زمان کود دهی درخت گردو

بهترین کود شیمیایی برای درخت گردو

زمان کود دهی درخت گردو

قابل توجه باغداران محترم:

در مورد کود دهی درختان میوه به دنبال یک عدد کود خاص نباشید و فکر نکنید با استفاده از کود های دامی می توانید گلدهی و باردهی درختان خود را به حداکثر برسانید.

آل کود برای شما یک پیشنهاد مفید و کاربردی دارد.

اگر سه الی چهار سال برنامه غذایی مرتب و علمی داشته باشید که مستلزم زمان و هزینه است می توانید ضمن بالاترین میزان برداشت منطقه خود با کیفیت ترین میوه های آن سال را داشته باشید که هم از نظر بازار پسندی و هم از نظر طعم و اندازه بالاترین کیفیت را دارا باشند.

دقیقآ راهکاری که کشاورزان نمونه هر استان آن را انجام می دهند.

درختان بر خلاف دیگر گیاهان بخصوص صیفی جات نمی توانند سریعآ به یک عنصر خاص واکنش سریع نشان دهند و نیازمند زمان بیشتری هستند.

تنها راهکاری که باعث افزایش عملکرد و باردهی بیشتر یک درخت طی همان سال می شود استفاده از کود کامل 10X شوک است.

که فقط همان سال می تواند حداقل افزایش عملکرد درختان میوه را 30 الی 40 درصد افزایش دهد.

این تنها کودی است که به دلیل فرمول خاص آن فوری جواب می هد.

ولی همانطور که گفته شد برای رساندن درختان به حداکثر باردهی خود نیاز به برنامه غذایی ممتد ، منظم و علمی داریم که در این راستا کارشناسان آل کود می توانند شما را از این نظر به بهترین نحو پشتیبانی کنند.

زمان کود دهی درخت گردو : میوه گردو یکی از ارزشمند ترین میوه ها تلقی می شود که با دارا بودن اسیدهای چرب غیر اشباع از تجمع کلسترول بد در بدن جلوگیری کرده و از طرفی در تقویت حافظه و عملکرد مغز نقش اساسی دارد؛ به جهت برخورداری از فواید گردو و هم چنین مزایای فروش و صادرات آن، نیاز است تا توسط دستان توانمند کشاورزان عزیز اولین قدم برداشته شده و کاشته شوند.

همانطور که می دانید وقتی  درختی کاشته می شود باید از جنبه های مختلف مورد رسیدگی دائمی و آنالیز در زمان های مقرر قرار گیرد؛ انجام این کارها سبب پر ثمر شدن درختان گردو و چیدن  گردو های بی شمار از آن خواهد شد. یکی از موضوعاتی که جهت انجام آن خاک محل کاشت درخت گردو آنالیز می شود، به دلیل دانستن زمان کود دهی به درخت گردو می باشد که در این مقاله در پیرامون این موضوع توضیحاتی مناسب و ضروری را برای شما کشاورزان و باغداران محترم ارائه خواهیم کرد.

قبل از پرداختن به موضوع زمان کود دهی درخت گردو بهتر است در مورد کود دهی درخت گردو اطلاعات کافی در اختیار تان قرار گیرد تا در تصمیم گیری شما به عنوان یک پل کمکی عمل کند و منجر به نتایج رضایتبخش برای شما گردد.

کود برای رشد سریع درخت گردو

کود دهی باغات گردو:

آشنا شدن پرورش دهندگان درختان گردو از نحوه کود دهی از ضروریات و اعمال مهم در باغ داری های امروزه  می باشد که با کمک آن می توان نهال ها را برای تولیدات با کیفیت میوه در آینده آماده کرد و از یک طرف از فروش حاصل از مغزهای گردو کشاورز سود داشته باشد و از طرف دیگر از فروش چوب آن.

درختان گردو از تنوع نژادی بالایی برخوردار می باشند و در اکثر نقاط ایران و جهان به کاشت آن اقدام می شود؛ این درخت پر فایده نه تنها در تولید میوه گردو حائز اهمیت می باشد، بلکه چوب سخت و مرغوبی نیز دارد که  در زمره با کیفیت ترین چوب ها در نجاری به حساب می آید.

باغ دار باید روش های اصولی جهت پرورش نهال گردو اتخاذ کند تا بتواند به بهترین نتیجه دسترسی پیدا کند؛ یکی از مهم ترین اعمال در این راستا کوددهی اصولی و دانستن زمان کود دهی می باشد آیا می دانید چرا این موضوع آنقدر اهمیت دارد؟

درختان مانند ما انسان ها که برای زنده ماندن تنها به آب و اکسیژن اکتفا نمی کنیم، آن ها نیز بسنده نمی کنند و اگر مواد مغذی در اختیار آن ها قرار نگیرد، مانند حالتی که برای ما انسان ها فقط آب و اکسیژن برسد و انتظار قد کشیدن داشته باشیم، نه تنها رشدی از جانب آن ها سر انجام نمی گیرد، بلکه ضعیف و ضعیف تر شده و سر انجام خشک می شوند.

چرا دانستن زمان کود دهی درخت گردو اهمیت دارد؟

خب اجازه دهید مثال دیگری برای این موضوع بزنم؛ همانطور که ما انسان ها در وعده های مشخصی چون صبح، نهار و شام که جزء وعده های اصلی روزانه می باشند غذا می خوریم، درختان نیز باید در زمان و موعد منظمی کود و مواد مغذی لازمه را دریافت نمایند تا بهترین کارایی را داشته و گردو های درشت و پر مغزی را به کشاورزان زحمت کش هدیه دهند.

خرید و فروش کود گردو

ضرورت کود دهی به نهال گردو:

باغ دار پس از خرید نهال گردو باید به نیازهای اکولوژیکی آن اهمیت فراوانی بدهد و با فراهم کردن بستر مناسب جهت رشد نهال، به آینده باغ خود امیدوار باشد. بستر مناسب برای رشد نهال در حقیقت خاک حاصلخیز و غنی از مواد مغذی می باشد تا در اختیار گیاه قرار گیرد.

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که خاک محل کاشت نهال گردو را به بستر مناسب و حاصلخیزی جهت رشد شگفت انگیز تبدیل می کند، کود دهی منظم و اصولی می باشد. جهت برداشتن قدم اول برای محقق سازی این امر، آغشته نمودن خاک به کود مخصوص درخت گردو به همراه کود حیوانی در مقدار توصیه شده می باشد. انجام این عمل بر تقویت ریشه و مرغوبیت خاک تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

 نیاز تغذیه ای بالای درختان گردو:

درختان گردو در مقایسه با درختان دیگر به عناصر و مواد معدنی نیاز شدید تری دارند و عملکرد و کیفیت مغز گردو و میوه آن در گرو بهره مندی از تغذیه مناسب می باشد. تقویت خاک قبل از کشت هم چون آماده سازی شرایط برای پخت و پز در آشپزی می باشد؛ برای این دلیل این مثال را زدم که اهمیت غنی سازی خاک را بهتر بدانید.

 همانطور که در پخت و پز تا وقتی امکانات و وسایل مهیا نباشد در نهایت غذای خوش طعمی نیز حاصل نمی شود، در تولید میوه گردو نیز این موضوع صدق می کند و با برخورداری خاک از تمام مواد غذایی ضروری، تولید مغزهای خوشمزه و پر گردو محقق خواهد شد.

کود مایع گردو

زمان کود دهی درخت گردو:

کود دهی درختان گردو و بهره مند شدن از ریز مغذی ها و درشت مغذی ها به خصوص در سال های اولیه کاشت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد؛ زیرا در سال های اولیه ریشه گیاه در حال شکل گیری و توسعه یافتن می باشد و رساندن کود سبب تقویت ریشه های درخت گردو خواهد شد.

وقتی ریشه ها از ابتدای تشکیل قوی بار بیاید و از سیستم تغذیه ای خوبی بهره مند شود، آب و عناصر غذایی را با سهولت و سرعت هرچه تمام به بافت های بالایی درخت گردو می رساند و نتیجه آن چیدن تعداد فراوان گردو از باغ خواهد شد.

توضیحات تکمیلی در مورد زمان کود دهی درخت گردو:

در باب این موضوع زمان درست و نادرست برای کود دهی وجود دارد که دانستن آن برای هر کشاورز و باغ داری از ضروریات می باشد؛ بهترین زمان برای کود دهی قبل از شکوفه دهی درختان گردو می باشد یعنی هنگامی که درخت چرخه رشد سالانه را شروع کرده و به مصرف بیشترین مقدار از عناصر نیاز مبرم دارد.

 

پیشنهاد میکنیم این مقاله را مطالعه کنید : کود درخت گردو

 

نکته در مورد زمان کوددهی درخت گردو:

قبل از کود دهی درخت گردو از نیاز آن اطمینان پیدا کنید؛ برای این کار به آنالیز خاک و یا برگ درخت بپردازید تا درخت از کمبود و یا رسیدن بیش از حد کود در امان بماند. نیاز درخت گردو به کود در سال پیش رو با سال های قبل فرق می کند زیرا هر ساله بسته به شرایط و عوامل مختلف این مقدار متفاوت می باشد.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366