اسید هیومیک پودری

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

اسید هیومیک پودری

کود اسید هیومیک پودری ترکیبات ضروری برای حاصلخیزی خاک یا به عبارتی هیومیک اسید و فولویک اسید را در خود جای داده که از مهم ترین ساختارهای آلی موردنیاز خاک می باشد. خاک های باغبانی و کشاورزی بایستی میزان ۴ تا ۶ درصد ماده آلی و هوموس را دارا باشند هر چند این چند درصد ناچیز به نظر می رسد اما برای احیای خاک و توان بالای کشت محصول فراهم شدن آن یک اجبار است. به زبان دیگر حاصلخیز ترین نوع خاک ها دارای هوموس کافی و این میزان از ماده آلی هستند. مطمئننا هیچ کشاورز و باغداری از فقر خاک و برداشت محصول کم خوشحال نمی شود به همین دلیل افزودن هیومیک اسید به خاک ارتباط مستقیمی با برداشت میوه ها و محصولات سالم و پر بار و با کیفیت دارد زیرا در درجه اول خاک را اصلاح و غنی می کند.

کود اسید هیومیک پودری

کود اسید هیومیک پودری اصلی ترین اجزای هوموس خاک را در خود جای داده و می تواند به تنهایی در زمین های کشاورزی و باغبانی مورد استفاده قرار گیرد و منجر به بهترین نتایج گردد. اسید هیومیک پودری سرعت رشد ریشه و حجم آن را بسیار افزایش داده و آن را در برابر استرس های محیطی و آفات حفظ می کند.

کود اسید هیومیک آنچه که یک گیاه لازم است از ابتدا داشته باشد در اختیار آن قرار می دهد و درخت و محصولات کشاورزی را برای یک باردهی پر قدرت آماده می کند.

اسید هیومیک از ابتدا تا انتها همراه محصولات

برخی اوقات درختان میوه شکوفه های فراوانی می دهند اما هنگام تبدیل به میوه بسیاری از شکوفه ها ریزش می کنند این امر می تواند به دلیل کاهش عناصر غذایی در درخت باشد که پاسخگوی نیاز مصرفی گل نیست؛ در چنین مواقعی افزودن اسید هیومیک جذب تمامی عناصر را افزایش داده و سبب باقی ماندن میوه های فندوقی بر سر درخت می شود.

وقتی می گوییم اسید هیومیک از ابتدا تا انتها همراه محصولات می باشد گواه این دلیل است که نه تنها در مرحله کاشت، شکوفه دهی و تولید میوه اثر فوق العاده ای دارد، بلکه در درشتی میوه ها، مرغوبیت محصولات و سالم ماندن و مشتری پسند بودن آنها نیز نقش پر رنگی ایفا می کند. در ادامه این مقاله از سایت اسید هیومیک با مزایای باور نکردنی اسید هیومیک آشنا خواهید شد.

معرفی انواع اسید هیومیک

اشکال گوناگونی از اسید هیومیک تولید و عرضه شده توسط سایت اسید هیومیک عبارتند از: اسید هیومیک مایع، اسید هیومیک پودری و اسید هیومیک گرانول که هریک خصوصیات و شیوه مصرف ویژه خود را دارد.

در بین اشکال اسید هیومیک دو نوع اسید هیومیک مایع و اسید هیومیک پودری فعال بوده که به خوبی در آب حل می شود اما شکل گرانول آن غیر فعال می باشد و قادر به انحلال در آب نیست.

معرفی کود اسید هیومیک مایع

کود ارگانیک اسید هیومیک مایع به دلیل حالت ساختاری خود جذب بسیار بالایی دارد و می تواند در انواع سیستم های آبیاری جذب ریشه گیاهان شده و دسترسی محصول به مواد مغذی را افزایش دهد. کود اسید هیومیک مایع در بسته بندی های ۱، ۵، ۱۰ و ۲۰ لیتری توسط سایت اسید هیومیک عرضه می شود که از جمله کودهای درجه یک این سایت می باشد.

اسید هیومیک مایع هم چنین ویژه گیاهان آپارتمانی و کشت زعفران نیز توسط سایت معتبر اسید هیومیک در اختیار کشاورزان و باغداران زحمت کش قرار می گیرد.

اسید هیومیک پودری

این کود محصول بدست آمده از خشکاندن اسید هیومیک مایع می باشد که به دلیل ساختار پودری بایستی در آب حل شده و سپس در سیستم آبیاری استفاده گردد. قیمت اسید هیومیک پودری به دلیل فعال بودن بیشتر از نوع گرانولی می باشد اما در مقایسه با اسید هیومیک مایع دارای یک نقطه ضعف است. اسید هیومیک پودری امکان رسوب دارد در حالیکه نوع مایع به راحتی و بدون رسوب جذب گیاه می گردد.

از مزایای اسید هیومیک پودری چه می دانید؟

-اسید هیومیک پودری در خاک های قلیایی و آهکی میزان پی اچ را تنظیم نموده و شرایط را برای جذب عناصر ضروری فراهم می کند.

-جلوگیری از فرسایش خاک از طریق اصلاح لایه های خاک

توسعه سیستم ریشه و کمک به باروری گیاه از طریق دسترسی به منابع غذایی و آبی فراوان

-بهبود قدرت جوانه زنی در بذرها و کمک به رشد سریع گیاهان یک ساله

افزایش تولید و مرغوبیت میوه در نتیجه فروش بالای آن و سود اقتصادی باغدار

افزایش کارایی و بهره وری محصولات کشاورزی و باغی

–  تبدیل عناصر به فرم کلاته و قابل جذب برای ریشه در نتیجه رسیدن بهتر مواد مغذی به بخش های قابل مصرف

– کمک به حفظ رطوبت آب در اطراف ریشه در نتیجه کاهش شوری و خشکی خاک

– افزایش مقاومت گیاهان در شرایط تنش زای محیطی مانند سرمازدگی، حمله آفات و بیماری ها

–  نقش مهم در ساخت کلروفیل گیاهی و افزایش سبزینگی برگ ها و انجام عمل فتوسنتز

– پیشگیری از بیماری مربوط به کمبود عناصر در گیاهان مانند زردی در اثر کمبود نیتروژن یا آهن

-بالا بردن درصد جذب اکسیدها، کربنات ها، سولفات ها، عناصر ریز مغذی مانند آهن، روی، بور، عناصر پر مصرفی نظیر پتاسیم، فسفر و ازت و کمک به نگهداری آنها در ناحیه ریشه و آزاد سازی آن در زمان موردنیاز

کاهش هزینه های خریداری کودهای شیمیایی و برطرف کردن مشکلات ناشی از مصرف بیش از حد کودهای شیمیایی

– به حداقل رساندن مقدار باقی مانده های سموم و آفت کش ها در نتیجه جلوگیری از تجمع ذرات خطرناک فلزات سنگین در اطراف گیاه

– کود اسید هیومیک به دلیل سازگاری بالایی که با کودهای مصرفی دیگر مانند کود های پرمصرف که دارای عناصر نیتروژن، فسفر، پتاسیم و کم مصرف شامل عناصر آهن، روی و منگنز و … دارد، می تواند بدون اثر تداخلی همزمان با آنها به خاک افزوده شود؛ اتفاقا همراه بودن کودهای دیگر با اسید هیومیک روند جذبی آنها را از ۴۰ درصد به ۱۰۰ درصد می افزاید.

ترکیب عناصر موجود در کود اسید هیومیک پودری

نیتروژن

فسفر

پتاسیم

کلسیم

منیزیم

آهن

روی

مس

گوگرد

اسید هیومیک تمامی مواد مغذی را در ساختار خود جای داده که در بالا تنها به تعدادی از آنها اشاره شد.

اسید هیومیک چیست؟

اسید هیومیک پودری
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *