پلیت مرغی برای پسته

مقدار مصرف کود مرغی برای هر درخت پسته

پلیت مرغی برای پسته

پلیت مرغی برای پسته : چندین سال است که کشور ما در تولید و صادرات پسته در جهان حرف اول و آخر را میزند؛ بالطبع بهره وری درختان پسته زمانی بیشتر میشود که نیاز به تامین عناصر پر مصرف ازت و پتاسیم و … در این محصول برطرف شده و در زمان مناسب در اختیار درختان پسته قرار گیرد. با توجه به نیاز بالای پسته به عناصر ازت و پتاسیم، کود پلیت مرغی بهترین کود دامی و حیوانی است که استفاده از آن بایستی انتخاب اول هر باغدار نمونه ای باشد.

کود پلیت مرغی تنها یک کود حیوانی ساده نیست بلکه با مواد فوق العاده ای مانند گوگرد و در برخی موارد هیومیک اسید غنی شده است به گونه ای که برای تقویت خاک و درخت از کودهای بسیار مقوی به شمار می آید که تولید میوه با کیفیت عالی را برای شما رقم میزند.

پلیت مرغی، منبع ارگانیک برای درختان پسته

کود پلیت مرغی یک کود کاملا ارگانیک و غنی شده با عناصر فسفر، ازت، سدیم، کلسیم و گوگرد میباشد که حاصلخیزی و رطوبت مناسب برای خاک و فعالیت میکروارگانیسم های خاک را فراهم میکند. کود پلیت مرغی میتواند کمبود شدید عناصر پر مصرف را در خاک باغات پسته برطرف نموده و سعی بر جبران کمبود آنها نماید به گونه ای که در نهایت سبب پر شدن مغز پسته و بهبود بازار پسندی آن میگردد.

چالکود باغات پسته با پلیت مرغی

چالکود باغات پسته با کود حیوانی پلیت مرغی غنی شده با گوگرد و هیومیک اسید محصول سایت آل کود، رشد ریشه درختان پسته را برای فصل رشد افزایش داده و سبب رشد و باروری بهتر درختان خواهد شد. هم چنین این کود را میتوان به همراه کودهای شیمیایی سولوپتاس، سوپر فسفات تریپل، مولتی کمپلکس و ..‌.بر اساس آزمون و نیازهای خاک به همراه چالکود در سایه انداز درختان پسته مصرف نمود.

کود پلیت مرغی برای پسته چگونه تولید میشود؟

پلیت مرغی حاصل اعمال فرآیندهایی بر روی کود مرغی میباشد که طی آن ابتدا رطوبت کود مرغ را کاملا میگیرند و خشک میکنند سپس توسط آسیاب های بزرگ پودر کرده و در مرحله بعد ضد عفونی آن انجام میشود که طی آن عوامل قارچی و بیماری زا، مواد مضر و سمی از آن جدا می گردد.

در نهایت پودر خشک را پس از ضد عفونی کردن به صورت پلیت در آورده، بسته بندی شده و در دسترس باغداران پسته و دیگر مصرف کنندگان قرار میگیرد. در برخی شرکت ها از جمله سایت آل کود، در تهیه کود پلیت مرغی آن را با گوگرد و هوموس غنی می نماید طوری که به کود کاملی تبدیل میگردد.

مواد موجود در کود پلیت مرغی

عناصر پر مصرف ان پی کا، گوگرد، منیزیم، مس، منگنز، آهن، کود مرغ گوشتی، اسید هیومیک یا هوموس، اسید اوریک و چند ماده مفید دیگر

چه مقدار کود پلیت مرغی برای درختان پسته نیاز است؟

در هر هکتار ۲۰۰۰ الی ۴۰۰۰ کیلوگرم از کود پلیت مرغی بسته به شرایط خاک باغات پسته میتوان استفاده نمود.

بهترین شیوه مصرف کود پلیت مرغی برای درختان پسته

افزودن این کود در چالکود درختان پسته موثرترین روش مصرف کود پلیت مرغی میباشد.

خرید کود پلیت مرغی برای پسته

دیگر لازم نیست برای خرید کودهای باکیفیت و اصل از شهری به شهر دیگر بروید. شما میتوانید به راحتی و با سفارش از طریق سایت آل کود به بهترین کود پلیت مرغی موجود در بازار دسترسی داشته باشید و شاهد برداشت مقادیر بالایی از پسته صادراتی و بازار پسند شوید. شرکت آل کود در کوتاه ترین زمان کود موردنیاز شما را ارسال کرده و شما بدون صرف وقت و هزینه رفت و آمد میتوانید آن را برای باغات پسته خود استفاده نمایید.

جهت ثبت سفارش از بالای همین صفحه با مدیر فروش در ارتباط باشید.

پلیت مرغی برای پسته

مزایای استفاده از کود پلیت مرغی برای پسته

۱)استفاده آسان در چالکود پاییزه و زمستانه و کود پاش ها

۲)صرفه جویی در نیروی انسانی و جلوگیری از خستگی و تحلیل رفتن آنها

۳)پایین بودن رطوبت کود پلت مرغی

۴)کاربرد آسان و کم هزینه

۵)کاربرد عالی در خاک های پر نمک و شور باغات پسته

۶)ارگانیک بوده و اثرات منفی زیاده روی در مصرف کودهای شیمیایی را کاهش میدهد.

۷)بهبود کمی و کیفی مغز و پوست پسته

نکته: از آنجا که کود پلیت مرغی دارای نیتروژن بالایی میباشد، رشد رویشی را افزایش میدهد از این رو در حین میوه دهی در استفاده از آن زیاده روی نکنید و از متخصصان در مقدار و زمان استفاده راهنمایی بگیرید.

کاربردهای کود پلیت مرغی

-پلیت مرغی نه تنها برای باغات پسته مورد استفاده قرار میگیرد، بلکه در رشد بوته زار ها، محصولات مزرعه ای، چمن ها، درختان میوه بسیار موثر بوده و قابلیت استفاده برای انواع مختلف خاک را دارد.

-پلیت مرغی نیز افزون بر کودهایی مانند اسید هیومیک میتواند خاک را اصلاح کرده، رشد درختان و گیاهان را افزایش داده و خاک های شور و قلیایی را اصلاح نماید.

-وجود فسفر در کود پلیت مرغی، گسترش ریشه درختان پسته و دیگر گیاهان را قوت بخشیده و ریشه را در دسترس به دورترین عناصر غذایی یاری میدهد در نهایت محصول نهایی با جذب مواد موردنیاز بسیار خوش کیفیت خواهد شد.

-پلیت مرغی مقادیر بالایی پتاسیم دارد که نیاز خاک به این عنصر را برآورده کرده و سرعت رسیدن میوه و محصول را افزایش میدهد. پتاسیم موجود در کود پلیت مرغی هم چنین در پر شدن و درشتی مغز پسته بسیار موثر میباشد.

-پلیت مرغی سبب فعالیت میکروارگانیسم های مفید درون خاک شده و سبب تحریک تولید آنها نیز میگردد. این میکروارگانیسم ها شرایط خاک را برای درختان پسته بهبود میبخشند.

-رطوبت خاک با پلیت مرغی فراهم و حفظ می گردد. پلیت مرغی به خاک اطراف درختان پسته کمک میکند رطوبت خود را مدت طولانی تری حفظ کرده و همین امر طول دوره آبیاری را بیشتر می کند در نتیجه باغبان نیاز نیست آب بیشتری به درختان بدهد. با استفاده از کود پلیت مرغی میتوان پسته های با کیفیتی در مناطق کم آب و گرم و خشک برداشت نمود و ابن مورد نیز یکی دیگر از کاربردهای این کود ارگانیک به شمار می آید.

سخن آخر:

در این مقاله از سایت آل کود سعی کردیم نگاه اجمالی بر موضوع کود پلیت مرغی برای پسته داشته باشیم تا شما عزیزان انتخابی آگاهانه داشته و مسیر را برای تولید پربار محصول پسته هموار نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366