هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی

هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی : آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که به پرورش گل و گیاه در آپارتمان یا اداره علاقه مند هستید؟

اگر پاسخ تان مثبت است پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید و نکات مهمی در مورد پرورش و نگهداری گیاهان آپارتمانی را از ما بدست آورید‌. گل و گیاهان در منازل و ادارات با اهداف مختلفی مانند زیبایی بخشیدن و تزئین طبیعی خانه، تهویه هوا و آرامش روحی نگهداری می شوند.

گیاهان آپارتمانی به رطوبت، دمای مناسب، نگهداری در محل تابش غیر مستقیم خورشید، خاک مناسب و مقوی، کود و گلدان یا ظرف مناسب جهت سالم ماندن و تاثیر بهتر نیازمند هستند. آیا شما از آن دسته افرادی هستید که از استفاده از کود مغذی برای رشد گیاهان آپارتمانی ِغافل هستید و همیشه از پژمردگی و از دست دادن شادابی آن ها نگرانید؟

باید بگویم دوای درد گیاهان آپارتمانی هیومیک اسید می باشد. اما این ماده چیست؟

معرفی هیومیک اسید:

بسیاری از مردم زمانی که نام هیومیک اسید به گوششان می خورد سری به ذهن خود می زنند و می بینند نمی دانند چه جور ماده ای است و چه کاربردی برای گیاهان می تواند داشته باشد. آیا اصلا موثر می باشد؟ اگر بخواهم از روی نام هیومیک اسید معرفی اولیه به شما داشته باشم لازم به ذکر است به واژه های هوموس و اسید دقت فرمایید.

همانطور که می دانید هر خاکی نیازمند شدید به هوموس است و هیومیک اسید نیز از مشتقات این ماده آلی و مغذی خاک به حساب می آید که از بقایای گیاهی و جانوری طی چندین سال به وجود آمده؛ واژه اسید به دلیل پی اچ ضعیف اسیدهیومیک و خاصیت متمایل به اسیدی آن می باشد. حالا که ابهام ذهن تان برطرف شد به کاربرد ها و اثرات این ماده بی نقص خواهیم پرداخت.

قیمت هیومیک اسید

اثرات هیومیک اسید:

وقتی برای اولین بار اقدام به استفاده از هیومیک اسید بر گیاهان آپارتمانی خود کنید عملا نوشته های این مقاله را با چشمان خود مشاهده خواهید کرد؛ زیرا هیومیک اسید موثرترین تقویت کننده انواع خاک ها به شما ر می رود و سطوح خاک را از ضعیف به خوب و از خوب به عالی تغییر داده و بالا می برد.

برخلاف کودهای شیمیایی که اثر آن کوتاه مدت بوده و با استفاده مکرر سلامت گیاه و انسان ها و جانوران را به خطر می اندازد، هیومیک اسید ماده ای کاملا آلی و طبیعی بوده و به همراه کودهای طبیعی دیگر عملکرد فوق العاده ای بر رشد و طراوت گیاهان بدون اثر تخریبی خواهد داشت. معمولا گیاهان به سه عنصر نیتروژن، پتاسیم و فسفر نیاز مبرم دارند و بشر به دنبال راهی برای تامین این عناصر پرمصرف می باشد؛ هیومیک اسید نه تنها منبعی غنی از این سه عنصر می باشد، بلکه عناصر کم مصرف و شرایط لازم برای رشد و حیات گیاهان نظیر کمک به حفظ رطوبت و آب خاک را نیز دارا می باشد.

هیومیک اسید برای گیاهان آپارتمانی:

هر جاندار زنده ای که بتوان آن را گیاه نامید قادر است از فواید فوق تصور هیومیک اسید بهره مند گردد. گیاهان آپارتمانی تفاوتی از نظر محل رشد با گیاهان کاشته شده در فضای سبز دارند که هرچند این تفاوت کمتر به چشم می آید اما در جای خود بسیار بزرگ می باشد. اما چرا؟

گیاهانی که در فضای باز رشد می کنند از منابع کافی نور خورشید، آب باران و خود باغدار، هوای تازه و مواد مغذی برخوردار می باشند اما گیاهان آپارتمانی از منابع رشدی محدودی بهره مند هستند و در گلدان کوچک با خاک کمی قرار گرفته اند که باید مواد مغذی در زمان درست و منظم به آن ها برسد.

به مدت دو ماه پس از استفاده از خاک گلدان، تمامی منابع تغذیه ای موجود در خاک به اتمام می رسد و باید دوباره زنده سازی گردد زیرا برای ادامه حیات گیاهان آپارتمانی مستلزم به رسیدن منابع غنی جهت مصرف آن ها خواهند بود و چه منبعی بهتر از نوع طبیعی که با آن به کمک گیاهان خانگی خود بشتابید و چه گزینه ای بهتر از هیومیک اسید!

اسید هیومیک پودری و مایع

 فواید و مزایای باورنکردنی هیومیک اسید

 برای گیاهان آپارتمانی:

از آنجا که محیط رشد گیاهان آپارتمانی محیط خانگی می باشد، بهره گیری از کود طبیعی و ارگانیک در مسیر رشد و تکثیر آن ها بدون خطر ضرر رساندن در اولویت قرار دارد؛ هیومیک اسید با ترکیب محشری که دارد تمامی کمبودهای گیاهان آپارتمانی از جهت نور، رطوبت، عناصر و مواد مغذی و اکسیژن را بی هیچ کم و کاست جبران می کند. اما چگونه؟

هیومیک اسید با افزایش و ایجاد تخلخل پذیری بافت خاک، ظرفیت جذب نور، اکسیژن و رطوبت را بالا می برد و حضور آن نعمتی بزرگ برای گیاه محسوب می شود زیرا رطوبت خاک را حفظ کرده و به طور تدریجی به گیاه می رساند.

با توجه به حساسیت و آسیب پذیری بالای گیاهان آپارتمانی نباید کودی با اثر فوری به آن ها افزوده شود بلکه باید کودی انتخاب شود که عملکرد مداوم و طولانی مدت بر رشد و حفاظت گیاه داشته باشد؛ هیومیک اسید با رساندن تدریجی و دائمی مواد مغذی و رطوبت به گیاهان آپارتمانی، خیال نگه دارندگان گل و گیاه خانگی را برطرف می کند.

از آن جا که گیاهان آپارتمانی در زمره گیاهان زینتی در خانه ها استفاده می شوند و دوست داریم گل دهی زیبا و جذابی داشته باشند، با کمک هیومیک اسید گلدهی افزایش یافته و گل های با کیفیت و زیبا و سرشار از مواد مغذی درونی تولید خواهند شد.

خرید اسید هیومیک

تاثیر هیومیک اسید بر ریشه گیاهان آپارتمانی

هیومیک اسید بافت خاک درون گلدان های گیاهان آپارتمانی را منظم کرده و سبب نفوذ بهتر ریشه و قرارگیری محکم در آن می شود؛ این خود راهی برای داشتن گیاهان آپارتمانی سرحال در تمام طول سال خواهد شد.

توجه به انواع گیاهان آپارتمانی

قبل از انتخاب نحوه کوددهی با هیومیک اسید:

نحوه استفاده از این کود برای گیاهان آپارتمانی نیازمند توجه به نوع گیاه، ویژگی و شناخت حساسیت های آن دارد که بسته به هر نوع گیاه دستورالعمل استفاده از آن نیز فرق دارد.

نتیجه گیری:

گیاهان آپارتمانی از جمله تاثیر گذارترین گیاهان بر زیبایی منازل و ادارات می باشند بنابراین توجه به اصول نگهداری و تقویت آن ها ارجحیت دارد؛ کود هیومیک اسید به عنوان منبع طبیعی و ارگانیک بهترین گزینه برای حفظ شادابی و رشد گیاهان آپارتمانی تان است.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

 

خرید سانسوریا
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *