اسید هیومیک برای درخت انجیر

اسید هیومیک برای درخت انجیر

اسید هیومیک برای درخت انجیر

کشور ما در تولید انجیر در جهان اسم و رسمی برای خود دارد و در شمار بزرگترین صادر کنندگان این محصول به شمار می آید؛ بدون شک آنچه سبب افزایش کیفیت و مرغوبیت انجیر می گردد، ارتباط مستقیمی با نوع کود استفاده شده دارد. با توجه به ضعف خاک اکثر نقاط کشور در اثر مصرف نادرست و بدون حد کودهای شیمیایی، کاربرد کودهای ارگانیک و طبیعی از جمله اسید هیومیک اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.

اسید هیومیک از پی اچ ضعیفی برخوردار بوده و جزء اصلی هوموس خاک به شمار می آید که با مصرف آن، تولید محصول سالم و بازار پسند تضمین خواهد شد. انجیر از آن دسته میوه های خوش خوراکی است که در تمامی فصول می توان از خشک شده آن استفاده نمود و از فواید آن بهره مند شد. پس، مطمئن ترین راه ممکن جهت افزایش باردهی درخت انجیر و مرغوبیت محصول، استفاده از اسید هیومیک برای درخت انجیر میباشد. برای اطلاع از نحوه عملکرد این ماده بی نظیر برای درخت انجیر، ادامه این مقاله از سایت آل کود را مطالعه نمایید.

عناوین مقاله:

۱. اسید هیومیک چه ویژگی هایی دارد؟

۲. اسید هیومیک برای درخت انجیر چه کاربردی دارد؟

۳. نحوه تأثیر اسید هیومیک بر رشد درخت انجیر چگونه است؟

۱‌.۳. اصلاح خاک کشت درخت انجیر

۳.۲. تاثیر اسید هیومیک بر آبیاری درخت انجیر

۳.۳. تاثیر اسید هیومیک بر جذب عناصر غذایی درخت انجیر

۴.۳. تاثیر اسید هیومیک بر فتوسنتز درخت انجیر

۴.خرید بهترین اسید هیومیک موجود در کشور

بیشتر بخوانید : کود درخت انجیر

اسید هیومیک چه ویژگی هایی دارد؟

  • هیومیک اسید ماده قهوه ای تیره رنگ ضروری برای خاک است که با وجود آن، ۸۰ درصد منبع ارگانیک خاک فراهم می گردد. اسید هیومیک از پی اچ پایین تری برخوردار بوده و همین امر به ویژه در خاک های قلیایی و شور مزیت بزرگی به حساب می آید.
  • اسید هیومیک در ایده آل نمودن تمامی بستر ها برای کشت محصولات به ویژه درخت انجیر بسیار مناسب بوده و خاک را غنی و بارور تر می نماید‌. افزون اسید هیومیک به خاک باغات، یعنی شروع زندگی مجدد خاک و میکروارگانیسم های مفید و برداشت انجیر های فراوان و خوش طعم. به راستی هدف از کوددهی چه چیزی غیر از این میتواند باشد؟
  • اسید هیومیک ماده پیچیده ای است که حاصل استخراج بهترین منبع ارگانیک یا لئوناردیت در آمریکا میباشد که عناصر نیتروژن، فسفر، گوگرد، پتاسیم، کلسیم، روی، منیزیم و …را در خود جای داده است؛ ترکیب بسیار غنی از عناصر غذایی برای خاک و درختان میوه!

اسید هیومیک برای درخت انجیر

اسید هیومیک برای درخت انجیر چه کاربردی دارد؟

اسید هیومیک را میتوان ماده همه کاره دانست که چندین عملکرد را انجام داده و دارای اثرات مستقیم و غیر مستقیم بر عوامل افزایش دهنده رشد درخت انجیر به شمار می آید. از جمله: تاثیر بر میزان جذب انرژی خورشید توسط درخت انجیر، میزان جذب کودهای توصیه شده کارشناسان، میزان نفوذ و توسعه ریشه درخت انجیر، مدت زمان حفظ رطوبت خاک، تاثیر بر دوره های آبیاری درخت انجیر، کیفیت میوه ها، اندازه انجیر، میزان تولید کلروفیل و …

در ادامه به تاثیرات اسید هیومیک بر هر یک از فاکتورهای موثر در رشد درخت انجیر پرداخته شده است.

نحوه تأثیر اسید هیومیک بر رشد درخت انجیر چگونه است؟

۱)اصلاح خاک کشت درخت انجیر

(تبدیل خاک قلیایی و آهکی به بستر مناسب پرورش درخت انجیر)

خاک از مهم ترین عوامل رشد درخت انجیر به شمار می آید که بایستی در احداث باغ مناسب پرورش درختان انجیر گردد. معمولا پی اچ ۶ برای درخت انجیر شرایط فوق العاده ای است که فراهم نمی گردد مگر در اثر استفاده از اسید هیومیک!

 خاک بستر نفوذ ریشه و شروع رشد درخت است که اگر در محدوده پی اچ مناسب باشد، دارای درجه شوری مطلوب و سرشار از مواد آلی باشد، به بستر مطمئنی جهت رشد درخت انجیر تبدیل می گردد. اسید هیومیک به سبب ویژگی های فوق العاده خود، نه تنها از شوری و قلیائیت خاک میکاهد، بلکه با سبک، متخلخل نمودن و افزایش نفوذ ریشه، منجر به بهبود ریشه زایی درخت انجیر نیز خواهد شد.

۲)تاثیر اسید هیومیک بر آبیاری درخت انجیر

اگر میخواهید سالیان سال درخت انجیر پرباری داشته باشید، به شما باغداران عزیز توصیه میکنم آبیاری منظم و کافی درخت انجیر را از یاد نبرید! میوه انجیر برای رشد بهتر به آب فراوان نیاز دارد. اما اگر شما در منطقه ای هستید که امکان آبیاری فراوان این درخت را ندارید، با مصرف اسید هیومیک برای درخت انجیر، در برطرف شدن نیاز آبی این درخت کمک نمایید.

نکته: اسید هیومیک دوره های آبیاری را به سبب حفظ بهتر آب اطراف ریشه طولانی تر نموده و از خشکی زودهنگام خاک درخت انجیر ممانعت می نماید.

 

بیشتر بخوانید : اسید هیومیک

۳)تاثیر اسید هیومیک بر جذب عناصر غذایی درخت انجیر

درخت انجیر مانند هر درخت بارور دیگری، به ازای محصولاتی که تولید میکند، مقداری از عناصر جذب شده را از دست میدهد که بایستی در صدد جبران آن بر بیاییم. لذا کوددهی این درخت بسیار اهمیت دارد. موضوعی که در این باره مطرح می باشد این است که برخی از عناصر به ویژه آهن در مقدار زیاد در خاک وجود دارد اما جذب ریشه درخت نمی گردد؛ از طرفی وجود آهن در سبزینگی برگها، عدم ابتلا به کلروز، افزایش فرآیند فتوسنتز و طعم انجیر بسیار ضروری است.

اسید هیومیک با عملکرد بی نظیر خود منجر به تبدیل آهن به شکل قابل جذب توسط درخت انجیر می گردد و آن را در دسترس درخت قرار میدهد. اسید هیومیک نه تنها در جذب آهن توسط درخت انجیر دخیل است، بلکه منجر به افزایش جذب تمامی عناصر مغذی می گردد.

به همین دلیل است که توصیه میشود حین استفاده از کودهای تقویتی دیگر مانند کود سولوپتاس، کود آهن، کود فسفر بالا و ….از اسید هیومیک نیز همراه آنها استفاده گردد.

۴)تاثیر اسید هیومیک بر فتوسنتز درخت انجیر

اسید هیومیک با تیره کردن بستر کاشت درخت انجیر، سبب جذب پر نفوذ تر نور خورشید می گردد؛ در نتیجه عمل فتوسنتز با کارایی بهتری انجام میگیرد.

اسید هیومیک برای درخت انجیر

خرید بهترین اسید هیومیک موجود در کشور

بالطبع هر باغداری انتظاری از یک کود دارد هر چه کود مورد استفاده با کیفیت تر و اصل باشد، باغدار و کشاورز را در حصول نتیجه یاری می دهد. اسید هیومیک شوک با به روز ترین تکنولوژی حال حاضر جهان تولید شده و با درصد خلوص ۹۵ درصد گزینه فوق العاده ای برای درختان میوه به شمار می آید.‌ شما عزیزان برای خرید اسید هیومیک شوک میتوانید از بالای صفحه با مه در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366