کود مناسب خربزه


کود مناسب خربزه

کود مناسب خربزه یک محصول محبوب بلوغ تابستانی است که در مالی پرورش می یابد. طیف گسترده ای از انواع خربزه ها ، به استثنای هندوانه ، مانند طالبی ها (خلال سنگی) ، خربزه های عسل ، خربزه هامی ، خربزه مشک های گوشتی سبز و خربزه گالیا وجود دارد. دو نوع اصلی ارقام شامل طالبی و خربزه عسل است.

کود مناسب خربزه

ارقام خربزه و کود مناسب خربزه

برای محصولات اولیه اوایل سحر را انتخاب کنید ، که محبوب ترین و زودرس ترین رقم بالغ است. با این حال ، میوه به خوبی حاصل نمی شود یکی دیگر از انواع بسیار پرطرفدار است اما زودتر از اوایل سحر بالغ می شود. این خربزه بسیار پرتحرک و تمایل به تولید میوه های بسیار بزرگ در اواسط فصل است. میوه بخیه داده می شود اما به خوبی حمل می شود.

انواع دیگر آن شامل ستاره شرقی و مالیبو است. تعداد زیادی از انواع مختلف موجود است ، و تولید کنندگان باید بدانند که گونه های جدید به طور مداوم در دسترس هستند.

زنبور عسل

خربزه زنبور عسل ممکن است به رنگ سفید یا زرد با گوشت سبز شیرین باشد. آنها یک میوه بزرگ از شکل گرد تا دراز و با پوست صاف هستند. عمده ترین نوع رشد ترکیبی است.

خربزه هامی

خربزه هامی بیضی شکل است ، دارای پوستی لکه ای زرد سبز است و جزئی از آن خالص است. گوشت آن از نظر رنگی ماهی قزل آلا و رنگ آن ترد و شیرین است. این خربزه در چین سرچشمه گرفته است: تعدادی هیبرید در دسترس است.

خربزه مشک (گوشت سبز)

خربزه مشک از نظر ظاهری شبیه به طالبی است اما به رنگ سبز مایل به سبز و بسیار شیرین و آبدار است. آنها یک میوه خاص بسیار پرطرفدار و با قیمت بالا در ژاپن هستند. عمده ترین واریته ای که در استرالیا رشد می کند.

گالیا

خربزه گالیا گرد است. رنگ پوست آنها از سبز به زرد متغیر است و به هنگام رسیدن ، طلایی می شوند. این میوه به رنگ سبز و بسیار شیرین است. خربزه گالیا در اسرائیل پرورش داده شد. آنها میوه ای محبوب در اروپا هستند.

خاک برای کشت خربزه مناسب

خربزه را می توان در طیف وسیعی از انواع خاک کشت کرد به شرط آنکه زهکشی مناسب باشد. بهترین خاکهای ماسه های حاصلخیز عمیق هستند. اگر به خوبی تخلیه شود ، خربزه را می توان در خاکهای سنگین رشد داد.

ممکن است تختخوابهای بزرگ مفید باشد خاکهای سبک با سرعت بیشتری گرم می شوند و مناسب برداشت زودرس هستند ، در حالی که خاکهای سنگین تر برای محصولهای میان فصل مناسب تر هستند.

محصولات زراعی به دلیل اینکه هم زهکشی و هم ساختار خاک را بهبود می بخشند مفید هستند. محصولات زراعی پوشش حداقل باید حداقل چهار هفته قبل از کاشت شخم زدایی شوند.

کاشت خربزه مناسب و کود مناسب خربزه

بیشتر محصولات زراعی در ویکتوریا بذر مستقیم هستند اما از پیوند نیز ممکن است استفاده شود. دمای خاک بالاتر از 15 درجه سانتیگراد برای جوانه زنی لازم است. خربزه نسبت به یخبندان حساس است ، بنابراین تا زمانی که خطر سرمازدگی نگذرد ، نباید گیاهان کاشته شوند. بذور را می توان از سپتامبر تا ژانویه کشت کرد.

کود آهن برای خربزه

بسته به نوع و زمان کاشت میوه از 90 تا حدود 120 روز بعد از کاشت بالغ می شود. محصولات زراعی را می توان در ژانویه کاشت ، اما کاشت های اواخر خطر فزاینده یخبندان را به همراه خواهد داشت.

محصولات اولیه در اوت در زیر مالچ پلاستیکی و در تونل های پلی اتیلن کاشته می شوند. پیوندها ممکن است برای تولید محصولات زراعی اولیه از مزایای آن باشد اما رشد آنها بررسی می شود و در صورت سرما هر مزیت کاهش می یابد.

فاصله

گیاهان باید در ردیف حدود 500 میلی متر از هم قرار بگیرند اما برای جبران کاهش رشد باید کاشت های اولیه نزدیکتر باشد. فاصله بین ردیفها متفاوت است. فاصله بین ردیفها بین 1.5 تا 2.5 متر باشد.

بادگیرها

بادگیرها به ویژه برای محصولات اولیه ضروری است. از مزایای وزش باد می توان به کنترل شن و ماسه بادی ، کاهش صدمات باد به گیاهان و میوه ها ، افزایش دمای اطراف گیاهان و افزایش فعالیت زنبورها اشاره کرد. بادگیرها به اندازه کافی زود باید تأسیس شوند تا در زمان بذر موثر باشند.

غلات به صورت ذرت چاودار یا گندم باعث ایجاد باد طبیعی می شوند. آنها باید در زاویه های صحیح در برابر بادهای غالب کاشته شوند ، اما در شیب پایین قرار دارند تا امکان تخلیه هوا و در نتیجه خطر آسیب یخ زدگی خربزه ها کاهش یابد.

بادگیرها از فاصله حدود 10-12 برابر قد خود محافظت می کنند. اگر برای هر ردیف خربزه باد ایجاد شده است ، باید مراقب باشید که آنها محصول را سایه نزنند. هنگامی که گیاهان در حال دویدن هستند و فضای ردیف را شروع می کنند ، بادگیرها را می توان از بین برد.

کود مناسب خربزه

روش استفاده از کود مناسب خربزه  به روش آبیاری بستگی دارد. آزمایشات نشان داده است كه خربزه های رشد یافته در خاك های مالشی می توانند هنگام استفاده با سرعت بیش از 200 كیلوگرم در هكتار به نیتروژن پاسخ دهند. شواهد نشان می دهد که نسبت نیتروژن به پتاسیم از N1: K0.5 مناسب است مگر اینکه پتاسیم کم باشد.

آنگاه ممکن است N1: K1در صورت استفاده از آبیاری شفاف یا سربار ، یک کود مناسب خربزه  کامل NPK باید به عنوان یک سس پایه با سرعت حداکثر 1.5 تن در هکتار از 6: 6: 6 ، 2: 2: 1 یا کود معادل NPK استفاده شود. این کار را می توان در چند هفته قبل از کاشت انجام داد و یا هنوز هم بهتر ، بطرف ردیف های دو طرف دانه ها قرار گرفت.

خرید و فروش کود خربزه

هنگام شروع گیاهان و در مرحله گلدهی یا میوه ، سس ساید بای ساید استفاده شود. فقط نیتروژن و پتاسیم باید با مجموع حدود 200-300 کیلوگرم در هکتار N20 استفاده شود: P0: K16. این نیز می تواند از طریق سیستم آبیاری سربار به عنوان اوره (100 کیلوگرم در هکتار) و نیترات پتاسیم (100-150 کیلوگرم در هکتار) استفاده شود.

برای محصولات آبیاری شده با ترفند ، مقادیر کمی کود کامل ان پی کا هفتصد کیلوگرم در هکتار 6: 6: 6 و سوپر فسفات در حدود 1 تن در هکتار قبل از کاشت قابل استفاده است ، کودهای باقیمانده نیز باید از طریق سیستم آبیاری استفاده شوند.

از دو تا چهار هفته پس از جوانه زنی ، کود مناسب خربزه می تواند دو بار در هفته از طریق خط ترفند استفاده شود. پس از شروع به کار گیاهان ، می توان این هفته را به سه برنامه افزایش داد. درمجموع حداکثر 220 کیلوگرم اوره و 270 کیلوگرم KNO3 باید در هکتار استفاده شود که حدود 75٪ کود آن باید با زمان رسیدن میوه به اندازه یک توپ کریکت اعمال شود.

اینها توصیه‌های کلی برای استفاده از کود با فرض این است که قبلاً هیچ برداشتی انجام نشده است. برای تعیین دقیق تر شرایط مورد نیاز کود ، قبل از کاشت باید آزمایش خاک انجام شود.

کود مرغی که قبل از کاشت استفاده می شود ، از مزرعه خربزه بهره مند می شود. اگر با سرعت 30 متر مکعب در هکتار استفاده شود ، میزان کود کامل می تواند تا یک ششم کاهش یابد.

کنترل علفهای هرز

تنها علف کش های باقیمانده ثبت شده برای استفاده در مزارع خربزه و لاله طالبی برای کنترل برخی از علفزارها و پهن برگها ، است توان قبل یا بلافاصله پس از کاشت بکار برد. در صورت استفاده از بخار كننده ها ممكن است استفاده از اين علف كش ها ضروري نباشد. و تنها علف کش های انتخابی پس از ظهور هستند كه برای كنترل علفزارها در خیارها ثبت شده اند.

كشت زراعی در حالی كه تاك ها كوچك هستند کود مناسب خربزه یك نوع دیگر از كنترل علفهای هرز است ، اما این باید هنگامی كه دونده ها تختها را پوشانده اند متوقف شود.

آبیاری بعد از کود مناسب خربزه

گیاهان خیار در دوره رشد نیاز به رطوبت منظم دارند و در صورت آبیاری ترفند هر 3-4 روز یا بیشتر اوقات ممکن است به آب نیاز داشته باشند. می توان با استفاده از آبیاری باربی با موفقیت استفاده کرد. آبیاری اسپری آسانتر می شود و گیاهان را به طور یکنواخت تر آب می کند.

آبیاری قطره ای یا ترفند روش مناسبی است که حتی آب معمولی ، بهبود کیفیت میوه و فرصتی برای بهتر مدیریت محصول را فراهم می کند. برای نظارت بر الزامات آبیاری می توان از کشش سنج استفاده کرد.

کود مناسب خربزه

گرده افشانی

حشرات برای گرده افشانی گلهای خیار ضروری هستند زیرا دانه های گرده خیلی بزرگ و چسبنده هستند که توسط باد منتقل می شوند. زنبورها مؤثرترین گرده افشانها هستند و ممکن است نیاز به معرفی محصول باشد.

عدم وجود زنبورهای بومی ناشی از پاکسازی بوته بومی یا استفاده از سموم دفع آفات ممکن است به دلیل مجموعه میوه ضعیف باعث کاهش عملکرد و کیفیت آن شود. حدود 5-6 کندو در هکتار مورد نیاز است و در محصولات بزرگ نیاز به جمع آوری محصول در کل محصولات زراعی است.

کهیر فقط پس از آغاز گل باید معرفی شود در غیر این صورت زنبورها هنگام ظاهر شدن گلها به طور مؤثر کار نمی کنند. زنبورها در برابر بسیاری از سموم دفع آفات حساس هستند و در هنگام استفاده از این موارد باید بسیار مراقب باشید.

برداشت خربزه مناسب

هنگامی که میوه به “لغزش کامل” رسید ، وقتی که می توان میوه را با استفاده از فشار جزئی از ساقه جدا کرد کاملاً بالغ است. خربزه های زنبور عسل به طور کامل بلوغ می شوند و باید از ساقه بریده شوند.

هنگام سفید شدن پوست (یا به رنگ زرد بسته به تنوع) ، باید عسل های هندی را برداشت کرد. این میوه ممکن است کمی رنگ سبز داشته باشد یا کمی موم باشد و همراه یا بدون فاز ریز باشد کود مناسب خربزه. انتهای شکوفه باید محکم تا کمی بهاری باشد و ممکن است در دمای اتاق دارای عطر کمی باشد.

خربزه هامی ، خربزه مشک و گالیا باید همه در برداشت برداشت شوند. رنگ خارجی خربزه های حامی باید به رنگ سبز روشن با مقداری زردی و یک شبکه جزئی باشد. رنگ پس زمینه خربزه مشک (گوشت سبز) در بلوغ به سبز روشن تر تغییر می یابد.

انتهای شکوفه باید محکم باشد تا کمی چشمه و با کمی عطر در دمای اتاق باشد. خربزه گالیا وقتی بالغ می شود که رنگ پوست تا حدودی زرد به نارنجی تبدیل شود؛ انتهای شکوفه ممکن است کمی بهار و با عطر کمی باشد.

کود آهن برای خربزه

رسیدگی به پس از برداشت

خربزه عمر بسیار کمی دارد. برای خربزه های سنگ آهک فقط دو هفته و تا چهار هفته برای خربزه های عسل است. محصولات زراعی باید در خنکای صبح برداشت شود و پس از برداشت آنها باید در اسرع وقت شستشو ، بسته بندی و خنک شود تا دمای نگه داشته شود.

تمام سنگهای سنگی که باید صادر شوند باید با استفاده از قارچ کش درمان شوند تا حداکثر عمر آن بیشتر شود. را می توان در 5 درجه سانتیگراد ذخیره کرد (اگر برای مدت کوتاه ذخیره شود). خربزه های عسل ، مشک و حمی باید در دمای 7-8 درجه سانتیگراد نگهداری شوند.

خربزه ها را باید با توجه به اندازه طبقه بندی کرد؛ آنها معمولاً در کارتن های 20-22 کیلوگرم بسته بندی می شوند. خربزه یا خربزه بزرگ برای صادرات در یک سینی 14-15 کیلوگرمی بسته بندی می شود.

بیماری ها

فوزاریوم، یک قارچ ناشی از خاک یک عامل محدود کننده در رشد محصولات موفقیت آمیز خیار در شمال غربی است. باعث از بین رفتن نهال ها ، پژمردگی ، از بین رفتن قدرت و مرگ اجساد بالغ می شود. اولین علامت پژمردگی برگهای مسن در طول روز و به دنبال آن بهبودی جزئی در شب است.

شاخ و برگ آلوده کم رنگ می شود (کلروز). پژمردگی در کل گیاه گسترش می یابد که قدرت خود را از دست می دهد. گیاهان آلوده را می توان با تغییر رنگ قهوه ای در مرکز ساقه و ریشه تشخیص داد. کنترل فوزاریوم را می توان از طریق چرخش بدست آورد.

محصولات خیار نباید بیش از دو سال متوالی در همان خاک کشت شود تا از ایجاد فوزاریوم جلوگیری شود. حداقل 4 سال خربزه را در خاک آلوده به فوزاریوم رشد نکنید. اگر خاک به طور مداوم خرد شود.

کپک پودری می تواند یک مشکل اساسی در منحنی ها باشد. ابتلا به این بیماری در اثر باران های سنگین یا باران طرفدار دارد. در اواخر فصل زمانی که شب ها خنک هستند ، شرایط آب و هوایی ایده آل می شوند و در طول روز آب و هوای خشک و باران می بارد.

این بیماری با لکه های سفید پودری روی ساقه ها و برگ ها مشخص می شود که معمولاً در قسمت زیرین شروع می شوند اما به سرعت گسترش می یابند تا زمانی که کل برگ پوشانده شود و از نظر ظاهری خاکستری باشد. پس از ایجاد کپک پودری در محصول ، کنترل آن دشوار است.

بنابراین ایجاد برنامه اسپری پیشگیرانه حائز اهمیت است ، گونه های مقاوم به شیمیایی کپک پودری جدا شده اند. مهم است که گیاهان را بطور متناوب با یک محافظ مناسب و یک اسپری سیستمیک درمان کنید.

کود آهن برای خربزه

آلودگی هوای ساقه لثه توسط هوای معتدل مطلوب است. این امر باعث پژمردگی و از بین رفتن قدرت ، باعث کاهش عملکرد و آسیب رسیدن میوه می شود. ساقه های آلوده ابتدا به نظر می رسد که آب خیس شده و سپس لکه های سیاه یا برنزه خشک روی ساقه و برگ ایجاد می کنند.

برگها ممكن است مناطقی از نكروتیك وسیع را نشان دهند و ضایعات ساقه ممكن است از ماده ای قهوه ای قرمز قهوه ای بیرون بیایند. پس از آلوده شدن گیاهان ، کنترل دشوار است ، بنابراین بهتر است یک برنامه اسپری پیشگیرانه داشته باشید. انواع مختلفی از مقاومت خربزه نیز باید پرورش داده شود. آنتراکنوز و لکه برگ زاویه ای دیگر بیماری هایی هستند که به طور معمول رخ می دهند و می توانند مشکلاتی ایجاد کنند.

آفات حشرات

سوسک های کدو یا شته ها گاهی اوقات یک مشکل هستند اما با اسپری کردن می توان آنها را کنترل کرد.

کمبود مولیبدن

این یک اختلال جسمی ناشی از کمبود عنصر اثری مولیبدن است. علائم معمولی عبارتند از: لکه دار شدن گیاهان ، پال شدن ناحیه بین روده ای برگ و قهوه ای شدن حاشیه برگ. این امر را می توان با اسپری شاخ و برگ از سدیم مولیبدات سدیم در 250 گرم در 100 لیتر آب قبل از گل اصلاح کرد.

مزایای شگفت انگیز خربزه و کود مناسب خربزه

گوشت شیرین خربزه معروف به خربزه عسل  معمولاً به رنگ سبز روشن است ، در حالی که پوست آن دارای رنگ سفید و زرد است. اندازه و شکل آن شبیه به نسبی آن ، طالبی است.خربزه هلوی در سراسر جهان موجود است و به خودی خود قابل خوردن است یا در دسرها ، سالادها ، میان وعده ها و سوپ ها از آن استفاده می شود.

گرچه بیشترین جذابیت آن ممکن است طعم آن باشد ، عسل نیز مغذی است و ممکن است فواید زیادی را به همراه داشته باشد.

فروش کود خربزه

در اینجا 10 مزیت تعجب آور از خربزه را ذکر می کنیم.

1.سرشار از مواد مغذی

از نظر غذایی متنوع و مغذی ترین ماده مغذی آن بسیار ارزشمند است.در حقیقت ، مواد مغذی مختلف و ترکیبات گیاهی ممکن است کود مناسب خربزه مسئول بسیاری از مزایای بالقوه سلامتی آن باشند.

یک فنجان (177 گرم) خربزه خربزه عسل

کالری: 64

کربوهیدرات: 16 گرم

فیبر: 1.4 گرم

پروتئین: 1 گرم

چربی: 0 گرم

ویتامین C: 53٪ میزان مصرف روزانه مرجع

ویتامین B6: 8٪

فولات: 8٪

ویتامین K: 6٪

پتاسیم: 12٪

منیزیم: 4٪

خربزه هانیو حاوی طیف گسترده ای از مواد مغذی و ترکیبات گیاهی است که ممکن است مسئول بسیاری از مزایای بالقوه سلامتی آن باشد.

2.ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند

به طور کلی ، رژیم غذایی سرشار از میوه و سبزیجات با کاهش خطر فشار خون بالا و بیماری های قلبی همراه است.به طور خاص ، به خوبی مشخص شده است که رژیم غذایی کم سدیم و مصرف کافی پتاسیم می تواند بر تنظیم فشار خون شما تأثیر مثبت بگذارد.

از آنجا که خربزه عسل یک میوه کم سدیم و پتاسیم است ، ممکن است به شما در حفظ فشار خون سالم کمک کندکود مناسب خربزه.اگر به دنبال افزایش مصرف پتاسیم هستید ، سعی کنید عسل عسل را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. خربزه زنبور عسل به دلیل داشتن پتاسیم زیاد و میزان سدیم کم ، ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند.

خرید و فروش کود خربزه

3.حاوی مواد مغذی حیاتی برای سلامت استخوان ها است

خربزه یونجه حاوی چندین ماده مغذی است که برای ترمیم و حفظ استخوان های قوی از جمله فولات ، ویتامین پتاسیم و منیزیم بسیار مهم هستند.

فولات برای تجزیه هموسیستئین ضروری است . میزان بالای آن با گذشت زمان با کاهش تراکم مواد معدنی استخوان مرتبط است.

گرچه تحقیقات بیشتری برای به دست آوردن نتیجه گیری قطعی در مورد رابطه بین سلامت فولات و استخوان ها لازم است ، با خوردن غذاهایی که حاوی فولات هستند ، مانند عسل زنبور عسل ، ممکن است با اطمینان از وجود سطح هموسیستئین در حد طبیعی ، استخوان های سالم را تقویت کند.

ویتامین پتاسیم در تولید پروتئین اصلی ساختاری در استخوان معروف به استئوکالسین است. بنابراین ، مصرف کافی ویتامین پتاسیم برای استخوان های سالم ضروری است. یک وعده غذای خربزه عسل 6٪ ازاین ویتامین را تأمین می کند.

علاوه بر این ، شما می توانید حدود 4٪ از نیاز روزانه منیزیم را با یک وعده غذای عسلی برآورده کنیدسلول های مسئول ساختن و تجزیه بافت استخوان به عملکرد منیزیم نیاز دارند. بنابراین ، منیزیم یکی دیگر از مواد مغذی حیاتی برای سلامتی استخوان است.

در حالی که این مواد مغذی در عسل بسیار غلیظ نیستند ، افزودن میوه به رژیم غذایی شما هنوز هم می تواند سلامت شما را در هنگام جفت شدن با یک رژیم متعادل که شامل انواع دیگر غذاهای پر مواد مغذی است ، از سلامت استخوان شما پشتیبانی کند.

حاوی چندین ماده مغذی است که برای سلامت استخوان ها از جمله فولات ، ویتامین و منیزیم بسیار مهم هستند.

4.ممکن است کنترل قند خون را بهبود بخشد

برخی تحقیقات نشان می دهد که خوردن میوه ها ، مانند خربزه عسل ، به طور مرتب ممکن است باعث افزایش سطح قند خون سالم شود.

یک مطالعه هفت ساله اخیر در نیم میلیون نفر نشان داد که افرادی که روزانه میوه تازه مصرف می کنند ، در مقایسه با افرادی که به ندرت میوه می خورند ، 12 درصد کمتر از افراد مبتلا به دیابت احتمال ابتلا به دیابت را دارند.

در آن دسته از شرکت کنندگانی که در ابتدای مطالعه به دیابت مبتلا بودند ، خوردن میوه حداقل سه بار در هفته منجر به خطر ابتلا به عوارض مربوط به دیابت علاوه بر خطر 17٪ کمتر از مرگ زودرس منجر به خطر ابتلا به 13-28٪ کمتر شد.

اگرچه خربزه عسل حاوی کربوهیدرات است که می تواند قند خون شما را به طور موقت بالا ببرد ، اما همچنین فیبر و مواد مغذی دیگری را فراهم می کند که ممکن است به مرور زمان باعث بهبود قند خون شود.

5.سرشار از الکترولیت و آب است

وقتی به هیدراتاسیون فکر می کنید ، اولین چیزی که احتمالاً به ذهن خطور می کند آب است. با این حال ، برای هیدراتاسیون مؤثر و صحیح ، بدن شما بیش از حد نیاز دارد – به الکترولیت نیز نیاز دارد.

خربزه هویج حدود 90٪ آب دارد و حاوی الکترولیتهایی مانند پتاسیم ، منیزیم ، سدیم و کلسیم است.این ترکیب آب و مواد مغذی باعث می شود تا عسلک برای هیدراته کردن بعد از تمرین ، در هنگام بیماری یا در صورتی که فقط سعی می کنید در طول روز هیدراته نشوید ، عالی باشد.

فروش کود خربزه

6.ممکن است از پوست سالم حمایت کند

خوردن خربزه عسل به دلیل دارا بودن ویتامین C زیاد ممکن است از پوست سالم حمایت کند.مصرف کافی ویتامین سی برای تولید مناسب کلاژن ، یک پروتئین مهم ساختاری برای ترمیم و حفظ بافت پوست ضروری است.

علاوه بر این ، از آنجا که ویتامین C یک آنتی اکسیدان قدرتمند است ، برخی تحقیقات نشان می دهد که ممکن است از پوست شما در برابر آفتاب محافظت کند.

اگرچه می توانید ویتامین سی را از انواع غذاها به دست آورید ، خوردن عسل یک روش آسان برای رفع سریع نیازهای روزانه شما است – ترویج پوست سالم در این فرآیند.

7.ممکن است سیستم ایمنی شما را تقویت کند

ویتامین سی به دلیل نقش خود در حمایت از عملکرد ایمنی بدن ، بیشتر شناخته شده است و خربزه هندی نیز با آن بارگیری می شود.سیستم ایمنی بدن پیچیده است و به عملکرد گسترده ای از مواد مغذی نیاز دارد .ویتامین سی یک جزء مهم است .

در حقیقت ، تحقیقات نشان می دهد که مصرف کافی ویتامین سی در رژیم غذایی ممکن است هم از بروز عفونت های مختلف تنفسی و سیستمیک مانند ذات الریه و سرماخوردگی جلوگیری کند و هم درمان کند.

یک وعده 1 لیوان (177 گرم) عسل عسل بیش از نیمی را برای ویتامین C فراهم می کند ، و این یک غذای عالی است که با آماده شدن برای فصل سرما امسال به رژیم غذایی خود اضافه می کنید.

8.ممکن است باعث هضم مناسب شود

خربزه هانیو حاوی فیبر است ، ماده مغذی که برای بهبود سلامت گوارش به خوبی شناخته شده است.مصرف کافی فیبر در رژیم غذایی پاسخ قند خون را کندتر می کند و باعث منظم روده و رشد باکتری های روده سالم می شود.

یک فنجان منفرد (177 گرم) حدود 1.5 گرم یا تقریباً 5٪ را برای فیبر فراهم می کند. اگرچه بسیاری از میوه های دیگر حاوی فیبر بیشتری در هر وعده هستند ، اما عسل تازه می تواند به مصرف فیبر روزانه شما کمک کند.

در حقیقت ، برای برخی از افراد با اختلالات خاص گوارشی یا افرادی که به تازگی فیبر را وارد رژیم غذایی خود می کنند ، ممکن است یک میوه با فیبر پایین مانند لانه زنبور عسل بهتر از سایر غذاهای پر فیبر تحمل شود.

کود مناسب خربزه

9.ممکن است از بینایی و سلامت چشم پشتیبانی کند

هندوانه خربزه حاوی دو آنتی اکسیدان قوی است: لوتئین و زیاکسانتین

این ترکیبات کاروتنوئیدی برای حمایت از سلامت چشم و جلوگیری از ایجاد کاهش بینایی مرتبط با سن مشهور هستند.تحقیقات نشان می دهد که خوردن مرتب غذاهایی که حاوی این آنتی اکسیدان ها هستند ، مانند خربزه عسل ، ممکن است عملکرد مناسب چشم را در طول زندگی شما پشتیبانی کند.

10.اضافه کردن آسان به رژیم غذایی شما

اضافه کردن خربزه عسل به رژیم غذایی شما ساده تر نخواهد بود.

بسیار گسترده است و قیمت آن قابل مقایسه با سایر خربزه های محبوب مانند طالبی یا هندوانه است.برای این که این تلاش رژیم غذایی ارزش خود را داشته باشد ، یک خربزه رسیده را انتخاب کنید. خربزه های عسلی غیر فصلی یا غیرقانونی بدون عطر و طعم هستند و مقدار زیادی برای دلخواه خود باقی می گذارند.

نکته مهم فروش میوه این است که به راحتی می توان از آن لذت برد – یک قطعه خربزه خنک و رسیده در یک روز گرم به سختی قابل شکست است.با این حال ، اگر به دنبال چیزی کمی خلاقانه تر هستید ، روش های بسیار دیگری وجود دارد که می توانید از این میوه لذت ببرید.

نحوه آبدهی و دادن کود مناسب خربزه

با فرا رسیدن فصل رشد ، خربزه میوه ای مورد علاقه برای رشد و خوردن است. انواع خربزه بسیار متنوعی وجود دارد که همگی برای کاشت و پرورش نیاز به شرایط مشابه دارند ، از جمله هندوانه ، عسلی ، طالبی و مشکم.

خربزه در آب و هوای گرم و با آفتاب فراوان و خاک با آب سخاوتمندانه رشد می کند. با داشتن شرایط مناسب برای رشد و لوازم باغبانی ، در اوایل پاییز قادر خواهید بود که در تابستان خربزه را برای برداشت موفق پرورش دهید.

خرید و فروش کود خربزه

آماده سازی منطقه کاشت

یک مکان آفتابی را انتخاب کنید. مکانی را در بیرون از منزل انتخاب کنید که نهال های شما در طول روز از نور آفتاب و گرما فراوانی برخوردار شوند. دمای زمین قبل از کاشت باید بالاتر از 70 درجه فارنهایت (21 درجه سانتیگراد) باشد ، وگرنه بذر جوانه نمی زند.

خاک خود را بارور کنید. خاک خود را آزمایش کنید تا اطمینان حاصل کنید که پی اچ آن بین 6.0 تا 6.8 باشد ، که اطمینان حاصل می کند مقدار کلسیم کافی در باغ شما وجود دارد.

هنگامی که سطح پی اچ شما صحیح است ، تخت های گیاهی خود را با استفاده از کمپوست یا کود مناسب خربزه از یک مهد کودک یا خانه و باغچه کود کنید. این کار باعث می شود که خربزه های شما در محیطی پر از مواد مغذی کاشته شوند.

محلی را که در آن خربزه ها را کاشته اید ، کشت کنید. برای رشد خربزه خود به احتمال زیاد به مساحت 4×6 پا (1.2×1.8 متر) احتیاج دارید ، بنابراین با از بین بردن هر نوع چوب و سنگ در مجاورت مطمئن شوید که فضای کافی برای تخت های گیاهی خود را پاک کرده اید. خاک را در بسترهای گیاه خود با خرد کردن آن با بیل یا پنجه آماده کنید.

در نظر بگیرید که تخم خربزه خود را در داخل خانه شروع کنید. اگر در منطقه ای با زمستان های طولانی و تابستان های کوتاه زندگی می کنید ، بهتر است تا زمانی که آنقدر گرم باشد که بتواند نهال های خود را به خارج منتقل کند ، شروع به رشد خربزه کنید.

اگر در داخل خانه کاشتید ، بذرها را در ظروف کمپوست و خزه ذغال سنگ نارس قرار دهید. پس از گرم شدن هوا ، نهال های خود را در بیرون از خانه پیوند دهید.

بعد از گذشت آخرین یخبندان ، خربزه ها را کاشت کنید. اگر دمای خاک کمتر از 70 درجه فارنهایت (21 درجه سانتیگراد) باشد ، دانه های خربزه جوانه زنی نخواهند شد ، بنابراین باید قبل از خرید بذر مشخص کنید که آیا محیط محلی شما قادر به حفظ رشد خربزه است یا نه.

در بیشتر مناطق معتدل ، باید کاشت را در بعضی اوقات بین اواخر ماه مه و اوایل ژوئن شروع کنید.اگر خطر یخ زدگی وجود دارد ، خربزه را کاشت نکنید.

گیاهان خربزه از یخ زدگی دوام نخواهند داشت و اگر خاک خیلی سرد شود ، دانه ها احتمال جوانه زدن ندارند. شما باید تا آخرین سرمازدگی مورد انتظار بهار صبر کنید و اجازه دهید خاک مرطوب قبل از کاشت بذر خشک شود.

کود آهن برای خربزه

توده های خاک را در بستر گیاه خود ایجاد کنید. هر تپه باید تقریباً 1 پا (0.30 متر) (30 سانتی متر) ارتفاع ، و بین 2-3 متر (0.61-0.91 متر) (60-90 سانتی متر) عرض داشته باشد.

فاصله بین هر تپه حدود 1 تا 2 متر (0.3-0.6 متر) (30-60 سانتی متر) فاصله بگذارید و فضا در حدود 4 فوت (1 متر) (120 سانتی متر) از هم فاصله داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که تاک های خربزه شما فضای زیادی برای رشد دارند.

5-6 دانه را در هر توده خاک بخورید. دانه های شما باید بین 4-6 اینچ (10-10 سانتی متر) زیر سطح تپه های خاک شما کاشته شود. اگر در حال کاشت نهال هایی هستید کود مناسب خربزه که شروع به رشد در داخل خانه کرده اید ، یا اگر نهالستان را از یک مهد کودک خریداری کرده اید ، در هر تپه 2-3 نهال بکارید. پس از اتمام کاشت ، منطقه را با آب اشباع کنید.

دانه های خود را با مالچ ، پارچه محوطه سازی یا روکش سطر محافظت کنید. به خصوص اگر در آب و هوای خنک تری زندگی می کنید ، پوشش منطقه ای که در آن کاشت خربزه را با مالچ پلاستیکی یا پارچه محوطه سازی سیاه انجام می دهید به حفظ گرمای خاک کمک می کند و نهال های خود را گرم نگه می دارد.

شما همچنین می توانید ردیف های گیاهان خود را با روکش های سطر شناور بپوشانید تا گرما را در حالی که نهال های خود را از آفات محافظت می کنید ، حفظ کنید.

اگر شروع کننده خربزه را کاشته اید (یا اگر بعد از شروع کار آنها در خانه اقدام به انتقال نهال به خارج از خانه می کنید) ، هنوز هم توصیه می شود از نوعی عایق استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که گیاهان شما به اندازه کافی گرم هستند تا به درستی رشد کنند.

نگهداری گیاهان خربزه

گیاهان خربزه را هر 2 تا 3 روز در طول تابستان آب دهید. گیاهان خربزه شما حداقل به 1-2 اینچ (5/5 تا 1 سانتی متر) آب در هفته نیاز دارند ، بنابراین اطمینان حاصل کنید که اگر هوا بسیار گرم و خشک است ، بیشتر آنها را آب دهید.

مراقب باشید گیاهان خود را زیر آب نکشید ، زیرا این می تواند باعث پوسیدگی خربزه شما شود. اگر آب در بالای خاک ایستاده است ، مقداری مالچ در اطراف گیاهان خربزه اضافه کنید تا به جذب آن کمک کند.

با شروع خربزه گیاهان خود گیاهان خود را کمتر بار کنید ، زیرا این کار به میوه شما امکان می دهد تا طعم و شیرینی بیشتری پیدا کند.

خرید و فروش کود خربزه

هر 3 تا 4 هفته گیاهان خود را بارور کنید. از کود مناسب خربزه  و متعادل استفاده کنید که می توان آن را در مهد کودک های گیاهان یا فروشگاه های خانه و باغ خریداری کرد.

همچنین می توانید از چای کمپوست خوداستفاده کنید. کود مناسب خربزه یا کمپوست خود را درون یک سطل قرار دهید و از دستان خود استفاده کنید تا حدود 1 قاشق غذاخوری (14.8 میلی لیتر) کود را در خاک هر یک از گیاهان خود بپاشید.

گیاهان خود را از نظر علائم آفات یا بیماری نظارت کنید. اگر گیاهان شما توسط اشکالات یا حشرات آشفته هستند ، برای دور نگه داشتن آنها از روکش سطر استفاده کنید.

مراقب هر نوع لکه سفید ، پودری باشید و یا برگها یا ساقه گیاهان کود مناسب خربزه خود را که نشانه های کپک پودری است ، لکه دار کنید. اگر گیاهان شما به کپک پودری آلوده شده اند ، تمام قسمت های گیاهی را که تحت تأثیر قرار می گیرند از بین ببرید و بقیه باغ خود را با یک قارچ کش یا مایع مس رقیق اسپری کنید. برای خلاص شدن از شر شته ها ، صبح زود یک حشره کش رقیق شده روی گیاهان خود اسپری کنید. در صورت لزوم تکرار کنید.

اگر متوجه سوسک های خیار هستید ، تله های حشرات را برای آنها تعیین کنید یا یک مخلوط پیرترین را روی خاک بمالید. روش دیگر ، از پلاستیک سیاه به جای مالچ استفاده کنید تا از گیاهان خود محافظت کرده و آفات را دور نگه دارید.

فروش کود خربزه

خربزه خود را برداشت کنید. خربزه شما تا اواخر تابستان یا اوایل پاییز رسیده و آماده غذا خواهد بود. می دانید هنگامی که می توانید خربزه را از طریق پوست بو کنید ، خربزه شما برای برداشت آماده است.پس از برداشت از تاک ، خربزه ها نرم تر می شوند ، اما شیرین تر نیستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366