کود گیاهان زینتی

کود گیاهان زینتی

خرید کود گیاهان زینتی : نگهداری گیاهان زینتی هیجان انگیز ترین و شیرین ترین تجربه ای است که میتوان با تهیه گیاهان زینتی در آپارتمان، ادارات و گلخانه ها بدست آورد. این گیاهان در کنار ظاهر زیبا و لاکچری خود، در دسته گیاهان حساس قرار دارند به گونه ای که  با کم محلی کردن و عدم رسیدگی به موقع، پژمرده شده و به گیاه زینتی ضعیفی تبدیل میشوند.

یکی از مهم ترین مواردی که آناتومی و بنیه گیاهان زینتی را بسیار تقویت می نماید، استفاده از کود گیاهان زینتی میباشد که استفاده از آن چه به شکل محلول پاشی و چه آبیاری، طراوت و شادابی را به گیاهان شما هدیه می دهد. با توجه به تنوع بالای گیاهان زینتی و نحوه مراقبت منحصر به فرد هر کدام، انواع مختلف کود گیاهان زینتی وجود دارد که قصد داریم در این مقاله خواندنی از سایت آل کود، کاربرد و اثرات هر کدام را خدمت شما دوستداران گل و گیاه عرض کنیم.

فهرست محتوا مقاله

۱.ضرورت استفاده از کود گیاهان

۲. قابلیت های کود گیاهان

۳. شیوه استفاده از کود گیاهان 

۴. معرفی کود گیاهان زینتی و ویژگی های آنها

۴.۱. کود گیاهان آپارتمانی شوک، بهترین ماده تقویتی گیاهان

۴.۲. کود جلبک دریایی برای گیاهان

۴.۳. کود اسید هیومیک شوک برای گیاهان 

ضرورت استفاده از کود گیاهان

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، گیاهان به علت ضعیف بودن آناتومی و از دست دادن انرژی و مواد مغذی در راستای گلدهی، در صورت عدم جبران عناصر از دست رفته، به مرور زمان بی حال و پژمرده شده و مقاومتی در برابر بیماری و حمله آفات نخواهند داشت. درست به سان نوزادی که اگر شیر و نیازهای روزانه آن تامین نگردد نمی تواند حتی با یک بیماری ساده مقابله کند، گیاهان زینتی هم، نیاز به توجه ویژه ای از سوی نگهدارنده دارند.

البته جای نگرانی نیست و قرار نیست شما از صبح تا شب در حال مراقبت از گیاهان زینتی خود باشید؛ با کود گیاهان زینتی که در ادامه مقاله بیشتر با فواید آنها آشنا خواهید شد، با خیال راحت میتوانید به کسب و کار خود برسید.

قابلیت های کود گیاهان

این کود ها به رشد عالی و منظم گیاهان ، گلدهی، زیبایی و طراوت آنها کمک می کنند. کود گیاهان علاوه بر مزایای فوق العاده ای که برای این گیاهان دارد، منجر به حاصلخیزی و اصلاح خاک نیز میشود به گونه ای که تعداد دفعات تعویض خاک گلدان به دلیل غنی بودن بافت خاک کاهش می یابد.

■حتما تاکنون اتفاق افتاده بارها و بارها اقدام به تعویض خاک گلدان کنید اما مجددا عوامل بیماری زا به سراغ گیاه بیایند یا تاثیری در رشد گیاه زینتی خود شاهد نباشید. با افزودن منظم و حداقل ماهی یکبار از کود گیاهان، مواد موردنیاز خاک و گیاه به سرعت در اختیار آنها قرار گرفته و شروع به اثر گذاشتن بر مواد موجود در گلدان میشود. اما این اثرات چیست؟

■به عنوان مثال پس از استفاده از کود گیاهان زینتی ساختار خاک منسجم تر، متخلخل تر، غنی تر، مقاوم تر و مرطوب تر میگردد به عبارتی با یک بستر ساده طرف نیستید! این گونه خاک ظرفیت بالایی در افزایش جذب مواد مغذی توسط ریشه و نگهداری آب دارد به نحوی که در مواقع حساس و کمبود آب گیاه آسیبی نمی بیند.

شیوه استفاده از این کود

به دلیل اینکه مهم ترین هدف از نگهداری گیاهان لوکس زینتی در کنار تصفیه هوا، جنبه ظاهری آنها می باشد، انتخاب بهترین و باکیفیت ترین کودها و مصرف آنها با شیوه درست بسیار مهم است.

کودهای گیاهان زینتی معرفی شده در سایت آل کود در کنار برخورداری از قیمت مناسب، قابلیت استفاده به هر دو شکل آبیاری و محلول پاشی را دارند و به بهترین نحو گیاه و خاک را تقویت می نمایند به عبارتی ‌انتظارات یک نگهدارنده از کود گیاهان زینتی را تمام و کمال برآورده می کنند.

معرفی کود گیاهان زینتی و ویژگی های آنها

از جمله کودهای فوق العاده ای که میتوان برای انواع مختلف گیاهان در هر نقطه و آب و هوایی از کشور استفاده نمود میتوان به کود گیاهان آپارتمانی شوک، کود جلبک دریایی و اسید هیومیک شوک اشاره نمود. اکنون سوال پیش می آید دلیل معرفی این کودها چیست؟

اولا هر سه دسته کود معرفی شده کاملا ارگانیک و بدون اثر آسیب زا برای گیاهان هستند. کودهای ارگانیک از منابع طبیعی و از دل اقیانوس ها حاصل میشوند و دارای منابع غذایی و ویژگی هایی هستند که از عهده کودهای شیمیایی خارج است. استفاده از کود گیاهان زینتی تنها برای یک بار در ماه اثر فوق العاده ای بر آنها میگذارد و شما با خیال راحت می توانید گیاهان زینتی مورد علاقه خود را نیز خریداری نمایید.

کود گیاهان آپارتمانی شوک، بهترین ماده تقویتی 

بیایید از مزایای کود گیاهان آپارتمانی شوک بدانیم! این محصول بی نظیر و ارگانیک، علاوه بر اینکه عناصر ماکرو و ریز مغذی مانند نیتروژن، فسفر، پتاسیم، روی، مولیبدین، منگنز، آهن، کلسیم و …را در خود جای داده، دو گزینه منحصر به فرد دیگر یعنی آمینواسید و جلبک دریایی را نیز در اختیار دارد؛ از این رو تمامی گیاهان زینتی زیبایی و سبز بودن دائمی برگهای خود را مدیون این کود خواهند بود. لازم به ذکر است کود گیاهان آپارتمانی شوک در حجم ۲۵۰ سی سی توسط سایت آل کود عرضه میشود.

کود جلبک دریایی 

اگر به دنبال منبع مطمئن و حیرت انگیز از هورمون های رشد گیاهی و ترکیبات ضد استرس می گردید، از کود جلبک دریایی غافل نشوید! این کود حاصل استخراج جلبک های پر ارزش از دل دریاها میباشد که به جرات میتوان گفت طلای ناب در اعماق اقیانوس ها هستند. جلبک دریایی تمامی نیازهای گیاهان زینتی را تامین نموده و آنها را به گلدهی و پاجوش زنی ترغیب میکند. اگر میخواهید قلمه گیاهان زینتی با سرعت بالایی رشد کند، حتما این کود را استفاده کنید.

کود اسید هیومیک شوک 

اسید هیومیک با تقویت خاک و افزایش جذب عناصر غذایی توسط ریشه، نقش خود را به عنوان کود گیاهان زینتی ایفا میکند. اسید هیومیک سرشار از عناصر مهمی نظیر فسفر و پتاسیم است و استفاده از آن شادابی را برای گیاهان زینتی به ارمغان می آورد. بعید است خاکی از این کود بهره مند شود اما گیاهی با طراوت نداشته باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366