کود سه بیست برای فلفل دلمه ای

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

تاثیر کودهای سه بیست شوک برای فلفل  دلمه ای

فلفل دلمه ای یک غذای مغذی و سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است، کالری کمی دارد. یک فنجان فلفل دلمه ای خرد شده دارای  46 کالری و 3 گرم فیبر می باشد. هنگام انتخاب کود برای گیاهان فلفل دلمه ای،  اگر به دنبال کودی  هستید که سه ماده مغذی  و اصلی گیاه  یعنی نیتروژن، فسفر و پتاسیم را به طور متعادل داشته باشد، کود سه بیست شوک برای آن بهترین گزینه است.

هرس بوته فلفل

سه  ماده مغذی موجود در سه بیست شوک برای فلفل دلمه ای

گیاهان  فلفل دلمه ای شما به فسفر نیاز دارد، فسفر موجود در کود  سه بیست باعث جذب بیشتر نور در گیاه می شود، پتاسیم  آن برای جریان یافتن  مواد مغذی در گیاه مهم است، بنابراین هر دو ماده معدنی برای شروع تولید میوه در فلفل دلمه ای  مورد نیاز هستند. نیتروژن موجود در سه بیست برای رشد سالم و  پوشش گیاهی لازم ضروری است، همچنین نیتروژن سه بیست عملکرد را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. لازم به ذکر است  که این سه ماده معدنی مهمترین  مواد مغذی موجود در کودهای سه بیست  هستند، علاوه بر این کودهای  سه بیست دارای مواد مغذی دیگری برای رشد این گیاهان  هستند.

هرس بوته فلفل

تعیین دقیق کودهای مورد نیاز فلفل دلمه ای

توجه داشته باشید برای اطمینان از اینکه زمین شما چه نوع مواد مغذی نیاز دارد، آزمایش خاک ضروری است، حتی اگر کود کامل در بسیاری از موارد مفید باشد، توصیه می شود قبل از تغذیه خاک، آزمایش خاک را انجام دهید. کود متعادل  سه بیست حاوی مواد مغذی مورد نیاز اکثر گیاهان می باشد. دقت کنید  اگر آزمایش خاک نشان داد که خاک باغ شما حاوی فسفر کافی است، می توانید از کودی استفاده کنید که فقط مقدار کم یا متعادل  از آن ماده معدنی  را دارد مانند  کودهای سه بیست شوک .

پرورش فلفل دلمه ای

بهترین کودها برای فلفل دلمه ای

علاوه بر  سه ماده مغذی اساسی، کودهای  سه بیست شوک سایر مواد مغذی مورد نیاز گیاهان فلفل را در مقادیر کمتر تامین می کنند.  اگر کودهای سه بیست به صورت  محلول در آب استفاده شوند  باید کاملاً حل شوند یا اگر به صورت دانه ای استفاده شوند  باید مواد مغذی خود را در زمان مناسب در طول فصل رشد تامین  کنند. همان طور که گفته شده یک کود خوب برای گیاهان  فلفل دلمه ای ، علاوه بر نیتروژن، فسفر و پتاسیم، حاوی مواد مغذی اضافی مورد نیاز دیگر نیز خواهد بود، که کودهای سه بیست نمونه ای از این کودها است.

کاشت فلفل در گلدان

نحوه کود دهی فلفل دلمه ای  

روشی که برای کود دهی گیاهان فلفل استفاده می کنید بسته به نوع کودی که استفاده می کنید می تواند متفاوت باشد. کود را قبل از کاشت در خاک استفاده کنید  یا قبل از کاشت نهال آن را به حفره کاشت اضافه کنید. کود دانه ای سه بیست را  می توان به صورت دایره ای در اطراف گیاهان مستقر شده  بپاشید و به هر بوته فلفل آب زیادی بدهید تا مطمئن شوید که کود مواد مغذی خود را برای جذب گیاه آزاد می کند. از تماس مستقیم کود سه بیست  با گیاه جلوگیری کنید تا از سوختن آن جلوگیری شود. کودهای غلیظ سه بیست  را قبل از استفاده رقیق کنید، به نسبت  اضافه کردن کود به آب دقت کنید، کود رقیق شده سه بیست  را به جای خود گیاه به خاک اطراف گیاه بمالید، چون مرطوب نگه داشتن برگ ها می تواند باعث ایجاد بیماری در گیاه فلفل شما شود. یک لایه مالچ در اطراف پایه گیاهان فلفل بپاشید،  مالچ از خشک شدن سریع خاک جلوگیری می کند و همچنین به کنترل علف های هرز کمک می کند، همچنین می توانید پس از پایان فصل رشد، مالچ را در قرار دهید ، که به جایگزینی مواد مغذی کمک می کند.

کود سه بیست پنج لیتری برای فلفل دلمه ای

زمان کوددهی کودهای سه بیست

کود های سه بیست  را می توان قبل از کاشت فلفل به خاک اعمال کرد، کود دهی را  باید برای چند هفته پس از کاشت نهال متوقف کنید. سعی کنید بیشتر کود های سه بیست  را قبل از اولین میوه دهی مصرف کنید، برای حداکثر تولید میوه، فلفل دلمه ای به برگ های زیادی نیاز دارد زیرا برگ ها هستند که  از میوه حمایت می کنند. رشد اولیه شاخ و برگ  در فلفل دلمه ای مهم است، زیرا  در صورت متوقف شدن رشد گیاه  میوه تشکیل نمی شود. پس از برداشت اول، گیاه قبل از برداشت بعدی دوباره شروع به رشد پوشش گیاهی خود می کند. می توانید کودهای سه بیست شوک را به صورت اسپری روی فلفل دلمه ای استفاده کنید. اگر کود سه بیست کافی در زمان شروع  شروع رشد  به گیاهان فلفل  دلمه ای بدهید،  فلفل دلمه ای زمان کمتری برای رشد شاخ و برگ بین برداشت نیاز دارد. هر چه زمان بین برداشت کمتر باشد، میوه بیشتری تولید خواهد کرد. کود زیاد باید به صورت هفتگی در طول فصل تا دو هفته قبل از آخرین برداشت مصرف شود.

فروش کود با کیفیت فلفل دلمه

کود دهی بیش از حد فلفل دلمه ای

امکان کود دهی بیش از حد گیاهان فلفل وجود دارد، اما کود دهی  بیش از حد  فلفل دلمه ای روند گلدهی و میوه دهی را کند می کند. قهوه‌ ای شدن لبه برگ‌ها فلفل دلمه ای  نشان دهنده این است  که گیاه شما با غلظت بیشتری  مواد مغذی را مصرف کرده است. اگر فکر می کنید که بوته های فلفل دلمه ای  در زمین  بیش از حد کود داده شده اند، می توانید با شستن آنها با آب برای حذف مقداری از کود اضافی، مشکل را حل کنید. به مدت دو یا سه هفته آنها را بدون کود آبیاری کنید. مقادیر واقعی مواد مغذی از زمینی  به محل دیگر و جمعیت گیاهی متفاوت است، اما در بیشتر جاها تمام مقدار کود های سه بیست  را می‌ توان قبل از رشد  و کاشت روی سطح خاک بپاشید. کود های سه بیست را باید قسمتی  را  به صورت پخش استفاده و بقیه از طریق سیستم قطره ای استفاده کرد . بهتر است 30 درصد کود های سه بیست  قبل از کاشت را به صورت پخش  و سپس دو هفته پس از کاشت، 45 درصد از کود را  را از طریق سیستم قطره‌ ای روی گیاه بپاشید  تا زمانی که اولین میوه شروع به رشد  کند، در طول چهار یا پنج هفته استفاده شود. 25 درصد نهایی را  باید به صورت هفتگی از طریق سیستم قطره ای تا دو هفته قبل از آخرین برداشت پخش و اعمال شود. با این روش  به اندازه کافی انرژی قبل از تشکیل میوه  در گیاه ایجاد می شود که گیاه را  برای  گل دادن و تولید  اندازه مناسب میوه تقویت می کند.

طریقه مصرف کود شوک ۳ بیست یک لیتری
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *