بهترین کود برای درخت انجیر | کاشت| برداشت| نحوه کوددهی

کاشت و برداشت درخت انجیر

بهترین کود برای درخت انجیر


بهترین کود برای درخت انجیر

جهت خرید بهترین کود برای درخت انجیر حتی جزئی با ما در ارتباط باشید.

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده ازکود کامل 10X شوک است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

اسید هیومیک بهترین کود برای درخت انجیر

بهترین کود برای درخت انجیر میوه درختان خانواده توت و برگریز برگ با برگهای پنجه است که در برابر سرما شدید مقاوم نیست و در آب و هوای معتدل و نیمه خشک کشت می شود. عمر درخت انجیر بیش از سیصد سال ذکر شده و در صورت شرایط مناسب به بیش از شش متر می رسد.

فواید انجیر

انجیر خشک یک غذای پزشکی با ارزش بالا با قند زیاد ، منبع مناسب پتاسیم ، منیزیم ، کلسیم و فسفر و سرشار از ویتامین A ، B و C است و منبع خوبی از فیبر در رژیم غذایی است.

کود حیوانی برای درخت انجیر
این میوه آسمانی مغذی و طراوت آور است و بهترین رژیم برای بهبود آن هفته به دلیل بیماری طولانی مدت است. میوه انجیر در جلوگیری و رفع یبوست و بهبود بهبودی در بواسیر ، نقرس و کولیک مؤثر است.
به دلیل کمبود سدیم و چربی موجود در انجیر خشک همچنین نمک بیشتری نسبت به سایر میوه ها ، از آن در رژیم های کم چربی و سدیم ، فیبر زیاد و دیابتی و موارد کاهش وزن استفاده می شود. این میوه به عنوان میوه تازه و خشک ، کمپوت ، مربا و غیره استفاده می شود.
امروزه درخت انجیر در کلیه قاره ها به سمت مصرف داخلی یا به عنوان محصولات صادراتی پرورش می یابد. بیشترین سطح زیر کشت این مناطق مدیترانه ، دریای سرخ و خلیج فارس است. در خارج از مکانهای ذکر شده ، فقط در آمریکا رشد چشمگیری یافته است.
در حالی که این کشور 37٪ از مصرف داخلی را تأمین می کند. مهمترین کشورها برای تولید انجیر خشک شامل ترکیه ، مصر ، اسپانیا ، پرتغال و ایران هستند. در ایران از نظر سطح زیر کشت و تولید انجیر خشک ، استان فارس با شکاف قابل توجه نسبت به سایرین مقام اول را دارد.

تاریخچه و مبدا انجیر

خانه اصلی درخت انجیر متعلق به تمدن باستان یا غرب آسیا و کشورهای اطراف دریای مدیترانه است. در ایران دهكده ای به نام سمنگان به حساب می آید. درخت انجیر مخصوصاً خود پرورش یافته یا انواع کوهستانی که به انجیر کوه معروف است بسیار قدیمی است.
جالب ترین نکته در مورد انجیر این است که باستان شناسان بر این باورند که این اولین محصول انسان در بیش از 11400 سال پیش است. بنابراین این اولین میوه رشد یافته توسط انسان بود و 1000 سال در خاورمیانه قبل از گندم ، جو و حبوبات کشت می شد.علائم درختان انجیر در اواخر دوره دوم زمین شناسی (کرتاسه) یافت شد و بدیهی است که در دوره چهارم زمین شناسی در حوالی دریای مدیترانه کشت می شود. گفته شد که کشت انجیر از 2800 تا 4000 سال قبل از میلاد مسیح در مصر باستان متداول بوده است.
درخت انجیر از نظر غذایی و دیدگاه پزشکی و همچنین منبع غذایی برای زمستان یک میوه با ارزش در یونان باستان بود. یونان باستان انواع اصلاح شده خود را به عنوان انجیر آتیک می شناخت. رومیان آن را با اعتقادات مذهبی خود مرتبط کرده و آن را نشانه سعادت ، پیشرفت و سعادت می دانستند. همچنین یکی از قدیمی ترین میوه های اسپانیا است.

ارزان ترین کود برای انجیر
اعراب پس از حمله ، انجیر را به پرتغال بردند و آن را فتح كردند. انجیرهای قدیمی یهودی را می شناختند و در تورات به عنوان Ficus Cyrus از آن یاد شده بودند. کتاب مقدس همچنین به طور مکرر از انجیر ذکر کرده و آن را به عنوان یک میوه آسمانی به کار می برد.

گیاه  انجیر

درخت انجیر دارای برگهای پهن و پنجه ای با ظاهری خشن تقسیم عمیق به 3 تا 5 قسمت است. بخشی که به میوه انجیر معروف است و خورده می شود ، میوه ای واقعی نیست ، اما یک پیوند به شکل گلابی است که گلهای انجیر را در تعداد زیادی قرار داده و قند در غدد جمع می شود. در قسمت های مختلف درخت انجیر مقدار زیادی لاتکس شیری جریان دارد که دارای طعم تند و شهوانی است.

این درخت شامل دو نوع گل نر و ماده است که در قسمت داخلی گل آذین گلابی قرار دارد. قسمت فوقانی محفظه گلابی دارای سوراخی كوچك است كه گلهای نر در ورودی آن در زیر مقیاسهای كوچك قرار داشتند. گلهای گل آذین که در قسمت داخلی محفظه گلابی قرار گرفته و لقاح آنها میوه بسیار ریز و درشتی در قسمت گوشتی ظروف دارد.
لقاح توسط یک حشره بسیار کوچک (2 تا 3 میلی متر) به نام بلاستوفا انجام می شود. تخمک گذاری این حشره در گل ماده اتفاق افتاده و گرده ها از گلهای نر به گیاهان ماده منتقل می شوند. بدین ترتیب گلهای ماده به میوه های کوچکی تبدیل می شوند که به پایه های گوشتی به دیواره های ظروف متصل می شوند.
در حين رسيدن ميوه ، رسپور گلابي به شكل گلابي گوشتي مي شود و داراي ذخاير زيادي قند به تدريج مي باشد. با توجه به اینکه میوه حاصل از آن حاوی یک سری میوه های خشک کوچک با قسمت تازه و آبدار از رسوب است ، انجیر به عنوان یک میوه مرکب از نظر گیاه شناسی در نظر گرفته شده است.

بهترین کود برای درخت انجیر

انواع درخت انجیر

دو نوع درخت انجیر شامل خوراکی و غیر خوراکی است. شکل غیر خوراکی ، درخت نر است که در زبان فارسی “نوار” خوانده می شود و دارای شکل های زمستانی ، بهار و تابستان است. فرم بهار معمولاً برای انجیر خوراکی گرده افشانی استفاده می شود.
انجیر خوراکی ممکن است یک یا دو مرحله از تولید را در طول سال داشته باشد. اگر تولید میوه در یک مرحله انجام شود ، به صورت تابستانی است و دو مرحله تولید میوه در بهار و اوایل تابستان رخ می دهد و مرحله دوم که محصول اصلی است در اواخر تابستان بالغ می شود.
با توجه به تولید میوه در سال و وابستگی یا استقلال به گرده افشانی برای ماندن میوه بر روی درخت ، انجیر خوراکی به سه دسته “مشترک” ، “Smyrna ازمیرو “San Pedro” تقسیم می شود. اشکال رایج انجیرهای سیاه است که نیازی به گرده افشانی ندارد.
مهمترین انجیرهای اقتصادی در ایران انواع ازمیر است که به انواع مختلفی از جمله “سیه” ، “سبز” ، “شاه انجیر” ، “پیوا” ، “ماتی” و “کاشی” تقسیم می شود. بیشترین تولید انجیر در ایران رقم سبز از نوع انجیر ازمیر است. سان پدرو در دو مرحله عملکرد تولید می کند.

بهترین کود برای درخت انجیر چیست؟

آیا در جستجوی بهترین کود برای درخت انجیر هستید؟ اگر چنین است ، ما چند گزینه پیدا کرده ایم که می دانیم دوست دارید.

درختان انجیر که به دلیل داشتن برگهای بزرگ و لک لک های بسیار برجسته شناخته شده اند ، جزو ساده ترین درختان میوه بارور برای رشد در باغ شما هستند. طبیعت آسان آنها به این معنی است که آنها با خوشحالی در ظروف گلدان و یا به طور مستقیم در زمین رشد می کنند و این امر را برای طیف وسیعی از شرایط آب و هوایی و باغداران کامل می کند.
یکی از مهمترین جنبه های رشد انجیر ، دادن خاک حاصلخیز به آنها و تهیه مواد مغذی پایدار است.به همین دلیل ، اجازه دهید نگاهی به برخی از بهترین غذاهای گیاهی برای درختان انجیر بیندازیم.
پاسخ این است که درختان انجیر به بهترین کود برای درخت انجیر مناسب و متعادل نیاز دارند که شامل 3 ماده مغذی اصلی: نیتروژن ، فسفر ، پتاسیم است. علاوه بر این ، رهاسازی آهسته نسبت به یک نسخه سریع ترجیح می یابد و در آخر اینکه ، مواد غذایی آلی گیاهان برای خاک بهتر می شوند.

کود حیوانی برای درخت انجیر
چه چیزی بهترین کود برای درخت انجیر ایجاد می کند؟

قبل از اینکه در مورد برخی غذاهای گیاهی عالی صحبت کنیم ، بیایید صحبت کنیم که چه چیزی را در غذای خوب جستجو کنیم. برای شروع ، بیایید کمی در مورد کود و مواد تشکیل دهنده اصلی برای موثر بودن آن صحبت کنیم.
مواد مغذی خاصی وجود دارد که برای رشد گیاهان ضروری است: نیتروژن ، فسفر ، پتاسیم ، کلسیم ، گوگرد ، منیزیم ، سدیم ، بور ، کلر ، منگنز ، آهن ، روی ، مس ، مولیبدن و نیکل.

این پانزده ماده مغذی به کلیه عملکردهای اساسی و در عین حال مهم ، که در گیاهان اتفاق می افتند ، کمک می کند حتی اگر همه شرایط دیگر برآورده شود و سایر مواد مغذی موجود باشد ، اگر یکی از این مواد مغذی اساسی وجود داشته باشد ، گیاهان شروع به نشان دادن علائم کمبود منفی می کنند.
اگر کمبودها درمان نشود ، گیاه کمبود و هدر می رود. از این رو مهم است که اطمینان حاصل شود که گیاهان تغذیه مورد نیاز خود را دریافت می کنند.
از آنجا که گیاهان به طور مداوم از مواد مغذی اساسی موجود در خاک تغذیه می کنند ، می توانند حتی بارورترین بسترها را نیز با گذشت زمان تخلیه کنند ، بنابراین لازم است صاحب خانه برای رشد گیاهان قوی و سالم “مواد غذایی” اضافه کند.
کودهای شیمیایی این مواد مغذی را به خاک اضافه می کنند و بر اساس سه عنصر اصلی که در مقادیر بسیار بالاتر از سایر مواد مغذی ضروری – نیتروژن ، فسفر و پتاسیم مورد نیاز هستند طبقه بندی می شوند.
نیتروژن برای اولین بار در برچسب بهترین کود برای درخت انجیر ذکر شده است زیرا مهمترین ماده مغذی مورد نیاز برای رشد گیاه محسوب می شود. مسئولیت اصلی آن در گیاه تنظیم رشد رویشی است.
نیتروژن در گیاه به اسیدهای آمینه ، که ساختمان پروتئین است ، جذب می شود. همچنین یکی از اجزای اصلی کلروفیل است و به سبز نگه داشتن شاخ و برگ کمک می کند. و ازت برای بسیاری از واکنشهای آنزیمی گیاه ضروری است.

فسفر یک جزء ساختاری در DNA و RNA است (بلوک ساختاری ژنتیکی در سلولهای گیاهی) و برای رشد ریشه و گلدهی لازم است.
پتاسیم به طور غیرمستقیم در گیاهان از نیتروژن و فسفر کار می کند. گرچه جزء اجزای تشکیل دهنده اجزای تشکیل دهنده گیاهان نیست ، اما با فعال کردن واکنش های آنزیمی رخ می دهد ، و برای سلامتی کلی گیاه ضروری است.

کاشت و برداشت درخت انجیر

حالا بیایید در مورد درخت انجیر صحبت کنیم
هنگام انتخاب بهترین کود برای درخت انجیر ، گزینه های بسیاری در دسترس است. بهترین کود برای درخت انجیر درختی میوه به دو فرمولاسیون معمولی و آلی و همچنین پودرها ، مایعات و سنبله درختان می آیند.
پودرها و سنبله ها دارای انتشار آهسته هستند به این معنی که گیاه شما را در طی مدت طولانی کمی تغذیه می کنند. گزینه آزاد سازی آهسته معمولاً بهتر است زیرا به شما اجازه می دهد بیش از حد از انجیر خود تغذیه نکنید.
در مرحله بعد ، یک کود آلی معمولاً بهتر از یک ماده معمولی است زیرا تمایل به انتشار آهسته نیز دارد. علاوه بر این ، از آنجا که از کلیه محصولات طبیعی تهیه می شوند ، باعث ایجاد شرایط طبیعی خاک در ایجاد درخت و سالم بودن گیاه می شوند.
در زیر همه محصولات با کیفیت بالا و بازبینی شده که روشهای متنوعی را برای پاسخگویی به نیازهای شما ارائه می دهند.
اولین ماده غذایی گیاهی که برای انجیر شما توصیه می کنم ، کود دکتر کود ارگانیک میوه درختی است.

این یک پودر ارگانیک است که می تواند در پایه درخت شما اعمال شود. علاوه بر این ، به دلیل اینکه یک مایع جامد است و نه مایع ، با سرعت کمتری جذب می شود و بنابراین می تواند به عنوان انتشار آهسته طبقه بندی شود.و بله ، ارگانیک است ، فقط بررسی کنید که این مواد خاموش ساخته شده است.
این ترکیب از ترکیب برتر وعده غذایی پر ، غذای استخوانی ماهی ، وعده غذایی پنبه ، جلبک دریایی ، غذای یونجه ، سنگ فسفات سنگ نرم ، سولفات پتاسیم معدنی ، عصاره جلبک دریایی ، پروبیوتیک ها ، هفت گونه میکروب مفید خاک و میکوریزا تشکیل شده است.
مواد مغذی به سرعت از کود آزاد می شوند و به راحتی برای جذب در دسترس هستند. درختان به مدت چند ماه به طور مداوم از مواد مغذی باکیفیت تغذیه می شوند.نسبت طبیعی ، ارگانیک ان پی کا منجر به رشد ریشه قوی و مجموعه های میوه فراوان تر می شود.
نکات کاربرد : برای درختان انجیر تعیین شده ، از هر فنجان قطر تنه 1 فنجان بهترین کود برای درخت انجیر استفاده کنید (4 تا 6 اینچ اندازه گیری شده در بالای خط خاک).
به آرامی وارد خاک شوید و مطمئن شوید که از خط قطره درخت خارج نمی شوید. سپس آن را به طور کامل آب دهید تا کود به منطقه ریشه درخت منتقل شود.
کود بعدی که در فهرست ما قرار دارد کود ارگانیک و دانه ای با مجوز OMRI است ، بهترین کود برای درخت انجیر ارگانیک میوه ای و مرکبات Jobe با Biozome بطور ویژه تهیه شده است تا گیاهان دارای میوه و مواد مغذی مورد نیاز خود را برای تولید میوه های فراوان و سالم تهیه کنند.

ارزان ترین کود برای انجیر

این گیاه حاوی وعده غذایی استخوان ، وعده های غذایی پر ، پتاس و بهترین کود برای درخت انجیر با نسبت ان پی کا از 5-5-5 است.یک محصول اختصاصی است که شامل ترکیبی از باکتریهای سالم ، قارچهای میکرووریزی و میکروارگانیسم هایی است که به بهبود بافت خاک کمک می کند و همچنین باعث افزایش نفوذ آب و احتباس آن می شود.
سنبله کود یک روش ساده برای تهیه درختان میوه با مواد مغذی مورد نیاز آنها برای یک فصل در یک برنامه واحد است. محصولات Miracle-Gro سعی شده و واقعی هستند ، که به دلیل کیفیت و اثربخشی آنها رهبر صنعت شناخته می شوند.
سنبله های کود میوه و مرکبات آنها بطور ویژه برای درختان میوه و مرکبات با نسبت NPK بین 15-15-15 تهیه شده است تا مواد مغذی را مستقیماً در ناحیه ریشه آزاد کند.
نکات کاربرد : برای تشویق بهترین رشد ممکن در درخت انجیر ، به آرامی سنبله ها را در لبه لکه قطره به داخل خاک بکشید و آنها را در فاصله 3 متری از یکدیگر قرار دهید.
چه زمانی و چند بار باید از این سنبله ها استفاده کنم؟
یک برنامه بهار درختان را در بحرانی ترین زمان رشد سال از درختان تغذیه می کند ، زیرا آنها برای از بین بردن برگ های جدید و شکل دادن گل ، انرژی مصرف می کنند.
بارور شدن مجدد در پاییز به تقویت گیاهان به سمت سرما در ماههای سرد زمستان کمک می کند.این سنبله ها باعث رشد شاخ و برگ سرسبز ، سبز و افزایش تولید میوه می شوند.

از چند سنبله باید استفاده کنم؟
تعداد سنبله های مورد نیاز با قطر خط قطره مشخص می شود. خط چشم انداز ، دور شاخه های درخت است. بنابراین هر چه خط قطره بزرگتر باشد سنبله های بیشتری نیاز خواهید داشت.
به عنوان مثال ، یک درخت کوچک با خط قطره 4 پا فقط به 1 سنبله احتیاج دارد. با این حال ، یک درخت بزرگتر با خط قطره ای 12 پا به 10 سنبله احتیاج دارد.
پتاسیم در گیاهان برای تقویت قدرت و مقاومت در برابر بیماری کار می کند و برای جوانه زدن و رشد میوه در درختان بسیار مهم است. به همین دلیل ، ما گزینه بعدی را در لیست خود دوست داریم .

خرید و فروش کود درخت انجیر
این منبع بهترین کود برای درخت انجیر آلی با پتاسیم زیاد است (0-0-60) که به بهبود سلامت کلی گیاه بدون افزودن نیتروژن اضافی که می تواند ریشه ها را سوزاند و باعث رشد رویشی به جای میوه دهی می شود ، کمک می کند.

چرا بهترین کود برای درخت انجیر را انتخاب کنید که پر از پتاسیم باشد؟

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، در بیشتر موارد شما می خواهید بهترین کود برای درخت انجیر مناسب و متعادل را برای گیاهان خود انتخاب کنید. این ماده شامل سه ماده مغذی اصلی ، نیتروژن ، فسفر ، پتاسیم است.
به خاطر داشته باشید که قبل از استفاده از پتاس در درختان انجیر بهتر است خاک شما آزمایش شود زیرا تشخیص اینکه آیا خاک شما فاقد پتاسیم است مشکل است
نکته سریع : لایه برداری موز از نظر پتاسیم سرشار است و هنگامی که خاک فاقد این ماده مغذی باشد ، می توان از آن به عنوان کود طبیعی استفاده کرد.

نکات کاربرد : پتاس یک محصول گرانول است و باید با استفاده از پخش کننده قطره یا پخش با نرخ توصیه شده در برچسب محصول استفاده شود.

چه نوع درخت انجیر برای رشد در داخل خانه بهترین است؟

انواع زیادی از درخت انجیر وجود دارد که برای رشد در داخل خانه مناسب است.اگر می خواهید انجیر را بخورید ، حتماً تنوعی را انتخاب کنید که دارای میوه باشد و یکی از انواع مختلف زینتی نیست.
درختان انجیر برای دکوراسیون در اتاقهای نسبتاً کم نور مناسب هستند و از مزیت تولید میوه برخوردار هستند.با این وجود یک درخت انجیر در فضای باز می تواند به بیش از 18 فوت برسد ، اما می توان با هرس دقیق یا حتی نگه داشتن آن در گلدان کوچک ، سایزهای داخل خانه را کنترل کرد.
آیا باید درخت انجیر را از بذر پرورش دهم ، درخت جوان را برش دهم یا بخرم؟
اگر یک درخت انجیر را از یک بذر رشد دهید ، مضرات آن نیست ، نمی توانید بگویید که آیا این یک مرد است که میوه غیر خوراکی را تولید می کند یا یک ماده غذایی که میوه خوراکی تولید می کند ، همچنین می تواند بین 2-6 سال برای انجیر طول بکشد. درخت به اندازه کافی بالغ می شود تا میوه تولید کند.
بسیاری از مردم از بریدن یک درخت ماده بالغ ، درخت انجیر را پرورش می دهند ، مزیت آن این است که شما می دانید که آن را به یک درخت ماده تبدیل می کنید که میوه خوشمزه ای را تولید می کند ، با این وجود ، ممکن است هنوز سالها طول بکشد تا درخت شما میوه بگذارد.

بهترین کود برای درخت انجیر

اگر تصمیم به خرید یک درخت جوان دارید ، مزیت این است که برای تولید میوه نزدیک یا در حال حاضر به اندازه کافی بالغ خواهد بود.

نحوه جوانه زدن بذر انجیر

برای رشد درخت انجیر از بذر باید بذرهای خود را که از انجیر جمع کرده اید را به مدت 2 روز در یک کاسه آب قرار دهید. دانه‌های قابل دوام برای رشد تا انتهای آن فرو خواهد ریخت و دانه‌های بی ثمر به بالا شناور خواهند شد.
دانه های زنده را درون یک ظرف (من از ظروف پلاستیکی پلاستیکی استفاده می کنم) با یک درب نیمی از خاک بچسبانید و یک لایه نازک در حدود ¼ یک اینچ را روی آن ها بپاشید و یک خیساندن به آنها خوب بدهید.
آنها را در جایی گرم بگذارید که از تابش روز برخوردار باشد ، تا زمانی که جوانه بزنند تا حداکثر یک ماه طول بکشد. وقتی ریشه ها تقریباً یک اینچ طول دارند ، زمان آن رسیده که آنها را به گلدان منتقل کنید.

نحوه رشد یک درخت انجیر از یک برش با استفاده از بهترین کود برای درخت انجیر

برای رشد انجیر از یک برش ابتدا باید قلمه هایی از درخت انجیر زنانه بگیرید.هنگامی که قلمه می گیرید باید به خاطر داشته باشید که انتهای شاخه در زمین قرار خواهد گرفت و کدام انتها رشد خواهد کرد.
برای انجام این کار ، من مستقیماً در قسمت انتهای بالا برش داده ام که سرانجام شروع به رشد می کند و انتهای پایین را که به یک نقطه می رود وارد زمین می کنم.

من از قلمه درخت انجیر به روش آب استفاده می کنم زیرا این ساده ترین و موفق ترین روشی است که من برای ریشه زدن درختان انجیر جدید استفاده کرده ام شما به یک کیسه پلاستیکی قابل آب بندی نیاز دارید ، نیمی از کیسه را با آب پر کنید تا نیمه پایانی شاخه ها پوشانده شود.
شاخه ها را درون کیسه قرار دهید و آنها را در جایی گرم کنید که نور روز می شود ، می خواهید کیسه را کمی در گوشه ای بگذارید تا هوایی وارد شود.
اگر بعد از 2 یا 3 هفته خوش شانس باشید ریشه ها باید شروع به رشد کنند ، هنگامی که ریشه های آن تقریباً نیم اینچ طول است یعنی وقتی که آنها را با گل به گلدان منتقل می کنم.
چه نوع گلدان باید برای درخت انجیر استفاده کنم؟
مزیت کاشت درخت انجیر در گلدان این است که به درخت انجیر کمک می کند انرژی خود را در تولید میوه قرار دهد.این امر به این دلیل است که ریشه ها برای پر کردن گلدان به اندازه کافی سریع هستند و وقتی این اتفاق می افتد ، تمام انرژی به جای رشد ریشه به داخل میوه تولید می شود.
گلدان 5 گالونی را انتخاب می کنم که قطر آن در حدود 18 اینچ با سوراخ های زهکشی در قسمت زیرین است و این اندازه گلدان به این معنی است که اگر درخت آنرا به طور صحیح هرس کنید ، درخت انجیر شما به اندازه 5 یا 6 پا رشد خواهد کرد ، که این تقریباً بزرگترین است من می خواهم درخت من در آپارتمان رشد کند.

بهترین خاک درخت انجیر در گلدان چیست؟

بهترین خاک برای کاشت درخت انجیر در گلدان یک ترکیب گلدان آلی است ، هرگز از باغ خود از خاک استفاده نکنید زیرا احتمالاً بسیار متراکم و مناسب برای رشد درخت گلدان در آن نخواهد بود.
اگر تصمیم دارید مخلوط گلدان خود را بسازید ، باید آنرا مخلوط کنید تا لومی باشد ، حاوی بهترین کود برای درخت انجیر کود یا کمپوست به خوبی پوسیده شده است و زهکشی خوبی را فراهم می کند.

بهترین کود برای درخت انجیر

یک ترکیب ارگانیک که می توانید از آن استفاده کنید می تواند 1 قسمت شن و ماسه ، یک قسمت خزه ذغال سنگ نارس و یک قسمت پوست درخت باشد و بعد از آنکه درخت انجیر در گلدان کاشته شد ، لایه ای از کمپوست را در بالای آن قرار دهید.

به یک انجیر چقدر نور نیاز دارد (با بهترین کود برای درخت انجیر)؟

یک درخت انجیر که در داخل خانه رشد می کند حداقل به 6 ساعت نور غیرمستقیم روزانه نیاز دارد. گیاهان به همان نور نیاز دارند که انسان به اکسیژن نیاز دارد.اگر درخت انجیر شما به اندازه کافی نور نباشد ، متوجه اثرات زرد شدن برگ ، لکه های قهوه ای و افتادگی برگ خواهید شد.
به راحتی می توانید درخت انجیر خود را در یک پنجره قرار دهید و آن باید به اندازه کافی خوب باشد تا از آن نور لازم را بدست آورید و اگر یک پنجره جنوبی یا هنرستان دارید ، می تواند کامل باشد.
اگر می ترسید درخت شما به اندازه کافی نور دریافت نکند ، همیشه می توانید آن را با چراغ رشد LED بالا ببرید ، توصیه می کنم آن را روی یک تایمر قرار دهید.

در صورتی که در ماه های زمستان آن نور کم نور را در منطقه خود نبینید ، ممکن است بخواهید از چراغ LED در ماه های زمستان استفاده کنید. شما باید مقاله های کامل من را در مورد چراغ های رشد Led ارزان قیمت که کار می کنند و بهترین Led رشد نوارهای سبک را بررسی کنید.

هر چند وقت یکبار باید از درخت انجیر گلدان خود آب دهم؟

بسیاری از اینها به آب و هوای محلی شما بستگی دارد ، اگر در آب و هوای گرم زندگی می کنید ، مجبور خواهید بود بیشتر از زمانی که در آب و هوای سرد زندگی می کنید ، بیشتر از آن (احتمالاً روزانه) آن را آب کنید.
اگر درخت انجیر شما به مقدار مناسب یا مقدار کافی آب را نبیند ، برگها به رنگ زرد در آمده و از بین می روند ، همچنین میوه کمتری به همراه خواهد داشت.
برای بررسی اینکه آیا انجیر شما به آب نیاز دارد ، انگشت خود را به داخل خاک بچسبانید و اگر اینچ بالایی خشک است ، باید آن را آبگیری کنید.به درخت خود خیس کنید تا آب شروع به تخلیه کف گلدان کند سپس بگذارید دوباره خشک شود.ایده این است که خاک مرطوب نگه داشته شود اما به طور دائم خیس نشود.

کود حیوانی برای درخت انجیر
چه نوع آب و هوایی برای درختان انجیر داخلی مناسب است؟

انواع مختلف درخت انجیر وجود دارد که مناسب برای هر آب و هوا مناسب است ، حتماً تنوع متناسب با آب و هوای محلی خود را انتخاب کنید.

اگر حداقل دمای 50-54 درجه فارنهایت (10-12 درجه سانتیگراد) داشته باشید یک درخت انجیر شکوفا می شود ، به همین دلیل برای رشد داخل خانه مناسب است زیرا اکثر خانواده ها از این دما پایین نمی آیند.
درختان انجیر در آب و هوای مرطوب سرچشمه می گیرند ، بنابراین شما باید برگ ها را به طور مرتب با آب غرق کنید تا مرطوب نشود ، خصوصاً در ماه های گرم تابستان.

بهترین کود برای درخت انجیر موجود در گلدان چیست؟

بهترین کود برای استفاده از درخت انجیر داخلی می تواند کود مایع یا کود آلی گرانول آزاد آهسته باشد.مطمئن شوید که از درخت انجیر خود استفاده نمی کنید زیرا این امر باعث رشد بیش از حد برگ ها می شود و باعث می شود انرژی از تولید میوه دور شود.
من معمولاً از کود دانه ای آهسته استفاده می کنم و یک بار در بهار درست وقتی شروع به رشد می کند و دوباره در اواسط تابستان استفاده می کنم.هنگامی که انجیر روی درخت شما رشد کرده است ، از کود دیگری استفاده نکنید ، به این ترتیب اجازه دهید که انجیر شما بالغ شود.

طرز تهیه هرس درخت انجیر داخل گلدان

شما باید در هر مرحله و در مرحله خفته ، هر وقت درخت آن را هرس کنید ، هر زمان که رشد آن متوقف شده باشد ، رشد کند.به طور معمول ساقه را در قسمت بالا قطع می کنم زیرا نمی خواهم درخت انجیر داخلی من به یک درخت 18 پا تبدیل شود.

کاشت و برداشت درخت انجیر

شاخه های چوبی قدیمی را قطع کنید زیرا در مقایسه با رشد تازه میوه کمتری تولید می کنند و قطع شاخه های چوبی قدیمی رشد تازه را ترغیب می کندفقط 3 یا 4 شاخه که شاخه های اصلی روی درخت من هستند را رها می کنم و هر مکنده ای را که در حال رشد از خاک است حذف می کنم.
چگونه یک درخت انجیر داخلی را گرده افشانی کنیم؟
در درختان انجیر وحشی به گرده افشانی حشرات مانند زنبورها اعتماد می کنند تا گرده ها را در اطراف خود پخش کرده و آنها را گرده افشانی کنند.
به طور آشکار درخت انجیر داخلی حشرات کمکی برای گرده افشانی ندارد بنابراین به همین دلیل توصیه می کنم یکی از انواع مختلف گرده افشانی را انتخاب کنید.
مزیت این شما فقط به یک درخت انجیر و نه یک جفت احتیاج دارید و همچنین لازم نیست کاری انجام دهید تا درخت خود را به گرده افشانی تشویق کند ، این خود به خود مراقبت می کند.
چه موقع انجیر را از یک درخت گلدان انتخاب کنید
اولین چیزی که هنگام رسیدن میوه های شما متوجه می شوید این است که رنگ برای اکثر گونه ها از یک رنگ سبز به رنگ قهوه ای یا بنفش تغییر می کند.
هنگامی که انجیر شما برای برداشت آماده است ، وقتی رسیده و آماده برداشت بیشتر شود ، آویزان می شوند.حتی انجیرهایی که هنگام رسیدن رسیده اند سبز باقی بمانند ، مانند این شروع به آویزان شدن می کنند و متوجه می شوید که آنها در ساقه جایی که به درخت وصل شده اند خم می شوند.

همچنین می توانید با ایجاد احساس به آنها انجیر رسیده باشد ، انجیرهای نارس محکم می شوند اما وقتی رسیده می شوند نرم می شوند.

چگونه می توان انجیر تازه برداشت شده را ذخیره کرد

انجیر یکی از میوه هایی است که دارای کوتاهترین طول عمر تازه است و در صورت باقی ماندن روی میز رویی ممکن است یک روز یا 2 طول بکشد.
برای افزایش عمر انجیر باید آنها را روی یک سینی یا بشقاب بگذارید ، سپس سینی یا صفحه را درون یک کیسه پلاستیکی قابل مهره بپوشانید و آنها را درون یخچال قرار دهید.
انجیر ذخیره شده در یخچال می تواند تا یک ماه تازه بماند.
اگر می خواهید عمر انجیرتان بیشتر شود ، بهترین گزینه برای یخ زدن آنهاست برای این کار باید انجیر خود را بشویید و سپس آنها را با یک حوله کاغذی خشک کنید و آنها را روی یک سینی روکش شده با یک ورقه پخت قرار دهید تا لمس نشود و سپس به مدت 2-4 ساعت در فریزر قرار بگیرید.
انجام این کار به این معنی است که انجیر شما با هم جمع نمی شود و به یک دسته بزرگ انجیر می رسد.هنگامی که انجیر شما روی سینی منجمد شد ، باید آنها را بیرون آورده و آنها را برای نگهداری طولانی مدت در یک فریزر قابل آب بندی قرار دهید.

اگر درخت انجیر شما تولید میوه متوقف شود چه باید کرد؟

اگر درخت انجیر شما تولید میوه را متوقف کند ، دلایل زیادی وجود دارد که می تواند باعث شود این اتفاق بیفتد.اولین چیزی که باید بررسی کنید اینست که چقدر آب انجیر شما به مقدار زیاد یا آب کافی نمی تواند دلیلی برای درخت انجیر شما برای جلوگیری از تولید میوه باشد.
در هوای بسیار گرم شما ممکن است برای حفظ سلامتی مجبور شوید روزی دو بار از انجیر خود آب بگیرید.یکی دیگر از دلایل قطع درخت انجیر ممکن است کود کودکی باشد که شما استفاده می کنید.

بهترین کود برای درخت انجیر

اگر کودی که استفاده می کنید از نظر نیتروژن بسیار زیاد باشد ، این ممکن است درخت شما را از تولید میوه متوقف کند.استفاده از کودی که از نظر نیتروژن بسیار زیاد باشد باعث می شود بسیاری از رشد درختان سرسبز و شاخه ها اتفاق بیفتد تا اینکه انرژی وارد میوه شود.
برای مقابله با این ، باید مقداری فسفر به خاک بیفزایید که با نیتروژن بیش از حد مقابله می کند.

پرورش درخت انجیر در خارج از منزل

این که آیا شما می توانید درختان انجیر را در خارج رشد کنید بستگی به آب و هوای شما دارد.اگر در ماه های زمستان دمای منطقه شما کمتر از 10 درجه فارنهایت کاهش می یابد ، باید درخت خود را در یک ظرف بکارید تا بتوان آن را در جایی خارج از یخبندان و سرما جابجا کرد.
اگر در حال کاشت درخت انجیر در خارج از خانه هستید ، بهترین زمان کاشت آن در بهار یا اوایل پاییز است که هنوز آفتابی است به طوری که ریشه ها زمان شروع به رشد در خاک را قبل از شروع هوای خنک تر داشته باشند.
هنگام انتخاب نقطه برای کاشت درخت انجیر خود ، حتماً مکانی را انتخاب کنید که دارای زهکشی خوبی باشد زیرا انجیر دوست ندارد در آب ایستاده باشد.
در حالت ایده آل ، باید آن را در جایی کاشت کنید که مقدار زیادی مواد آلی در خاک مخلوط شده باشد ، اگرچه درختان انجیر در فضای باز در اکثر انواع خاک عملکرد خوبی دارند.

مشکلات معمول انجیر و چگونگی حل آنها

درختان انجیر یکی از متنوع ترین درختان برای رشد هستند اما مانند همه درختان ، می توانند از بیماری و قارچ رنج ببرند.اگر درخت شما آلوده شود ، سریعتر عمل می کنید تا مرتب سازی آن صورت بگیرد ، آسان تر خواهد شد.
در اینجا برخی از مشکلاتی که می توانند روی درختان انجیر تأثیر بگذارند آورده شده است:
نماتد های گره گره – نماتد های گره ای ریشه کرم های کمی ریز هستند که در خاک زندگی می کنند. اگر درخت انجیر شما به نماتدهای گره ای ریشه آلوده شود ، رشد آن متوقف می شود و ظاهری ناسالم را لکه دار می کند.
تشخیص این مشکل فقط با نگاه کردن به درخت شما دشوار است بنابراین اگر گمان می کنید درخت شما به این آلودگی مبتلا شده است باید نمونه ای از خاک را بگیرید و یک آزمایشگاه تخصصی به آن نگاه کنید.
انجیر زنگ زدگی – انجیر زنگ زدگی قارچ است که برای اولین بار در برگهای درخت انجیر شما ظاهر می شود. ابتدا به صورت لکه های قهوه ای ظاهر می شود اما با پیشرفت آن برگهای زرد رنگ می شود تا اینکه در نهایت مردند و از بین می روند.

ارزان ترین کود برای انجیر
این قارچ فقط در مناطقی که هوا خیلی مرطوب است ظاهر می شود ، برای جلوگیری از این امر هنگام آب دادن باید فقط خاک را آب کنید و نه برگهای آن روی درخت. برای درمان این روش از قارچ کش حاوی سولفات مس و آهک و هرس در مناطق آلوده استفاده کنید.
آنتراکنوز – آنتراکنوز نوعی بیماری از میوه و شاخ و برگ درخت انجیر است و باعث پوسیدگی و ریزش میوه می شود. ابتدا به صورت مناطق غرق شده و تغییر رنگ در میوه ظاهر می شود و برگها خاکستری می شوند ، غالباً با اسپورهای صورتی این بیماری که در وسط نشان داده شده است. برای درمان این بیماری شما باید برگها و شاخه های میوه های آلوده را هرس کنید و امیدوار باشید که این مشکل را درمان کند.

درخت انجیر مانند سایر درخت ها برای باردهی و مرغوبیت میوه به مواد معدنی، ریز مغذی و درشت مغذی‌ها احتیاج دارد. چنانچه می‌خواهید درخت انجیر پر باری را به ثمر برسانید، باید اطلاعات کافی در مورد این درخت داشته باشید.

اگر درخت را به موقع کوددهی کرده، عناصر خاک را شناخته و تعادل را بین آنها برپا کنید، می توانید انجیری شیرین و پربار برداشت نمایید. کمبود هر عنصری باعث می‌شود که میزان باردهی درخت کاهش یابد.

در این مقاله برآنیم تا به بررسی بهترین کود برای درخت انجیر بپردازیم. اگر در مورد درخت انجیر سوالی دارید پیشنهاد می کنید که این مقاله را تا انتها بخوانید.

ویژگی های درخت انجیر

درخت انجیر که در اکثر خانه های ایرانی وجود دارد، منبع عناصری چون: منیزیم، پتاسیم، انواع ویتامین های a b c ، کلسیم و فسفر است.

درخت انجیر در مناطق معتدل و نیمه خشک کشت می شود و از خانواده توت با برگهای پنجه ای می باشد. از نظر پزشکی نیز برای سلامتی انسان بسیار مفید است.

کشاورزان برای داشتن میوه مرغوب، باید به اصلاحات و کوددهی برای درخت انجیر اقدام کنند. این درخت می‌تواند تا ۳۰۰ سال عمر کرده و با آب و هوای مناسب و رسیدگی عالی می تواند به ارتفاع ۶ متر برسد.

بهترین نوع خاک برای رشد درخت انجیر خاک لویی و غیر قلیایی است. ‏ph خاک برای درخت انجیر باید بین ۶ تا ۶ و نیم بوده و همچنین عمق کاشت حدود یک متر باشد. دمای ایده آل این درخت  ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتیگراد است. کاشت درخت انجیر در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری ویژگی‌هایی دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

  • باعث میوه دهی درخت انجیر در مدت نامحدود می‌شود.

  • درخت در زمان های خاصی از سال رشد همیشگی دارد.

  • درخت انجیر در دوره های مشخص شده استراحت می‌کند.

برای درخت انجیر آب و هوای خشک بهتر است، در صورتی که درخت با دمای پایین و رطوبت بالا میوه دهد، معمولا میوه های ترک خورده و بی کیفیت تولید خواهد شد.

 

مواد مورد نیاز درخت انجیر کدام است؟

درخت انجیر برای رشد و داشتن میوه خوشمزه و باردهی عالی به عناصری چون:

فسفر

نیتروژن

مس

آهن

گوگرد

سدیم

منیزیم

کلسیم

پتاسیم

کلر

منگنز

روی

بور

احتیاج دارد.

این مواد در عملکردهای اساسی گیاه نقش مهمی داشته و کمبود حتی یکی از آنها باعث می‌شود، درخت نسبت به آن واکنش نشان داده و در نهایت از بین برود.

حتی زمین‌هایی که بسیار غنی هستند نیز پس از مدتی عناصر مغذی خود را از دست داده و ضعیف می شوند، در نتیجه باید با کودهای مناسبت  این عناصر را به خاک و گیاه بازگردانیم.

  • کود نیتروژن

از کودهای مورد نیاز درخت انجیر کود نیتروژن است. این کود برای رشد برگ‌های درخت انجیر لازم است. کمبود نیتروژن باعث ریزش برگ ها می‌شود.

نیتروژن باعث جذب اسید آمینه و پروتئین در گیاه خواهد شد. نیتروژن موجب سبز نگه داشتن شاخه و برگ های درخت انجیر می‌شود.

با داشتن خاک حاصلخیز می‌توان به رشد خوب درخت انجیر رسید. میزان کوددهی، مدیریت و برنامه درست درخت انجیر  برای رشد آن اهمیت زیادی دارد. بهترین زمان برای اضافه کردن نیتروژن به درخت انجیر بهار یا اوایل تابستان است.

  • کود با آهن

اگر خاک شما قلیایی و زهکشی ضعیفی داشته باشد کمبود و فقر آهن در آن به وفور دیده می شود. اگر خاک شما دچار فقر آهن باشد ریشه درخت انجیر ضعیف بوده و پوسیدگی خواهد شد.

همچنین کمبود آهن باعث می‌شود که برگهای گیاه کوچک شده و سفید شوند. علائم کمبود آهن را می‌توانیم در کله های موجود برگهای جوان درخت انجیر ببینیم.

برای کوددهی درخت انجیر با آهن می‌توانیم از روش های: چالکود، قطره ای و غرقابی استفاده کنید. اگر می‌خواهید برای پیشگیری درخت از ابتلا به بیماریها از آهن استفاده کنید، برای هر درخت ۳۵ گرم آهن استفاده کنید. اما اگر درخت شما مبتلا به بیماری شده برای درمان آن بین ۵۰ تا ۶۰ گرم از کود آهن برای هر درخت استفاده کنید.

همچنین کمبود عناصری چون فسفر که در ساختارdna گیاه و رشد ریشه و گل آن نقش مهمی دارد، باعث می شود که رشد درخت دچار کمبود باشد.

کمبود گوگرد نیز باعث می‌شود که برگهای گیاه ضعیف شده و رشد آن کم شود.

پتاسیم نیز اگر کم باشد با غیر فعال کردن واکنش های آنزیمی گیاه عملکرد گیاه را کم کرده و فرایند گیاه را کاهش خواهد داد.

 شما با کودهای حیوانی نیز مانند کود گاو و گوسفند اسب می‌توانید درخت انجیر خود را کود دهی نمایید. این کودهای ارگانیک به آهستگی انتشار پیدا کرده و به تدریج باعث واکنش درخت خواهند شد، اما برای گرفتن نتیجه زودتر و سریعتر شما احتیاج به کود شیمیایی دارید.

البته برای رسیدن به نتیجه بهتر علاوه بر کوددهی درخت انجیر شما به عوامل دیگری چون: آب مورد نیاز درخت انجیر، فاصله کاشت درختان از هم، زمان آبیاری درختان نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

سخن پایانی

برای داشتن انجیر با کیفیت و محصولی مرغوب شما باید شرایط خوب و خاک ایده آلی را برای درخت فراهم کنید. این درختان مانند بدن انسان و هر موجود زنده ی دیگر احتیاج به تغذیه مناسب دارند. کارشناسان مجرب آل کود در خدمت شما هستند تا موارد و شرایط لازم برای درخت انجیر را در اختیار شما قرار دهند.

با توجه به اینکه درخت انجیر برای رشد به طیف وسیعی از مواد شیمیایی احتیاج دارد خرید و تهیه تک تک آن برای شما ممکن است مقرون به صرفه نیست.

اما نگران نباشید ما برای شما یک خبر ویژه داریم، شما می توانید با تهیه کود کامل شوک ۱۰ x آمریکایی از خرید دیگر کوتاه بی نیاز شوید، زیرا این کود تمامی نیاز گیاه مورد نظر شما را دارد و شما می توانید با تهیه کود کامل شوک ۱۰ کس آمریکایی تمامی مواد مغذی، ریز مغذی و درشت مغذی های لازم را به گیاه خود تزریق نمایید.

خبر دیگر اینکه اگر از سایت آل کود برای خرید و تهیه این کود اقدام کنید، از پنج درصد تخفیف نیز برخوردار خواهید شد. در صورت داشتن سوال و تهیه کود شما می‌توانید با کارشناسان خبره آل کود تماس حاصل نمایید.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366