کود کامل 10Xshock برای پتوس

کود کامل 10Xshock برای پتوس

پتوس یکی از گیاهان زینتی است که اغلب در گلخانه‌های گرم رشد می یابد. امروزه این گیاه در انواع متفاوتی در بازار موجود است. بنابراین می توانید در خانه و ساختمان‌های اداری به سادگی از این گیاه زیبا بهره ببرید و دکوراسیون محیط را زیبا نمایان کنید. این گیاه محبوب و فوق العاده حالت بالارونده دارد ولی به تکیه گاه‌ها و داربست‌ها نمی چسبد. بایستی از این گیاه طوری استفاده کنید که به صورت پیچشی به دور داربست قرار بگیرد. چنانچه گیاه پتوس شما رشد مناسبی ندارد؛ احتمال دارد که به میزان مناسب تغذیه نشده است. لذا بایستی از یک کود مقوی بهره بگیرید تا همه املاح و مواد مغذی را به آن برسانید. دقت داشته باشید که همه کودها دارای مواد کامل و مغذی نیستند. لذا پیشنهاد می شود تا از کود کامل 10Xshock برای پتوس بهره بگیرید.

بیشتر بخوانید: کود پتوس

نحوه نگهداری گیاه پتوس

 چنانچه کار رسیدگی به گیاه پتوس را با بهترین شیوه انجام دهید می توانید ارتفاع آن را تا ده متر افزایش دهید و در مکان های داخلی از آن استفاده کنید. البته بعضی از اشخاص ساقه گیاه را کوتاه می کنند. لازم است بدانید که مراقبت از گیاه پتوس نیاز به دقت فراوانی دارد. چون ممکن است در بعضی از شرایط، این گیاه اصلا رشد نکند و از بین برود. همچنین در صورت بی توجهی به تغذیه گیاه پتوس، امکان دارد تا برگ-های آن خشک شوند و بریزند. اگر شما دوست دارید تا گیاه پتوس‌تان همواره با نشاط و سرحال باشد  بهتر است تا همه اقدامات لازم در جهت شادابی این گیاه را انجام دهید. یکی از این اقدامات مهم استفاده از کود ده ایکس شوک کامل است.  این کود وارداتی است و محصول کشور آمریکا است. کود ده ایکس شوک با بهره گیری از متدهای نوین ساخته شده است و از فن آوری نانو در آن استفاده شده است. این کود حاوی حداقل ده نوع ماده مغذی و مفید است که می تواند گیاه پتوس را به بهترین نحو سیراب نماید.

کود کامل 10Xshock برای پتوس مزایای استفاده از کود کامل 10Xshock برای پتوس

  • بالا بردن مقاومت گیاه

کود ده ایکس شوک کامل با عملکرد متفاوتی که بر روی گیاه پتوس می گذارد می تواند مقاومت گیاه را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد و آن را در مقابل همه عوامل پر خطر بیرونی به خوبی محافظت نماید. این کود می تواند در سریع ترین زمان ممکن باکتری‌های مفیدی در خاک ایجاد نماید که این میکروب‌ها می توانند فضا را برای رشد میکرو ارگانیسم‌های بیماری زا محدود کنند و کاملا آن‌ها را از بین ببرند.

 کود کامل 10Xshock برای پتوس می تواند با سرعت بالا جذب ریشه گیاه شود و این امکان را برای گیاه فراهم کند که با عوامل خطرناکی که بر روی سطح خاک هستند بجنگد. لازم به ذکر است که استفاده از این کود باعث می شود تا قط دیواره سلولی گیاه افزایش یابد و از نفوذ عوامل صدمه زننده به درون گیاه ممانعت به عمل آید.

  • ممانعت از یخ زدگی گیاه

 سایر مشکلاتی که می تواند سلامت گیاه پتوس را به مخاطره بیندازد یخ زدگی است که اغلب به علت تفاوت زیاد دمای روز و شب و کمی زطوبت لازم رخ می دهد. چنانچه این اتفاق بیفتد ممکن است تا سبب نابود شدن گیاه پتوس شود ولی کود ده ایکس شوک با تقویت گیاه می تواند جلوی از بین رفتن آن را بگیرد.

  • نگهداری رطوبت بیشتر در خاک

 از آن جایی که گیاه پتوس به آب زیادی احتیاج دارد شاید در بعضی مواقع از یاد ببرید که آن را سیراب کنید. اما با بهره گیری از کود ده ایکس شوک دیگر نگران این موضوع نباشید؛ چون اینکود قادر است تا رطوبت و کالری زیادی را در خاک تا مدت‌های طولانی نگه داری کند.

  • بالا بردن عملکرد ریشه ‌زایی گیاه پتوس

کود ده ایکس شوک می تواند اثر فوق العاده ای در رشد گیاه پتوس از خود بر جای گذارد و حجم و اندازه ریشه‌ها را بسیار بزرگ کند. این گیاه در صورت داشتن ریشه‌های بزرگتر می تواند مقاومت بالاتری داشته باشد. این کود با بهبود خاک کمک بسزایی در جذب مواد غذایی به گیاه می کند و باعث می شود تا نفوذپذیری سلول‌های ریشه در خاک افزایش پیدا کند. همچنین کود ده ایکس شوک با داشتن اسید آمینه موجود سبب می شود تا تکثیر سلولی افطایش یابد.

بیشتر بخوانید: تکثیر پتوس با برگ

  • ممانعت از خشک شدن گیاه

چنانچه از این کود استفاده کنید گیاه پتوس به سادگی می تواند با محیط اطراف هماهنگی پیدا کند و به هیچ عنوان خشک نشود. فولیک اسید در این کود خاص به داخل بافت‌های گیاه راه می یابد و با مولکول‌های آب پیوند برقرار می کند؛ لذا سبب می شود تا تعرق گیاه کم شود و آب داخل گیاه بماند.

  • از بین بردن آفت‌ها

 گیاه پتوس مثل سایر گیاهان چنانچه شرایط رشد مناسب را نداشته باشد و تغذیه کافی نداشته باشد امکان دارد تا در معرض خطرات ناشی از محیط بیرون قرار بگیرد. اما اگر از کود کامل 10Xshock برای پتوس بهره بگیرید از نفوذ این آفت‌ها به خاک و صدمه رساندن به گیاه جلوگیری کرده اید.

کود کامل 10Xshock برای پتوس

مشکلات گیاه پتوس

  • ریزش و زردی برگ‌ها

 لازم است تا آبیاری پتوس به اندازه صورت بگیرد، چون اگر آبیاری پتوس به اندازه کافی نباشد برای گیاه زیان بار است و سبب پوسیده شدن ساقه و ریختن برگ‌های گیاه می شود.

  • قهوه‌ای شدن برگ‌ها

اگر گیاه با کمبود آب مواجه شود برگ‌های آن قهوه ای می شود. پس باید مقدار آب دادن به آن را زیاد کنید. لازم است تا بین دو آبیاری، کاملا خاک گلدان خشک باشد، ولی باید مراقب باشید تا ریشه‌ها خشک نشوند.

  • پژمرده شدن گیاه

هوای خشک سبب می شود تا پتوس بی حال و پزمرده شود. بنابراین لازم است تا به طور مرتب گیاهان را آبیاری نمایید.

لازم است تا برای جلوگیری از مشکلات احتمالی از کود کامل10Xshock  برای پتوس بهره بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366