بهترین انواع درختان میوه

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

بهترین انواع درختان میوه

در هر باغی بهترین انواع درختان میوه را  می توان با توجه به اقلیم منطقه  کشت کرد. درختان میوه نه نتها زیباهستند بلکه  میوه های شیرین و خوشمزه ای را برای  شما تولید می کنند. اگر علاقه مند به کاشت درختی هستید که نوع خاصی از میوه را به بار آورد،  ما در این مقاله،  نگاهی به محبوب ترین انواع درختان میوه ای خواهیم داشت که ممکن است بخواهید در باغ خود بکارید.

بهترین روش آبیاری درختان سیب

درختان سیب از بهترین درختان میوه است

از بین تمام درختان موجود، درختان سیب یکی از محبوب ترین  آنها است.  انواع مختلفی از ارقام سیب وجود دارد، ارتفاع درخت سیب  به طور متوسط می تواند به 40 سانتی متر برسد . به همین دلیل به فضای زیادی برای رشد نیاز دارند. این درختان  سریع الرشد هستند و در فصل بهار گلهای سفید و زیبا تولید می کنند. برای تولید میوه،  درختان  سیب باید گرده افشانی کنند ( دگرگردافشان هستند)  بنابراین شما باید حداقل دو درخت بکارید. به طور کلی، بهتر است درختان در فاصله 30 متری  از هم کاشته شوند  تا بهترین نتیجه را به دست آورید. اکثر درختان سیب را می توان در فصل  تابستان یا پاییز برداشت کرد. با این حال، به  نوع درخت سیب بستگی دارد. این درختان می توانند در بسیاری از اقلیم های مختلف از سرد و کوهستانی تا نیمه گرمسیری رشد کنند. بنابراین  گونه های مختلف در مکان های مختلف بهترین رشد را دارند.

کود k60 برای درخت گیلاس

درخت گیلاس بهترین میوه

درختان گیلاس به اندازه سیب محبوب است، اما درختان گیلاس محبوبیت خاص خود را دارد، برخی از درختان گیلاس به دلیل گلهایشان کشت می شوند. آنها در بهار بسیار زیبا شکوفا می شوند، به همین دلیل است که زیبایی  فزاینده ای دارند. درختان گیلاسی  نیز وجود دارند که به طور خاص برای میوه آن رشد می کنند. اینها نوع درختان  شکوفه های خیره کننده  ندارند ، آنها میوه های با کیفیت بالاتری را برای شما تولید می کنند . درست مانند سیب، انواع مختلفی از گیلاس وجود دارد. برخی گیلاس های شیرین و قرمز هستند، در حالی که برخی دیگر گیلاس های تیره تر هستند. یک گونه گیلاس نیز وجود دارد. همه انواع طعم های منحصر به فرد خود را دارند. این درختان معمولاً کوچک هستند. برخی از آنها می توانند تا 12 متر ارتفاع داشته باشند. مشکل اصلی درختان گیلاس این است که پرندگان تمایل دارند میوه ها را قبل از رسیدن کامل بخورند، بنابراین در  فصل بهار و تابستان باید آنها را باید محافظت کنید،  در غیر این صورت، میوه های زیادی نخواهید داشت.

کود پاییزه مرکبات

درخت میوه مرکبات 

درختان مرکبات مختلفی وجود دارد که از پرتقال گرفته تا لیمو می‌توان به آن اشاره کرد. با این حال، همه این درختان یک جنس هستند و اشتراکات زیادی دارند. در بیشتر موارد، درختان مرکبات باید در جایی گرمتر رشد کنند، همه آنها در آب و هوای نیمه گرمسیری بهترین عملکرد را دارند. اگر در جای سرد  زندگی می کنید، باید  آنها را در داخل خانه پرورش دهید، که اغلب دشوار است. چند درخت مرکبات کوتوله نیز وجود دارد، مانند نوعی  پرتقال که این درخت زینتی محسوب می شود زیرا میوه های آن بسیار ترش است و برای خوردن مناسب نیست.

شوک ده ایکس برای زردآلو

 

کود آهن

 

درختان زردآلو مناسب هوای گرم

درختان زردآلو درختان کوچک تا متوسطی هستند و میوه های هسته دار کوچک تولید می کنند. این درختان برای آب و هوای گرم مناسب هستند. درختان زردآلو به یخبندان  حساس  می باشند،  به همین دلیل برای مناطق سردتر مناسب نیستند. علاوه بر تولید میوه های خوش طعم، این درختان به خاطر شکوفه های بهاری خود شناخته شده اند. آنها همچنین خود گرده افشان هستند، بنابراین به اندازه درختان دیگر به مراقبت نیاز ندارند. میوه های زرد آلو به دلیل مراقبت کمی که نیاز دارند، آنها را به جایگزینی عالی برای درختان سیب تبدیل می کند.

کود مخصوص برای درخت آلو

درختان  آلو مناسب اکثر مناطق

از بین همه درختان میوه، درختان آلو به مراقبت کمتری نیاز دارند و در اکثر مناطق با آب و هوای مختلف رشد می کنند. درختان آلو  متعلق به  تیره گیلاس هستند ولی از نظر ظاهری کاملا متفاوت است. رنگ میوه های آلو  از بنفش تا سبز وزرد متغیر است، مانند درختان سیب رنگ های متفاوتی دارند. درختان آلو خود گرده افشان هستند و برای بارآوری به مراقبت  کمی نیاز  دارند. آنها اندازه کوچکی دارند ولی میوه های  زیادی تولید می کنند.

 

قیمت کود سه بیست

کود پتاس بالا برای درخت گلابی

درختان  گلابی مراقبت آسان

مراقبت از بسیاری از درختان گلابی بسیار آسان است،  در واقع، گلابی یکی از آسان‌ترین درختان میوه‌ برای کاشت است. برگهای آن ساده و  به طور متناوب روی درخت قرار گرفته اند، که در برخی گونه ها سبز براق در برخی دیگر پرمویی نقره ای، شکل برگ از بیضی پهن تا نیزه ای باریک متفاوت است. بیشتر گلابی ها برگریز می باشند،  اما یک یا دو گونه در آسیای جنوب شرقی همیشه سبز هستند. اکثر آنها در برابر سرما مقاوم و در زمستان در دمای 25- تا 40- درجه مقاوم دارند ، به جز گونه های همیشه سبز که فقط تا حدود 15- درجه سانتی گراد را تحمل می کنند.

کود ۳۶ ۱۲ ۱۲ برای هلو

درختان  هلو سرمادوست

انواع مختلفی از انواع درخت هلو وجود دارد. در حالی که بیشتر آنها برای آب و هوای گرمتر مناسب هستند، درختان هلو جوان به  سرما مقاوم می  باشند. . بیشتر انواع خود گرده افشان هستند، بنابراین برای تولید میوه لازم نیست دو درخت داشته باشید. به طور کلی، این درختان به مراقبت زیادی نیاز ندارند. درختان  هلو کوتوله برای کسانی که فضاهای کوچکتری دارند عالی است. این درختان به خاطر گل های صورتی زیبای خود و تولید  میوه های زیاد شناخته شده اند. انواع مختلفی از درختان میوه  وجود دارد. مراقبت از برخی از آنها آسان تر از سایرین است. بیشتر درختان میوه  در آب و هوای گرم بهترین عملکرد را دارند. با این حال، انواع کمی وجود دارد که به سرما نیز مقاوم هستند، مانند سیب. در بسیاری از موارد، بستگی زیادی به تنوع درختان انتخابی شما دارد. هنگام انتخاب درخت مناسب برای باغ خود، در نظر بگیرید که چه میوه هایی را دوست دارید بخورید و کدام میوه ها در منطقه شما به خوبی رشد می کنند. همه درختان برای همه مناطق مناسب نیستند، حتی اگر میوه آنها را دوست داشته باشید.

با تشکر از توجه شما آل کود

بهترین کود برای درختان میوه
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *