بهترین کود برای رشد سریع درختان مرکبات

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

بهترین کود برای رشد سریع درختان مرکبات

اکثر پرورش دهندگان مرکبات به دنبال یافتن بهترین کود برای رشد سریع درختان مرکبات خود هستند چرا که این نوع کود ممکن است در شرایط و زمانی مورد نیاز قرار گیرد تا در کوتاه ترین زمان بر عملکرد درختان میوه و برداشت محصولات پر بار و حداکثری منجر شود. در این راستا این مسئله بسیار حائز اهمیت می باشد که کود مناسب جهت رشد سریع هنگامی به درختان افزوده شود که منجر به تقویت رشد رویشی و زایشی درختان مرکبات شده و در نهایت میوه هایی درشت، خوش طعم، آبدار و با کیفیت به مشتریان عرضه گردد.

اهمیت رشد درختان مرکبات:

همانطور که می دانید گروه میوه های مرکبات منبع غنی از ویتامین ث می باشند و در درمان سرماخوردگی و تقویت سیستم ایمنی نقش مهمی ایفا می کنند که شامل: پرتقال، نارنگی، لیمو ترش، لیمو شیرین، نارنج و گریپ فروت می باشند. درختان مرکبات در مناطق نیمه گرمسیری به خوبی رشد می کنند و از میوه، ساقه، برگ، گل و حتی پوست آن ها نیز به وفور استفاده می گردد.

بهترین کود برای رشد سریع مرکبات:

آنچه که سبب می شود حداکثر رشد در بازه کوتاهی از زمان اتفاق بیوفتد و منجر به نتایج سریع و در عین حال همراه با بالاترین کیفیت گردد، این است که عناصر ضروری گیاه به ویژه عناصر پر مصرف به خوبی در اختیار آنها قرار گیرد؛ آنچه که شما به عنوان پرورش دهنده مرکبات بایستی بدانید این است که با توجه به آزمون خاک، کمبود عناصر و مواد مغذی موجود در بستر کشت و نیاز گیاه نسبت به خرید کود مناسب و در زمان مناسب اقدام نمایید.

بهترین کود برای رشد سریع زمانی کارایی خود را نشان می دهد و منجر به حداکثر برداشت در کوتاه ترین زمان می شود که در موقع مناسبی بر درختان اعمال گردد. در ادامه مطالب بر معرفی کودهایی جهت رشد سریع مرکبات خواهیم پرداخت اما انتخاب نوع کود بستگی به شرایط خاک و باغ شما و در نهایت نیاز درختان دارد که در این راستا می توانید از مشاوران موجود در سایت راهنمایی های لازم را دریافت کنید و بهترین تصمیم را بگیرید.

کود هایی که توصیه می کنیم عبارتند از:

اسید هیومیک شوک

۱) کود هیومیک اسید مایع شوک:

این کود از بهترین کود های موجود در بازار می باشد که ضمن افزوده شدن به درختان مرکبات به طور قطع سبب افزایش رشد سریع و تولید میوه ها به میزان حداقل ۴۰ درصد شده و تمامی نیازهای تغذیه ای درختان را به نحو احسن در اختیار آن ها قرار می دهد؛ توجه داشته باشید حین خرید این کود از منابع معتبر و اصلی اقدام به خریداری نمایید تا نتیجه دلخواه تان را در کمترین زمان با برداشت میوه های بازار پسند مشاهده نمایید.

۲) کودهای نیتروژنه:

اهمیت نیتروژن در رشد درختان مرکبات و تولید میوه های خوش طعم و رنگ بر هیچ کس پوشیده نیست به عبارتی وجود نیتروژن در اکثر کودها رکن ثابت کوددهی می باشد که برای رشد سریع درختان مرکبات استفاده از کود نیتروژنه را نیز بایستی به خاطر بسپارید. البته همانطور که گفتم برای انتخاب نوع کود مناسب بایستی تمامی شرایط بستر کاشت درختان مرکبات خود را به مشاوران بگویید تا بهترین انتخاب را بکنید.

عنصر نیتروژن به عنوان محرک رشد رویشی گیاهان می باشد و زمانی که گیاه هنوز وارد مرحله زایشی نشده بایستی در اختیار آن قرار داده شود. باغداران محترم در نظر داشته باشند که اگر کود نیتروژنه در فاز زایشی به درختان افزوده گردد باردهی درختان را به تاخیر خواهد انداخت.

۲) کودهای گوگرد:

نقش گوگرد در سبزینگی درختان و رشد سریع آن ها کمتر از نیتروژن نمی باشد؛ برای افزودن کود گوگرد به درختان بایستی شرایط خاک و نیاز درخت را در نظر داشته باشید وقتی این کود در زمان مناسب به درختان می رسد منجر به رشد سریع آن ها می گردد

۳) کودهای منیزیم دار:

بهترین کود برای رشد سریع درختان مرکبات آن هایی می باشند که از منیزیم کافی برخوردار باشند زیرا این عنصر نقش کلیدی در تولید کلروفیل گیاهی و در نتیجه فرآیند فتوسنتز دارد چون عمل فتوسنتز با وجود منیزیم چندین برابر خواهد شد و یکی مهم ترین موارد خوش کیفیتی مرکبات وجود قند کافی در ساختار آن ها می باشد،‌ لذا کود های حاوی منیزیم را می توان در زمره بهترین کود برای رشد سریع و عملکرد بهتر درختان مرکبات به حساب آورد.

۴) کود های آهن:

عنصر آهن در تمامی مراحل رشد درختان مورد نیاز می باشد و به دلیل قرار گرفتن در گروه عناصر کم مصرف، بسیاری از باغداران از اهمیت آن غافل هستند در حالی که برای رسیدن به  رشد حداکثری و سریع مرکبات بایستی حتما از کودهای حاوی آهن استفاده شود.

توضیحات تکمیلی همراه با نکات مهم:

۱) درست است هدف اول شما تهیه بهترین کود برای رشد سریع درختان مرکبات می باشد اما این را در نظر بگیرید که در مرحله اول بایستی از موجودی خاک با کمک آزمون خاک اطلاع داشته باشید و سپس از کود مناسب با بستر باغ جهت شد سریع درختان استفاده نمایید.

۲) نکته بسیار مهمی که بایستی حتما جایی در ذهن خود برای به خاطر سپردن آن باز کنید این است که به هیچ عنوان برای رسیدن به رشد سریع درختان در مصرف کود زیاده روی نکنید! این امر نه تنها روند رشد درخت را تسریع نخواهد کرد، بلکه ریشه درختان را خواهد سوزاند و در نهایت منجر به مرگ آن خواهد شد.

این قضیه حاکی از باور غلط بسیاری از باغداران می باشد که هر چه کود در بیشترین مقدار اعمال گردد، منجر به بیشترین و سریع ترین رشد محصول خواهد شد.

۳) به دلیل اینکه کود های مصرفی امکان خنثی نمودن اثر یکدیگر را دارند، لازم است در خرید بهترین کود برای رشد سریع مرکبات حتما از نظرات کارشناسان بهره بگیرید تا شما را در این امر به بهترین وجه راهنمایی کنند.

چرا تولید مرکبات اهمیت دارد؟

بدون شک همه ما مرکبات را با منبع تامین ویتامین ث می شناسیم به ویژه پرتقال که نام آن همیشه تداعی کننده میوه نارنجی خوش رنگ و آبدار و سرشار از ویتامین ث می باشد؛ این میوه ها دارای منابع آنتی اکسیدان، پتاسیم و بتاکاروتن قوی هستند که توسط دستان توانمند باغداران تولید شده و در دسترس ما قرار می گیرند.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

فروش کود مرکبات
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *