بهترین کود برای کیوی | مقدار| زمان بندی| بارور کردن

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

بارور کردن کیوی با استفاده از بهترین کود برای کیوی

گیاه کیوی یک تاک سریع در حال رشد است که در خاکهای آفتابی و اسیدی به خوبی عمل می کند. اگر کیوی به باغ خود اضافه می کنید ، برای پشتیبانی از انگورها ، یک سیستم ترنج را برنامه ریزی کنید. از آنجا که کیوی نسبت به شرایط خاص مواد مغذی حساس است ، قبل از کاشت بذر یا پیوند ، از آزمایش محلی دانشگاه خود استفاده کنید.

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از کود کامل 10X شوک است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

بهترین کود برای کیوی
اطلاعات کلی درباره بهترین کود برای کیوی

شایعترین کمبود مواد مغذی در گیاهان کیوی ، ازت کم است. گیاهان کیوی نیازهای زیادی به نیتروژن دارند و به بهترین وجه با کودهای مرکبات یا آووکادو کود داده می شوند ، زیرا این گیاهان نیازهای غذایی مشابهی دارند. برای گیاهان کیوی می توانید از کودهای دانه ای یا مایع استفاده کنید. اگر از کود دانه ای استفاده می کنید ، از مصرف آن در مقادیر غلیظ خودداری کنید و آن را در کل منطقه ریشه پخش کنید. برای جلوگیری از آسیب ریشه از استفاده بیش از 20 پوند کود مایع در هر بار استفاده خودداری کنید.

زمان بندی و مقداربرای استفاده از بهترین کود برای کیوی

براساس برنامه افزودنی  گیاهان بالغ کیوی بزرگتر از 6 سال معمولاً هر سال حدود 1 پوند نیتروژن در هر نوع انگور استفاده می کنند. نیمه اول فصل رشد زمان ویژه ای برای رشد و توسعه کیوی است. برای بهترین نتیجه ، گیاهان کیوی را هنگام شروع جوانه زدن ، که معمولاً در ماه مارس است ، و دوباره درست قبل از مجموعه میوه ها ، که معمولاً در ماه مه یا ژوئن انجام می شود ، کودهای کیوی را برای بارور کردن آن ها استفاده می کنند.

چگونه کود دهیم

گیاهان کیوی نسبت به کودها حساس هستند و همچنین در معرض سوختن ازت هستند ، بنابراین دستورالعمل های سازنده را با دقت دنبال کنید تا از آسیب دیدن گیاه جلوگیری شود. تجزیه و تحلیل خاک مشخص خواهد کرد که آیا گیاهان کیوی شما به مواد مغذی اضافی احتیاج دارند یا خیر. برای اطمینان از تحویل مواد مغذی ، خاک هنگام مرطوب شدن باید مرطوب باشد. برنامه افزودنی  توصیه می کند که گیاهان کیوی خود را آبیاری کنید ، سپس چند روز در انتظار کوددهی صبر کنید. کوددهی بعد از بارندگی نیز روش خوبی برای اطمینان از رطوبت کافی است.

ملاحظات دیگرهنگام استفاده از بهترین کود برای کیوی

برخی از شرایط خاک می تواند مشکلاتی ایجاد کند که شبیه به کمبود مواد مغذی باشد اما در واقع به دلیل سایر موارد ایجاد می شود. به عنوان مثال ، اگر pH خاک شما خیلی زیاد باشد ، گیاهان کیوی ممکن است علائم کمبود مواد مغذی مانند زردی و ریزش برگ را نشان دهند. در این شرایط استفاده از کود ، مشکل را برطرف نمی کند. به همین دلیل ، بدست آوردن تجزیه و تحلیل کامل خاک در مورد سطح مواد مغذی و همچنین pH خاک قبل از استفاده از کود برای گیاهان کیوی مهم است.

بهترین زمان کوددهی کیوی
کی و چگونه می توان کیوی ها را بارور کرد

باروری گیاهان کیوی بخش مهمی از مراقبت آنهاست و محصول سپری میوه های خوشمزه را تضمین می کند. در این مقاله به دانش کمی در مورد چگونگی لقاح کیوی و افزایش بهره وری و سلامت این میوه ها دست پیدا کنید.اگرعاشق کیوی هستید ، دلیلی ندارد که محصول خود را پرورش ندهید. به هر حال آنها به همان اندازه سرسخت و جدی هستند ، انتظار ندارید که این تاکها را به زمین ریخته و عقب بایستید.
کیوی به مقدار زیادی از میوه هایی که قادر به تولید هستند ، نیاز به توجه دارد. نشستن مناسب ، کود دهی ، آب دادن و مهمتر از همه محافظت از آب و هوای سرد ، لازم است تا گیاه شما در فرم مناسب نگهداری شود.وی گفت ، کیوی هاردی ، که به دلیل میوه انگور ، کیوی نیز خوانده می شود ، مناسب ترین نوع کیوی برای باغ های خانگی است زیرا آنها به بهترین وجه با آب و هوای غربی سازگار هستند..
میوه ی کیوی بسیار معطر دارای پوستی سبز است و خوراکی می باشد و باعث می شود آنها را برای میان وعده عالی کنید. با استفاده از بهترین کود برای کیوی درفصل پاییز وقت برداشت آن فرا میرسد. آنها می توانند ماه ها در یک منطقه سرد نگهداری شوند ، به همین دلیل آنها کیوی خوب را در تمام طول سال در فروشگاه های مواد غذایی درست می کنید.

کیوی به بهترین وجه در مناطق گرمتر مانند کالیفرنیا پرورش داده می شود ، زیرا انگورها در بیشتر مناطق می توانند صدمه به سرما در زمستان وارد کنند. کیوی هاردی بهتر با منطقه سرد سازگار است زیرا بسیار سرد زمستانی است و میوه از اواسط سپتامبر تا اواسط اکتبر حاصل می شود. بعضی اوقات آنها را در بازارهای کشاورزان و برخی فروشگاه های مواد غذایی پیدا خواهید کرد.
از میان کیوی ها، آسانترین آن یافتن کیوی با پوست یشم ، گوشت سبز روشن ، دانه های سیاه و یک عطر و طعم از نوع آناناس (نام آن به معنای “آناناس” به زبان روسی) و ‘Ken’s Red’ ، ارقامی نیوزیلند با پوست سبز زیتون و گوشت سبز تیره با رگه های قرمز عمیق است، می باشد . افزودن بهترین کود برای کیوی باعث میشود این گیاه به بهترین نحو رشد کند.
“شاخه های جوان و میوه انواع گونه های کیوی در برابر صدمه به سرما حساس هستند.” “دمای 30 درجه یا کمتر از تنها 30 دقیقه می تواند به شدت به شاخه های تازه ظهور در اواخر زمستان تا بهار آسیب برساند.”برای کاهش احتمال خسارت ، گیاهان کیوی را در مناطق گرمتر باغ که از یخ زدگی محافظت می شوند ، اجتناب از مناطق کم یا مکانهای خنک کنید. هنگامی که پیش بینی می شود درجه حرارت به 32 یا پایین تر برسد ، تاک را با روکش های ردیف قبل از غروب آفتاب بکشید و هنگام افزایش درجه حرارت بالاتر از انجماد ، آنها را حذف کنید.

کود مخصوص کیوی

انواع دانه کیوی یا ماده کیوی که این میوه را تولید می کنند. یا مرد ، که برای گرده افشانی و تولید میوه بسیار مهم است. حتماً هر دو را کاشت کنید مگر اینکه همسایه مذکر داشته باشد.یک قلاب برجسته یا T-bar (یک نمودار برجسته) بسازید (نمودار موجود در انتشار بالا) که به اندازه کافی بلند است تا بتواند در زیر برداشت باشد. هرچه تاکها بتوانند 15 فوت پهن کنند و تا 100 پوند میوه تولید کنند ، قوی تر می شوند.
در بهار 10 تا 15 فوت از هم بهار و در خاک عمیق و خوب زهکشی شده در یک منطقه آفتابی و محافظت شده از باغ کاشته کنید. از این توصیه خودداری کنید زیرا تاک های کیوی مستعد پوسیدگی ریشه هستند.در طول فصل رشد ، هفته ای چند اینچ از آب را در هفته آب دهید.

سیستم قطره ای به بهترین وجه کار می کند.با حدود ½ پوند نیتروژن در هر گیاه بالغ بارور کنید و این ماده را با استفاده از یک کود مناسب و معادل مانند 16-16-16 (3 پوند در هر فصل) یا غذای سویا به 3/3 (اواسط مارس ، اواسط آوریل و اواسط ژوئن) تقسیم کنید. (حدود 7 پوند در هر فصل).
هرس زنبورها به شدت در ماه دسامبر. اگر بعداً در این فصل به وجود بیاید ، کیوی ها مقادیر زیادی شیره را دفع می کنند که باغبان را ناراحت می کند. من اغلب به مردم می گویم ،” گیاه من خون می میرد ، ” “بنابراین ، بهتر است زود هرس کنید. اگر دیر هرس می کنید ، در مورد از دست دادن شیره بیش از حد نگران نباشید. “مردان هرس بعد از شکوفه اواخر ژوئن. هنگام هرس یک کیوی بالغ ، حدود 70 درصد چوب هایی را که در فصل گذشته رشد کرده بود ، حذف کنید. بیشتر چوب های برداشته شده از چوب های قدیمی تر است که قبلاً میوه های تازه ای یافته اند. برای انتشار نمودارهای هرس به انتشار مراجعه کنید.

سمپاشی درخت کیوی
در مناطق گرمتر از برداشت کیوی فازی در اواخر اکتبر تا اوایل نوامبر هنگامی که هنوز سخت هستند ، اما دانه ها سیاه است. آنها می توانند برای چند ماه در منطقه سرد (32 تا 40 درجه) نگهداری شوند. برای رسیدن مقادیر کم ، یک کیسه پلاستیکی کمی تهویه شده را با سیب یا موز قرار دهید. کیوی ، که همه در همان زمان بلوغ نمی شوند ، وقتی که لمس آنها نرم است.

آنها باید فوراً خورده شوند. یا برای نگهداری در یخچال برای چند هفته ، وقتی میوه هنوز محکم است ، میوه جمع کنید ، اما دانه ها سیاه است (اوایل سپتامبر). وقتی آنها خیلی رسیده باشند ، میوه در انتهای ساقه پاره می شود. شما می توانید در طول زمستان از انجماد آنها لذت ببرید و اجازه دهید تا قبل از غذا جزئی از آن ذوب شود.فراموش نکنید که استفاده از بهترین کود برای کیوی بهترین روش در پرورش آن میباشد.

راهنمای رشد کیوی

1.خاک :خاک حاصلخیز و خوب زهکشی شده.

2.موقعیت:به بهترین وجهی که در برابر یک دیوار آفتابی ، پناهنده جنوبی یا غربی ، یا تحت پوشش در آب و هوای خنک آموزش دیده ، آموزش دیده است. در آب و هوای گرم ، کیوی ها در آفتاب کامل رشد می کنند به شرطی که ریشه آنها سایه ظهر را دریافت کند.

3.تحمل یخ زدگی:شاخه های جوان در بهار در برابر صدمه به یخ زدگی آسیب پذیر هستند. ممکن است محافظت کند.
4.تغذیه:مالچ را با مواد آلی خوب پوسیده در اواخر زمستان انجام دهید و در اوایل بهار ، همانطور که رشد جدید ظاهر می شود ، یک کود آلی متعادل بمالید.

5.همراهان:مرزنجوش ، لیمو ترش و ماریگولد. انگورهای کیوی آنقدر جدی هستند که بر فضای آنها مسلط شده و به یک شلنگ محکم نیاز دارند.
6.فاصله:گیاهان منفرد: 9 ’10 “(3.00 متر) از هر راه (حداقل)
ردیف ها: 9 ’10 “(3.00 متر) با فاصله 9” 10 “(3.00m) فاصله (حداقل)
7.کاشت و برداشت:هنگام کاشت مواد آلی به خوبی پوسیده شده اضافه کنید. در کنار یک شال قوی برای پشتیبانی بکارید.

سمپاشی درخت کیوی
برنامه ریز باغ ما می تواند یک تقویم شخصی از زمان کاشت ، کاشت و برداشت محصول برای منطقه شما تولید کند.
یادداشت:اکثر گونه های کیوی برای گرده افشانی موفق به گیاهان نر و ماده احتیاج دارند. یک گیاه نر می تواند تا هشت ماده اطراف را گرده افشانی کند. کیوی هاردی میوه های کمتری تولید می کند ، اما معمولاً خود بارور است. درختان کیوی سالم به مدت ده سال یا بیشتر تحمل خواهند شد.برداشت کیوی باید قبل از اولین یخبندان ها را انتخاب کنید و اگر میوه کاملاً رسیده نیست در خانه بچسبانید.
8.عیب یابی:تنها در صورت کاشت در یک مکان به اندازه کافی گرم ، محصول زراعی خواهد شد و ممکن است در زمستانهای سرد دچار رنج و خشکی شوند. سوسکهای ژاپنی می توانند با قرار دادن ورق هایی در زیر گیاهان ، تکان دادن گیاه و از بین بردن هر نوع سوسک افتاده در یک سطل گرم آب صابونی جمع آوری کنند.

9.تقویم کاشت و برداشت:می خواهید دریابید چه زمان می توانید این گیاه را در باغچه خود کاشت کنید؟ ما از داده های تاریخی از ایستگاه هواشناسی محلی شما برای محاسبه بهترین محدوده تاریخ کاشت برای مکان خود استفاده می کنیم .

10.استفاده از بهترین کود برای کیوی:استفاده از بهترین کود برای کیوی و خرید آن بی شک یک سرمایه گذاری مطمئن برای داشتن گیاهانی قوی با میوه های عالی خواهد بود.

در مورد انتخاب انواع مناسب و نحوه پرورش کیوی در باغ خود بیاموزید:

در حال رشد میوه محبوبیت بیشتری پیدا می کند و بسیاری از باغداران نیز در حال آزمایش برخی از اگزوتیک ها هستند. خوب ، در دنیای میوه عجیب و غریب تر از کیوی نیست. اما من در مورد کیوی گرمسیری ، بلکه کیوی هاردی صحبت نمی کنم. با میوه های طعم دار و طعم دهنده های شیرین به اندازه انگور ، کیوی هاردی یک تاک سخت و تهاجمی است که میوه را به وفور تولید می کند.

کود برای درشتی کیوی
کیوی یک تاک چند ساله است که از سیبری تگرگ می گیرد. اگر می تواند در جعبه یخ شمال شرقی روسیه رشد کند ، می دانید که می تواند در ورمونت زنده بماند. برای رشد آنها ، برای هر 8 تاک زنانه 1 گرده افشان خریداری کنید. برخی از انواع طعم خوب برای جستجوی آنها عبارتند از “آنا” و “قرمز قرمز” (یک میوه پوست قرمز بی نظیر). “ایسایا” یک گونه کمتر سخت و پر ثمر است ، که نیازی به یک همسر و “زیبایی قطب شمال” ندارد و در منطقه 3 بسیار سخت است و دارای برگهای متنوع صورتی ، سبز و سفید متنوع است.
کیوی را در فاصله 12 پایی روی خاک حاصلخیز در آفتاب کامل رشد دهید.

در حالت ایده آل در شیب رو به شرق کاشت کنید تا گلها در بهار خیلی سریع رشد نکنند و در معرض یخبندانهای دیر قرار گیرند. این کیوی ها دوست دارند که رشد کنند. در حقیقت ، برخی آنها را بیشتر تهاجمی جنوب می دانند. در زمان کاشت یک قلاب چوبی محکم با میله های ضربدری 5 فوت که حدوداً 6 فوت از زمین قرار گرفته است.

بین این میلگردها 4 تا 5 سیم را اجرا کنید. گیاه ها را با سیم و سپس در امتداد آنها آموزش دهید. هر فصل بهار را هرس کنید و تا 70 درصد انواع کیوی ها را از بین ببرد. صبور باش. کیوی هاردی برای تولید میوه می تواند تا 7 سال زمان ببرد. اما انتظار ارزشش را دارد. با شروع تولید کیوی ، به وفور تولید می شوند.در این راه میتوانید با استفاده از بهترین کود برای کیوی خیلی سریع تر به خواسته یخود دست پیدا کنید.
همه ما سیب های قهوه ای را می بینیم که در فروشگاه های مواد غذایی به عنوان کیوی می بینیم. اینها می توانند در مناطق USDA از 7 تا 9 رشد کنند. یک نسخه گسترده تر با نام کیوی هاردی گفته می شود. این گیاه می تواند در مناطق USDA 3 زنده بماند. این میوه به اندازه انگور ، پوست بدون فازی است که در خوشه ها رشد می کند.

کود برای درشتی میوه کیوی
هر دو کیوی از تاکستان در حال رشد هستند. مانند انگورها ، آنها می توانند به صورت قارچ زده شده رشد کرده و به سختی رشد کرده و از کیوی سفت و سخت جلوگیری کنند تا در محدوده نگه داشته شوند یا روی یک ساختار برای سایه ترکیبی و تولید میوه رشد کنند. من فکر می کنم کیوی ها به بهترین شکل درست در باغچه خام خورده می شوند ، اما بسیاری از آنها را در سالادهای میوه مخلوط می کنند و دسرهای مضراب درست می کنند.

نحوه استفاده در مواد غذایی:کیوی هاردی را روی یک حصار سیم محکم بسته پرورش دهید و آنها را با شدت هرس کنید تا آنها را در مرز نگه دارید. آنها می توانند در مکان های کوچک مانند در امتداد لبه یک باغ ، ساختمان یا حصار رشد کنند. کیوی ها همچنین می توانند کوره ها و سایر سازه هایی را که سایه و میوه ایجاد می کنند را بپوشانند.

انواع کیوی

تقریباً تمام کیوی ها برای تولید میوه به تاک های زن و مرد جداگانه نیاز دارند. برخی از انواع کیوی فازی برای تولید خانه شامل “هایوارد” ، “المود” و “بلیک” هستند. برخی از کیوی های هاردی شامل “آنا” و “ایسای” هستند. “Issai” خود بارور است و کیوی های کوچکتر از انواع دیگر سفت و سخت تولید می کند. ‘قرمز قرمز (A. purpurea) یک کیوی سفت و سخت با پوست قرمز رنگ است. “زیبایی قطب شمال” (A. kolomitka) بسیار سرد است. نر این تاک دارای برگهای جذاب صورتی ، سفید و سبز است.
همراهان خوب:مانند انگور ، کیوی ها تمایل دارند به تنهایی رشد کنند که در آن می توانید به راحتی هرس کنید و برداشت کنید. شما می توانید درختچه ، گل و سبزیجات با رشد کمتری از قبیل پتانسیل ، مرهم زنبور و کدو سبز را در قسمت آفتابی گیاهان بالغ کاشت کنید تا مناطق پراکنده در انتهای گیاهان پر شود.
کاشتن: کیوی هاردی را در بهار رشد دهید ، پس از گذشت خطر یخ زدگی ، در آفتاب کامل بر روی خاک اصلاح شده با کمپوست ، که به خوبی زهکشی می شود. تاکهای نر و ماده کیوی هاردی بیش از 50 فوت از هم برای گرده افشانی پرورش دهید. یک تاک نر تا 6 ماده می تواند گرده افشانی کند. گیاهان فضایی 8 تا 15 فوت فاصله دارند. کیوی هاردی را رشد دهید.
در حال رشد:کیوی ها می توانند تا 50 سال زندگی کنند بنابراین یک نرده یا سازه قوی برای صعود آنها بسازید. تاکستان ها را تا حصار و هرس در اواخر زمستان آموزش دهید تا شاخه های مرده ، بیمار ، شکسته و هر شاخه ای را که در سال گذشته وجود داشت از بین ببرد. هرس شاخه های یک ساله را روی گیاهان ماده تا 8 تا 12 جوانه هرس کنید. این همان جایی است که میوه شما شکل می گیرد.

آموزش هرس کیوی

برای تحریک رشد جدید ، گیاهان نر را در تابستان پس از گل هرس کنید. کیوی ها در مدت 3 سال میوه خود را شروع می کنند ، اما برخی از تاکها برای تأسیس ممکن است بیشتر طول بکشد. در بهار با مواد غذایی گیاهی ارگانیک بارور شوید. کیوی ها چند آفت ندارند. میوه های بالغ را از پرندگان و سنجاب ها با تور محافظت کنید.

برداشت کیوی

کیوی های برداشت اواخر تابستان یا پاییز قبل از یخبندان ، هنگامی که اندازه آنها بزرگ شد ، اما هنوز هم محکم هستند. اجازه دهید آنها را در داخل خانه نرم کنند و اگر در هنگام چشیدن شیرین است ، کل محصول را برداشت کنید. اگر به آنها اجازه دهید بیش از حد نرم کنند ، می توانند پوسیده شوند.هرگز فراموش نکنید که استفاده از بهترین کود برای کیوی می تواند بهترین گیاه را در منزل و باغ شما ایجاد کند.
دینامیک مغذی اکوسیستم کیوی:
رشد و تغذیه معدنی کیوی با تأکید بر توصیف بودجه های مغذی برای اکوسیستم های معمولی کیوی در مراحل مختلف توسعه مورد بررسی قرار می گیرد. با بررسی های اخیر و توجه به نیاز کیوی در هنگام رشد به نظر میرسد که بهترین کود برای کیوی کودی میباشد که دارای مواد زیر باشد.

بهترین کود برای کیوی

ترازنامه های حاصل از داده های بررسی شده نشان می دهد که میزان جذب سالانه مواد مغذی توسط انگورهای بالغ حاوی 30 تن در هکتار of 1 میوه برای نیتروژن ، پتاسیم و کلسیم (بین 125 تا 140 کیلوگرم در هکتار − 1) و به دنبال آن کلر (60 کیلوگرم) هکتار − 1) ، فسفر ، منیزیم ، گوگرد (کمتر از 25 کیلوگرم در هکتار) و ریز مغذی ها (کمتر از 5 کیلوگرم در هکتار − 1) به دلیل غلظت نسبتاً زیاد نیتروژن و به میزان کمتری پتاسیم در چارچوب دائمی تاک (ریشه های ساختاری ، ساقه و رهبر) ، انباشت نامتناسب این عناصر در طی توسعه کیوی اتفاق می افتد .
این اتفاق به گونه ای است که ممکن است انگورهای جوان 50٪ نیتروژن بیشتر و 22٪ پتاسیم بیشتری نسبت به انواع انگورهای طبیعت با بازده مشابه داشته باشند. جذب سالانه ماکرو مغذیها به ازای هر واحد طول ریشه از 7/13 میلی متر مکعب − 1 − 10 for 12 برای نیتروژن تا 0.8 mol m − 1s − 1 × 10 − 12 برای فسفر تخمین زده می شود .هم اکنون داده های کافی برای ساخت مدل های کاری وجود دارد.

بررسی ویژگی های تغذیه ای و بهداشتی کیوی:

برای توصیف ویژگی های تغذیه ای و بهداشتی کیوی و فواید مرتبط با بهبود وضعیت تغذیه ای ، سلامت گوارشی ، ایمنی و متابولیک. این بررسی شامل تاریخچه مختصری از انواع سبز و طلایی کیوی از یک کنجکاوی زینتی از چین در قرن نوزدهم تا محصول زراعی با اهمیت اقتصادی بین المللی در قرن بیست و یکم است. داده های مقایسه ای در مورد ترکیبات غذایی آنها ، به ویژه مقدار زیاد و خاص ویتامین C. و به روزرسانی جدیدترین شواهد علمی موجود از مطالعات انسانی به خوبی طراحی و اجرا شده در مورد چندین اثر فیزیولوژیکی مفید.

مورد توجه خاص منافع هضم برای افراد سالم و همچنین برای مبتلایان به یبوست و سایر اختلالات دستگاه گوارش از جمله علائم سندرم روده تحریک پذیر است. مکانیسم های عملکردی در پشت اثرات دستگاه گوارش ، از جمله تغییر در قوام مدفوع (مدفوع) ، کاهش زمان ترانزیت و کاهش ناراحتی شکمی ، مربوط به ظرفیت نگه داشتن آب فیبر کیوی ، تغییرات مطلوب در جامعه میکروبی روده بزرگ و متابولیت های اولیه و همچنین آنزیم پروتئولیتیک اکتینیدین که به طور طبیعی موجود است .

بهترین کود برای کیوی

که به هضم پروتئین هم در معده و هم در روده کوچک کمک می کند. تأثیر کیوی بر نشانگرهای متابولیک بیماریهای قلبی عروقی و دیابت نیز مورد بررسی قرار گرفته است ، از جمله مطالعاتی در مورد گلوکز و تعادل انسولین ، نگهداری از وزن بدن و هموستاز انرژی.

نتیجه گیری:
افزایش داده های تحقیق و افزایش آگاهی مصرف کننده از مزایای سلامتی کیوی ، انگیزه ای منطقی برای مصرف منظم آنها به عنوان بخشی از یک رژیم متعادل ارائه می دهد. کیوی باید به عنوان بخشی از یک استراتژی رژیم غذایی طبیعی و مؤثر برای مقابله با برخی از مهمترین نگرانی های سلامتی در سراسر جهان در نظر گرفته شود.

آموزش هرس کیوی
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

5 دیدگاه ها

 • سلام ؛
  با عرض تبریک سال نوی 1401 به استحضار می رساند متاسفانه مقاله به صورت ناشیانه ای توسط موتورهای ترجمه مانند گوگل ترجمه شده است و حتی زحمت ویراستاری هم به خودتان نداده اید بعنوان مثال کلمه زنانگی برای انسان استفاده می شود و برای گیاه از کلماتی مانند مادگی استفاده می شود.بابت این انتقاد عذرخواه هستم.

  • با تشکر از انتقاد شما
   آل کود برای شما کشاورزان محترم طراحی و راه اندازی شده
   برای رسیدن به حالت ایده آل نیازمند انتقادات شما عزيزان هستیم
   با تشکر آل کود

 • سلام ، یوسفی هستم از تالش
  قیمت کود 10Xشوک را میفرمائید ؟
  ضمنا برای هر نهال چه مقدار توصیه می شود؟
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *