زمان مصرف هیومیک اسید

زمان مصرف اسید هیومیک

زمان مصرف هیومیک اسید

امروزه با وجود ماده ای ارگانیک به نام هیومیک اسید دریچه امیدی بر روی کشاورزان و خریداران محصولات زراعی و باغی در جهت افزایش کمی و کیفی محصولات و خلاص شدن از دست سبزیجات و میوه های بدون خاصیت مفید برای سلامتی و بی طعم بودن آن ها باز شده است. نقش پر رنگ هیومیک اسید حتی در کشورهایی که با فقر خاک روبرو نیستند نیز به وضوح دیده می شود در این بین سوالی که وجود دارد این است که بهترین زمان مصرف هیومیک اسید چه زمانی است؟ برای یافتن پاسخ این سوال نگاه شما را به ادامه مطالب جلب می کنم.

زمان مصرف هیومیک اسید:

در این مقاله زمان مصرف اسید هیومیک برای محصولات مختلف خدمت شما عرض خواهد شد؛ همانطور که محصولات مختلف ویژگی ساختاری، عملکردی، زمان میوه دهی، ریزش برگ و … مختلفی دارند، بالطبع زمان مصرف آن ها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود؛ زمان توصیه شده مصرف هیومیک اسید برای محصولات زراعی در طی فرآیند رشد خواهد بود و برای بسیاری از محصولات از ابتدای پنجه زنی شروع شده و تا پیش از برداشت محصول بایستی این روند ادامه پیدا کند.

مصرف هیومیک اسید بهترین و پر ارزش ترین کاری است که کشاورز یا باغدار می تواند برای محصولات خود انجام دهد زیرا برای اصلاح نمودن خاک، تقویت ریشه، افزایش جذب مواد مغذی، رشد و نمو گیاه و تولید محصولات با دوام و خوش طعم هیومیک اسید یک چند کاره به تمام معنا تلقی می شود. خاک ها در تمام زمان ها بسته به شرایط مختلف آب و هوایی، کشت و برداشت و … به اصلاح و مراقبت نیاز داشته  و گیاهان نیز نه تنها در ابتدای جوانه زنی، مراحل مختلف رشدی و .. به بهترین کود نیاز دارند، بلکه در فصل زمستان نیز به رسیدگی و تامین مواد غذایی نیاز مبرم دارند تا ذخیزه ای غنی برای آن ها تامین شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به بهترین اسید هیومیک ایران اینجا کلیک کنید

معرفی برترین انواع هیومیک اسید:

پیش از اشاره به زمان مصرف هیومیک اسید برای محصولات زراعی، بایستی بدانید چه برند هایی از اسید هیومیک بهترین و اصل و ارگانیک بوده و شما را در رسیدن به هدف تان سخت یاری می دهد بدون اینکه شما هزینه های اضافی در این جهت انجام داده و حتی به نتیجه دلخواه نرسید. استفاده از برند هایی که در زیر اشاره می شود به سان خرید کفشی اورجینال بوده که سال ها می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید اما هر چه کفش از ملاک اصل بودن فاصله داشته باشد، پس از گذشت مدت زمان کوتاهی خراب شده و بایستی چندین بار در طی یک سال اقدام به خرید کفش نمایید.

با بهره گیری از کود های زیر با اطمینان خاطر به آینده باغی و اقتصادی خود امیدوار تر شوید:

۱)اسید هیومیک مایع شوک آمریکایی ۹۵ درصد: این نوع ماده ارگانیک برای مصارف زیاد استفاده می گردد و در حجم بیست لیتری توسط سایت آل کود عرضه می شود.

۲)اسید هیومیک کینگ پودری ۱۰ کیلویی

۳)اسید هیومیک کینگ مایع ۱ و ۵ لیتری با درصد خلوص ۹۵: این نوع از کود آلی برای مصارف خانگی و آپارتمانی بکار گرفته شده و در حجم پایین عرضه می شود. هم چنین برای افرادی که علاقه مند به ساخت باغچه کوچک در حیاط خود هستند، بهترین گزینه می باشد.

زمان مصرف اسید هیومیک برای محصولات پرورشی گلخانه ها و زراعت:

اسید هیومیک دامنه کاربردی بسیار گسترده ای دارد و تمامی محصولات کاشته شده در مزارع مانند یونجه، غلات، زعفران، صیفی جات و … می توانند از خواص بی نظیر آن بهره مند گردند. بهترین زمان مصرف برای محصولات موجود در گلخانه ها  و کاشته شده در مزارع، در طی فرآیند رشدی به حساب می آید؛ کشاورزان محترم می توانند از اسید هیومیک به تنهایی یا به شکل همزمان با دیگر کودها بدون اثر تداخلی استفاده نمایند. اسید هیومیک نه تنها برای گیاه مفید است، بلکه برای خاک هم پر ارزش بوده و مواد غذایی از دست دهنده آن را بدان باز می گرداند.

زمان مصرف هیومیک اسید برای درختان میوه:

درختان میوه همچون سیب، گردو، پسته، انار، پرتقال، گیلاس، آلبالو، انجیر و … نیز به اسید هیومیک نیاز مبرم داند البته زمان مصرف برای محصولات موجود در باغ اندکی تفاوت دارد و در دو مرحله انجام می گیرد؛ پیش از گلدهی و زمان بعدی در هنگام تشکیل یافتن میوه

اسید هیومیک بدون اغراق ماده بسیار فوق العاده ای می باشد زیرا علاوه بر اینکه عناصر پر مصرف و کم مصرفی مانند نیتروژن، پتاسیم، فسفر، گوگرد، آهن، روی، بور و … را در خود جای داده، مقداری اسید فولیک و دیگر مواد مغذی را نیز دارا می باشد وجود این چنین مزیت هایی آن را به محصول پر کاربرد و ضروری تبدیل نموده است.

زمان مصرف اسید هیومیک از نظر کارشناسان آل کود

روند کوددهی بسیاری از کشاورزان محترم به گونه ای می باشد که تنها به کوددهی با اسید هیومیک و دیگر کودها در آغاز فصل کشت و یا در انتهای فصل زمستان می پردازند و از زمان های دیگر غافل می شوند. در حالی که  خاک اکثر مناطق کشور از کمبود عناصر غذایی در عذاب هستند و لازم است برای رشد بهتر و تولید محصولات عالی و فراوان به طور کامل از مواد مغذی غنی شوند؛ لذا برای آماده نمودن آنها بهتر است اسید هیومیک در اختیار آنها قرار گیرد .

اصلاح خاک توسط اسید هیومیک حتی در فصل زمستان نیز پیشنهاد بسیار اثر بخشی می باشد زیرا در این فصل درختان و گیاهان مختلف در خواب زمستانه به سر می برند و فعالیت چندانی ندارند لذا فرصت مناسبی جهت غنی سازی و بهینه نمودن خاک خواهد بود.

دلیل نیاز خاک های کشور به هیومیک اسید:

این ماده ارگانیک قادر به ماندگاری در طبیعت به مدت میلیونها سال می باشد و با توجه به اعمال شگرف هیومیک اسید، هیچ ترکیب دیگری قابل قیاس با آن نیست. لازم به ذکر است هیومیک اسید در تمامی خاک های کشاورزی به صورت طبیعی وجود دارد و تامین بخش قابل توجه مواد ارگانیک خاک را انجام می دهد. میزان استاندارد اسید هیومیک در بستر خاک های کشاورزی، عددی بین ۴ الی ۶ درصد می باشد که این میزان در خاک کشور اروپا بین ۲ الی ۴ درصد می باشد و حتی در برخی مناطق مانند اوکراین ۶ درصد نیز خواهد بود. اما متاسفانه در کشور ما به غیر از مناطق ساحل شمالی، مقدار ماده آلی خاک پایین تر از ۱ درصد خواهد بود و در اکثر مناطق حتی زیر ۰.۱ درصد می باشد. بنابراین تنها راه تامین کافی مواد آلی خاک، بهره گیری از اسید هیومیک می باشد.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366