سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای بادام

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

درخت بادام یکی از پربارترین و اقتصادی ترین درختان است که توسط باغداران عزیز کشت می‌شود. ارزش صادراتی بادام به کشورهای مختلف جهان، طول عمر باردهی درخت بادام، وجود مواد معدنی، ویتامین‌ها و ارزش غذایی بالا باعث افزایش مصرف این محصول آجیلی شده است و اگر به فکر بهترین کود نباشیم برای رشد سریع درخت بادام، احتمال دارد تا مدتی پاسخگوی نیاز مردم نباشد. از این رو در این مقاله قصد داریم اطلاعات مهمی در مورد بهترین کود برای رشد سریع درختان بادام ارائه دهیم تا با کمک راهکارهای صحیح به بهترین نتیجه برسید.

میزان مصرف سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای بادام برای رشد سریع درخت بادام

قبل از آشنایی با بهترین کود برای رشد سریع درختان بادام، باید توجه داشت که بیشتر باغاتی که در آن درختان بادام کاشته می‌شوند، دارای خاک‌های آهکی، سنگلاخی با درصد مواد آلی کم و به عبارتی فقیر هستند. شرایط حاکم بر باغات بادام، ما را ایجاب می‌کند که نه تنها به دنبال بهترین کود برای رشد سریع درختان بادام باشیم، بلکه علاوه بر استفاده از کودهای شیمیایی در کنار کودهای آلی، قبل از وقوع شرایط، به اصلاح و غنی سازی خاک برای آینده نیز بپردازیم، بدتر می‌شود و بهره وری کاهش می‌یابد.

حال سوالی که برای شما پیش می‌آید این است که بهترین کود برای رشد سریع درخت بادام چیست؟ چه کود یا کودهایی به عملکرد درخت بادام، کیفیت محصول و آماده‌سازی و غنای خاک کمک می‌کند؟

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای بادامیکی از نکاتی که در رابطه با این موضوع باید خدمتتان عرض کنم این است که نیاز هر باغ به بهترین کود برای درختان بادام متفاوت است پس حتما از خاک باغ و برگ درختان بادام نمونه برداری کنید تا مشخص شود سطح آهک در خاک، شوری خاک، عناصر موجود در برگ و خاک باغ بادام و به طور کلی وضعیت کلی درختان بادام خود را بسنجید تا در نهایت با یک برنامه غذایی صحیح بتوانید بهترین کود را برای رشد سریع درختان بادام تهیه کنید.

بیشتر بخوانید: سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای انگور

اهمیت کود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای بادام در رشد سریع درختان بادام

اگر می‌خواهید هر سال درختان بادام مثمر داشته باشید، توصیه می‌کنم برای شروع رشد قوی و سریع ریشه در زمستان، این کار را به پاییز موکول کنید تا شاهد رشد سریع درختان بادام خود باشید. پس از ذکر نقطه کاشت در زمان مناسب، نوبت به کوددهی هوشمند می‌رسد.

به عنوان یک آجیل، بادام برای تبدیل شدن به یک آجیل عالی به عناصر مختلف زیادی نیاز دارد. اول از همه، برای درختان بادام ایده‌آل است. کودهای فسفر، پتاس و نیتروژن باید قبل از کاشت مصرف شود، اما چرا؟

استفاده از کود فسفر در رشد سریع درختان بادام

فسفر در خاک بسیار کند حرکت می‌کند و از طرفی به دلیل استفاده نادرست از کودهای شیمیایی و شسته شدن عناصر ضروری درخت، نمی‌توان به فسفر منتقل شده به نهال ارضا شد، بنابراین در باغ‌های در حال ساخت استفاده از کودهای 10.52 ضروری است. سوپر فسفات 10 یا سه گانه، کودهای حاوی ریز مغذی‌ها و اسید هیومیک برای تامین فسفر کافی برای درخت برای تامین فسفر مورد نیاز نهال‌ها تا سن باردهی استفاده شد.

اهمیت کود هیومیک اسید برای رشد سریع درختان بادام

از آنجایی که درختان بادام فسفر مورد نیاز خود را از خاک می‌گیرند، در شرایطی که آزمایش خاک و برگ کمبود این عنصر را نشان داده است، بهترین گزینه استفاده از اسید هیومیک است. این ماده آلی و بی‌خطر علاوه بر تامین مواد آلی خاک، با افزایش دسترسی ریشه درخت به فسفر، به جذب مواد مغذی و گسترش آن به درخت بادام کمک می‌کند. با وجود اسید هیومیک از تعادل مواد مغذی درخت به خصوص در صورت استفاده نادرست از کودهای شیمیایی مطمئن خواهید شد زیرا از اثرات منفی روی خاک و درخت جلوگیری و اصلاح می‌کند.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای بادامنکته: ضرورت استفاده از کود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای بادام به جای کلرید پتاسیم این است که درختان بذری مانند بادام به کلر حساس هستند و بهتر است کود سیلیکات پتاسیم را جایگزین کلرید پتاسیم کنید تا باغ و درختان بعداً دچار مشکل نشوند.

استفاده از کود نیتروژن برای رشد سریع درخت بادام

کودهای نیتروژنی برای رشد رویشی و تولید شاخ و برگ در ابتدای فصل رشد مهم هستند و با توجه به اینکه به سرعت جذب می‌شوند و تنها با یک بار مصرف نمی‌توان نیاز درخت به این عنصر را تامین کرد، از کودهای نیتروژن سه بار استفاده می شود: پاییز، فروردین ماه و اردیبهشت ماه.

به طور کلی توصیه می شود برای هر درخت بادام 50 گرم سولفات آمونیوم یا 20 گرم اوره استفاده شود. بهتر است بدانید درختان بادام بیشتر از نیتروژن به پتاسیم نیاز دارند.

ضرورت استفاده از کود آهن در رشد سریع درخت بادام

درختان بادام به ندرت دچار کمبود آهن می‌شوند، اما باغ‌هایی هستند که مشکل اصلی آن کمبود آهن است. برای تامین این عنصر می‌توان از کود سولفات آهن یا کود کلات آهن به مقدار یک کیلوگرم برای درخت بالغ بارور استفاده کرد.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای بادام

برای رشد سریع درخت بادام از چه روش کوددهی استفاده کنیم؟

رفع نیاز درختان بادام به عناصر را می توان با کودپاشی، کود دادن و یا استفاده از آن در آب آبیاری برطرف کرد. با توجه به آهکی بودن خاک باغات بادام و همچنین آهکی بودن آب آبیاری به دلیل وجود بی کربنات زیاد، ترجیحاً از روش گچ‌پاشی و محلول‌پاشی استفاده شود. البته در صورت استفاده از اسید هیومیک استفاده از روش آبیاری موثر خواهد بود.

بیشتر بخوانید: کود 36 12 12 برای درخت موز

کود سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای بادام مایع بهترین کود برای رشد سریع درختان بادام

درختان بادام علاوه بر نیاز به تامین عناصر پرمصرف، دارای عناصر ریزمغذی مانند: روی، بور، منگنز، منیزیم، مولیبدن و … نیز می‌باشند که با وجود مصرف کم از اهمیت بالایی برخوردارند. کود مایع نیاز درخت بادام به ریزمغذی‌ها را کاملا برطرف می‌کند و درختان بادام را از مضرات کمبود کودهای کم‌مصرف محافظت می‌کند.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای بادام
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *