کود مونو آمونیوم فسفات | نحوه کوددهی| طرز تهیه| مزایا

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

مونو آمونیوم فسفات

مونو آمونیوم فسفات نمک آمونیاک و اسید فسفریک ((NH4) 3PO4) است که به دلیل عدم ثبات ذاتی تولید آن دشوار است.بر خلاف طبیعت ناپایدار نمک تریامونیوم ، فسفات دیمونیوم ((NH4) 2HPO4) ماده ای ارزشمند است که کاربرد عمده ای در صنعت کود دارد .

صنعت کود مونو آمونیوم فسفات به سه بخش تقسیم می شود:

اسید فسفریک و اسید فوق فسفریک ، سوپر فسفات طبیعی و سوپر فسفات سه گانه ، فسفات آمونیوم گرانول. تمرکز این زیر بخش بر روی سوپر فسفات معمولی ، سوپر فسفات سه گانه و فسفات آمونیوم است. اصطلاح سوپر فسفات نرمال به ماده کود حاوی 15٪ -21٪ فسفر به عنوان پنتوکسید فسفر (P2O5) اطلاق می شود.
با تعریف بیشتر ، سوپر فسفات حاوی درصد زیادی از فسفات است ، اما طبق تعریف ، سوپر فسفات نرمال حاوی بیش از 22٪ (وزنی بر وزنی) پنتوکسید فسفر موجود نیست.

کود مونو آمونیوم فسفات

فسفات آمونیوم (NH4H2PO4) با واکنش اسید فسفریک (H3PO4) با آمونیاک بی آب (NH3) تولید می شود:

از طرف دیگر ، سوپر فسفاتهای آمونی با افزودن سوپر فسفات معمولی یا سوپر فسفات سه گانه به مخلوط تولید می شود. تولید مایع آمونیوم فسفات و ابرفسفات آمونیوم در گیاهان اختلاط کود یک فرایند جداگانه در نظر گرفته می شود.
سوپر فسفاتهای عادی با واکنش سنگ فسفات زمین با 65٪ -75٪ اسید سولفوریک تهیه می شوند. یک عامل مهم در تولید مشتقات طبیعی سوپر فسفات مقدار آهن و آلومینیوم موجود در سنگ فسفات است. آلومینیوم (به عنوان اکسید آلومینیوم یا آلومینا ، Al2O3) و آهن (به عنوان اکسید آهن ، Fe2O3) مقدار بیش از 5٪ (وزنی در وزنی) چسبندگی شدید به سوپر فسفات می بخشد ، که این امر کار با این سوپر فسفات را دشوار می کند.

نقش اسید سولفوریک در ساخت مونو آمونیوم فسفات

دو نوع کلی اسید سولفوریک که در ساخت سوپر فسفات مورد استفاده قرار می گیرد اسید بی استفاده (اغلب به آن اسید باکره گفته می شود) و اسید مصرفی است. اسید ویرجین از گوگرد عناصر ، پیریتها و گازهای صنعتی تولید می شود و نسبتاً خالص است .
در حالی که اسید مصرفی یک محصول زباله بازیافت شده از صنایع مختلف است که از مقادیر زیادی اسید سولفوریک استفاده می کند. مشکلاتی که در استفاده از اسید مصرفی وجود دارد شامل رنگ غیرمعمول ، بو و ناشناخته و سمی است.
در این فرآیند ، سنگ و اسید فسفات زمینی در یک مخزن واکنش مخلوط می شوند ، به مدت تقریبی 30 دقیقه در یک منطقه محصور نگه داشته می شوند تا واکنش تا حدی کامل شود و سپس با استفاده از یک نقاله محصور معروف به دن ، به یک توده ذخیره سازی منتقل شود.
درمان (تکمیل واکنش). پس از پخت ، این محصول بیشتر به عنوان یک ماده افزودنی با فسفات بالا برای تولید کودهای دانه ای مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین می تواند به عنوان گرانول کود یا کود مخلوط گرانول برای فروش گرانول شود.
برای تولید سوپر فسفات طبیعی گرانول ، سوپر فسفات درمان شده از طریق یک کلر شکن (تکه شکن و سنگ شکن یکپارچه) تغذیه می شود و به یک گرانول طبل چرخشی ارسال می شود که در آن بخار ، آب و اسید ممکن است در فرآیند گرانول کمک کند.

کاربرد کود مونو آمونیوم فسفات
گرانولاتورهای درام چرخشی سیلندرهای چرخشی با شکاف باز و کمی شیب دار با برش نصب شده در داخل هستند. یک بستر از ماده خشک در واحد نگهداری می شود ، در حالی که دوغاب از طریق لوله های زیر تخت وارد می شود.
سپس این محصول از طریق یک گرانول درام چرخشی ، یک خشک کن دوار ، یک کولر دوار پردازش می شود و سپس با مشخصات مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت ، قبل از فروش به شکل کیسه دار یا فله ذخیره می شود.
دو فرآیند برای تولید مونو آمونیوم فسفات سه گانه استفاده شده است: سوپر فسفات سه گانه اجرا شده از شمع (ROP-TSP) و گرانول (GTSP) می باشد.ماده ROP-TSP به روشی شبیه به سوپر فسفات معمولی تولید می شود و به عنوان یک محصول پودر شده با اندازه ذرات متغیر تولید می شود.
در این فرآیند ، اسید فسفریک فرآیند مرطوب (50٪ -55٪ (وزنی / وزنی) فسفر پنتوکسید) با سنگ فسفات زمینی در مخلوط کن مخلوط شده و پس از آن ، دوغاب حاصل شروع به جامد شدن در یک انتقال دهنده آهسته در مسیر می کند.
در نقطه تخلیه از گودال ، مواد از طریق یک برش مکانیکی دوار عبور می کنند که جرم جامد را می شکند. محصول ROP-TSP درشت به یک تخته ذخیره سازی ارسال می شود و به مدت 3-5 هفته درمان می شود. این محصول سپس از گلدان ذخیره شده استخراج می شود تا به صورت عمده خرد شود ، غربالگری شود و به صورت عمده ارسال شود.
سوپر فسفات سه برابر گرانول ذرات بزرگتر و یکنواخت تری با خاصیت ذخیره سازی و انتقال بهتر دارند. بیشتر مواد فرآیند دانه بندی دوغاب توسط فرآیند گرانول سازی دوغاب تولید می شود.
انتشار عمده اسید فسفریک در فرآیند مرطوب از فلورایدهای گازی به شکل تترافلوئورید سیلیکون (SiF4) و هیدروژن فلوراید (HF) تشکیل شده است. منبع فلوراید سنگ فسفات است ، که حاوی 3/5 تا 4/4 درصد (وزنی بر وزنی) فلوئور است. به طور کلی فلوئور با گچ رسوب می شود و با محصول اسید فسفریک خارج می شود.

روش تولید کود مونو آمونیوم فسفات
مشخصات فنی کود

کود مونو آمونیوم فسفات یک کود معدنی پیچیده ، بسیار غلیظ ، بدون آب و بدون محلول در آب است. از لحاظ ریزگردی نیست و دارای شکل دانه ای با دانه های در اندازه برابر است ، به همین دلیل به طور مساوی در طول سطح خاک پراکنده می شود.
این ترکیب حاوی دو ماده مغذی اصلی است. 11٪ نیتروژن (N) و 52٪ پنتوکسید فسفریک (P2O5) یا در کل 63٪ ماده فعال ، که باعث می شود به راحتی توسط گیاهان جذب شود.
آمبوفوس با بیشترین درصد محلول در آب P2O5 (حداقل 52٪) در بین کودهای فسفر است. در دسترس بودن یون های فسفر شرایطی را برای جذب انرژی تر ازت آمونیوم ایجاد می کند. کمبود فسفر نسبت به شکل گیری شکوفه ، دانه ها و میوه ها که منجر به بازده کمتری است منفی است.

منو آمونیوم فسفات برای لقاح کلیه خاک ها و محصولات زراعی مناسب است. از آنجا که محلول در آب است ، دارای خواص کود سریع فسفر است و تحرک کم فسفر در خاک امکان استفاده از آن را برای کودهای اصلی ، جوراب زنانه و همچنین کودهای دوره ای فراهم می کند.
این کود با تصفیه اصلی خاک یا قبل از کاشت وارد می شود. همچنین در کودهای اصلی و قبل از کاشت از همه سبزیجات مزرعه ، محصولات میوه انگور ، گیاهان و گلها استفاده می شود.در محوطه انبارهای پوشیده ، سرد و خشک نگهداری می شود. گرمایش و مخلوط کردن با آب مطلوب نیست. بسته بندی یا به صورت عمده حمل می شود. مونو فسفات آمونیوم را در بسته های پلی اتیل و پلی پروپیلن ، در کیسه های 50 و 500 کیلوگرم ارائه می دهد.

کود مونو آمونیوم فسفات

مونو آمونیوم فسفات یک منبع گسترده فسفر (P) و نیتروژن (N) است. این ماده از دو ماده تشکیل دهنده متداول در صنعت کود ساخته شده و حاوی بیشترین فسفر از هر کود جامد معمولی است.
کود مونو آمونیوم فسفات یک کود فسفات معدنی محلول در آب است که به عنوان ماده اولیه برای چندین کود پیچیده (مانند NP و NPK) یا برای کاربرد مستقیم استفاده می شود. همراه با DAP این ماده رایج ترین کود فسفات در سطح جهان است.
هر دو از سنگ فسفات مشتق شده اند. سنگ فسفات عمدتا در معدن Opencast استخراج می شود. این ماده از نظر حلالیت در آب کم به شکل طبیعی خود را فراهم می کند ، بنابراین برای گیاهان در دسترس نیست. با واکنش سنگ فسفات و اسید سولفوریک اسید فسفریک تشکیل می شود. اسید فسفریک به منظور ایجاد چندین کود فسفات آمونیوم ، مانند کود فسفات مونو آمونیوم با آمونیاک واکنش نشان می دهد.

مونو آمونیوم فسفات ایرانی
مزایای کود

1.باعث افزایش فشار مورب و مقاومت گیاه در برابر استرس و بیماری ها می شود.
2.این تعادل بین مرحله رویشی و تولید مثلی را حفظ می کند.
3.رشد جوانه ها را تحریک می کند ، هنگامی که گیاهان از شرایط نامساعد اطراف آنها (فشار کم ، نور کافی) تحت فشار قرار دارند و همچنین باعث شکوفه شدن و افزایش میزان میوه می شود.
4.این ویژگی های کیفی میوه ها (محتویات شکر ، رنگ ، قوام ، دوام در حین ذخیره) را بهبود می بخشد.
5. مونو آمونیوم فسفات گیاهان را به طور همزمان با دو ماده مغذی اصلی متصل به یک ترکیب شیمیایی فراهم می کند. به دلیل دارا بودن فسفر زیاد ، از آن به عنوان کود فسفر استفاده می شود.

6.فرم شیمیایی فسفر موجود در مونو آمونیوم فسفات در مولکول هایی با زنجیره های طولانی است که علاوه بر این ، جذب آن توسط گیاهان را تسهیل می کند و فرآیندهای غیرفعال کردن فسفر در مجموعه خاک را مهار می کند.
7. کود مونو آمونیوم فسفات به طور کامل توسط گیاهان جذب می شود و مواد بالاست را در خاک نمی گذارد که می تواند باعث افزایش باروری خاک شود.

تولید کود مونو آمونیوم فسفات

روند ساخت کود مونو آمونیوم فسفات نسبتاً ساده است. در یک روش معمول ، نسبت یک به یک آمونیاک (NH3) و اسید فسفریک (H3PO4) واکنش نشان داده و دوغاب حاصل از کود فسفات مونو آمونیوم در یک گرانول جامد می شود. روش دوم ، دو ماده شروع را در یک راکتور متقاطع لوله ، که در آن واکنش گرما برای تبخیر آب و استحکام کود مونو آمونیوم فسفات ایجاد می کند ، معرفی می کند.
روش های دیگر نیز وجود دارد، مزیت کود مونو آمونیوم فسفات تولید شده این است که H3PO4 با کیفیت پایین می تواند در مقایسه با سایر کودهای فسفر که اغلب به درجه خالص تر اسید نیاز دارند ، مورد استفاده قرار گیرد. مقدار معادل کود فسفات مونو آمونیوم وفسفر پنتوکسید (P2O5) بسته به میزان ناخالصی موجود در اسید از 48 تا 61 درصد متغیر است. رایج ترین ترکیب کود 11-52-0 است.

مصارف کشاورزی کود مونو آمونیوم فسفات

کود مونو آمونیوم فسفات سالهاست کود مهم دانه ای است. این محلول در آب است و به سرعت در خاک مرطوب به اندازه کافی حل می شود. پس از انحلال ، دو ماده اصلی کود مجدداً جدا می شوند تا آمونیوم (NH4 +) و فسفات (H2PO4-) آزاد شوند ، که هر دو گیاه برای رشد سالم و پایدار به آنها تکیه می کنند.

زمان مصرف کود مونو آمونیوم فسفات
محلول اطراف گرانول نسبتاً اسیدی است و باعث می شود کود فسفات مونو آمونیوم به عنوان کودی مطلوب در خاکهای خنثی و با pH بالا ساخته شود. مطالعات زراعی نشان می دهد که در اکثر شرایط ، تفاوت معنی داری در تغذیه فسفر بین کودهای مختلف تجاری فسفر در اکثر شرایط وجود ندارد.
باغداران در مجاورت ریشه های در حال رشد یا در باند های سطحی ، کود مونو آمونیوم فسفات دانه ای را در نوارهای غلیظ در زیر سطح خاک اعمال می کنند. همچنین معمولاً با پخش کردن آن در سراسر مزرعه و مخلوط کردن آن در خاک سطحی از طریق خاکورزی استفاده می شود. به صورت پودر ، عنصر مهمی از کودهای معلق است.
هنگامی که کود مونو آمونیوم فسفات با H3PO4 مخصوصاً خالص ساخته می شود ، به آسانی در محلول شفاف پراکنده شده به عنوان اسپری شاخ و برگ یا به آب آبیاری اضافه می شود. مقدار معادل P2O5 از کود فسفات مونو آمونیوم با خلوص بالا معمولاً 61 درصد است.
با استفاده از کود مونو آمونیوم فسفات هیچ احتیاط خاصی لازم نیست. اسیدیته کمی مرتبط با این کود ، احتمال از بین رفتن NH3 به هوا را کاهش می دهد. کود مونو آمونیوم فسفات را می توان در نزدیکی دانه های جوانه زده بدون نگرانی از آسیب NH3 قرار داد.
با این حال ، کود مونو آمونیوم فسفات مورد استفاده در اسپری شاخ و برگ یا به آب آبیاری اضافه شود ، نباید با کودهای کلسیم یا منیزیم مخلوط شود.کود فسفات مونو آمونیوم دارای خواص ذخیره سازی و جابجایی خوبی است. برخی از ناخالصی های شیمیایی (مانند آهن و آلومینیوم) به عنوان طبیعی برای جلوگیری از پخت و پز عمل می کنند.
کود مونو آمونیوم فسفات بسیار خالص ممکن است به تهویه اضافی اضافه کرده یا در مراقبت از آن نیاز به مراقبت بیشتری داشته باشد تا از جمع شدن و پخت جلوگیری شود. مانند سایر کودهای فسفر ، از روشهای مدیریتی مناسب استفاده کنید تا از بین رفتن مواد مغذی در سطح آب یا زهکشی به حداقل برسد.
یک منبع خلوص بالا از کود مونو آمونیوم فسفات به عنوان ماده خوراکی حیوانات استفاده می شود. NH4 به پروتئین سنتز می شود و H2PO4- از انواع عملکردهای متابولیکی در حیوانات پشتیبانی می کند.
مصارف غیر کشاورزی مونو آمونیوم فسفات
مونو آمونیوم فسفات در خاموش کننده های آتش نشانی شیمیایی خشک که معمولاً در دفاتر ، مدارس و خانه ها یافت می شود ، استفاده می شود. اسپری خاموش کننده ، مونو آمونیوم فسفات پودر ریز را پراکنده می کند ، که سوخت را می پوشاند و به سرعت شعله را دفع می کند.

واردات کود مونو آمونیوم فسفات
مونو آمونیوم فسفات همچنین به عنوان آمونیوم دی هیدروژن فسفات شناخته می شود.

نمونه برنامه های کود مونو آمونیوم فسفات

کود مونو آمونیوم فسفات یک کود عمدتا دانه با غلظت بالای فسفات است و برای پیش کاشت استفاده می شود. علاوه بر ترکیب رایج آن 11-52-0 نیز ترکیبات دیگری مانند 10-50-0 و همچنین 11-44-0 وجود دارد که به MAP Lite نیز معروف است. این ترکیبات اضافی نیاز فردی محصولات را برآورده می کند.

چگونه می توان یک چمن با کود مونو آمونیوم فسفات را بارور کرد

افزودن کود استارت مانند آمونیوم فسفات هنگام کاشت چمن باعث تقویت رشد شدید می شود.
فسفات آمونیوم (16-20-0) نیتروژن و فسفات را به چمن هایی که فاقد آن مواد مغذی هستند اضافه می کند. ازت در رشد چمن کمک می کند و رنگ سبز عمیقی به آن می دهد ، در حالی که فسفر باعث رشد ریشه می شود. قبل از استفاده از هر کود ، باید آزمایش خاک انجام شود تا مشخص شود آیا کود لازم است یا خیر. فسفات آمونیوم یک کود سریع آزاد است و می تواند هنگام کاشت چمن های جدید ، برای نگهداری ، هنگام نظارت یا هنگام نوسازی چمن ، از آن استفاده شود.
هنگامی که زمین خشک است ، آمونیوم فسفات را اعمال کنید. هنگام استفاده به عنوان استارت در چمن های لخت ، قبل از بذر استفاده کنید. هنگام دست زدن یا ریختن کود ، دستکش و ماسک صورت بپوشید.
دستورالعمل های موجود در بسته را دنبال کنید تا میزان پوند در هر فوت مربع که نیاز دارید تعیین کنید. این بسته به نوع چمن زنی که کود می کنید ، متفاوت خواهد بود ، خواه از آن برای کاشت و نگهداری و یا برای نگهداری و چه مقدار نیتروژن واقعی برای افزودن به چمن خود ، متفاوت خواهد بود.
پخش کننده چمن مطابق دستورالعمل های موجود در بسته بندی را تنظیم کنید تا از پوشش مناسب برخوردار شوید. نیمی از کاربرد کود را به پخش کننده اضافه کنید. قدم به جلو و عقب بر روی چمن طول بکشید تا کل منطقه را بپوشانید. نیمه دوم برنامه را اضافه کنید و روند را به صورت متقاطع در طول خط تکرار کنید. این امر مانع از ایجاد رگه های جهت دار در چمن خواهد شد.

تولید کننده کود مونو آمونیوم فسفات
چمن را با 6 اینچ آب بلافاصله پس از کود دهی آبیاری کنید. کودهای سریع آزاد اگر بلافاصله شسته نشوند چمن را می سوزانند. فسفات آمونیوم در صورت لزوم هر 45 تا 60 روز قابل استفاده است. مناطق سایه دار نیاز به برنامه های کمتری نسبت به مناطقی در آفتاب کامل دارند.
چند نکته هنگام استفاده از کود مونو آمونیوم فسفات
1.برای جلوگیری از لکه برداری ، قبل از آب دادن از کودهای مورد استفاده در مناطق سخت استفاده کنید.
2.کود را از استخرها یا استخرها دور نگه دارید.
3.برای جلوگیری از استنشاق یا تماس پوستی ، از محافظت بپوشید.

کود مایع مونو آمونیوم فسفات

کود مایع10-34-0 مونو آمونیوم فسفات دارای 10 واحد نیتروژن و 34 واحد فسفات و البته 0 واحد پتاسیم است. این است که اغلب در یک استارت استفاده می شود که می توان آن را با اجزای دیگر مانند معصومین میکروبی و مقداری قند یا ملاس مایع مخلوط کرد. حتی می تواند مقداری نیتروژن اضافی را نیز شامل شود.
معمولاً آن را نزدیک بذر یا کمی کنار آن قرار می دهیم ، به طور معمول ما 2 1/2 اینچ و 2/1/2 اینچ را از دانه توصیه می کنیم. که به 2 X 2 معروف است.
10-34-0 فسفات است که به شکل پلی فسفات است و برخلاف ارتو فسفات است. و این بدان معنی است که مولکولهای خاص فسفات به یکدیگر پیوسته اند. بنابراین آنها به یکدیگر متصل می شوند ، بنابراین ، گیاه بلافاصله آن را نمی گیرد ، اما باید یک واکنش شیمیایی ناشی از زیست شناسی وجود داشته باشد تا فسفات را از خودش جدا کند تا آن را به صورت ارتوسی تبدیل کند ، بنابراین این به خودی خود است.
بنابراین با احتیاط 10-34-0 احتیاط کنید زیرا 100٪ پلی فسفات است و برای جدا شدن آن فعالیت میکروبی انجام می شود. همچنین خیلی خوب است که یک قند مایع و سپس برخی از مواردی که باعث تحریک باکتری ها می شوند ، قرار دهید.
بنابراین برخی از مواردی که می توانند به آنجا بروند ، محصولی به نام RL37 باشد ، یک هومات مایع است ، و همچنین کمی مایع B12 ، دوز بسیار کمی ، بیایید بگوییم 30 میلی لیتر در هر جریب نرخ خوبی برای استفاده است. این ماده محرک خوبی برای باکتری ها است.
یکی دیگر از ترکیبات بسیار خوب با 10-34-0 که بسیاری از کشاورزان استفاده از آن را انتخاب نمی کنند (اما در صورت انجام آنها می توانند نتایج بسیار خوبی کسب کنند.
کود مایع مونو آمونیوم فسفات این یک افزودنی بسیار خوب است و خیلی خوب می پردازد. شما فقط باید تجهیزات لازم را برای رسیدگی به آن داشته باشید و صبر کنید که با آن دست و پنجه نرم کنید.

تولید کننده کود مونو آمونیوم فسفات
10-34-0 همچنین به عنوان یک محصول پایه برای ساخت مقداری 9-18-9 استفاده می شود ، بنابراین 9-18-9 می تواند مقداری 10-34-0 در آن داشته باشد. و اگر مقداری در آن قرار گرفته باشد ، مایع واضح نخواهد بود زیرا 10-34-0 رنگی است. بنابراین بسیاری از اوقات 10-34-0 برخی از پلی فسفات ها را در یک ترکیب پلی فسفات-ارتو فسفات در 9-18-9 فراهم می کند.
نمرات مختلفی از 10-34-0 وجود دارد. درجه خوب واضح است ، اما بیشتر اوقات شما 10-34-0 با رنگ سبز و به طور چشمگیر یک سیاه 10-34-0 دریافت می کنید که کیفیت خوبی ندارد. شما سیاه نمی خواهید. سبز قابل قبول است ، اما واضح از بهترین کیفیت است.
10-34-0 به صورت نیمه بار عمده در دسترس است. ما می توانیم تقریباً 4،000 گال تهیه کنیم. در هر نیمه. برای تحویل آن به برخی از مخازن مخزن نیاز به کشاورزان است.
تاثیر کود مونو آمونیوم فسفات بر صنعت کود جهانی
این گزارش به تأثیر فسفاتهای آمونیوم بر صنعت کود جهانی و فرآیندهای تولید کودهای فسفات آمونیوم مربوط می شود. اصطلاح فسفات آمونیوم انواع کودهایی از ارتوفسفاتها یا پلی فسفاتها یا مخلوطهای آنها را تعیین می کند. دو شکل تجاری ارتوفسفاتها عبارتند از مونوآمونیوم فسفات مونوآمونیوم فسفات و فسفات دیامونیوم کودهای پلی فسفات حاوی انواع مختلفی از اشکال پلیمری هستند که با مقداری ارتوفسفات مخلوط می شوند.

ظرفیت های تولید فعلی برای تولید کودهای آمونیوم فسفات داده شده و ظرفیت های آینده پیش بینی شده است. روشها و اقتصاد اصلی فرایندهای تولید مدرن اصلی ارزیابی و مقایسه می شوند.

در اصل فقط یک روش تجاری برای تولید فسفاتهای آمونیوم وجود دارد و این با واکنش آمونیاک با اسید فسفریک است. با این حال ، در تکنیک ها و اهداف فرایند تغییرات زیادی وجود دارد.

زمان مصرف کود مونو آمونیوم فسفات
در 10 سال گذشته برای تولید مکمل رشد فسفات آمونیوم در کشاورزی در سراسر جهان پیشرفت های چشمگیری در تولید تجاری وجود داشته است.
در ارزیابی روند این گزارش ، فرض می شود که محل گیاه در نزدیکی منبع اصلی فسفات ایالات متحده ، تامپا ، فلوریدا قرار دارد. در این مکان ، هزینه های حمل و نقل را نمی توان در اقتصاد گیاهان نادیده گرفت.
راندمان جریان گیاهان کود شیمیایی به دلیل خوردگی و بروز مشکل در رسیدگی به ذوب ها ، دوغاب و ذرات به طور معمول در صنایع شیمیایی پایین تر از متوسط است.

واردات کود مونو آمونیوم فسفات
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *