کود کامل شوک 10x برای سبزیجات

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

امروزه سبزیجات جزو پراستفاده ترین انواع گیاهان هستند که وجود آن‌ها در تمام روزهای سال ضروری است ؛ چرا که این مواد مغذی سرشار از فیبر و برای سلامتی افراد بسیار ضروری هستند. کشاورزان برای گرفتن بهترین نتیجه از زحمات خود بر روی زمین‌های کشاورزی و افزایش رشد و باردهی محصولات از کود کامل شوک 10x برای سبزیجات استفاده می‌کنند تا بتوانند تمامی مواد مغذی و ضروری را به این گیاهان برسانند و کمبودهای غذایی آنان را نیز به بهترین نحو ممکن جبران کنند.

کود کامل شوک یک کود اصل آمریکایی است که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا ساخته‌ شده است و استفاده از آن موجب افزایش سرعت جذب مواد مغذی به گیاه می‌شود و مقدار رشد آن‌ها را به‌صورت چندین برابری افزایش می‌دهد. کشاورزان می‌توانند با خیال راحت و بدون هیچ‌گونه نگرانی کود کامل شوک را برای محصولات خود استفاده نمایند، چون در ساختار این کود هیچ‌ گونه ماده و عنصر مضری همچون عناصر سدیم و کلر که برای گیاه بسیار مضر هستند و موجب افزایش سوختگی و آسیب دیدگی گیاه می‌شنوند، وجود ندارد. در بازار امروز هیچ کودی به غیر از کود کامل شوک را نمی‌توانید پیدا کنید که تمامی عناصر ضروری و مواد مغذی و تقویتی برای رشد گیاه را با یکدیگر داشته باشد و بتواند با سرعتی باور نکردنی موجب افزایش رشد محصولات شود. کود کامل شوک تنها کودی است که عوارض کودهای شیمیایی دیگر را ندارد و قیمت آن نسبت‌ به کودهای دیگر بسیار مقرون به‌ صرفه و ارزان‌تر است. در صورتی‌ که مایل به تهیه و خرید کود کامل شوک 10x برای محصولات کشاورزی خود هستید، می‌توانید با سایت‌های معتبر که کودهای اصلی و باکیفیت را عرضه می‌کنند، در ارتباط باشید و برای این منظور با کمک کارشناسان و مشاوران بخش فروش ما می‌توانید بهترین کود را برای افزایش و رشد، باردهی و کیفیت محصولات خود تهیه نمایید.

بیشتر بخوانید: کود کامل شوک 10x برای بادمجان

آیا کود کامل شوک 10x بهترین کود برای افزایش باردهی و کیفیت سبزیجات است؟

کود کامل شوک 10x تمامی عناصر ضروری و مواد آلی مورد نیاز برای رشد و پرورش سبزیجات به مقدار چندین برابری را به‌طور کامل دارد و بهترین کود کامل برای تغذیه و تقویت محصولاتی از قبیل سبزیجات است. عناصر ضروری موجود در کود کامل شوک شامل ۱۰ عنصر ضروری و مورد نیاز برای سبزیجات  است که از آن جمله می‌توان به عناصری همچون نیتروژن، فسفر، پتاسیم، کلسیم، بور، آهن و عناصر دیگر اشاره کرد. علاوه‌ بر عناصر گفته‌ شده در ساختار کود کامل شوک مواد آلی بسیار مغذی و تقویت‌ کننده ای همچون اسید هیومیک، آمینو اسید، اسید فولیک و عصاره جلبک دریایی به‌ کار رفته است که برای تقویت و افزایش و رشد و کیفیت سبزیجات تاثیر به سزایی را دارند که در زیر نقش هر یک از این مواد آلی گفته‌ شده برای سبزیجات را به‌طور کامل برای شما بیان می‌کنیم.

اسید هیومیک : اسید هیومیک یکی از بهترین مواد آلی برای سبزیجات است که علاوه‌ بر گیاه فواید بی‌نظیری را نیز برای خاک دارد که شامل افزایش مواد آلی مورد نیاز خواب، افزایش حاصلخیزی خاک، متعادل کردن میزان اسیدی و قلیایی بودن خاک، از بین بردن شوری خاک و آسان کردن جذب عناصر ضروری و مورد نیاز گیاه است.

همچنین اسید هیومیک موجب افزایش حجم ریشه درختان می‌شود و می‌تواند که جذب عناصر مغذی به گیاه را نیز افزایش بدهد

 آمینو اسید : آمینو اسیدها نیز جزو مواد آلی ضروری برای گیاه هستند که موجب افزایش مقاومت و استحکام گیاهان در برابر انواع بیماری‌ها و استرس‌ها و تنش‌های محیطی می‌شود. آمینو اسیدها همچنین می‌توانند موجب افزایش متابولیسم در گیاه نیز شوند.

عصاره جلبک دریایی : عصاره جلبک دریایی موجود در کود کامل شوک نوعی تحریک‌کننده رشد برای سبزیجات به حساب می‌آید و می‌تواند که هورمون‌های تحریک‌کننده رشد را به‌ راحتی در اختیار گیاه قرار بدهد و با این کار خود موجب افزایش سرعت رشد گیاهان به‌صورت چندین برابری شود.

اسید فولیک: اسید فولیک موجود در کود کامل شوک سرعت جذب عناصر غذایی به داخل ریشه گیاه را افزایش می‌دهد و مواد غذایی را به‌راحتی در اختیار گیاهان قرار می‌دهد. همچنین اسید فولیک با افزایش رشد گیاه و بهبود عملکرد تقسیم سلولی گیاه نقش مهمی را در رشد و پرورش گیاه برعهده دارد.

کود کامل شوک 10x برای سبزیجات

بهترین زمان برای کوددهی سبزیجات با استفاده از کود کامل شوک 10x

کود کامل شوک 10x یکی از بهترین انواع کودها برای افزایش رشد و تقویت سبزیجات است. کشاورزان برای به دست آوردن بهترین نتیجه باید با مناسب‌ترین زمان‌ها برای استفاده از این کود برای سبزیجات آشنا باشند و نسبت‌ به این زمان‌ها شناخت کاملی را داشته باشند. برای بهترین زمان استفاده از کود کامل شوک 10x برای سبزیجات، قبل‌ از کاشت این محصولات است. چون کوددهی سبزیجات قبل‌ از کاشت آن‌ها یک بستر بسیار مناسب و غنی را برای رشد گیاهان به وجود می‌آورد که گیاهان می‌توانند تا مدت‌ زمان بسیار زیادی تمامی نیازهای خود را با استفاده از این خاک غنی و حاصلخیز تأمین کنند. فرایند کوددهی سبزیجات پس‌ از کاشت و در طول دوره‌ی رشد آن‌ها نیز یکی از زمان‌های مناسب برای کوددهی سبزیجات با استفاده از کود کامل شوک 10x است که می‌تواند موجب افزایش رشد، شادابی و طراوت گیاهان و همچنین موجب بهبود رنگ و اندازه سبزیجات نیز می‌شود.

بیشتر بخوانید: کاشت گیاه نخود فرنگی

 فوائد استفاده از کود کامل شوک 10x برای سبزیجات

کشاورزان با استفاده از کود کامل شوک 10x می‌توانند تمامی کمبودهای سبزیجات را به‌خوبی برطرف کنند و موجب افزایش باردهی، رشد و همین‌طور کیفیت این محصولات شوند

عناصر ضروری و مواد آلی مغذی موجود در کود کامل شوک باعث افزایش مقاومت گیاه در برابر شرایط وخیم محیطی همچون تنش‌ها و استرس‌های محیطی می‌شود و می‌تواند مقاومت ریشه گیاهان را در برابر کم آبی، خشکی و شوری موجود در خاک به‌طرز شگفت‌انگیزی افزایش بدهد

کود کامل شوک علاوه‌ بر تأثیرات شگفت‌انگیزی که بر روی گیاهان دارد، برای خاک نیز بسیار مفید است و می‌تواند موجب بهبود و اصلاح ساختار خاک شود و خاکی حاصلخیز، غنی و همین‌طور سالم را برای شما به وجود بیاورد

کود کامل شوک 10x می‌تواند موجب بهبود فرایند فتوسنتز شود و میزان سرسبزی و شادابی گیاهان را نیز به مقدار چندین برابری افزایش بدهد.

https://irankud.com/wp-admin/post.php?post=22789&action=edit
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *