جلبک دریایی برای درخت کیوی

جلبک دریایی برای درخت کیوی

جلبک دریایی برای درخت کیوی

کیوی در واقع یک میوه بسیار خوشمزه و پرطرفدار است که درخت آن رشد سریعی دارد و می‌تواند در منطقه‌های مختلف، به رشد خود ادامه دهد. درختان کیوی برای رشد مطلوب به نگهداری و تغذیه کافی نیاز دارند اما بهتر است بدانید که این درختان نسبت‌ به کودها بسیار حساس هستند و نباید از هر کودی برای آن‌ها بهره بگیرید. کود جلبک دریایی برای درخت کیوی، یک گزینه ایده‌آل است که می‌توانید با کمک آن کیفیت میوه‌ها و میزان تولید محصولات را تا حدود زیادی افزایش دهید.

دقت داشته باشید که باید پیش‌ از مصرف کود جلبک دریایی؛ حتماً دستور العمل‌های ذکر شده بر روی بسته‌ بندی آن را با دقت بخوانید تا از آسیب رسیدن به گیاه جلوگیری نمایید. کود جلبک دریایی به‌ طور معمول از مواد طبیعی یا ارگانیک تولید می‌شود و اگر به صورت صحیح مصرف شود، هیچ‌ گونه عوارضی برای گیاهان ندارد.

این کود کمک می‌کند رشد درخت کیوی تا حدود زیادی افزایش یابد و ریشه نیز در برابر شرایط محیطی نامناسب، مقاومت زیادی از خود نشان دهد. به طور معمول کود جلبک دریایی مانند یک منبع پایدار است و هیچ‌ گونه آسیبی آسیب یا خطری برای محیط‌ زیست ندارد. در ادامه مقاله همراه ما بمانید تا شما را بیشتر با ویژگی‌های این کود فوق العاده، آشنا کنیم.

 

نحوه تهیه کود جلبک دریایی مایع

برای تهیه کردن کود مایع جلبک دریایی، باید به جلبک دریایی دسترسی داشته باشید و بتوانید گونه‌های مختلفی از آن را برای خود تهیه کنید. پس‌ از تهیه کردن جلبک دریایی، باید آن را به‌ طور کامل شستشو دهید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود. هنگامی‌ که جلبک دریایی خشک شد، باید آن را به خوبی آسیاب کنید. در آخر نیز باید مواد آسیاب شده را مورد فرآوری قرار دهید تا کود مایع حاصل شود.

دقت داشته باشید که هنگام تهیه کردن کود جلبک دریایی مایع، نباید از مواد شیمیایی در ترکیب آن استفاده کنید زیرا این گونه موادها ممکن است باعث شوند که جلبک دریایی خاصیت مفید خود را از دست بدهد و دیگر اثرات مطلوبی را بر روی درختان و میوه‌ها به‌ جای نگذارد.

 

طریقه مصرف کود جلبک دریایی برای درختان کیوی

کود جلبک دریایی برای درخت کیوی را می‌توانید به روش محلول پاشی یا استفاده خاکی مصرف کنید. در روش محلول پاشی باید اول از هر چیزی کود جلبک دریایی را با مقدار مناسبی آب مخلوط کنید و سپس تمام قسمت‌های شاخه و برگ درخت کیوی را با استفاده از آن تغذیه کنید. برای رساندن این کود به قسمت‌های مختلف درخت، باید از یک سم‌پاش مناسب بهره بگیرید، در غیر این صورت ممکن است تمام کود‌تان هدر برود و به‌ خوبی جذب گیاه نشوند.

کود جلبک دریایی را می‌توانید به روش چال کود نیز برای درختان کیوی استفاده کنید. در این روش باید ابتدا پای درختان‌تان یک گودال ایجاد کنید و سپس کود مورد نظر را در آن قرار دهید. بعد از انجام این کار باید به‌ خوبی با استفاده از خاک روی گودال را بپوشانید تا کود بتواند بهتر جذب ریشه و قسمت‌های مختلف گیاه شود.

دقت داشته باشید آبیاری درخت بعد از انجام کوددهی، می‌تواند کمک کند نتیجه بهتری را مشاهده کنید. بنابر این بهتر است بعد از اتمام کار، حتماً پای درخت مورد نظر را با استفاده از آب مرطوب نمایید تا ریشه بتواند راحت‌تر مواد مورد نیاز خود را دریافت کند و بدون مشکل، از کود تغذیه نماید.

جلبک دریایی برای درخت کیوی

 

 

زمان مصرف کود جلبک دریایی برای درختان کیوی

به طور معمول کوددهی با استفاده از این کود مغذی را می‌توانید قبل از کاشت درخت کیوی، بعد از کاشت، هنگام محصول‌دهی و فصل استراحت درختان انجام دهید. کود جلبک دریایی اگر در این زمان‌ها مصرف شود، می‌تواند اثرات مطلوبی را از خود به جای بگذارد و کمک کند درختان، بهتر به رشد خود ادامه دهند و محصولات بیشتری نیز تولید کنند.

بنابر این سعی کنید یک برنامه‌ریزی منظم داشته باشید و کود جلبک دریایی برای درخت کیوی را در زمان‌های مناسب مصرف نمایید. همچنین لازم به ذکر است؛ اگر کود جلبک دریایی را در زمان‌های مناسب مصرف نکنید، ممکن است درخت‌تان آسیب ببیند و دیگر محصول‌دهی عالی نداشته باشد.

 

 

 

مزایای کود جلبک دریایی برای درختان کیوی

 • کود جلبک دریایی کمک می‌کند میزان شکوفه‌دهی درخت افزایش یابد و درختان محصولات بیشتری تولید نمایند.
 • با استفاده از این کود می‌توانید رشد ریشه درخت کیوی را دو برابر کنید و اجازه ندهید آسیبی به آن وارد شود.
 • کود جلبک دریایی، ساختار دفاعی درخت را افزایش می‌دهد و اجازه نمی‌دهد آفات، حشرات، بیماری‌ها و شرایط پر تنش، آسیبی به درخت وارد کنند.
 • اگر زمانی متوجه شدید برگ یا گل‌های درختان کیوی‌تان دچار ریزش شده‌اند، بهتر است با کمک این کود غنی مشکل را برطرف نمایید.
 • کود جلبک دریایی می‌تواند تمام علف‌های هرز را از بین ببرد و اجازه ندهد که مواد مورد نیاز و ضروری گیاه، صرف آن‌ها شود.
 • با مصرف مناسب کود مغذی جلبک دریایی، می‌توانید میزان و حجم میوه‌ها را تا حدود زیادی افزایش دهید.
 • کود جلبک دریایی کمک می‌کند درختان‌تان شادابی بیشتری داشته باشند و شاخه و برگ‌های‌شان هم پر بارتر باشد.
 • این کود شوری خاک را به طور کامل بر طرف می‌کند و موجب می‌شود خاک حاصلخیزتری داشت باشید.
 • کود جلبک دریایی برای مدت بیشتری خاک را مرطوب نگه می‌دارد و اجازه نمی‌دهد ریشه گیاه دچار خشکی شود.
 • این کود حاوی عناصر مغذی زیادی همچون؛ فسفر، آهن، منیزیم، روی، نیتروژن، پتاسیم و مس است و به خوبی تمام نیازهای ‌ریشه درخت، میوه‌ و برگ‌ها را تأمین می‌نماید.
 • کود جلبک دریایی به بهترین شکل ممکن PH خاک را تنظیم می‌کند و ساختار آن را نیز بهبود می‌بخشد.
 • استفاده کردن از این کود ارگانیک، بسیار راحت است و می‌توانید با کمک آن خیلی سریع درختان را تغذیه کنید.

 

جلبک دریایی برای درخت کیوی

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد جلبک دریایی شوک آمریکایی از اینجا بازدید کنید

 

 

 

سخن پایانی

به طور معمول اکثر باغداران از کود جلبک دریایی برای درخت کیوی، به روش تغذیه خاکی یا چال کود بهره می‌گیرند. اما بهتر است بدانید که روش محلول پاشی نسبت به سایر روش‌ها بسیار مناسب‌تر است و کارایی بی‌نظیرتری دارد. زیرا هنگامی که کود را بر روی شاخه و برگ‌های درخت اسپری می‌کنید، کود سریع‌تر جذب گیاه می‌شود و اثردهی عالی‌تری هم دارد. بنابر این اگر می‌خواهید درختان کیوی سالم و پرباری داشته باشید، بهتر است از کوددهی آن با استفاده از جلبک دریایی غافل نشوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366