اسید هیومیک برای هندوانه

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

اسید هیومیک برای هندوانه

جذاب ترین بخش برای کشاورزان، استفاده از کود مناسب برای گیاه و برداشت محصول بی نظیر جهت فروش در بازار و یا صادرات آن می باشد. اسید هیومیک از آن دسته کودهای شگفت انگیزی است که تجربه کشت و کار را برای کشاورزان به خاطره شیرین همراه با سود بالا تبدیل می کند. استفاده از این کود ارگانیک تنها به درختان میوه ختم نمی شود بلکه محصولات مختلفی از جمله هندوانه نیز در سایه استفاده از اسید هیومیک، به بالاترین عملکرد دست خواهند یافت.

هندوانه یکی از محصولات پر کشت و پرفروش کشاورزی در کشور است که انتخاب کود مناسب جهت خوش طعم و با کیفیت شدن آن بسیار ضرورت دارد. از آنجا که کودهای شیمیایی سبب ایجاد طعم مصنوعی و بی طعم در هندوانه شده و با ازدیاد مصرف آن خاک حاصلخیزی خود را از دست داده است، بایستی جبران مضرات این مواد را با مصرف اسید هیومیک جدی بگیریم. اینکه اسید هیومیک برای هندوانه چه تاثیراتی دارد و چگونه بر کیفیت و کمیت این رقم پر طرفدار می افزاید، موضوعی است که در این مقاله از سایت آل کود مطالب خواندنی و مختصری پیرامون آن ارائه شده است.

جایگاه اسید هیومیک در کشاورزی

جایگاه اسید هیومیک در کشاورزی

چندی نمی‌گذرد که اسید هیومیک به عنوان اصلی ترین ماده تقویتی خاک و محصولات مختلف کشاورزی به شمار می آید که مصرف آن هیچ محدودیتی برای گیاهان نداشته و در هر نوع گیاه و محصولی اثر فوق العاده خود را بر جای می‌گذارد.

تنها ممکن است در نحوه مصرف با توجه به کشت دیم یا آبی، میزان مصرف با در نظر گرفتن مساحت کشت و سن گیاهانی مانند درخت متفاوت باشد.

اسید هیومیک را ماده معجزه آسا در کشاورزی نوین و ارگانیک امروز میدانند که با ویژگی حیرت انگیز خود منجر به بهبود شرایط خاک و همه جوانب آن از جمله حاصلخیزی، میزان مواد آلی، تعداد میکروارگانیسم های مفید، درصد جذب عناصر غذایی و … میگردد.

فواید اسید هیومیک برای هنداونه

مصارف بالای مردم در تابستان و حتی در دیگر فصول سال و کشت آن از دو طریق مزرعه ای و گلخانه ای، تولید کنندگان را بر آن داشته تا با مصرف کود تقویتی که قادر باشد با بهبود طعم، رنگ و کیفیت هندوانه آن را به محصول مشتری پسند بازار تبدیل نماید، بسیار اهمیت دارد.

به عبارتی باید بگویم هیومیک اسید برای هندوانه دقیقا همان کودی است که شما آرزوی آن را دارید زیرا

  • با انتخاب هیومیک اسید برای هندوانه، شما از مصرف و خرج هزینه گزاف برای کودهای شیمیایی و مقادیر بالای کود دامی خلاص خواهید شد زیرا نه تنها دارای عملکرد معادل با ده تن کود دامی است، بلکه خود عناصر ضروری جهت کشت هندوانه را در اختیار داشته و با کلاته سازی عناصر غیر مصرفی در خاک و افزایش جذب کودهای ضروری توصیه شده توسط کارشناسان آل کود، کشت هندوانه را به تجربه لذت بخش و کم هزینه ای برای شما به ارمغان خواهد آورد.
  • هیومیک اسید برای هندوانه بر تمامی خصوصیات کمی و کیفی این میوه خوش طعم و آبدار مانند وزن محصول، رنگ، طعم شیرین ارگانیک افزوده و منجر به افزایش طعم شیرین و کاهش ضخامت پوست هندوانه شده به گونه ای که با نازک شدن پوست هندوانه، درصد گوشتی و کیفیت بازار پسندی آن به حداکثر خواهد رسید.

اسید هیومیک برای گوجه فرنگی 

تاثیر اسید هیومیک بر هندوانه

∆هندوانه به عنوان میوه گرمسیری یا نیمه گرمسیری، تاثیرات بسیار مفید و زیادی را از اسید هیومیک پذیرا می گردد که هریک از آنها گیاه را از ابتدای کشت تا مرحله برداشت آماده می نماید.

هیومیک اسید میزان پتاسیم، فسفر، کلسیم، نیتروژن و عناصر ریز مغذی مانند آهن درون هندوانه را افزایش داده و مصرف آن با تامین عناصر غذایی و ضروری هندوانه همراه خواهد بود.

∆این کود آلی هم چنین ریشه زایی هندوانه و توسعه بوته ها را به سبب افزایش جذب و در اختیار داشتن عناصری نظیر فسفر و نیتروژن بالا برده و آن را به محصول مستحکم درون خاک تبدیل می نماید. با گسترش ریشه های هندوانه، جذب و تامین عناصر به راحتی ممکن شده و گیاه در شرایطی که با کمبود مواد مغذی همراه است، آسیبی نخواهد دید.

∆اسید هیومیک توانایی حفظ رطوبت و خاک اطراف ریشه هندوانه را به سطح بالایی رسانده و موجب می گردد دوره آبیاری طولانی شده، مصرف آب کاهش و حتی در شرایط تنش خشکی کیفیت محصول دچار مشکل نگردد.

نقش اسید هیومیک در کشت نشا هندوانه

اگر کشاورز باهوشی باشید، در مرحله انتقال نشا به بستر کشت، با مصرف اسید هیومیک، سبب جلوگیری از تنش محیط جدید به گیاه حین و پس از انتقال خواهید شد. این محصول شگفت انگیز سبب تقویت راندمان سیستم ریشه ای و شروع قدرتمند گیاه از همان مراحل ابتدایی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:خرید اسید هیومیک شوک

نقش اسید هیومیک در تغذیه هندوانه

کاربرد هیومیک اسید تنها به مرحله بعد از کشت نشا و استقرار آن در زمین ختم نمی شود بلکه در مراحل رشد گیاه استفاده از آن یک توصیه بی نظیر است.

بدین منظور در ابتدا یک هفته پس از اینکه گیاه در بستر خاک جای گرفت و شما تصمیم به انجام آبیاری اول نمودید، افزودن اسید هیومیک را به منظور تسهیل جذب عناصر درون خاک و افزایش ریشه زایی و تقویت آن جذب بگیرید.

در بقیه مراحل رشدی نیز یکی از کودهایی که جذب آن توسط اسید هیومیک بالا خواهد رفت، آهن است. بدین ترتیب پس از استفاده از کود آهن، اگر روز بعد را به آبیاری هیومیک اسید اختصاص دهید، تاثیر فوق العاده ای برجای خواهد گذاشت و هم چنین سبب کلاته شدن عنصر آهن پنهان شده در دل خاک نیز می گردد.

کود آهن یکی از محصولات ضروری و موثر بر شیرین شدن طعم هندوانه می باشد.

خرید اسید هیومیک

خرید اسید هیومیک متاسفانه به سبب ارزش بالای این کود ارگانیک، سودجویان در بازار اقدام به فروش نوع تقلبی به مردم نموده و کشاورزان هیچ گونه تاثیری پس از استفاده محصول را مشاهده نمی کنند. به همین دلیل توصیه میکنم از مرجع اصلی و وارد کننده کود اسید هیومیک شوک اقدام به تهیه محصول موردنیاز خود نمایید تا با خیال راحت از اثرات آن حیرت زده شوید. جهت سفارش اسید هیومیک برای هندوانه ازبالای این صفحه  از سایت آل کود با ما در ارتباط باشید.

اسید هیومیک برای هندوانه
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *