کود فولویک اسید شوک

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود فولویک اسید شوک

آیا از اهمیت و نقش کود فولویک اسید شوک در کشاورزی و باغبانی اطلاع دارید؟ حتما تاکنون بارها و بارها نام اسید های آلی کاربردی در کشاورزی به ویژه اسید هیومیک و فولویک اسید را شنیده اید و خواهان کسب اطلاعات کافی پیرامون وظیفه اصلی آنها در کشت و کار بوده اید. ما در این مقاله از سایت آل کود شما بزرگواران را از ویژگی های فولویک اسید، بهترین منبع تامین این ماده آلی و فواید فولویک اسید برای گیاهان مطلع خواهیم ساخت لذا اگر کسب و کار از راه کشاورزی ارگانیک برایتان از اهمیت بالایی برخوردار است، خواندن این مقاله مختصر و جذاب را از دست ندهید.

آنچه در این مقاله مطالعه خواهید نمود

 1. کاربرد کود فولویک اسید در کشاورزی چیست؟
 2. ویژگی های منحصر به فرد کود فولویک اسید شوک
 3. مزایای کود فولویک اسید در باغبانی و کشاورزی
 4. از فواید کود فولویک اسید شوک چه میدانید؟
 5. خرید و قیمت کود فولویک اسید شوک

کاربرد فولویک اسید در کشاورزی چیست؟

مصرف بدون حد و مرز کودهای شیمیایی جهت افزایش میزان تولید محصولات ضربه سنگینی بر پیکره خاک زده و منجر به بر هم خوردن توازن عناصر غذایی خاک و کاهش مواد آلی آن شده است.  از سوی دیگر کودهای شیمیایی سبب افزایش نمک خاک و آلودگی آب های زیر زمینی و برجای ماندن پسماند این مواد شده است.

با دیدن این آسیبها بشر به محض حس کردن خطرات جبران ناپذیر کودهای شیمیایی به فکر فرو رفته و اقدام به ساخت مواد آلی به ویژه فولویک اسید و هیومیک اسید نموده است. این مواد ارگانیک قدرت فوق العاده ای در اصلاح خاک، افزایش مواد مغذی و تقویت گیاهان دارند.

لازم به ذکر است برای تولید این محصولات زمان زیادی نیاز است که طی آن بقایای پنهان جانوران مرده و گیاهان که در بخش های عمیق خاک هستند به لایه های پر ارزشی تبدیل شده و مواد هیومیکی از آنها استخراج می گردند. و  ما در ادامه مطالب راجع به ویژگی های کود فولویک اسید بیشتر خواهیم پرداخت.

 

بیشتر بخوانید: خرید اسید هیومیک

ویژگی های منحصر به فرد کود فولویک اسید شوک

اسید فولویک ماده ای با ساختار مولکولی ریز می‌باشد که از تعداد هزار الی صد هزار عدد مولکول تشکیل یافته است و به عنوان اسید آلی با ویژگی انحلال پذیری بالا شناخته می گردد زیرا اسیدی یا بازی بودن محیط تاثیری بر انحلال آن ندارد و به خوبی در آب حل می گردد.

اسید فولویک نقش انتقال دهنده عناصر غذایی کلاته شده از خاک به گیاه را برعهده دارد و از آن به عنوان حامل ریز مغذی ها و عناصر پرمصرف یاد میشود. این ماده به ریشه کمک می‌کند تا عناصری که نمیتواند وارد گیاه کند را با سهولت هر چه تمام جذب نماید و به اندام های مصرفی برساند. همچنین خود فولویک اسید نیز می‌تواند جذب گیاه شده و برای آن مفید واقع گردد.

یک مولکول موجود در کود فولویک اسید شوک قادر است به صورت تکی حداقل ۶۰ عدد از مواد معدنی و عناصر ریز مغذی را به درون ساختار گیاه انتقال دهد.

کود فولویک اسید شوک درصد بسیار بالایی از فولویک اسید را در ساختار خود جای داده و محصول کشور آمریکا می‌باشد که شما کشاورزان عزیز میتوانید آن را به تنهایی یا به همراه کودهای دیگر استفاده نمایید.

مزایای کود فولویک اسید در باغبانی و کشاورزی

 • این کود دارای قابلیت حمل و انتقال مواد مغذی به گیاه بوده و با تامین آن نقش اساسی در رشد محصولات دارد.
 • از مزایای فولویک اسید میتوان افزایش سبزینگی گیاهان، بهبود راندمان ریشه، کاهش شوری خاک در اثر افزایش فعالیت میکروارگانیسم های مفید خاک و کاهش رسوب نمک،  ساخت و ساز پروتئین، کاهش قلیائیت خاک و افزایش مواد آلی خاک را عنوان نمود.
 • تولید محصولات باغی و کشاورزی مرغوب با بالاترین بازده گیاهان زراعی و درختان میوه
 • هدایت عناصر غذایی و مواد معدنی به داخل گیاه در نتیجه سهولت جذب آن توسط ریشه
 • مایع بودن کود فولویک اسید سبب جذب عالی و بهتر آن توسط گیاه میگردد.
 • این کود از طریق افزایش طول سلول های گیاهی، تقسیمات سلولی و بهبود متابولیسم و فعال شدن آنزیم ها به چند طریق بر عملکرد گیاه تاثیر مثبت میگذارد.
 • بهبود کارایی عمل فتوسنتز توسط گیاه به علت بالا رفتن توانایی گیاه در ساخت کلروفیل

فولویک اسید در کشاورزی

از فواید کود فولویک اسید شوک چه میدانید؟

∆افزایش جذب و رشد بهتر سیستم ریشه

∆بالا رفتن توانایی گیاه در جذب عناصری که در خاک وجود دارند اما گیاه قادر به استفاده از آنها نیست به ویژه آهن

∆یاری رساندن به گیاه در جذب و صرف انرژی کمتر جهت جذب عناصر پر مصرف نظیر پتاسیم، فسفر و نیتروژن

∆اژ تجمع عنصر فسفر در کودهای فسفر بالا ممانعت می نماید.

∆به دنبال افزایش دسترسی گیاه به مواد غذایی میزان مواد مغذی در ساختار گیاه افزایش یافته و به خوبی رشد خواهد نمود از سدی دیگر نیاز به مصرف بسیاری از کودها به سبب فراهم بودن مواد غذایی کاهش چشمگیری پیدا خواهد کرد.

∆افزایش قدرت جوانه زنی و رویشی بذر

∆بهبود مقاومت گیاه در شرایط تنش زای شوری خاک و خشکی

∆افزایش مواد آلی ساختار خاک

∆عامل فعالیت بهتر میکروارگانیسم های مفید خاک

∆بالا رفتن نفوذ پذیری غشاء سلولی در اثر مصرف این ماده آلی  در نتیجه افزایش قدرت گیاه در جذب مواد غذایی

∆ظرفیت تبادلات کاتیونی با استفاده از کود فولویک اسید شوک رشد چشمگیری خواهد داشت.

خرید و قیمت کود فولویک اسید شوک

از آنجا که کود فولویک اسید شوک عرضه‌ شده در سایت آل کود از خواص و قابلیت فوق العاده ای برخوردار میباشد و با بالاترین کیفیت و پیشرفته تربن تکنولوژی ساخته شده است، دارای عملکرد تضمینی برای کشاورزان و باغداران عزیز می‌باشد.

ما همواره در تلاش بر آنیم تا با عرضه عالی ترین کودهای موردنیاز در صنعت کشاورزی، همواره زحمت کشان این عرصه را یاری نموده و رضایت آنها را از کیفیت محصول خود جلب نماییم.شرکت آل کود ساال هاست سهم بزرگی در عرضه محصولات و کودهای ارگانیک در بازار داشته و برای کسب اطلاعات ریز و دقیق از محصول و قیمت کود فولویک اسید شوک میتوانید از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

نتیجه گیری

در این مقاله از سایت آل کود سعی کردیم سوالات  شما عزیزان را پیرامون اینکه فولویک اسید چیست؟ چه فوایدی برای گیاه و محصول دارد؟ عملکرد آن چگونه است و …پاسخ داده باشیم.

کود فولویک اسید شوک
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *