مزایای اسید هیومیک

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

مزایای اسید هیومیک

مزایای اسید هیومیک نسبت به کود دامی چیست؟

برای آشنایی کامل و تخصصی با اسید هیومیک اینجا کلیک کنید. همانطور که با اسید هیومیک آشنا شدید مزایای آن را نسبت به کود دامی مورد بررسی قرار می دهیم.

مزایای اسید هیومیک

5 مزیت اسید هیومیک نسبت به کود دامی چیست؟

اسید هیومیک بو نمیدهد.

بر خلاف کود دامی که حتی اگر پوسیده باشد بوی بدی میدهد، هیومیک اسید هیچ گونه بویی ندارد. برای تشخیص هیومیک اصل از این قانون پیروی کنید. همانطور که می‌دانید اسید هیومیک در سه نوع گرانول، پودری و مایع ارائه می شود. یکی از اصول تشخیص اصل بودن هیومیک بو ندادن مایع آن است.

از دیگر مزایای اسید هیومیک :

اسید هیومیک عاری از آفت و بیماری های قارچی و بذر علف های هرز است.

کود های دامی اگر پوسیده نباشد منبع بیماری های قارچی می باشد. بذر علف هرز در کود دامی مشکل بزرگی است که کشاورزان را مجبور به زحمت و هزینه ی مازاد می کند. برای خرید علفکش و هزینه ی سم پاش و زحمت سم پاشی که اگه درست انجام نشود امکان آسین زدن به گیاهان مطلوبمان را دارد. کود دامی بستر بسیار خوبی برای تجمع آفات و حشرات است. البته که تمامی حشرات آفت نیستند و میان آنها حشره مفید همانند زنبور و کفش دوزک نیز وجود دارد. اما به ریسک آن نمیارزد، زیرا در صورت حمله آفات مجبور به استفاده از سموم آفت کش هستیم که هزینه و زحمت مازادی دارد.

حمل و نقل اسید هیومیک به صرفه ترین مزیت از مزایای بی شمار آن است

برای استفاده هیومیک اسید 95 درصد پودری در هر هکتار 2 الی 3 کیلو توصیه می شود. اما در هر هکتار حداقل ده تن کود دامی مورد نیاز است. که هزینه حمل و نقل کود دامی مازاد بر قیمت می شود.

آیا می دانستید هر کیلو هیومیک اسید معادل ده تن کود دامی است؟ هر کیلو هیومیک اسید پودر 95 درصد معادل ده تن کود دامی پوسیده شده است. از نظر کارایی و مواد خالص تشکیل دهنده معمولا بسته های یک کیلویی اسید هیومیک دارای آنالیز و مواد تشکیل دهنده هستند. تقریبآ هر کیلو اسید هیومیک 15 درصد پتاسیم دارد. و بین 10 الی 15 درصد اسید فولویک. این عناصر خالص هستند و هیچ تضمینی برای وجود این عناصر در کود دامی وجود ندارد.

کود دامی اگر پوسیده نباشد گیاه را می سوزاند.

به دلیل ازت بالای کود دامی تازه پس از استفاده گیاه را فورا خشک می کند. برای همین است که بار ها می گوییم از کود دامی تازه استفاده نکنید. از روی بوی کود دامی متوجه می شویم که پوسیده یا تازه است. هر په کود دامی بوی تند تری داشته باشد تازه تر و برای گیاه ضرر بیشتری دارد.

پس از مطالعه 5 مزیت اسید هیومیک نسبت به کود دامی اگر باز هم تمایلی به استفاده از اسید هیومیک بجای کود دامی ندارید لطفآ این مطلب را مطالعه کنید.

 

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

مزایای اسید هیومیک
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *