پرسودترین درختان میوه

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

پرسودترین میوه ها کدامند؟

در مورد کاشت پرسودترین درختان میوه در باغ یا گلخانه قطعا باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین درختان میوه را با توجه به آب و هوای منطقه، چارچوب زمانی و فضای موجود برای کاشت انتخاب کنید. در این مقاله چند مورد از پرسودترین درختان  برای شما بیان شده است.

سود آورترین درختان میوه

سودآورترین درختان میوه به ترتیب حداقل تا بالاترین سود مالی ممکن عبارتند از:

سیب

هلو

توت فرنگی

بلوبری یا زغال اخته

پس نتیجه میگیریم پر سود ترین درخت میوه درخت سیب است، به دلیل ماندگاری بالا در انبار و همچنین محبوب بودن در بین ایرانی ها.

همچنین مصرف بیش از حد سیب در بین تمامی میوه ها. به منظور مصارف خانگی، آبمیوه فروشی و همچنین به منظور تولید مربا و کمپوت و … با اختلاف زیاد از دیگر میوه ها محبوب تر و پر سود تر است.

درباره کشت درخت سیب بیشتر بدانیم

هر یک از این درختان میوه ارزش مالی و نیازهای مکانی و زمان رشد متفاوتی دارند. بنابراین، اگرچه از نظر قیمت بالاترین سود را دارند، اما  باید همه متغیرهای هر گونه را بدانید تا مناسب ترین درختان میوه سودآور برای رشد را انتخاب کنید. ما در این مقاله   درختان میوه ای را انتخاب کردیم که  بالاترین و بهترین  عملکرد مالی را در شرایط خاص برای  شما تولید کند. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌توانید از میوه‌های تازه در باغ  لذت ببرید، به خواندن ادامه دهید و به اندازه کافی فرصت دارید تا فروش میوه خود را به یک تجارت موفق یا حتی یک حرفه تبدیل کنید.

کود کلسیمی برای درخت سیب سود آور

روشهای سود آوری درختان سیب:

اکثر مردم  عاشق سیب هستند، به خصوص زمانی که پاییز فرا می رسد و خانواده ها به چیدن سیب می روند و از آن برای درست کردن کنسرو استفاده می کنند. اگرچه تعداد زیادی درخت سیب در سرتاسر کشور تولید می شود ، اما آنها هنوز هم نسبتاً سودآور هستند زیرا تقاضا همچنان بالا است. کاشت یک درخت سیب برای بدست آوردن سود زیاد زمان زیادی می برد،  یک درخت معمولاً حدود 8 سال طول می کشد تا کاملاً بالغ شود و مقادیر قابل توجهی میوه تولید کند. در حالیکه  درخت سیب می تواند حدود 3 میلیون میوه  تولید کند. علاوه بر این برای رشد یک درخت سیب تا بلوغ کامل، به فضا  کمی نیز نیاز دارید، در واقع، یک درخت سیب  حدود 101 سانتی متر  فضا در اطراف آن نیاز دارد. معمولا سعی کنید برای فروش میوه های تولیدی خود با قیمت مناسب به بازارها و مراکز مناسب  مراجعه کنید، به طور کلی، درختان سیب به راحتی رشد می کنند و سود خوبی خواهند داشت، با این حال، باید مطمئن شوید که فضای کافی و زمان کافی برای اختصاص دادن به  کاشت آن  دارید.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای هلو سود آورروشهای سود اوری درختان هلو:

این میوه های شگفت انگیز مطمئناً در سراسر کشور مورد علاقه هستند و اگر با کمی توجه و مراقبت بیشتر رشد کنند و  می توانند نسبتاً سودآور باشند. درختان هلو عملکرد مالی کمی بالاتر از درختان سیب دارند زیرا به فضای کمتری نیاز دارند و در مدت زمان بسیار کوتاه رشد کرده و میوه می دهند. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که درختان هلو  میوه کمتری در هر درخت تولید می کنند، پس  برای تولید بیشتر به زمان بیشتری  نیاز دارند. برای درختان هلو به حدود 600 سانتی متر  فضا در اطراف هر درخت نیاز است  و تنها در 2 تا 3 سال میوه می دهند،  همچنین  این درختان حدود 2 میلیون تومان میوه تولید می کنند. بسته به مکان عرضه میوه  می توانید به راحتی هلو را با قیمتی مناسب  به فروش برسانید،   البته در  بازارهای کوچک بالاترین قیمت را ارائه می دهند. نکته مهمی که در مورد درختان هلو باید بدانید این است که نسبت به درختان سیب به مراقبت بیشتری نیاز دارند. آنها از خاک خیس متنفرند و قطعا برای رشد به زهکشی خوب نیاز دارند. همچنین درختان هلو  نمی توانند سرما را مانند درختان سیب تحمل کنند، بنابراین اگر در آب و هوای سردتر زندگی می کنید، ممکن است نگهداری از آنها دشوارتر باشد.

کود NPK مخصوص توت فرنگی

روشهای سودآوری توت فرنگی

کمتر کسی است که توت فرنگی تازه را در گرمای تابستان دوست نداشته باشد و در سبدهای میوه دوستداران آن به عنوان میوه اصلی وجود دارد. از آنجایی که گیاهان توت فرنگی بسیار کوچکتر از هلو و سیب هستند، به فضای بسیار کمتری برای رشد نیاز دارند، در واقع، فضای 450 سانتی متر  برای پرورش  10 بوته توت فرنگی لازم  است، زیرا تنها باید حدود  36 سانت  از هم فاصله داشته باشند .همچنین، یک گیاه توت فرنگی تنها به یک سال رشد نیاز دارد تا بتواند میوه بدهد.

کود توت فرنگی

معایب کاشت توت فرنگی

تنها عیب   کاشت احتمالی  توت فرنگی این است که هر گیاه  آن  فقط 180 هزار تومان  در سال 1402 تولید می کند که بسیار کمتر از سایر درختان میوه  است. همچنین از نظر مالی ممکن است  یک  بوته توت فرنگی حدود  300 تومن کسب درآمد داشته باشد. قیمت های  بالا برای پایان فصل در بازارهای کوچک محلی بیشتر است. بنابراین  اگر شرایط مناسب مانند  زمان، مکان و مراقبت لازم برای رشد درختان میوه  داشته باشید ، توت فرنگی یکی از ساده‌ترین و سریع‌ترین محصولات  تولیدی است.

کاشت ذغال اخته از هسته

روشهای سودآوری زغال اخته یا بلوبری

زغال اخته  یا بلوبری بعد از سه سال اول  کاشت مقداری میوه تولید می کند، اما بازده و تولید  واقعی میوه را  بعد از پنج سال به دست می آورند. بعد از این مرحله ، می توانند بین حدود 300 تا یک میلیون دویست هزار تومن در هر بوته میوه  تولید کنند. گیاهان  زغال اخته فقط باید حدود 60 سانتی متر از  هم فاصله داشته باشند ،  بنابراین شما می توانید به طور کلی تا  حدود 600 هزار تومن از زغال اخته  در یک فضای 300 سانتی متری میوه بدست آورید. در زمان برداشت خوب  زغال اخته می توانید آنها را بین حدود کیلویی 150 تا 250 هزار تومن  به فروش برسانید. درختچه های زغال اخته در حال خواب  نیز در برابر ماه های زمستان بسیار مقاوم هستند، بنابراین در زمان  یخ زدگی جای نگرانی نیست.

درباره هرس درخت سیب بیشتر بدانیم

در پایان پرسودترین درختان میوه

این   مقاله فهرست  ارائه شده یک خلاصه کلی است از اینکه کدام درختان میوه بیشترین سود را دارند، که به آب و هوای منطقه کاشت ، میزان فضای کاشت ،  تولید محصول سالانه و حتی  به عرضه و تقاضای هر درخت میوه  در منطقه شما بستگی دارد. اگر می خواهید گلخانه یا حتی یک مزرعه کوچک خود را به فضایی سودآور تبدیل کنید، درختان میوه راه بسیار خوبی برای برای این کار است.  سیب، هلو، توت فرنگی و زغال اخته همگی نسبتاً آسان رشد می کنند و مطمئناً می توانند در طول هر فصل برداشت، سود خوبی   برای شما به ارمغان می آورند.

پرسودترین درختان میوه درخت سیب است
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *