کود گریپ فروت

کود گریب فروت

جهت خرید بهترین کود گریپ فروت از بالای همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

بهترین کود برای گریپ فروت

میزان فسفر مورد نیاز درختان مرکبات کم است ، بنابراین یک کود مرکبات مناسب نسبت N-P-K به نیتروژن و پتاسیم سنگین مانند 13-7-13 دارد.

به طور معمول ، کودهای درختان گریپ فروت به خوبی متعادل هستند ، از نظر داشتن نیتروژن ، فسفر و پتاسیم در مقادیر زیاد ، تقریباً برابر و تعداد زیادی ریز مغذی هستند. این محصولات نسبت فرمول سه گانه برجسته مانند 6-6-6 ، 8-8-8 یا 10-10-10 را نشان می دهند.

درخت گریپ فروت از چه تغذیه می کند؟

کود – برای حفظ زیبایی و اطمینان از چرخه رشد سالم درخت  از کود استفاده کنید. ابتدا با یک سوم فنجان کود 21–0-0 کود سولفات آمونیوم در سال اول پس از کاشت شروع کنید. کل کود را به 2 منبع تغذیه جداگانه تقسیم کنید.

چه مدت طول می کشد تا یک درخت گریپ فروت میوه ای به بار آورد؟

سه سال– به خاطر داشته باشید که درختان گریپ فروت تازه کاشته شده حداقل سه سال قبل از تولید میوه با کیفیت طول می کشد. هر میوه ای که در سالهای اول یا دوم تنظیم شود باید حذف شود تا تمام انرژی خود را به سمت رشد هدایت کند.

آیا می توانید درختان مرکبات را بارور کنید؟

چه موقع برای مرکبات کود استفاده کنیم

با بزرگتر شدن درخت ، می توانید کوددهی در فصل خفته را پرش کرده و مقدار زمان بین کوددهی رشد فعال را هر دو تا سه ماه یک بار افزایش دهید. … کود بیش از حد وقتی که درخت از نظر ظاهری سالم است ، در واقع می تواند باعث تولید میوه فرومایه شود.

گریپ فروت باروری

درختان گریپ فروت نسبت به دمای پایین بسیار حساس هستند.

درختان گریپ فروت (مرکبات بهشتی) نیاز به آبیاری برنامه ریزی شده و خورشید کامل دارند. یکی از جذاب ترین خوراکی های تزئینی برای آب و هوای معتدل ، گل های خوشبو و بهاری سفید است که به دنبال آن میوه های رنگارنگ و خوراکی قرار دارد. همچنین برای پاسیو و باغچه ها و ظروف کوچکتر نیز مناسب است درخت گریپ فروت کوتوله کوچک تر است که می تواند در یک ظرف پاسیو در آفتاب کامل رشد کند. درختان گریپ فروت استاندارد می توانند به ارتفاع 20 تا 25 پا برسند و اعتقاد بر این است که یک ترکیبی بین یک پرتقال و پوملو یک نسخه بزرگ از سبز به رنگ زرد و زرد و شیرین تر از گریپ فروت ترش تر است.

کود با کیفیت گریپ فروتشرایط رشد ایده آل : کود گریپ فروت

گریپ فروت در حال رشد نیاز به آب و هوای گرم و آفتابی در تمام سال برای بهترین عملکرد دارد. در مناطق مرزی هنوز می توانید با ایجاد یک میکرو آب و هوای محافظت شده ، گریپ فروت رشد کنید. درختان گریپ فروت خود را در نزدیکی یک دیوار جنوبی یا غربی ، با رنگ های سفید یا رنگ روشن رنگ کنید تا منعکس کننده خورشید و گرما باشد. همچنین می توانید درختان گریپ فروت را در نزدیکی همیشه سبز کاشت کنید تا از آنها در برابر وزش باد شدید و هوای سردتر محافظت کنید.

کاشتن توسط کود گریپ فروت

درختان گریپ فروت به خاک بدون علفهای هرز که به خوبی زهکشی شده باشد ، نیاز به جمع آوری آب ایستاده مانند خاکهای لومی ارگانیک ندارند. آنها همچنین باید در مناطق بدون یخبندان کاشته شوند ، زیرا درختان گریپ فروت نسبت به دمای پایین بسیار حساس هستند که می تواند رشد آنها را از بین ببرد و میوه را از بین ببرد. نیتروژن ماده اصلی در رشد موفقیت آمیز درختان گریپ فروت است. قبل از کاشت ، خاک این ماده غذایی حیاتی را آزمایش کنید.

مراقبت از گیاه

اگر درختان گریپ فروت خود را در مناطق حاشیه اطراف مناطق سرسختی کاشت می کنید و یا منطقه شما ممکن است یخبندان های گاه به گاه را تجربه کند ، در اواخر پاییز درختان گریپ فروت را با نوار درخت یا کاغذ سنگین بپیچانید تا از ضد آفتاب جلوگیری شود ، شرایطی که هنگام انجماد پوست بوجود می آید. بعد از اوج تابستان درختان حداقل هر دو هفته یکبار درختان مستقر کردند ، اما همیشه اجازه دهید خاک قبل از آب دوباره خشک شود تا از ایستادن آب جلوگیری شود. درختان گریپ فروت بدون مالچ بهتر می شوند ، اما هنوز باید زمین را در اطراف تنه از علفهای هرز و علفهای هرز درخت مواد مغذی پاک نگه دارید.

pH خاک و کود

pH خاک را اسیدی تر نگه دارید ، در حدود 6.0 تا 6.5. شما می توانید pH خاک را در هر چند فصل رشد آزمایش کنید و سنگ آهک دولومیت را اضافه کنید تا در صورت لزوم pH را افزایش دهید. برای کاهش pH می توانید گوگرد اضافه کنید. هنگام رشد گریپ فروت در فلوریدا ، درختان را سه بار در سال با کود مرکبات بارور کنید. در کالیفرنیا ، فقط نیتروژن اضافه کنید. بهترین شرط شما این است که خاک اطراف پایه ریشه آزمایش شود تا مطمئن شوید درخت گریپ فروت شما تمام مواد مغذی مورد نیاز خود را دارد. آزمایش خاک خانگی و کیتهای مراقبت از مرکبات در اکثر مراکز بزرگ باغ وجود دارد.

غذای گیاهی مناسب برای یک درخت گریپ فروت

گریپ فروت در خوشه هایی مانند انگور رشد می کند ، از این رو نام آنها را نشان می دهد.

اگر درخت گریپ فروت زرد شود ، چه باید کرد؟

گریپ فروت (بهشت ​​مرکبات) ، یک هیبرید طبیعی پوملو آسیایی و پرتقال تلخ  در بخش هایی از کالیفرنیا بصورت تجاری رشد می کند و می توان با موفقیت در مناطق آب و هوایی غروب 8 ، 9 رشد کرد. مورد نیاز غذایی درختان گریپ فروت فقط کمی متفاوت از سایر انواع مرکبات است. نیاز اصلی آنها دریافت مقادیر کافی ازت است.

محاسبه نیتروژن واقعی کود گریپ فروت

از آنجا که اطلاعات مربوط به کود برای درختان گریپ فروت اغلب به مقدار نیتروژن واقعی داده می شود ، باید بدانید که چگونه این مقدار را محاسبه کنید. اعداد زیر نام کود نسبت به وزن نیتروژن ، فسفر و پتاسیم را نشان می دهد. نیتروژن شماره اول است. سولفات آمونیوم که غالباً به دلیل مقدار بالای نیتروژن مورد استفاده قرار می گیرد ، دارای 21 تا 0-0 می باشد به این معنی که حاوی 21 درصد نیتروژن است. بنابراین ، 5 پوند سولفات آمونیوم حاوی 1.05 پوند ازت واقعی است. پنج تا 10 پوند سولفات آمونیوم حاوی 1 تا 2 پوند ازت است. سه تا 6 پوند نیترات آمونیوم حاوی 1 تا 2 پوند ازت است. دو تا 4 پوند اوره حاوی 1 تا 2 پوند ازت است.

نیتروژن

باغبانان دانشگاه کالیفرنیا-دیویس توصیه می کنند که 2 قاشق غذاخوری ازت یا 1 گالن کود خوب ، کمپوست شده را در زیر یک درخت جوان ، سه تا چهار بار در سال پخش کنید و پس از آن آن را آب دهید. اگر از کود استفاده می کنید ، آن را درون خاک زیر درخت مخلوط کنید. سال سوم شیمیایی یا کود شیمیایی را دو برابر کنید. از اواخر دسامبر تا فوریه 1 تا 1/2 پوند ازت واقعی به شکل نیترات آمونیوم ، سولفات آمونیوم یا اوره در زیر درخت بالغ بمالید. آن را در اطراف درخت و 1 تا 2 پا خارج از خط قطره آن بمالید. آن را داخل خاک آب کنید. کود مرغی و سربی حاوی نمکی زیاد است که می تواند به ریشه آسیب برساند و باعث شود برگها زرد شوند و در لبه ها بمیرند. می توانید کود تجاری را با 1/2 این کود کاملاً کمپوست جایگزین کنید ، اما باید آن را در ماه اکتبر تا نوامبر استفاده کنید تا باران زمستانی بتواند نمکها را بیرون بکشد. چمن ها از مقادیر زیادی ازت استفاده می کنند. اگر درخت شما روی چمن زنی کاشته شده است و برگهای آن کمی زرد رنگ می شود ، آن را با 2 قاشق غذاخوری اوره (46-0-0) پاشیده کنید. بیش از حد اوره استفاده نکنید و در هوای گرم آن را بمالید یا ممکن است برگها را بسوزانید.

فسفر

درختان گریپ فروت به فسفر زیادی احتیاج ندارند. هنگام کاشت درخت ، حدود 1/4 فنجان کود فسفات را در خاک مخلوط کنید. حدود 1 پوند فسفات به خاک ، بالاتر از ریشه ، هر سه تا چهار سال اضافه کنید. از آنجا که ریشه های فیدر گریپ فروت در 6 تا 8 اینچ خاک برتر هستند ، باید مراقب باشید که به آنها آسیب نرسانید.

کمبود ریز مغذی

اگر ناحیه بین رگه های برگهای گریپ فروت زرد شود ، به نام کلروز برگ ، درخت شما ممکن است از کمبود آهن رنج ببرد. کمبود منگنز باعث می شود که ناحیه بین رگه ها به رنگ سبز کم رنگ تبدیل شود. کمبود روی باعث لکه دار شدن زرد بین رگه های برگهای بزرگ و برگهای کوچکتر بر روی نوک شاخه ها می شود. برگها را در بهار یا تابستان اسپری کنید وقتی حداقل دو سوم اندازه نهایی آنها با اسپری ریز مغذی حاوی آهن ، منگنز و روی باشد. اسپری هایی وجود دارند که به تنهایی برای اصلاح کلروز آهن مفید هستند ، اما آنها اسیدی هستند و می توانند برگها را بسوزانند ، بنابراین باید آنها را رقیق کرده و چندین بار اسپری کنید.

من یک درخت گریپ فروت بالغ دارم که سه سال پیش آن را حفظ کردم. من آن را سیراب ، بارور و اصلاح می کنم. همیشه به من خیلی از گریپ فروت های آبدار صورتی شگفت انگیز ، که دوستش دارم ، داده و با دوستان به اشتراک بگذارم. در این بهار ، شکوفه های بسیار کمی را متوجه شدم و اکنون تعداد دانه های بسیار کمی (احتمالاً کمتر از 50 کل) در این درخت وجود دارد. میوه موجود دارای پوسته های بسیار ضخیم و در حدود 1 ƒ اینچ می باشد و فضای میوه کمی برای میوه داخل آن باقی می گذارد. آیا من برای داشتن این مشکل اشتباه کردم؟ من عاشق این درخت و میوه هستم و از هر کمکی که به من کمک کنید برای انجام هر کاری که برای بازگرداندن نعمت های بهار آینده انجام می دهم قدردانی می کنم.

پاسخ: توصیه می کنم میزان کود ، زمان و نوع کود مورد نیاز خود را بار دیگر بررسی کنید. با گذشت زمان ، درختان با عدم تعادل مواد مغذی ممکن است پوسته های ضخیمی ایجاد کنند. ازت اغلب ماده اصلی کود است اما درختان نیز به مقدار کمی فسفر و پتاسیم احتیاج دارند. برخی از کودهایی وجود دارد که برای مرکبات طراحی و فروخته می شوند. اگر قبلاً از یکی از این موارد استفاده نمی کنید ، ممکن است ارزش تعویض را داشته باشد. همچنین ممکن است برنامه آبیاری را دوبار بررسی کنید تا مطمئن شوید که صحیح است. باید از 14 تا 21 روز تا عمق 36 اینچ در زمستان ، هر 10 تا 14 روز در بهار و پاییز و هر 7 تا 10 روز در تابستان باشد. پیرایش درخت مرکبات شما توصیه نمی شود مگر اینکه شاخه های مرده یا آسیب دیده وجود داشته باشد.

مراقبت از درخت گریپ فروت – نکاتی درباره چگونگی رشد درختان گریپ فروت : اگرچه رشد یک درخت گریپ فروت ممکن است برای یک باغبان متوسط ​​کمی مشکل باشد ، غیرممکن نیست. موفقیت در باغبانی معمولاً به فراهم آوردن شرایط ایده آل برای گیاهان بستگی دارد. برای رشد مناسب گریپ فروت ، شما باید شرایط نسبتاً گرم را هم در روز و هم در شب فراهم کنید. این به معنی رشد آنها در مناطق معتدل یا گرمسیری مانند در آفتاب کامل است – ترجیحا در مناطق سخت افزاری گیاهی ، اگرچه با مراقبت های مناسب می توان موفقیت در مناطق 7-8 را بدست آورد. همچنین درختان گریپ فروت خاک لومیز خوبی را ترجیح می دهند. کاشت درخت گریپ فروت همیشه محل کاشت را از قبل آماده کنید و در صورت لزوم خاک را اصلاح کنید. انتخاب مکان مناسب نیز مهم است. به عنوان مثال ، هنگام کاشت درخت گریپ فروت ، مناطقی در جنوبی ترین طرف خانه نه تنها بیشترین خورشید را به شما ارائه می دهد بلکه محافظت بهینه از زمستان را نیز فراهم می کند. درخت را حداقل 12 پا از ساختمان ها ، پیاده روی ها ، مسیرهای رانندگی و غیره حفظ کنید و این باعث رشد کافی می شود.

بسته به مکانی که در آن قرار دارید و چه چیزی برای شما و شرایط منطقه شما بهتر است درختان گریپ فروت می توانند در بهار یا پاییز کاشته شوند. به خاطر داشته باشید كسانی كه در بهار كاشته می شوند باید با گرمای تابستان درگیر باشند در حالی كه درختان كاشته شده در پاییز باید تحمل سختی های زمستانهای سرد و غیر منطقی را تحمل كنند. سوراخ کاشت را هم به اندازه کافی و هم به اندازه کافی ژرف و عمیق انجام دهید تا ریشه ها را در خود جای دهد. پس از قرار دادن درخت در سوراخ ، نیمه کاره را با خاک برگردانید ، کاملاً فشار دهید و فشار دهید تا هر حباب هوا را فشار دهید. سپس خاک را آب کنید و بگذارید قبل از ریختن با خاک باقیمانده آن را حل کند. سطح خاک را با محیط اطراف آن حفظ کرده یا کمی آن را خاکریز کنید. تنظیم پایین تر آن باعث آب ایستاده و باعث پوسیدگی آن می شود. همچنین ، مطمئن باشید که اتحادیه جوانه در بالای خاک باقی می ماند.

نحوه مراقبت از درختان گریپ فروت:

 اگرچه حداقل ، مراقبت از درخت گریپ فروت برای حفظ سلامت و تولید کلی آن ضروری است. پس از کاشت ، باید هر چند روز برای چند هفته اول آب دهید. سپس می توانید یک بار در هفته آب را به طور عمیق شروع کنید ، بجز در دوره های خشک وقتی ممکن است به آب اضافی نیاز داشته باشید. همچنین می توانید در طول آبیاری هر چهار تا شش هفته کود سبک اضافه کنید. درخت خود را هرس نکنید ، مگر اینکه شاخه های ضعیف یا مرده قدیمی را از بین ببرید. حفاظت از زمستان ممکن است برای مناطقی که مستعد سرمازدگی یا یخ زدگی هستند ، لازم باشد. اگرچه بسیاری از افراد ترجیح می دهند به سادگی مالچ اطراف درخت را بپوشانند ، توصیه می شود حداقل یک پا از فضای بین تنه و مالچ بگذارد تا از بروز هرگونه مشکل در پوسیدگی ریشه جلوگیری شود. به طور کلی ، پتو ، تارپس یا آبرنگ از محافظت کافی در زمستان برخوردار هستند. برداشت گریپ فروت:

برداشت گریپ فروت به طور کلی ، برداشت محصول در پاییز صورت می گیرد. پس از اینکه میوه ها به رنگ زرد یا طلایی تبدیل شدند ، آنها برای برداشت آماده هستند. هرچه میوه مدت زمان بیشتری روی درخت باقی بماند ، با این حال بزرگتر و شیرین تر می شود. میوه های رسیده بیش از حد ، که ممکن است به نظر بی نظمی باشد ، باید دور ریخته شوند. به خاطر داشته باشید که درختان گریپ فروت تازه کاشته شده حداقل سه سال قبل از تولید میوه با کیفیت طول می کشد. هر میوه ای که در سالهای اول یا دوم تنظیم شود باید حذف شود تا تمام انرژی خود را به سمت رشد هدایت کند.

کود آهن مخصوص مرکبات

اسید هیومیک مخصوص گریپ فروت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366