کود ماهی | مزایای کود ماهی| طرز تهیه| انواع| کاربرد

امولسیون ماهی

کود ماهی


کود ماهی
اول و مهمترین کود ماهی می تواند از صید خود شما حاصل شود. در کودکی یک باغ بزرگ را به یاد می آورم که قسمت اعظم حیاط خلوت را پوشانده است ، و هر آنچه که “ماهی آشغال” که پدرم در طول روز گرفتار کرده بود بیش از این ممکن است به کود ماهی تبدیل شود.

کود ماهی
بعد فروشگاه کودهای ماهی وجود دارد. یک نوع کود به نام وعده غذایی ماهی ، با خرد کردن لاشه ماهی پس از برداشتن بیشتر روغنها ساخته می شود. فاضلاب باقیمانده از وعده غذایی ماهی را می توان به ماده ژل لجن مانند ساخته شده در امولسیون ماهی تبدیل کرد که می تواند به عنوان کود نیز مورد استفاده قرار گیرد. معمولاً فقط از ماهی های آشغال برای تهیه امولسیون ماهی استفاده می شود.
بعد هیدرولیز ماهی وجود دارد. از این شکل کود برای تجزیه گوشت و استخوان های ماهی از ماهی و آنزیم ها استفاده می شود. پس از آن ، اسید فسفریک مخلوط می شود تا بتواند آنزیم ها را از هضم ماهی کنترل کند ، در نتیجه پی اچ کم است و بوی آن به اندازه کودهای ماهی دیگر بد نیست.
این مهم است که بدانید کلیه کودهای خارج از کشور همان کالایی را به فروش نمی رسانند. بعضی از کودهای ماهی از پرکننده هایی مانند جلبک دریایی یا پوسته های دریایی استفاده می کنند. قبل از خرید حتماً اطلاعات محصول را مرور کنید.

تاریخچه کود ماهی

قرن ها قبل از شروع تحقیقات علمی خاک ، بومیان آمریکایی ارزش ماهی را به عنوان کود درک می کردند. در حالی که زمین را برای کاشت ذرت آماده می کرد ، بومیان ماهی کوچکی را در خاک قرار می دادند.
آنها خاک تازه را بر روی ماهی دفن شده تفت دادند و یک بذر ذرت کاشتند. در طول فصل رشد ، ماهی به آرامی تجزیه می شود و تا زمان برداشت محصول تغذیه می کند.
در مورد مواد مغذی موجود در ماهی صحیح بودند ، اما خوشبختانه شما دیگر نیازی نیست كه برای هر دانه ای كه كاشت می كنید خود را بگیرید. وقتی به گزینه های کود دهی موجود در باغ خود فکر می کنید ، ویژگی ها و فواید بی نظیر کود ماهی را در نظر بگیرید.
کود ماهی از محصولات کامل ماهی و لاشه از جمله استخوان ، فلس و پوست ساخته می شود. این کالاها به جای اینکه محصولات ماهی غیر قابل استفاده را به هدر دهند ، به زباله تبدیل می شوند.
انواع مختلفی از ماهی ها ، مانند منهدن و آنچوی ها ، در یک دوغاب قرار می گیرند. این محصول سپس برای از بین بردن روغن ها و وعده های غذایی ماهی ، که برای صنایع دیگر استفاده می شود ، پردازش می شود. مایعی که پس از پردازش باقی می ماند امولسیون ماهی است.

طرز تهیه کود ماهی
پس از جدا کردن مواد جامد ، اسید سولفوریک برای کاهش پی اچ اضافه می شود و از رشد میکروب ها جلوگیری می کند. کود ماهی برای بسته بندی و حمل برای استفاده در باغ پایدار است.

مزایای کود ماهی

بعضی از کودهای مصنوعی با انتشار سریع مواد مغذی فوری را در باغ ارائه می دهند ، زیرا این فرآوری ها به راحتی در دسترس برای جذب گیاهان قرار می گیرند.
کودهای طبیعی ماهی به صورت متفاوتی در خاک فرآوری می شوند زیرا آنها حاوی مواد مغذی هستند که ابتدا باید توسط ارگانیسم ها مانند باکتری ها کرم های خاکی و قارچ ها هضم شوند .

قبل از استفاده در دسترس برای ریشه های گیاه تمام این فعالیت های میکروبی با افزایش مقدار مواد آلی در خاک ، قدرت و قدرت گیاهان را تقویت می کند. قارچ ها و باکتری ها مواد مغذی را تجزیه می کنند تا آنها را در دسترس ریشه های گیاه قرار دهند .
سپس هنگام مسافرت تولید مثل فرآوری مواد مغذی و پوسیدگی خاک را شل کنند و خاک را با سطح بهتر مواد آلی هوادهی می کنند. ریشه های گیاهی در این خاک سبک و هوای سبک که با زندگی در حال رشد است سریعتر و قوی تر می شوند.
آنجا که کود ماهی سلامت خاک را بهبود می بخشد ، با تهیه مواد مغذی اولیه لازم برای رشد گیاهان ، باروری خاک را نیز افزایش می دهد. کودهای ماهی منبع نیتروژن عاری از سوختگی را به همراه سایر مواد مغذی اصلی فسفر و پتاسیم ارائه می دهند. بر خلاف گزینه های مصنوعی ، آنها همچنین می توانند مواد مغذی ثانویه مانند کلسیم را فراهم کنند که در کودهای خشک یافت می شود.
گیاهانی که تعادل مواد مغذی اولیه و ثانویه را دریافت می کنند ، رشد گیاهان قوی و پایدار را تجربه می کنند و منجر به گیاهان نیرومندی می شوند که بهتر می توانند در مقابل بیماری ها و آفات مقاومت کنند.

کود ماهی
کود ماهی یک محصول ارگانیک است . بنابراین مزایایی که سایر افزودنیهای آلی خاک دارند نیز دارد. این گیاه از گیاهان میکروب ها تغذیه می کند و ساختار خاک را بهبود می بخشد.
اما طرفداران کود ماهی ادعا می کنند که آنها دیگر کودهای ارگانیک اعمال نمی شوند. به احتمال زیاد به این واقعیت متمرکز می شود که کود مایع حاوی پروتئین و روغن است. همه ما می دانیم که روغن ماهی برای سلامتی ما بسیار مهم است و بنابراین آنها باید برای گیاهان خوب باشند.
گیاهان از مولکولهای بزرگی مانند روغن و پروتئین استفاده می کنند. به کودهای آلی مراجعه کنید ارزش واقعی چیست؟ برای اطلاعات بیشتر وقتی این مولکول ها به خاک اضافه می شوند ، میکروب ها آنها را هضم کرده و آنها را به مولکول های کوچکی مانند نیترات و فسفات تبدیل می کنند. فقط در این مرحله گیاهان می توانند از این مولکول ها استفاده کنند.
از آنجا که مولکول های بزرگ قبل از استفاده از گیاهان از آنها باید تخریب شوند ، بین پروتئین و روغن های موجود در ماهی ، گاو یا حتی گیاهان تفاوت کمی وجود دارد. من هیچ گونه پشتیبانی برای این ادعا ندارم که کود ماهی بهتر از کودهای ارگانیک دیگر است.
اصلی ترین چیزی که گیاهان از کود به آن نیاز دارند منبع نیتروژن است. خاکهای باغ معمولاً دارای مقدار کافی فسفر و کلسیم و سایر مواد مغذی جزئی هستند.
نیتروژن چیزی است که در خاک وجود ندارد. با توجه به این واقعیت ، کود ماهی بهتر یا بدتر از سایر انواع کودهای شیمیایی نیست. کود ماهی حدود 2٪ نیتروژن دارد ، که همان کودهای آلی است.
کودهای ماهی یک روش طبیعی برای تأمین فراوانی مواد معدنی و ویتامین ها به گیاهان است ، چه شما در حال رشد گل سرخ ، سبزیجات ، میوه ، سرخس یا حتی گیاهان خانگی باشید.
سه نوع کود ماهی وجود دارد: وعده غذایی ماهی ، امولسیون ماهی و کود ماهی هیدرولیز. هر یک از اینها فواید خاصی برای گیاهان شما دارد و منبع غنی از مواد مغذی غلیظ است.

کود ماهی
معایب کود ماهی

استفاده از کود ماهی با معایبی نیز همراه است. اولین چیزی که توجه خواهید کرد بویایی است که مگر اینکه حساس ترین بینی در دنیا داشته باشید قابل کنترل است.
یکی دیگر از ایرادهای رایج ماهیگیری بیش از حد و پایداری برخی از ماهی های مورد استفاده است. بسیاری از پرورش دهندگان صرفاً از وسایل زباله و ضایعات ماهی استفاده می کنند. با این وجود می توانید کودهای مناسب برای خرید فقط با انجام تحقیقات کمی پیدا کنید.
نکته دیگری که ممکن است مشکل ایجاد کند ، سموم موجود در ماهی از آبهای آلوده است. بیشتر این سموم به شکل فلزی وجود دارند و حتی ممکن است حاوی جیوه باشند.
ماهی هایی که احتمال آلودگی بیشتری دارند ، آنهایی هستند که در بالای زنجیره غذایی قرار دارند. حتی هنوز گیاهانی که مصرف نمی شوند تأثیر منفی نخواهند داشت اما هنوز باید کمی بررسی زمینه را انجام دهید تا ببینید که چه چیزی در باغچه خود قرار می دهید.

کود ماهی مایع

برای استفاده از کود در سالانه های خارج از منزل گیاهان تختخواب سبزیجات و گیاهان ، به خوبی تکان دهید و سپس 2 قاشق غذاخوری کود را با 1 گالن آب مخلوط کنید.
یک گالن 25 فوت مربع از خاک را پوشانده است. برای انواع توت ها چند ساله گل رز و گیاهان تاکستان 3 قاشق غذاخوری کود را با 1 گالن آب برای هر 25 فوت مربع خاک مخلوط کنید.
کود را اضافه کنید تا رشد شدید ریشه در گیاهان گلدار تقویت شود. به ازای هر 25 فوت مربع سالانه گیاهان بستر سبزیجات و گیاهان 1 قاشق غذاخوری در هر گالن آب مخلوط کنید.
برای چندساله پیاز گل سرخ ، درختچه و تاک ، 2 قاشق غذاخوری را با یک گالن آب برای هر 25 فوت مربع خاک مخلوط کنید.صرف نظر از انتخاب کود مایع هر 3 هفته در طول فصل رشد استفاده کنید.
چند بار باید از امولسیون ماهی مایع استفاده شود؟
از آنجا که کود در تأمین مواد مغذی سریع عمل می کند ، برنامه های مکرر مورد نیاز است.بسیاری از گیاهان که در بیرون از خانه رشد می کنند دو بار در هفته آبیاری می شوند.
تحقیقات نشان داده است که استفاده از نیم اونس امولسیون ماهی مخلوط با آب یک گالن که هفته ای دو بار در هفته استفاده می شود به گیاهان کمک می کند تا به شدت رشد کنند.
قبل از تغذیه گیاهان با امولسیون ماهی ، همیشه مواد مغذی موجود در خاک را بررسی کنید تا از سرریز نکردن خودداری کنید. در صورت استفاده از امولسیون های فروشگاه ، دستورالعمل های موجود در بسته را دنبال کنید.

مواد تشکیل دهنده کود ماهی
کود ماهی خشک

کودهای خشک را می توان در گیاهان داخلی و خارجی استفاده کرد. برای فضاهای جدید باغ و ظروف باغی ، کود را توسط توسط کودهای خشک 6-4-6 در منطقه تا 1 هفته قبل از کاشت بمالید . گلوله ها را درون خاک و آب آماده چاه مخلوط کنید تا ارگانیسم ها کار کنند ، و باعث افزایش باروری قبل از افزودن گیاهان می شوند.
برای باغچه های موجود و گیاهان کانتینر ، گلوله ها را بر روی سطح زمین پراکنده کرده و آنها را به آرامی درون یک اینچ بالای خاک اطراف گیاهان با یک چنگک بزنید. بعد از هر بار کاربرد کود ، آب را به خوبی آب دهید.کود ماهی بیشتر از مواد غذایی برای گیاهان است. این غذا برای خاک است.
برای رشد همه گیاهان به خاک حاصلخیز و فعال بیولوژیکی نیاز دارند. کود ماهی با تأثیر طولانی مدت افزایش فعالیت میکروبی در خاک ، فواید غذایی گیاهان را ارائه می دهد. هنگامی که فضای رشد خود را برای فصل آینده آماده می کنید به کودهای ماهی اضافه کنید و در برنامه کاشت و نگهداری خود قرار دهید.

انواع کود ماهی

کودهای ماهی اشکال مختلفی به خود می گیرند و اینها برای مبتدی کمی عجیب به نظر می رسد. بیایید کمی در مورد انواع مختلف کودهای ماهی صحبت کنیم. با این کار سادگی نحوه تولید آنها و نتیجه نهایی به نظر می رسد.

وعده ماهی

وعده غذایی ماهی محصول فرعی تولید روغن ماهی است. این با پخت و پز و فشار دادن ماهی و سپس خشک کردن و خرد کردن گوشت و استخوان تولید می شود. در حالی که کمپوست نمی شود ، این کود غذایی ماهی اغلب به عنوان اصلاحی خاک مورد استفاده قرار می گیرد.
موجود در کیک فشرده یا فرم وعده غذایی شل ، این ماده قهوه ای قهوه ای است. از نظر قوام می تواند دانه دار یا پودری باشد و به راحتی از طریق خاک کار می شود.
وعده غذایی ماهی کودی ماهی است که از ضایعات ماهی خشک ساخته شده است ، جایی که روغن سفت و سخت برداشته می شود و مواد نگهدارنده اضافه می شود. از آنجایی که این یک کود آهسته است و دارای مقدار زیادی مواد مغذی اولیه و ثانویه است ، برای گیاهان برگ دار مفید است.
همچنین وعده غذایی ماهی منبع خوبی برای ریز مغذی ها است و مواد غذایی را برای باکتری های خوب در خاک فراهم می کند و در نتیجه رشد گیاهان بزرگتر و قوی تری ایجاد می کند.

مزایای کود ماهی
کود غذایی ماهی همچنین به پروتئین ذخیره شده (نیتروژن) اجازه می دهد تا روی گیاه بچرخد ، نه خاک ، و در نتیجه کوددهی موفق تر حاصل می شود. وعده غذایی ماهی را باید در خاک کار کرد و سپس برای خیساندن آن سیراب شد.

امولسیون ماهی

بیشتر امولسیون تجاری ماهی با وعده غذایی ماهی شروع می شود. باقیمانده وعده غذایی از فرآیند استخراج روغن از طریق حمام بخار ریخته می شود. این پروتئین ها را از وعده غذایی خارج می کند که سپس درون یک ظرف می چسبد. مایع نوعی امولسیون ماهی است.
دومین تغییر امولسیون ماهی با روشی پررنگ تر تولید می شود. بقایای شیلات مانند اندام های داخلی یا سر ماهی ذخیره می شود. اینها را پخته و سفت می کنند تا کود امولسیون ماهی تولید شود.
امولسیون ماهی تمایل به بوی ماهی دارد و بسیاری از مردم عطر و طعم آن را دوست ندارند. این می تواند ضخیم و شبیه ملاس باشد یا کمی نازک باشد. این به معنای رقیق شدن در آب قبل از استفاده است.
امولسیون ماهی کودی است که نیمی از مواد مخلوط تجزیه شده از ماهی های ریز خرد شده است. سپس برای از بین بردن میکروارگانیسم ها خشک می شود. اگرچه بو بسیار شدید و ماهی است ، اما طی یک تا دو روز از بین می رود.
امولسیون ماهی حاوی 5 درصد نیتروژن با عناصر کمیاب است که به بهبود میکروب های خاک کمک می کند و در نتیجه بلوک های ساختمانی بیشتری ایجاد می شود. امولسیون ماهی به گلهای پر جنب و جوش تر و طولانی تر شکوفا می کند که گیاهان قوی تر ، سالم تر و بزرگتر شوند.
با کاربرد مناسب ، امولسیون ماهی می تواند منجر به بازده محصول بیشتر بخصوص در آب و هوای سرد شود. این بدان دلیل است که کودهایی مانند کود در ماههای سردتر به آرامی تجزیه می شوند.
در حالی که امولسیون ماهی ها با سرعت ثابت کود می کنند. دانستن این نکته مهم است که امولسیون ماهی بسیار قوی می تواند گیاهان ، به ویژه گیاهان گلدان را سوزاند.

هیدرولیز ماهی

کود ماهی هیدرولیزه محصول نهایی مشابه امولسیون ماهی دارد. مایع است و ممکن است ضخیم باشد و عطر ماهی تند داشته باشد. این ماده به شکلی متفاوت از امولسیون تولید می شود و حتی می تواند در خانه نیز انجام شود.
به طور معمول دسته ای از هیدرولیز ماهی از ماهی کامل یا بقایای حاصل از شیلات تهیه می شود. اندام های داخلی ، سر و دم ماهی ، فلس ، گوشت و استخوان ممکن است در این فرآیند دخیل باشند. این مواد به داخل خمیر آغشته شده است. سپس تخمیر می شود تا مواد ماهی را در کود ماهی مایع خرد کنید.

مزایای کود ماهی
کود ماهی از یک فرآیند مشابه تخمیر برای تجزیه ماهی استفاده می کند. می تواند مدتی طول بکشد تا تخمیر اتفاق بیفتد ، و در حالی که اتفاق می افتد بسیار بد بو است کود مایع باقیمانده با اسیدهای آمینه ماهی ، پروتئین ها و موارد دیگر پر می شود. این مواد مغذی به راحتی توسط گیاهان جذب می شوند و به عنوان منبع تغذیه خوبی عمل می کنند.
این جدیدترین محصول کود ماهی در بازار است و از زباله های ماهی ایجاد شده است که قبل از اسید شدن با اسید فسفریک با آنزیم ها آبش گرفته و هضم شده است. این روند سرد است (گرمای کمی درگیر است) بنابراین این باعث می شود تمام مواد مغذی از آسیب نبینند.
این نوع کود ماهی از ماهی های ناخواسته ای ساخته می شود که در روند صید به طور تصادفی گرفتار می شوند. دارای پی اچ پایین تر از امولسیون ماهی است ، بنابراین ویتامین ها ، پروتئین ها و میکرو مواد مغذی بیشتری را نسبت به دو کود ماهی دیگر حفظ می کند.
ماهی هیدرولیز دارای تمام عناصر اصلی تغذیه ای یک ماهی کامل (مانند اسیدهای آمینه ، هورمون های رشد و ریز مغذی ها) است که به صورت کلاته ، بنابراین مصرف آنها برای گیاه بسیار آسان است. این نوع کود ماهی نیز بو ندارد و به عنوان خاکریز یا اسپری خاک استفاده می شود.

ضایعات ماهی

سرانجام ، ضایعات ماهی وجود دارد. این اصطلاحی است که برای استفاده از زباله هایی که خود ماهی در هنگام زنده بودن به کار می برند ، استفاده می شود. در یک سیستم آکواپونیک ، ماهی ها در یک مخزن یا سیستم حوضچه ای متصل به فضای باغ زندگی می کنند.
از آنجا که ماهی زباله تولید می کند و در آب فرو می رود ، پمپ بخشی از آب را به سمت باغ هدایت می کند.باغ به عنوان یک سیستم تصفیه آب عمل می کند و هر ذره ای را در آب از بین می برد. مواد مغذی موجود در زباله ها توسط خاک جذب می شوند و هرگونه آب اضافی به مخزن انتقال می یابد.
تقریباً مانند کود حیوانی ، زباله ماهی منبع کودهای بسیار قابل قبولی است.با این حال ، این تنها در یک سیستم آبزیان قابل استفاده است و به خودی خود از لحاظ تجاری در دسترس نیست.

امولسیون ماهی
تفاوت امولسیون ماهی و هیدرولیز ماهی

تفاوت از نظر گیاهان جزئی است ، اما اگر می خواهید محصولی را بفروشید تفاوت های بزرگی وجود دارد.
امولسیون ماهی و هیدرولیز ماهی از بقیه بخش های صنعت ماهی شروع می شود .بخش هایی که هیچ کس دیگری نمی خواهد. سپس اینها با مواد شیمیایی مختلف و آنزیمها درمان می شوند تا مولکولهای آلی بزرگتر را به مواد مغذی و سایر مولکولهای کوچک آلی تجزیه کنند.
درمان بیشتر ممکن است یکی از دو مسیر را طی کند. آن را گرم یا سرد می کند. در صورت استفاده از فرآیند گرمایش ، امولسیون ماهی محصول نهایی است. هیدرولیز ماهی نتیجه استفاده از فرآوری سرد است.
یک بحث بزرگ بین مزایای امولسیون در مقابل هیدرولیز وجود دارد کدام یک بهتر است؟
واقعیت این است که گیاهان می توانند اکثر مولکولهای بزرگ آلی یا حتی کوچک را از هر فرآیند استفاده کنند. به طور معمول میکروب های موجود در خاک این موارد را در گیاهان مغذی کاهش می دهند.
بنابراین استدلال مبنی بر اینکه گرما در فرآیند امولسیون مضر است ، بی معنی است. درست است که گرما پروتئین ها را تغییر می دهد ، اما برای استفاده از گیاهان باید از آنها استفاده کرد.
من فکر می کنم استدلال برای یا علیه هر یک از این فرایندها فقط بازاریابی اعجاب انگیز است. من هیچ مدرک علمی برای حمایت از برتری هر یک از فرآیندها ندیده ام.

کاربرد کود ماهی

در سال های گذشته ، کود ماهی بسیار متداول بود. گروه های قبیله ای بومی آمریکا در بسیاری از مناطق هنگام کاشت دانه ماهی را دفن می کنند. با شکسته شدن ماهی ، این گیاهان به گیاهان تغذیه می کردند ، بنابراین به رشد آنها کمک می کرد.
اما کودهای مدرن ماهی کمی متفاوت از سایر کودهای آلی کار می کنند . برخی مانند غذای ماهی تغذیه آهسته ای ارائه می دهند. از آنجا که وعده های غذایی ماهی خشک و بقایای ماهی گرانول است ، هنوز هم نیاز به کمپوست در خاک دارد.
با گذشت زمان ، وعده غذایی ماهی می تواند ازت ، فسفر و پتاسیم را تأمین کند. این ماده همچنین مواد معدنی و ویتامین دیگری را که گیاهان شما به آنها مانند کلسیم یا آهن احتیاج دارند فراهم می کند.
امولسیون ماهی و کود ماهی هیدرولیز هر دو مایعات هستند. ماهی ها برای جذب آسانتر مواد غذایی گیاهی شکسته شده اند. پس از رقیق شدن در آب ، اینها معمولاً به عنوان اسپری شاخ و برگ یا در سیستم های آبیاری قطره ای استفاده می شوند . آنها سریعتر تغذیه ان پی کا را به گیاهان شما و سایر ریز مغذی ها ارائه می دهند.

طرز تهیه کود ماهی
بحث در مورد کود ماهی در مقایسه با سایر کودهای آلی است. برخی معتقدند که منابع ارزانتری از مواد مغذی ان پی کا وجود دارد ، و این می تواند صحیح باشد. اگر در منطقه ای هستید که کود کود در دسترس است ، از آنچه نزدیک است استفاده کنید.
اما اگر دوست دارید به ماهیگیری بروید ، یا می توانید بقایای ماهی را از یک قصاب محلی یا ماهیگیری دریافت کنید ، ممکن است از آنها نیز استفاده کنید.
کود ماهی هیدرولیزه شده به راحتی تهیه می شود و انجام آن ارزان است. شما در هنگام تهیه غذا برای گیاهان خود ، زباله ها را از محل دفن زباله ها منحرف می کنید. این یک راه حل عالی سازگار با محیط زیست است.
مزایای کود ماهی نیز دورتر از غذای گیاهی است. با هیدرولیز کردن ماهی ، می توانید جمعیت میکروبی خاک خود را نیز تغذیه کنید. این میکروب های خاکی می توانند به گیاهان شما کمک کنند تا بهتر تغذیه کنند.
آنها هرچه گیاه شما نتواند به شکلی که گیاهان بتوانند هضم شوند هضم می شوند.بنابراین فقط به کود ماهی برای گیاهان فکر نکنید. این برای خاک ، گیاهان و همچنین برای برداشت نهایی مواد غذایی یا تولید گل مناسب است.
این کمک می کند تا زباله های ریخته شده در دفن زباله ها کاهش یابد ، و به شما امکان می دهد مجدداً آنرا در چیزهای مفید بازیافت کنید.

مواد تشکیل دهنده کود ماهی

همه ما می دانیم که کودهای حاوی عناصر ازت ، اسید فسفریک و پتاسیم هستند و به نسبت ان پی کا مشخص می شوند.
این نسبت درصد وزنی هر یک از این سه عنصر را نشان می دهد.
به طور کلی ، کودهای گیاهی امولسیون ماهی نسبت 5: 2: 2 یا 5: 1: 1 دارند.
این کودهای آلی مایع ممکن است عناصری را که خاک شما ممکن است از آن بی بهره باشد و برای رشد غنی و متعادل در باغ شما ضروری است ، فراهم آورد.
امولسیون ماهی همچنین عناصر کمیاب مانند:
1.کلسیم
2.منیزیم
3.گوگرد
4.کلر
5.سدیم
که گیاهان به مقدار کم نیاز دارند را دارا می باشد.

کود ماهی
نحوه استفاده امولسیون ماهی برای باغات

این روش بسیار ساده است. برای هر 1 گالن آب 3 قاشق غذاخوری کنسانتره امولسیون ماهی مخلوط کنید. این تعداد را با تعداد آب گالن مورد استفاده خود افزایش دهید. این همه چیزی است که در آن وجود دارد. کود ماهی شما آماده است.
در باغچه ، کود خود را به عنوان یک گیاه جوانه زده مانند کود کود مایع با آبیاری گیاهان با محلول از طریق برگهای آن بمالید. به عنوان مثال توصیه می شود در هر گیاه گوجه فرنگی حدود 1/2 گالن استفاده شود.
به همین سادگی که استفاده از امولسیون ماهی روی گیاهان انجام می شود ، دلایلی برای استفاده از کود ارگانیک ماهی ارگانیک روی کودهای دیگر وجود دارد.
امولسیون های ماهی ارگانیک از قسمت های ماهی تازه استفاده نشده تولید می شوند و منابع طبیعی هستند که در غیر این صورت هدر می روند.
آنها حاوی نیتروژن فراوان – فسفر- پتاسیم هستند هستند که عناصر اصلی گیاه هستند. عناصر ریز مغذی مانند کلسیم ، منیزیم ، سدیم و غیره که بطور مداوم توسط گیاهان مورد نیاز خود را پر می کنند.

امولسیون ماهی برای گیاهان در هر زمان از زمان به عنوان کود باغی همه منظوره قابل استفاده است. آنها خفیف هستند و احتمال آسیب رساندن سوزاندن گیاهان نیز کمتر است.
می توان از آن به عنوان یک خاکریز خاک و همچنین یک اسپری شاخ و برگ استفاده کرد. هیچ انژکتور کود شیمیایی فانتزی نیاز به سمپاش پایان شیلنگ کار نخواهد کرد. آنها برای گیاه مفید هستند اما مانند انواع شیمیایی هیچ گونه آسیب و آلودگی محیطی به همراه ندارند.
برخی از آن را به صورت کود خشک به نام غذای ماهی استفاده می کنند و به همان روشی که پودر کود استخوانی اضافه می شود آن را به گلدان کمپوست اضافه می کنند.
مواد مغذی حاصل از امولسیون ماهی باعث می شود گیاهان قوی تر و در برابر آفات مقاوم باشند. علاوه بر این روغن اسطوخودوس با استفاده از گزینه دئودوریزه ، بوی ماهی را از بین می برد.
یکی دیگر از مزایای امولسیون ماهی این است که گیاهان بیش از حد تغذیه نخواهند شد.این مواد مغذی به افزایش سلامت خاک و میکروب های خاک کمک می کند.

کود ماهی
طرز تهیه کود ماهی

بسیار بعید است که کسی غذای ماهی یا امولسیون ماهی را در خانه درست کند. اما قطعاً ساختن کود ماهی هیدرولیزه بسیار آسان تر است. به ظروف محکم ، مقدار زیادی ماهی و نوعی قند احتیاج دارید. یا قند قهوه ای یا ملاس مخلوط شده با خاک اره می توانند برای اجزای قند مفید باشند.
روند تهیه این نوع کود ماهی بسیار شبیه کمپوست بوکاشی است . در این فرایند بی هوازی ، باکتری ها طی مدت زمان ماه ماهی ها را تجزیه می کنند و آن را به یک مایع تبدیل می کنند.
پس از کشیدن آن برای از بین بردن قطعات بزرگ (که می توانید دوباره تجزیه کنید تا بیشتر تجزیه شود) ، سپس مقادیر این ماده را در آب رقیق می کنید تا به عنوان کود استفاده کنید.
چگونه می توان کود امولسیون ماهی خانگی را تهیه کرد؟
امولسیون های فروشگاهی قابل اعتماد و صومعه هستند ، اما قطعاً می توانید خود را بسازید. محلول های خانگی تمیز هستند و مواد مغذی بیشتری دارند.
محصولات موجود در فروشگاه از قسمت های مختلف ماهی ساخته شده است . خون ، دم ، سر ، حشره و غیره. برخی از آنها از ماهی خام استفاده می کنند و بعضی از آنها را به صورت پخته استفاده می کنند. برخی ممکن است جلبک دریایی را برای افزودن ارزش غذایی اضافی اضافه کنند.
امولسیون های خانگی سرشار از مواد مغذی و همچنین قارچ ها و باکتری هایی هستند که مورد نیاز هستند. دستور العمل های مختلفی را برای تهیه کود امولسیون ماهی پیدا خواهید کرد.

کدام ماهی برای کود مناسب تر است؟

اکنون که پیشینه ای از کود ماهی دارید ، اجازه دهید نگاهی بیندازید که از چه نوع ماهی استفاده خواهید کرد. هنگام صحبت از ماهی ، از نظر تجاری ، دو شرکت برای فروش ماهی دو گزینه وجود دارد.

مواد تشکیل دهنده کود ماهی
اولی ماهی است که مردم می خورند. اینها معمولاً همه ماهی هایی هستند که شما از آنها مثل ماهی تن ، ساردین ، تیلاپیا و ماهی قزل آلا می دانید. اکنون در بسیاری از موارد برخی از این ماهی ها به نوعی در کود ماهی استفاده می شوند. این می تواند ناشی از عدم تقاضای مصرف انسان باشد یا فقط از قراضه هایی مانند سر ، فلس و باله استفاده شود.
بیشتر آنچه در کود ماهی مورد استفاده قرار می گیرد ماهی های آشغال ، قراضه یا ماهی است که به دلیل میزان سمیت زیاد توسط انسان قابل مصرف نیست. به عنوان مثال منادن بخش بزرگی از زندگی خود را در آب آلوده به فلزات می گذراند. بنابراین آنها کود کاملی درست می کنند ، اما نه غذای مناسب.
کود ماهی مزایای بسیاری برای شما و باغ شما دارد. مهمتر از آن ، یک مزیت پنهان مزایایی است که برای اکوسیستم مینی که حیاط خلوت شماست انجام می دهد. کود ماهی به سادگی یکی از بهترین راه ها برای رشد محصولات با کیفیت و کمک به تجدید مواد مغذی موجود در خاک شما است.
کود ماهی نیز در صورت کوددهی می تواند 100٪ ارگانیک باشد و یا مارک مناسبی برای استفاده پیدا کرده اید.
کودهای ماهی نسبت به انواع دیگر کودها میزان رطوبت آهسته تری دارند ، بنابراین لازم نیست که تقریباً به دفعات استفاده شود. هنگام استفاده از کودهایی نظیر هیدرولیزهای ماهی ، می توانید به همان اندازه نزدیک باشید که بتوانید یک ماهی کامل را دفن کنید.
میکروب ها دوست دارند از مواد آلی تغذیه کنند و این باعث می شود خاک بسیار سالم و گیاهان بسیار سالم ایجاد شود. در حالی که کود ماهی پیشنهادات زیادی را نیز دارد ، روند نزولی نیز دارد.

کود ماهی
کود ماهی آیا ارزش خرید آن را دارد؟

کود ماهی بسیار محبوب است. گزارش شده است که منبع خوبی از مواد مغذی و منبع خوبی از پروتئین ها ، اسیدهای آمینه و روغن ها برای گیاهان شما است. آیا گیاهان می توانند از پروتئین و روغن ماهی استفاده کنند؟ آیا کود ماهی منبع خوبی از مواد مغذی است؟
قبل از اینکه به هر مرحله دیگری بروم ، اجازه دهید بگویم که هیچ مشکلی در استفاده از کود ماهی وجود ندارد. این به رشد گیاهان کمک می کند. من با کود ماهی دو مشکل دارم؛ در مقایسه با دیگر منابع کود بسیار گران است و بسیاری از ادعاهای مربوط به آن هیچ پایه ای ندارند.

آیا کود ماهی ارگانیک است؟

احتمالاً این یک سوال گنگ به نظر می رسد . ماهی ارگانیک است پس چرا عصاره ماهی ارگانیک نمی شود؟ این چرا در فرآیند تبدیل ضایعات ماهی به شرکتهای کود ، تعدادی ماده شیمیایی از جمله اسید فسفریک و مهار کننده بو اضافه می شود.
ظاهرا تا زمانی که این مواد کمتر از 1٪ محصول نهایی را تشکیل دهند ، باز هم می توان این محصول را ارگانیک نامید. چه کسی می دانست کود آلی فقط باید 99٪ آلی باشد.
ایده کود ماهی ممکن است عجیب به نظر برسد. ماهی چگونه می تواند منبع غذایی برای گیاهان من باشد؟
اما جای تعجب ندارد که ماهی نیز مانند سایر محصولات طبیعی می تواند یک کود عالی باشد. سرشار از ویتامین ها ، اسیدهای آمینه ، پروتئین ها و بیشتر ، کودهای ماهی آلی هستند. آنها ریز مغذی های دیگری را ارائه می دهند که کودهای استاندارد ان پی کا فاقد آن هستند.

کود ماهی
بله ، آنها می توانند بوی ماهی برایشان بوجود آورند ، اما پس از رقیق شدن ، بوی آن سریع محو می شود. و گیاهان شما آنها را دوست خواهند داشت. شما رشد خواهید کرد که آنها را نیز دوست داشته باشید.
بیایید به دنیای شگفت انگیز کودهای ماهی و مکمل ها شیرجه بزنیم. ما در مورد مزایایی که اینها می توانند به ما ارائه دهند بحث خواهیم کرد. من حتی یک داستان خوب از یک حرفه ای دریافت کردم که داستان اولین تجربه خود را برای ساختن برخی از داستان ها را بیان می کند. و حتی اگر نمی خواهید آنرا بسازید ، می توانم به شما کمک کنم مکانهایی را برای خرید آن در ایالات متحده و خارج از کشور پیدا کنید.

آموزشی

امولسیون ماهیقیمت کود ماهیکود ماهیکود ماهی خشک و مایعمزایای کود ماهیمواد تشکیل دهنده کود ماهینحوه استفاده کود ماهی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سوال درخصوص محصولات و قیمت ها با شماره زیر تماس بگیرید.