اسید هیومیک برای پنبه

اسید هیومیک برای پنبه

اسید هیومیک برای پنبه

آیا می دانید راهکار اصلی برای افزایش میزان تولید پنبه چیست؟

آیا در فکر کشت و پرورش پنبه هستید اما نمی‌دانید چگونه میتوان در کنار تولید در سطح بالا، محصول بسیار با کیفیتی را روانه بازار کرد و از این طریق منجر به جذب دائم مشتری شد؟  نکته ای که بایستی خدمت شما کشاورزان عزیز ذکر کنم، این است که با استفاده از اسید هیومیک برای پنبه به تمامی این اهداف و نتایج میتوانید دست یابید و از سود اقتصادی حاصل از فروش محصول بسیار هیجان زده شوید. اینکه اسید هیومیک چه عملکردی در کشت پنبه دارد و چگونه منجر به افزایش بازدهی این محصول می گردد، موضوعی است که در این مقاله از سایت آل کود قصد داریم پیرامون آن مطالب مفیدی خدمت شما عزیزان ارائه دهیم.

فهرست مطالبی که در این مقاله آمده است

۱.چرا باید از اسید هیومیک برای پنبه استفاده کنیم؟

۲.آشنایی با کشت و نیازهای اساسی گیاه پنبه

۳.مزایای استفاده از اسید هیومیک برای پنبه

۴.اسید هیومیک شوک چیست؟

۵.مقدار مصرف اسید هیومیک برای پنبه

چرا باید از اسید هیومیک برای پنبه استفاده کنیم؟

پنبه محصول بسیار پر ارزشی در مبادلات تجاری به شمار می آید که کشت آن در کشور ما به سبب اهمیت و سود اقتصادی زیادی که برای کشاورز و تاجر دارد، به طلای سفید معروف است.

هدف اصلی از کشت گیاه پنبه، تولید نخ و تبدیل آن به پارچه های بسیار با کیفیت می‌باشد؛از آنجا که تولید لباس و پارچه بسیار وسیع است، بایستی دنبال راهکار عالی جهت افزایش بهره وری گیاه پنبه و بهبود خصوصیات کیفی آن باشیم لذا بایستی استفاده از اسید هیومیک برای پنبه را بسیار جدی بگیرید.

اسید هیومیک برای محصولات مختلف امتحان خود را پس داده و عملکرد آنها بی نهایت افزایش داده است به گونه ای که کشاورز با مشاهده نتیجه استفاده از اسید هیومیک تازه کشف میکند با چه ماده قدرتمند و فوق العاده ای طرف است.

در نتیجه برای اینکه محصول پنبه شما واقعا ارزش این را داشته باشد که به آن طلای سفید تجاری گویند، توصیه میکنم با بهره مندی از مزایای اسید هیومیک برای پنبه، ارزش کیفی و مقدار تولید کمی این محصول را افزایش دهید.

اسید هیومیک برای پنبه

آشنایی با کشت و نیازهای اساسی گیاه پنبه

پنبه گیاهی ذاتا چند ساله است که عمدتا آن را برای یک سال زراعت کشت می کنند زیرا اجرای تناوب کشت،منجر به افزایش کارایی و عملکرد محصول می گردد همچنین گیاه از بیماری ها تاحد ممکن در امان می ماند. برای کاشت این گیاه می توان زمین کشاورزی و یا ظروف باغبانی را در نظر گرفت.

گیاه پنبه ریشه مستقیمی دارد که قدرت زیادی برای نفوذ در بستر کشت دارد.

همچنین در کشت پنبه بایستی در نظر داشته باشید این گیاه عاشق آفتاب است و بایستی حداقل تحت گرمای مناسب ۲۰۰ روزه قرار گیرد تا تولید غوزه به نحو احسن انجام گیرد زیرا اگر گیاه با کمبود نور مواجه شود، تولید غوزه کاهش یافته و سبزینگی بالا میرود.

بیشتر بخوانید : کود مخصوص پنبه

مزایای استفاده از اسید هیومیک برای پنبه

  • افزایش ریشه زایی و بهبود سیستم ریشه ای پنبه

همانطور که در مطالب بالا ذکر شد، پنبه دارای سیستم ریشه ای عمیقی می‌باشد که هر چه بهتر توسعه یابد، برای گیاه نتیجه خوبی در پی خواهد داشت زیرا مواد غذایی مورد نیاز برای افزایش حجم پنبه و کیفیت آن را فراهم خواهد نمود.

نقش اصلی اسید هیومیک تامین فسفر کافی برای افزایش راندمان ریشه و هم چنین کنترل بیماری های تهدید کننده ریشه پنبه است. اسید هیومیک برای پنبه نه تنها به افزایش ضخامت ریشه اصلی کمک میکند، بلکه ریشه های فرعی را نیز به خوبی تقویت می نماید.

  • تنظیم پی اچ و اصلاح خاک

با اینکه گیاه پنبه توانایی رشد در خاک های مختلف را دارد، اما هر چه شرایط باب میل او گردد، لذت برده و به حداکثر بهره وری خواهد رسید. خاک شنی رسی، عمیق  که با اسید هیومیک حاصلخیز شده و میزان مواد آلی آن افزایش یافته و دارای پی اچ ۵-۱۰ می‌باشد( بهتر است به پی اچ اسیدی نزدیک باشد)، برای کشت پنبه ایده آل است.

  • بهبود خصوصیات کمی و کیفی پنبه

هیومیک را میتوان از بهترین اسید های آلی و ماده آلی تاثیرگذار در رشد و نمو گیاه پنبه به شمار آورد که با عملکرد بی نظیر خود منجر به افزایش میزان کلروفیل در گیاه پنبه و افزایش فتوسنتز در گیاه می گردد.

اسید هیومیک همچنین به سبب تیره نمودن سطح خاک کشت پنبه،انرژی خورشید را به سمت گیاه هدایت می‌کند و هم نیاز نوری بالای پنبه تامین گردد و همچنین با افزایش فتوسنتز در گیاه، سبب بهبود کیفیت و رشد پنبه می گردد.

اگر میخواهید برداشت محصول نهایی نسبت به سال های قبل تفاوت معناداری داشته باشد، از اثرات اسید هیومیک برای پنبه غافل نشوید. این محصول ارگانیک سبب افزایش رشد ارتفاع گیاه شده و ضخامت قطر ساقه و تعداد انشعاباتی که از ساقه می روید را افزایش میدهد. این ماده حیرت انگیز بر شاخص کمی و کیفی الیاف پنبه می افزاید و سبب می گردد محصول بازار پسندی تولید گردد.

  • کاهش تنش آبی گیاه پنبه

گیاه پنبه برای حداکثر عملکرد خود به مقادیر بالایی آب نیاز دارد و خشکی بیش از حد کشیدن برای آن سم است. اسید هیومیک به خفظ میزان رطوبت کافی اطراف خاک کمک نموده و اثرات منفی تنش خشکی و کم آبی را به حداقل می‌رساند.

  • افزایش دریافت عناصر غذایی توسط گیاه

پنبه نیز مانند هر گیاه دیگری نیاز اساسی به عناصر مغذی دارد. اسید هیومیک از یک سو خود مواد غذایی مانند پتاسیم و فولویک اسید را در اختیار گیاه قرار میدهد و از سوی دیگر روند جذب کودهای شیمیایی را نیز بسیار بهبود می بخشد.

خرید اسید هیومیک

اسید هیومیک شوک چیست؟

این محصول با کیفیت ترین اسید هیومیک موجود در بازار است که توسط شرکت پیشرفته آمریکایی تولید و در اختیار کشاورزان سراسر جهان قرار میگیرد. اسید هیومیک شوک دارای درصد خلوص ۹۵ درصد بوده و برای محصول پنبه یک گزینه فوق العاده است.

مقدار مصرف اسید هیومیک

توصیه میشود برای هر هکتار یک گالن بیست لیتری اسید هیومیک شوک مصرف شود تا به طور کافی نیاز گیاه به اسید هیومیک برطرف گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366