مزایای استفاده از فولیک اسید شوک

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

مزایای استفاده از فولیک اسید شوک

کوددهی یکی از مراحل اصلی رشد گیاه و افزایش میزان محصول برداشتی کشاورز است. کودها در انواع مختلفی در بازار وجود دارد. یکی از انواع کودها که نقش بسیار با ارزشی در کشاورزی و زیست شناسی دارد، کود اسید فولیک است. این کود به دلیل کاربردهای بالایی که دارد می‌تواند کیفیت زیادی در محصولات کشاورزی پدید آورد. همچنین فواید زیادی برای خاک دارد. اما باید به این نکته توجه کنید که از چه برندی استفاده می‌کنید. آیا برند کود انتخابی شما تمامی انتظار شما را از مصرف کود اسید فولیک برطرف می‌کند؟

در اینجا ما به شما توصیه می‌کنیم با خرید کود اسید فولیک شوک تمامی ویژگی‌ها و مزایایی که در ذهن از مصرف این کود دارید را تامین نمایید. این کود وارداتی کشور آمریکا با داشتن تکنولوژی بالا می‌تواند برای مصرف شما بسیار عالی و مقرون به صرفه باشد، زیرا دارای غلظت بالایی است و می‌تواند سهم بیشتری در کوددهی داشته باشد. در نتیجه خرید کود اسید فولیک شوک برای شما در کشاورزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای خرید کود اسید فولیک شوک از بالای همین صفحه می‌توانید اقدام نمایید. در این مقاله از سایت آل کود به بررسی شناخت و مزایای استفاده از کود اسید فولیک شوک خواهیم پرداخت.

اسید فولیک یک لیتری شوک

شناخت کود اسید فولیک شوک

کود اسید فولیک شوک دارای درصد بالای فولیک اسید در خود است. این کود به عنوان یک ماده عالی است که بدون آسیب زدن به محیط زیست از تجزیه بقایای موجودات زنده حاصل شده و تاثیر زیادی بر محصولات زراعی و باغی دارد. قابلیت مصرف با کودهای معدنی دیگر را نیز دارد و شامل تعداد زیادی از عناصر معدنی و ریز مغذی است. این کود قابلیت کلات کنندگی داشته و می‌تواند عناصر مورد نیاز گیاه را به واحدهای کوچک‌تر تبدیل کرده تا به راحتی بتواند توسط گیاه جذب شوند. همچنین این کود با داشتن تکنولوژی نانو سریع الجذب بوده و به راحتی توسط گیاه جذب می‌شود. به طوری که چند ساعت پس از استفاده از این محصول تاثیر آن بر گیاه را مشاهده خواهید کرد. همچنین می‌تواند عناصر سمی از اطراف ریشه را از بین ببرد. با محلول پاشی این کود می‌توانید عطر و طعم محصول را بهبود بخشیده و تناژ محصول برداشتی را افزایش دهید. این کود مانند اسید هیومیک با تجزیه ی میکروبی بدست می آید. این کودها از لحاظ بیولوژیکی نسبت به کودهای دیگر فعال تر هستند. از جمله مزیت های بسیار عالی این کود توانایی در اتصال و انتقال مواد مغذی به گیاه است. این کود مانند راه آهنی است که مواد مغذی را از ریشه به سایز اندام ها منتقل خواهد کرد. در نتیجه خرید کود اسید فولیک شوک برای گیاهان تاثیر فراوانی دارد.

خرید کود جلبک دریایی

مزایای خرید کود اسید فولیک شوک برای گیاهان

 • باعث افزایش مقاومت گیاه در زمان تنش های محیطی خواهد شد.
 • باعث جذب عناصر ماکرو و میکرو در گیاه می‌شود.
 • میزان ظرفیت تبادل کاتیونی خاک را افزایش می‌دهد‌.
 • باعث افزایش میزان میکروارگانیسم‌های مفید خاک می‌شود.
 • این کود محرک رشد ریشه و توسعه ریشه خواهد شد.
 • شوری خاک را کاهش می‌دهد.
 • Ph خاک را کاهش می‌دهد.
 • این کود نقش بسیار مهمی در فرایند بیوسنتز اسیدهای نکولئیک و اسیدهای آمینه در گیاه دارد.
 • باعث افزایش فرایندهای متابولیسمی گیاه خواهد شد.
 • میزان اسید آمینه و پروتئین دانه‌ها با محلول پاشی این کود در گیاهان افزایش پیدا می‌کند.
 • باعث افزایش جذب اکسیژن در گیاه می‌شود.
 • با مصرف این کود گیاه شادابی و طراوت بیشتری دارد پروسه پیر شدن در گیاه با استفاده از این کود کاهش پیدا می‌کند.
 • می‌تواند میزان نفوذ پذیری خاک را افزایش داده، در نتیجه اندام‌های هوایی گیاه بهتر کار خواهند کرد.
 • به دلیل تاثیری که بر خاک دارد باعث جذب بهتر مواد توسط گیاه خواهد شد.
 • مصرف کود اسید فولویک در زمین موجب می شود تا گیاهان در فصل سرما از یخ زدگی محافظت شوند.
 • به دلیل خاصیت آلایندگی سمی که دارد، میزان مسمومیت‌های ناشی از آلاینده‌های موجود در خاک را کاهش می‌دهد و آنها را به راحتی تجزیه می‌کند.
 • میزان فواید عنصر سلیس پس از حل شدن اسید فولیک را افزایش می‌دهد.
 • باعث افزایش تعریق گیاه می‌شود.
 • باعث افزایش متابولیسم پروتئین‌های خاک گیاه خواهد شد.
 • این کود باعث افزایش میزان نفوذ پذیری غشا سلولی گیاه می‌شود.
 • باعث افزایش حفظ رطوبت گیاه می‌شود.
 • میزان عملکرد کیفی و کمی محصولات را افزایش می‌دهد.

اسید فولیک شوک و مزایای آنچگونگی استفاده از کود اسید فولیک شوک

تا اینجا به بررسی مزایای کود اسید فولیک پرداخته و دانستیم خرید کود اسیدفولیک می‌تواند به عنوان یک سرمایه گذاری برای گیاه مفید باشد. میزان استفاده از کود باید مطابق با استاندارد باشد تا گیاه دچار مسمومیت نشود. اگر از این کود قبل از کاشت در زمین استفاده می‌کنید، باید ۳ تا۵ کیلوگرم از کود اسید فولیک در هر هکتار استفاده کنید و بر زمین بپاشید. اگر در زمان کاشت از این کود استفاده می‌کنید، میزان ۲ تا۳ کیلوگرم از کود در هر هکتار را با خاک مخلوط نمایید. چنانچه می‌خواهید از روش محلول پاشی از کود اسید فولیک شوک استفاده کنید، برای هر هکتار میزان ۴۰۰ تا ۷۰۰ گرم از این کود را با ۱۰۰۰ لیتر آب مخلوط کرده و گیاه را کامل کود دهی نمایید. برای مصرف صیفی جان میزان ۳۵ گرم از کود را در ۱۰۰ لیتر آب بریزید و به زمین وارد نمایید.

 

فولیک بیست لیتری شوک

جمع بندی

تمامی گیاهان برای ادامه زندگی به عوامل مختلفی مانند: نور، دما، آب، غذا و کود احتیاج دارند. کود در به وجود آوردن محصول باکیفیت با تناژ بالا نقش اساسی دارد. در جهان پر از پیشرفت کشاورزی امروز کودهای فراوانی وجود دارد که هر کدام تاثیری بر گیاهان دارند. یکی از کودهای بسیار مهم که در کشاورزی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، کود اسید فولیک است‌. شرکت‌ها و برندهای فراوانی در دنیا این کودها  را تهیه می‌کنند. یکی از برندهای معروف دنیا که توانسته گوی رقابت را از سایر رقبا بگیرد برند شوک است. خرید کود اسید فولیک شوک با داشتن ویژگی‌های ها و مزایای فراوانی که در مقاله به آن اشاره کردیم، می‌تواند تمامی نیاز گیاهتان از مصرف این کود را برطرف نماید. جهت خرید کود اسید فولیک شوک می‌توانید اینجا را کلیک کنید.

فولویک اسید شوک
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *