کود ماکرو – میکرو – انواع – تفاوت – فواید- ویژگی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود ماکرو و میکرو

جهت خرید بهترین کود ماکرو و میکرو و قوی ترین ریز مغذی های وارداتی و خارجی حتی به مقدار جزئی از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

کود ماکرو و میکرو(ریز مغذی ها) : انواع ، عملکردها ، مزایا و موارد دیگر
ریز مغذی ها یکی از گروه های اصلی مواد مغذی مورد نیاز بدن شما هستند. آنها شامل ویتامین ها و مواد معدنی هستند.
ویتامین ها برای تولید انرژی ، عملکرد ایمنی ، لخته شدن خون و سایر عملکردها ضروری هستند. در همین حال ، مواد معدنی نقش مهمی در رشد ، سلامت استخوان ها ، تعادل مایعات و چندین فرآیند دیگر دارند.

کود ماکرو و میکرو
در این مقاله مروری مفصلی در مورد ریز مغذی ها ، عملکردها و پیامدهای مصرف بیش از حد یا کمبود آن ارائه شده است.

ماکرو و میکرو چیست؟

اصطلاح ریز مغذی ها برای توصیف ویتامین ها و مواد معدنی به طور کلی استفاده می شود.از طرف دیگر ریز مغذی ها شامل پروتئین ها ، چربی ها و کربوهیدرات ها هستند.
بدن شما به مقادیر کمتری از عناصر ریز مغذی نسبت به مواد مغذی نیاز دارد. به همین دلیل است که آنها دارای برچسب “میکرو” هستند.
انسان ها باید ریز مغذی ها را از مواد غذایی بدست آورند ، زیرا بدن شما نمی تواند ویتامین ها و مواد معدنی را تولید کند .
در بیشتر موارد. به همین دلیل به آنها به عنوان مواد مغذی ضروری نیز گفته می شود.ویتامین ها ترکیبات ارگانیکی هستند که توسط گیاهان و حیوانات ساخته می شوند و در اثر گرما ، اسید یا هوا قابل تجزیه هستند. از طرف دیگر ، مواد معدنی غیر آلی هستند ، در خاک یا آب وجود دارند و قابل تجزیه نیستند.
هنگام غذا خوردن ، ویتامین هایی را که گیاهان و حیوانات ایجاد کرده اند یا مواد معدنی جذب شده آنها را مصرف می کنید.مقدار ریز مغذی هر ماده غذایی متفاوت است ، بنابراین بهتر است غذاهای متنوعی مصرف کنید تا ویتامین ها و مواد معدنی کافی دریافت کنید.
مصرف کافی از همه عناصر مغذی برای سلامتی مطلوب ضروری است ، زیرا هر ویتامین و مواد معدنی نقش خاصی در بدن شما دارند.ریز مغذی ها شامل ویتامین ها و مواد معدنی هستند. آنها برای چندین کارکرد مهم در بدن بسیار مهم هستند و باید از مواد غذایی مصرف شوند.

انواع و عملکرد ماکرو و میکرو

ویتامین ها و مواد معدنی را می توان به چهار دسته تقسیم کرد: ویتامین های محلول در آب ، ویتامین های محلول در چربی و مواد معدنی کمیاب صرف نظر از نوع ، ویتامین ها و مواد معدنی به روش های مشابه در بدن شما جذب می شوند و در بسیاری از فرایندها در تعامل هستند.

فرق کود ماکرو با میکرو
ویتامین های محلول در آب
بیشتر ویتامین ها در آب حل می شوند و به همین دلیل به عنوان محلول در آب شناخته می شوند. آنها به راحتی در بدن شما ذخیره نمی شوند و در صورت مصرف بیش از حد ، ادرار را بیرون می ریزند.در حالی که هر ویتامین محلول در آب نقش منحصر به فردی دارد ، عملکرد آنها مرتبط است.
دستگاههای ماکرو
به منظور انجام نقشهای خاص آنها در بدن ، ماکرومرینال ها در مقادیر بیشتر از مواد معدنی ردیابی مورد نیاز هستند.
عملکردهای کلان و برخی از کارکردهای آنها عبارتند از:
کلسیم: برای ساختار و عملکرد مناسب استخوان و دندان لازم است. در عملکرد عضلات و انقباض رگ های خونی کمک می کنند.
فسفر: بخشی از ساختار غشای استخوانی و سلول
منیزیم: به بیش از 300 واکنش آنزیمی از جمله تنظیم فشار خون کمک می کند.
سدیم: الکترولیتی که به تعادل مایعات و حفظ فشار خون کمک می کند.
کلرید: اغلب در ترکیب با سدیم یافت می شود. به حفظ تعادل مایعات کمک می کند و از آن برای تهیه آب گوارشی استفاده می شود.
پتاسیم: الکترولیتی که وضعیت مایعات را در سلول ها حفظ می کند و به انتقال عصب و عملکرد عضلات کمک می کند.
گوگرد: بخشی از هر بافت زنده و موجود در اسیدهای آمینه متیونین و سیستئین.

فواید سلامتی ماکرو و میکرو

کود ماکرو و میکرو برای عملکرد صحیح بدن شما بسیار مهم هستند.مصرف مقدار کافی از ویتامین ها و مواد معدنی مختلف برای سلامت بهینه مهم است و حتی ممکن است به مبارزه با بیماری کمک کند.
این امر به این دلیل است که ریز مغذی ها بخشی از تقریباً هر فرآیند در بدن شما هستند. علاوه بر این ، ویتامین ها و مواد معدنی خاصی می توانند به عنوان آنتی اکسیدان عمل کنند.
آنتی اکسیدان ها ممکن است در برابر آسیب سلولی که با برخی از بیماری ها از جمله سرطان ، آلزایمر و بیماری های قلبی همراه است ، محافظت کنند.به عنوان مثال ، تحقیقات ، رژیم غذایی كافی ویتامین های ای و سی را با خطر كمتر برخی از انواع سرطانها مرتبط كرده است.
دریافت مقدار کافی از ویتامین ها همچنین ممکن است به جلوگیری از بیماری آلزایمر کمک کند. با بررسی هفت مطالعه ، مشخص شد که مصرف کافی ویتامین های E ، C و A رژیم غذایی به ترتیب با 24٪ ، 17٪ و 12٪ کاهش خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد.
برخی از مواد معدنی نیز ممکن است در پیشگیری و مبارزه با بیماری نقش داشته باشند.
تحقیقات سطح پایین سلنیوم خون را با خطر بالاتر بیماری قلبی مرتبط کرده است. در یک بررسی از مشاهدات ، مشخص شد که با افزایش غلظت خون سلنیوم 50٪ خطر ابتلا به بیماری های قلبی 24٪ کاهش یافته است .
علاوه بر این ، در یک بررسی از 22 مطالعه ، دریافت که کلسیم کافی خطر مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی و دلایل دیگر را کاهش می دهد .

قیمت کود کامل ماکرو

این مطالعات نشان می دهد که مصرف کافی از تمام ریز مغذی ها – به ویژه آنهایی که خاصیت آنتی اکسیدانی دارند – مزایای سلامتی فراوانی را به همراه دارد.
با این حال ، مشخص نیست که مصرف بیش از مقادیر توصیه شده از ریز مغذی های خاص – چه از طریق غذاها و چه مکمل ها – مزایای دیگری را ارائه می دهد.
ریز مغذی ها بخشی از تقریباً هر فرآیند در بدن شما هستند. برخی حتی به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند. به دلیل نقش مهم آنها در سلامتی ، ممکن است در برابر بیماری ها محافظت کنند.

مکمل های ماکرو و میکرو

به نظر می رسد امن ترین و موثرترین راه برای دریافت ویتامین و مواد معدنی کافی از منابع غذایی باشد.برای درک کامل اثرات طولانی مدت سمیت ها و مکمل ها ، تحقیقات بیشتری لازم است.
با این حال ، افرادی که در معرض کمبودهای خاص مواد مغذی هستند ممکن است از مصرف مکمل های زیر نظر پزشک سود ببرند.
اگر علاقه مند به مصرف مکمل های ریز مغذی هستید ، به دنبال محصولات دارای مجوز توسط شخص ثالث باشید. مگر در مواردی که توسط ارائه دهنده خدمات بهداشتی هدایت شود ، اینگونه باشد.

تفاوت ماکرو و میکرو

گیاهان و انسانها ، حیوانات مورد نیاز برای حفظ رشد و سلامتی خود به مواد مغذی نیاز دارند.
به طور عمده دو نوع ماده مغذی وجود دارد به نام مغذی ها و ریز مغذی ها و آنها را می توان از رژیم های غذایی مختلف و مکمل هایی استفاده کرد که بطور خاص توسط انسان مورد استفاده قرار می گیرد.
اینها شامل غذاهای کامل به صورت غلات ، سبزیجات ، گوشت ، میوه تخم مرغ و همچنین تخم مرغ در بین سایر رژیم ها است .در حالی که هر دو ریز مغذی و ریز مغذی ها از همان منبع به دست می آیند ، از نظر روش های مختلفی تفاوت چشمگیری دارند.
تفاوت عمده مواد مغذی و ریز مغذی ها به جنبه کمیت مورد نیاز برای اطمینان از سلامت بهینه و عملکرد آنها در بدن مربوط می شود.جزئیات بیشتر در مورد تفاوت بین ریز مغذی ها و ریز مغذی ها در زیر آمده است.

ویژگی مهم ماکرو و میکرو

مغذی ها برخلاف ریز مغذی ها در مقادیر کمی مورد نیاز هستند. دلیل اصلی این امر را می توان به منبعی که عناصر ریز مغذی حاصل می شود نسبت داد.ریز مغذی ها به طور عمده از مواد معدنی تشکیل می شوند که در مقادیر کمتری وجود دارند بنابراین به مقدار زیادی قابل مصرف نیستند.

میزان مصرف کود های میکرو
ریز مغذی ها حاوی کالری نیستند که بر خلاف ریز مغذی ها انرژی می بخشد اما آنها عمدتاً از حجم بالای آنتی اکسیدان ها تشکیل شده اند.اساساً ، این آنتی اکسیدان ها نقش محوری در محافظت از بدن در برابر بیماری های مختلف دارند.
آنها همچنین به از بین بردن سموم که می توانند بر سلامتی انسان تأثیر منفی بگذارد در نتیجه باعث طولانی شدن زندگی در بین آنها می شود.از این گذشته می توان مشاهده کرد که ریز مغذی ها در ایجاد آنزیم ها و همچنین سایر مؤلفه هایی که به بهبود عملکردهای مختلف بدن کمک می کنند ، بسیار حیاتی هستند.
نمونه هایی از ریز مغذی ها شامل مواد معدنی و ویتامین هایی هستند که اغلب به مقدار کمی مورد نیاز هستند.نمونه هایی از انواع مختلف مواد غذایی که سرشار از ریز مغذی ها هستند شامل موارد زیر است: محصولات مزرعه تازه شامل سبزیجات و میوه های سبز ، غذاهای ید دار و همچنین تخم مرغ.
تحقیقات نشان داده است که هیچ تأثیری بر سلامتی برای مصرف بیش ازحد مواد مغذی ندارد این موارد معمولاً در مقادیر کمی وجود دارند برای سم زدایی بدن در برابر عناصر ناخواسته مفید هستند.
با این حال ، نقص در ریز مغذی ها می تواند بر سلامتی تأثیر منفی بگذارد.آنها می توانند منجر به مشکلاتی مانند خستگی ، ضعف بینایی یا مشکلات سلامت روانی شوند.
در صورت کمبود در ریز مغذی ها که مشاهده می شود ، می توان توصیه هایی برای بهبود سلامتی کرد.به عنوان مثال ، ید برای بهبود سلامت تیروئید توصیه می شود.
همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفت ، می توان خاطرنشان کرد که ریز مغذی ها و مغذی ها به دلیل عوامل مختلفی تفاوت قابل توجهی دارند.برای درک راحت تر اینها در دسته بندی های گسترده زیر خلاصه می شود.
برای اطمینان از بهینه سلامت و عملکرد بدن ، مواد مغذی در مقادیر زیادی مورد نیاز است. این مواد معمولاً در مقادیر زیادی در انواع مختلف مواد غذایی یافت می شوند ، به همین دلیل به دلیل مقادیر زیاد آنها نیز مورد نیاز هستند.

فرق کود ماکرو با میکرو
در مقابل ، ریز مغذی ها معمولاً به مقدار کمی در بدن انسان مورد نیاز هستند. آنها اغلب در مقادیر کمی در انواع مختلف مواد غذایی وجود دارند.

عملکرد بدن در برابر ماکرو و میکرو

ریز مغذی ها به طور عمده انرژی لازم را برای بدن فراهم می کنند تا فعالیت های مختلفی را توسط ارگان های مختلف انجام دهند. همچنین می توان دریافت که ریز مغذی ها وظیفه سایر عملکردها را نیز شامل می شوند: ترمیم بافت های بدن ، ذخیره انرژی در بدن توسط کربوهیدرات ها در حالی که چربی ها دما و ذخیره ویتامین را حفظ می کنند ، عملکرد طبیعی سلول ها و لخته شدن خون را تقویت می کنند.
از طرف دیگر ، ریز مغذی ها با جلوگیری از بیماری هایی که ممکن است به بدن انسان حمله کنند ، رشد عضلات و همچنین سلامت را بهبود می بخشند.
از دیگر کارکردهای مهم ریز مغذی ها می توان به مواردزیر اشاره کرد:

رشد موهای سالم ، ترویج پوست خوب ، ترویج رشد دندان ها و استخوان های قوی ، تولید هورمون هایی که باعث تقویت سیستم ایمنی قوی و همچنین جلوگیری از بیماری های قابل انتقال در میان دیگران می شوند.
نمونه هایی از مغذی ها شامل موارد زیر است: کربوهیدرات های ذخیره انرژی ، چربی برای ذخیره ویتامین ها و همچنین حفظ دمای مناسب بدن و پروتئین هایی که وظیفه حفظ آنزیم ها و تعادل اسید را بر عهده دارند.
نمونه هایی از ریز مغذی ها شامل ویتامین ها و مواد معدنی است و اینها نقش اساسی در تقویت رشد سالم مو ، دندان ها ، پوست ، سلول ها ، استخوان ها و ایجاد سیستم ایمنی قوی دارد که قادر به مبارزه با بیماری های مختلف در بدن است در اصل ، ریز مغذی ها عمدتاً مسئول پیشگیری از بیماری و ارتقاء کیفیت سلامت هستند.

تاثیرماکرو و میکرو بر سلامتی

مصرف زیاد مواد مغذی می تواند برای سلامتی مضر باشد زیرا می تواند منجر به مشکلاتی مانند چاقی و همچنین دیابت در بین افراد شود.
این موارد به طور قابل توجهی بر عملکرد طبیعی بدن تأثیر میگذارد و چنین سناریویی توصیه نمی شود.
عدم وجود مواد مغذی کافی در بدن نیز می تواند منجر به مشکلاتی مانند سوء تغذیه و کواشیکور شود.در مقابل ، هیچ اطلاعاتی وجود ندارد که تأثیر مصرف بیش از حد موادمغذی در بدن را نشان دهد.
با این وجود ، مشکلات بهداشتی خاصی وجود دارد که می تواند به دلیل کمبود ریز مغذی ها در بدن ایجاد شود .به عنوان مثال ، عقرب و گواتر دو بیماری هستند که به دلیل کمبود ریز مغذی ها در بدن ایجاد می شوند.

قیمت کود کامل ماکرو
به طور کلی ، لازم است که یک رژیم غذایی متعادل مناسب حفظ شود تا بدن از ریز مغذی ها و ریز مغذی های کافی برخوردار باشد تا بتوان به سلامتی مطلوب دست یافت. در صورت عدم انجام اقدامات مناسب برای اطمینان از مصرف همیشه مواد مغذی ، خطر تأثیرگذاری بر بدن به روش منفی وجود دارد.
بدن انسان برای رسیدن به سلامتی مطلوب به مواد مغذی احتیاج دارد که از رژیم های متنوعی حاصل می شود.همانطور که اشاره شد ، مواد مغذی به دو دسته وسیع یعنی عناصر مغذی و ریز مغذی ها تقسیم می شوند اگرچه هر دو عناصر مغذی و ریز مغذی ها در بعضی موارد ازیک منبع مشابه به دست می آیند.
اما از جهات مختلفی تفاوت های قابل توجهی دارند تفاوت عمده این دو در این است که عناصر مغذی در مقادیر زیادی در بدن مورد نیاز هستند در حالی که ریز مغذی ها به مقدار کمی مورد نیاز هستند.
از طرف دیگر مغذی ها به طور خاص برای تأمین انرژی و رشد بدن پشتیبانی می کنند در حالی که ریز مغذی ها مسئول پیشگیری از بیماری هستند.همانطور که در بالا مشخص شد مصرف بیش از حد مواد مغذی می تواند اثرات منفی بر بدن داشته باشد زیرا می تواند باعث مشکلات سلامتی مانند چاقی یا دیابت شود.
مواد مغذی ناکافی می تواند باعث مشکلات سلامتی مانند سوء تغذیه و کواشیکور شود با این حال ، داده ای وجود ندارد که نشان دهد مصرف بیش از حد ریز مغذی ها می تواند اثرات منفی بر سلامتی بگذارد.
مشاهده شده است که کمبودهای ریز مغذی ها می توانند بر سلامتی تأثیر منفی بگذارد و باعث ایجاد مشکلاتی مانند عقرب ، بینایی ضعیف و مفاصل ضعیف در بین دیگران شود.
باید تلاش شود تا تعادل خوبی بین مصرف مواد مغذی و ریز مغذی ها ایجاد شود تا سلامت بهینه در بین افراد مختلف ایجاد شود در بیشتر موارد ، رژیم غذایی افراد وضعیت سلامتی آنها را تعیین می کند.
مواد مغذی ناکافی می تواند باعث مشکلات سلامتی مانند سوء تغذیه و کواشیکور شود.با این حال ، داده ای وجود ندارد که نشان دهد مصرف بیش از حد ریز مغذی ها می تواند اثرات منفی بر سلامتی بگذارد.
مشاهده شده است که کمبودهای ریز مغذی ها می توانند بر سلامتی تأثیر منفی بگذارد و باعث ایجاد مشکلاتی مانند عقرب ، بینایی ضعیف و مفاصل ضعیف در بین دیگران شود.باید تلاش شود تا تعادل خوبی بین مصرف مواد مغذی و ریز مغذی ها ایجاد شود تا سلامت بهینه در بین افراد مختلف ایجاد شود.

میزان مصرف کود های میکرو
در بیشتر موارد ، رژیم غذایی افراد وضعیت سلامتی آنها را تعیین می کند. کود ماکرو و میکرو ناکافی می تواند باعث مشکلات سلامتی مانند سوء تغذیه و کواشیکور شود.
با این حال ، داده ای وجود ندارد که نشان دهد مصرف بیش از حد ریز مغذی ها می تواند اثرات منفی بر سلامتی بگذارد.مشاهده شده است که کمبودهای ریز مغذی ها می توانند بر سلامتی تأثیر منفی بگذارد و باعث ایجاد مشکلاتی مانند عقرب ، بینایی ضعیف و مفاصل ضعیف در بین دیگران شود.
باید تلاش شود تا تعادل خوبی بین مصرف مواد مغذی و ریز مغذی ها ایجاد شود تا سلامت بهینه در بین افراد مختلف ایجاد شود .در بیشتر موارد رژیم غذایی افراد وضعیت سلامتی آنها را تعیین می کند.
مشاهده شده است که کمبودهای ریز مغذی ها می توانند بر سلامتی تأثیر منفی بگذارد و باعث ایجاد مشکلاتی مانند عقرب ، بینایی ضعیف و مفاصل ضعیف در بین دیگران شود.باید تلاش شود تا تعادل خوبی بین مصرف مواد مغذی و ریز مغذی ها ایجاد شود تا سلامت بهینه در بین افراد مختلف ایجاد شود.

تولید کودهای آلی به وسیله کود ماکرو و میکرو

اجرای یک روش درمانی برای مدیریت صحیح زباله های آلی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا این امر می تواند به دست آوردن مزایایی که به بهبود فعالیت های انسانی مانند کشاورزی کمک می کند جایی که استفاده از زمین گاهی اوقات بیش از حد انجام می شود .
باعث فرسودگی و از بین رفتن ظرفیت تولید می شود. ، که منجر به تولید خاک های نابارور با مشکلات استخدام ، آب و مواد مغذی می شود و بنابراین از بین می رود لایه آلی که برای حفظ عمر گیاه ضروری است.

کود مایع ماکرو و میکرو
هوموس حاوی ورمی کمپوست به دست آمده از مواد مغذی میکرو (آهن ، منگنز ، مس ، روی و سدیم) و ماکرو (N ، P ، K ، S ، Ca و Mg) است که برای رشد و نمو انواع گیاهان (میوه و سبزیجات) ضروری است.
استدلال می کند که باعث جایگزینی اوره که معمولاً به عنوان کود استفاده می شود ، و هوموس که فرآیند شیمیایی ندارد.هم فواید و هم هزینه های غذایی را برای ما به همراه دارد.
کنترل پی اچ پسماندهای آلی یکی از مهمترین پارامترها برای بقای این کرم است زیرا باید بین 6 تا 8 با درجه حرارت کمتر از 18 درجه سانتیگراد و بیشتر از 25 درجه سانتیگراد نباشد .
بنابراین نیاز است برای تنظیم این شرایط به همین دلیل استفاده از مواد آلی و معدنی به منظور تنظیم آن از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین یک راه کارآمد برای به حداکثر رساندن عمر و معیشت کرم اطمینان حاصل می شود و در نتیجه عملکرد بهتری در تولید هوموس ایجاد می شود که بسیار مهم است.
برای ایجاد کمپوست آلی. در همین راستا ، ما برای تنظیم پی اچ کمپوست و استفاده از 3 ماده جامد معدنی غیر آلی و کود دامی پیشنهاد می کنیم و وسایل لازم برای بقای کرم را فراهم می کنیم.
بستر عامل مهمی در آلودگی محیط زیست است که در اثر مصرف بیش از حد در جمعیت های بزرگ با افزایش تعداد زاد و ولد ایجاد می شود ، و در نتیجه باعث تولید میلیون ها تن زباله های آلی ، عمدتا از زباله های خانگی می شود .
اجرای یک درمان برای مدیریت صحیح زباله های ارگانیک از اهمیت زیادی برخوردار است. به دلیل مزایایی که به بهبود فعالیت های انسانی مانند کشاورزی و کاهش اثرات منفی بر روی زمین کمک می کند.
از جلوگیری از فرسودگی و از بین رفتن ظرفیت تولید جلوگیری می کند. ، که منجر به تولید خاک های نابارور با مشکلات جذب منابع آب ، مواد مغذی و همچنین از بین رفتن لایه آلی می شود که برای حفظ حیات گیاه ضروری است.

کود ماکرو و میکرو
یکی از روشهای مؤثر برای احیای خاک ، ورمی کمپوست است که بر اساس کاربرد کرم بی مهره، همچنین به عنوان کرم قرمز کالیفرنیا معروف است .

کاربرد کود ماکرو و میکرو با کودهای مختلط

متداول ترین روش کاربرد ریز مغذی محصولات زراعی ، کاربرد خاک است. میزان کاربرد توصیه شده معمولاً کمتر از 10 پوند در هکتار (به صورت مقدماتی) است .بنابراین استفاده یکنواخت از منابع ریزمغذی به طور جداگانه در این زمینه دشوار است.
بنابراین ، کودهای دانه ای و مایع ان پی کا معمولاً به عنوان حامل ریز مغذی ها مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از ریز مغذی ها با کودهای مختلط یک روش مناسب برای کاربرد است .
امکان توزیع یکنواخت تر با تجهیزات کاربردی معمولی را فراهم می آورد. هزینه ها با حذف یک برنامه جداگانه نیز کاهش می یابد.

چهار روش استفاده از کود ماکرو و میکرو با کودهای مختلط عبارتند از:

ترکیب با کودهای دانه: ترکیب در طول تولید منجر به توزیع یکنواخت ریز مغذی ها در سراسر کودهای دانه ای ان پی کا می شود.
مخلوط کردن انبوه با کودهای دانه دار: مخلوط کردن انبوه باعث ایجاد کودهای کودی می شود که نرخ ریز مغذی توصیه شده را فراهم می کند. متأسفانه ، تفکیک مواد مغذی رایج است ، و در نتیجه توزیع مواد مغذی ناهموار است.
پوشش روی کودهای دانه ای: پوشش ریز مغذی های پودر شده بر روی کودهای دانه ای ان پی کا احتمال جداسازی را کاهش می دهد.
مخلوط کردن با کودهای مایع: مخلوط کردن عناصر ریز مغذی با کودهای مایعات به یک روش محبوب در کاربرد تبدیل شده است. به خاطر داشته باشید .
قبل از تلاش برای مخلوط کردن مخازن ریز مغذی ها با کودهای مایع ، آزمایش های سازگاری باید انجام شود. کودهای تعلیق به عنوان حامل ریز مغذی نیز استفاده می شوند.

اسپری های شاخ و برگ حاوی کود ماکرو و میکرو

از اسپری های شاخ و برگ برای استفاده بسیاری از مواد مغذی ، به ویژه آهن و منگنز ، برای بسیاری از محصولات کشاورزی استفاده می شود.

فرق کود ماکرو با میکرو
نمکهای معدنی محلول به طور کلی به همان اندازه کلاتهای مصنوعی در اسپریهای شاخ و برگ حاوی کود ماکرو و میکرو مؤثر هستند ، بنابراین نمکهای معدنی معمولاً به دلیل هزینه کمتری انتخاب می شوند.
نقص مشکوک به عناصر ریز مغذی ممکن است با آزمایشات اسپری شاخ و برگ با یک یا چند ریز مغذی تشخیص داده شود ، اما نمونه برداری از بافت رایج ترین روش برای تعیین نواقص در طول فصل رشد است.
تصحیح علائم کمبود معمولاً طی چند روز اول اتفاق می افتد ، و سپس می توان کل منبع را با منبع ریزمغذی مناسب اسپری کرد. گنجاندن عوامل برچسب دهنده در اسپری برای بهبود پایبندی منبع ریز مغذی به شاخ و برگ پیشنهاد می شود.

مزایای اسپریهای شاخ و برگ حاوی کود ماکرو و میکرو

1.میزان کاربردها بسیار کمتر از نرخهای کاربرد خاک است.
2.برنامه یکنواخت به راحتی به دست می آید.
3.پاسخ به مواد مغذی کاربردی تقریباً فوری است ، بنابراین می توان کمبودها را در طول فصل رشد اصلاح کرد.
مضرات اسپری های شاخ و برگ حاوی کود ماکرو و میکرو
اگر غلظت نمک اسپری خیلی زیاد باشد سوختگی برگ ممکن است ایجاد شود.تقاضا برای مواد مغذی غالباً زیاد است در حالی که گیاهان کوچک هستند و سطح برگ برای جذب برگ کافی نیست.
حداکثر عملکرد ممکن است در صورت تاخیر در پاشش تا زمانی که علائم کمبود ظاهر شود ، ممکن نباشد. اثر باقی مانده کمی از اسپریهای شاخ و برگ وجود دارد.
نرخ مواد تشکیل دهنده کود ماکرو و میکرو
بورون
میزان کاربرد توصیه شده بور نسبتاً کم است (0/5 تا 2 پوند در هکتار) ، اما باید با دقت مورد توجه قرار گیرد زیرا دامنه کمبود بور و سمیت در اکثر گیاهان محدود است.
به همین دلیل کاربرد یکنواخت بور در مزرعه بسیار مهم است. کودهای ان پی کا گندم شده (آنهایی که دارای منابع بور هستند که در کارخانه گنجانیده شده اند) کاربرد یکنواخت تری را نسبت به اکثر کودهای ترکیبی فله تضمین می کنند.
اسپری های شاخ و برگ نیز یک کاربرد نسبتاً یکنواخت را تضمین می کنند ، اما به طور کلی هزینه ها بیشتر است.آزمایش های خاک باید در برنامه های لقاح بور گنجانده شود ، ابتدا سطح بور موجود را ارزیابی کرده می باشد.
رایج ترین آزمایش خاک برای بورون ، آزمایش محلول در آب گرم است. انجام این آزمایش نسبت به سایر آزمایش های ریزمغذی خاک دیگر دشوارتر است ، اما بیشتر داده های پاسخ بور با آن ارتباط دارند.

قیمت کود کامل ماکرو
مس
نرخ مس توصیه محدوده از 3 تا 10 جریب به عنوان سولفات مس در 4 یا زمین ریز مس. اثرات باقیمانده مس کاربرد بسیار برجسته ای دارد و پاسخ ها تا هشت سال پس از کاربرد ذکر شده است. به دلیل این اثرات باقیمانده ، آزمایش خاک برای نظارت بر تجمع احتمالی مس در سطح سمی در خاکهایی که کودهای مسی استفاده می شوند ، ضروری است.
تجزیه و تحلیل گیاهان همچنین می تواند برای نظارت بر میزان مس در بافت های گیاهی استفاده شود. در صورت افزایش سطح موجود ، فراتر از محدوده کمبود ، کاربردهای مس باید کاهش یا قطع شوند.
آهن
کاربردهای خاک اکثر منابع آهن به طور کلی برای محصولات زراعی مؤثر نیستند ، بنابراین اسپریهای شاخ و برگ روشهای توصیه شده ای هستند.
اسپری برنامه های کاربردی از 3 تا 4 درصد FeSO 4 راه حل در تا 40 گالن ایکر هستند برای تصحیح کمبود آهن استفاده می شود. میزان کاربرد آن باید به اندازه کافی بالا باشد تا بتواند شاخ و برگ را مرطوب کند.
برای تصحیح کلروز آهن ممکن است بیش از یک کاربرد شاخ و برگ مورد نیاز باشد. گنجاندن ماده برچسب دهنده در اسپری برای بهبود چسبندگی اسپری به شاخ و برگ گیاه برای افزایش جذب آهن توسط گیاه پیشنهاد می شود.
منگنز
نرخ های نرم افزار توصیه محدوده از 2 تا 20 جریب از منگنز، به طور کلی به صورت منگنز سولفات نرخ استفاده از منگنز در صورت استفاده از پودر ریز یا در کودهای ان پی کا مشابه خواهد بود.
باند استفاده از منابع منگنز با کودهای نتایج اسید، قالب گیری در استفاده کارآمد تر از منگنز استفاده شود چرا که میزان اکسیداسیون منگنز اعمال شده به شکل چهار ظرفیتی در دسترس نیست همانطور که در کاهش می یابد.
به همین دلیل اثرات منگنز کاربردی باقیمانده وجود ندارد ، بنابراین به برنامه های سالانه نیاز است. برنامه های کاربردی اسپری برگی صورت منگنز سولفات 4 نیز استفاده می شود و نیاز به نرخ پایین تر از برنامه های کاربردی خاک می باشد.
مولیبدن
میزان مولیبدن توصیه شده نسبت به سایر ریز مغذی ها بسیار پایین است ، بنابراین استفاده یکنواخت از اهمیت بالایی برخوردار است. از برنامه پخش کودهای فسفات مولیبدنیزه قبل از کاشت یا مراتع برای اصلاح نواقص مولیبدن استفاده شده است. منابع مولیبدن محلول نیز می تواند قبل از خاکورزی روی سطح خاک پاشیده شود تا یک کاربرد یکنواخت حاصل شود.
عملیات درمانی بذر رایج ترین روش کاربرد مولیبدن است.کود ماکرو و میکرو  منابع مولیبدن با ماده چسبنده و / یا تهویه مطبوع روی دانه پوشیده می شوند. این روش کاربرد یکنواخت را تضمین می کند ، و مقادیر کافی مولیبدن را می توان بذر پوشانده تا مولیبدن کافی را فراهم کند.
فلز روی
میزان توصیه شده روی به طور کلی بین 1 تا 10 پوند در هکتار است. برنامه های باند یا پخش استفاده می شود .اما برنامه های برگدار نیز موثر هستند.

میزان مصرف کود های میکرو
استفاده از باند از منابع روی با کودهای نوعی یک روش معمول برای محصولات ردیف است. محلولپاشی برگی از یک منبع سولفات 0.5٪ 4 راه حل کاربردی در یک نرخ 20 تا 30 گالن / جریب نیز عرضه روی کافی است.
اما ممکن است برنامه های مختلفی است لازم باشد.همانند مس اثرات باقیمانده از روی کاربردی نیز قابل توجه است با پاسخ هایی که حداقل 5 سال پس از کاربرد یافت می شود.
به دلیل این اثرات باقیمانده سطح تست روی موجود در خاک پس از چندین بار کاربرد به طور کلی افزایش می یابد. به دلیل این اثرات باقیمانده ، بسیاری از ایالت ها میزان استفاده از روی را کاهش داده اند.

میزان مصرف کود های میکرو
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *