفیدی که این کود دارد این است که بر خلاف کودهای شیمیایی گیاه را نمی سوزاند.

اسیدهیومیک موجود در این کود سبب می شود تا خاک اصلاح شود. اسید فولیک برای منتقل ساختن بهتر عنصرهای غذایی به ریشه مفید است. آمینو اسید نیز برای جلوگیری از هر گونه تنش به درخت بسیار ضروری است. نیتروژن در ساخت کلروفیل نقشی اساسی ایفا می کند. این ماده پروسه فتوسنتز را بهبود می بخشد و رشد رویشی درختان را بالا می برد. همچنین نیتروژن برای ساخت پروتئین نقش مهمی دارد.

 پتاسیم در ساختمان کود کامل ده ایکس شوک سبب می شود تا رنگ آوری محصول بهتر شود. همچنین پتاسیم سبب می شود تا مزه محصول بهتر شود و قدرت دفاعی در درختان بالا رود. از دیگر مزیت‌های پتاسیم این است که سبب می شود تا محصولات دارای یکنواختی در اندازه شوند. فسفر در ساختمان کود ده ایکس شوک سبب می شود تا ریشه زایی در گیاه بهتر صورت پذیرد. همچنین فسفر باعث ترغیب گیاه به گل دادن می شود. بالغ شدن محصول و پر شدن مغز پسته، بالا بردن کیفیت و مرغوبیت محصولات و تشکیل پروتئین‌ها مرهون ماده فسفر در این کود کامل است. کلسیم نیز در بالا بردن استحکام ساقه، برگ و ریشه در گیاهان دخیل است و سبب می شود تا میوه‌ها طعم عالی پیدا کنند. این ماده باعث پر شدن مغز میوه‌ها می شود. همچنین کلسیم موجود در کود باعث می شود تا انبارداری محصولات بالا رود.

اثر محلول پاشی کود 10x shock بر روی پسته‌

بیشتر بخوانید: پرورش و نگهداری درخت زردآلو

 آهن نیز عنصر مهم دیگری است که در کود ده ایکس شوک کامل وجود دارد. این ماده مغذی منجر به سبزینگی گیاه می شود. عنصر بور نیز در کود کامل ده ایکس شوک سبب می شود تا گرده افشانی در گیاه تا حد بسیار زیادی بالا رود. در این مقاله با اثر محلول پاشی کود 10x shock بر روی پسته‌ آشنا شدیم، همچنین دانستیم که این کود می تواند منجر به محصولات مرغوب و با کیفیت شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366