بهترین کود برای فلفل دلمه

کود خوب فلفل دلمه چیست؟

بهترین کود برای فلفل دلمه


بهترین کود برای فلفل دلمه : راهنمای فلفل اطلاعاتی در مورد تغذیه گیاه فلفل ، شرایط کلی رشد ، شرایط لازم برای تغذیه ، توصیه های لقاح و موارد دیگر ارائه می دهد. این به شما کمک می کند تا بیشترین استفاده را از کود فلفل خود داشته باشید و در نتیجه بازدهی بالاتری کسب کنید.

این راهنما برای کمک به تولیدکنندگان در استفاده بیشتر از کود فلفل برای تولید محصول بهینه ارائه شده است راهنماهای محصول ما ، از جمله این راهنمای فلفل ، تحقق تعهد ما برای به اشتراک گذاری دانش است. این راهنما حاوی دانش گسترده ای در مورد تغذیه گیاهان است که ما طی این سالها انباشته شده ایم ، همه به نفع پرورش دهندگان.

بدانید کودهایی که برای محیط های مختلف در حال رشد بهترین نتیجه را کسب می کنند چیست.

بهترین کود برای فلفل دلمه

روش رشد: گلخانه ها / تونل ها ، روی خاک.

تراکم گیاه: 40،000-42،000 / هکتار.

عملکرد مورد انتظار: 50-70 تن در هکتار ، بسته به تنوع.

رشد متوسط

دوم محیط رشد: زمینه باز.

نوع خاک: خاک سبک.

جمعیت گیاهی: 30،000-35،000 گیاهان / هکتار.

عملکرد پیش بینی شده: 80-100 تن در هکتار.

میزان متوسط ​​مواد مغذی برای فلفل های مزارع باز توصیه می شود

حداقل 50٪ از کل N باید NO 3 -N باشد

AN = نیترات آمونیوم (34٪ N)

SSP = سوپر فسفات منفرد (19٪ P 2 O 5 )

راهنمای تجزیه و تحلیل گیاه و بهترین کود برای فلفل دلمه

بهترین کود برای فلفل دلمه : دامنه کفایت مواد مغذی (منبع: A&L ، کتابچه زراعی ، آنکارمن و بزرگهای بزرگ).

مردم هزاران سال است که فلفل دلمه را به عنوان اصلی در حال رشد می کنند. فلفل دلمه پیچیده شده از یک دریا دریای مدیترانه ای مدیترانه ، یونانی ها ، رومی ها و پیشگامان رشد کرده اند.

فلفل دلمه را می توان درون پنجه های ترد خرد کرد ، بافته ، سس خرد کرد و یا به سوپ ها و خورش ها اضافه کرد ، یا درون آن را به عنوان نعلبکی یا کیم چی تخمیر کرد.

کود خوب فلفل دلمه چیست؟

این تطبیق پذیری و ماندگاری طولانی آن باعث می شود فلفل دلمه در باغداران خانگی محبوب شود.

فلفل دلمه خانگی خانگی شیرین تر و شفاف تر از چیزی است که در فروشگاه ها پیدا می کنید. من دوست دارم آن را به آرامی بخارپز کرده و به آن ترد بپردازم ، فقط با یک اشاره کره و یک آبپاش نمک و فلفل دلمه ای تازه.

وقتی به فلفل دلمه فکر می کنید ، اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند فلفل دلمه های سبز سرخ (یا قرمز) است که در سوپر مارکت ها مشاهده می کنید.

اما فلفل دلمههای ساویوی نیز با برگهای پوسته دار و فلفل دلمههای چینی نیز وجود دارند که سرهای باز و قائم دارند. و فلفل دلمه های “مینی” وجود دارد – فلفل دلمه های کوچک ، که در بازارهای اروپا بسیار محبوب است. برای اطلاعات بیشتر به انواع مختلف فلفل دلمه مراجعه کنید .

من مطمئن هستم که شما گیاهان فلفل را مشاهده کرده اید که شبیه چوبهایی با ده ها برگ و دو یا سه میوه هستند. برای جلوگیری از این امر ، کود کافی قبل از مجموعه میوه باید استفاده شود تا رشد کافی گیاه قبل از اضافه کردن بار میوه تولید شود. پس از تولید گیاه بزرگتر ، دارای سطح برگ کافی (منطقه تولید انرژی) برای حمل بار میوه و ادامه رشد رویشی است.

کود با ارزش برای فلفل

من مطمئن هستم که بسیاری از تولید کنندگان فلفل بعد از برداشت اول متوجه برداشت گیاهان فلفل خود شده اند. دلیل این است که یک سینک انرژی (میوه) برداشته شده و انرژی را آزاد می کند تا گیاه بتواند آن را به سمت رشد رویشی جدید تغییر دهد. هدف این است که در ابتدا رشد کافی گیاه بدست آید تا این رشد شروع و متوقف شود و به حداقل برسد.

بهترین کود برای فلفل دلمه یا کود بادام : مقادیر واقعی مواد مغذی از محل به محل دیگر و جمعیت گیاهان متفاوت است ، اما در بیشتر مواقع همه فسفر (P) و پتاسیم (K) می توانند قبل از تشکیل و کاشت بستر پخش شوند. نیتروژن (N) باید با بخشی که به عنوان پخش استفاده می شود تقسیم شود و بقیه از طریق سیستم قطره ای. با استفاده از این رویکرد برای N ، توصیه می کنم از 30 درصد از پیش گیاهان بصورت پخش استفاده کنید ، و سپس از دو هفته بعد از کاشت 45 درصد ازت را از طریق سیستم قطره ای که در طی چهار یا پنج هفته پخش شده است استفاده کنید تا اولین میوه متورم شود. . 25 درصد نهایی یک سطح تعمیر و نگهداری است و باید تا دو هفته قبل از برداشت قبلی ، بطور هفتگی از طریق سیستم قطره ای پخش و استفاده شود. این روش قبل از مجموعه میوه باعث رشد کافی گیاه می شود که به گیاه امکان ادامه گل و اندازه میوه را می دهد.

شما می توانید در مورد چگونگی و زمانی که فلفل های خود را بارور می کنید (گزینه های زیادی) کود کنید.

با تبدیل شدن به یک محصول با تجربه ، تنظیمات خود را بر اساس آب و هوا ، شرایط خاک و محیط کشت فلفل (به عنوان مثال ، در یک گلدان یا در زمین) توسعه می دهید.

اگر تازه سرما خورده باشید و حتی اگر چند گیاه هم از قبل پرورش داده اید ، این همه می تواند گیج کننده باشد. در زیر مثالی از برنامه تغذیه برای کسانی که نهال فلفل را در ظروف شروع می کنند آورده شده است.

کود شیمیایی فلفل دلمه

چرا فلفل ها را بارور می کنیم

دانه های فلفل شما فقط انرژی کافی برای حمایت از لپه ها ، که برگهای جنینی هستند که برای اولین بار ظاهر می شوند ، دارند. پس از آن ، گیاهان فلفل برای ساختن یک ساختار قوی و در نهایت رشد میوه به کمک نیاز دارند.

فلفل ها هنگامی که به خوبی تغذیه می شوند ، برگهای سبز را نشان می دهند پ، ساقه های ضخیم ، تعداد زیادی گل و غلاف پر جنب و جوش.

چگونه می توان فلفل سازی را شروع کرد

بعد از ظاهر شدن اولین مجموعه برگهای واقعی ، می توانید از مقدار رقیق شده امولسیون ماهی یا کود ماهی و جلبک دریایی برای کمک به رشد گیاهچه استفاده کنید.

دستورالعمل های موجود در ظرف را بخوانید و در هنگام آب دادن به گیاهان از قدرت 1/4 استفاده کنید .

تغذیه شاخ و برگ

بعد از اینکه گیاهان شما دارای سه یا چهار مجموعه برگ واقعی هستند ، می توانید سولفات منیزیم (نمک اپسوم) را مستقیماً روی برگ ها و ساقه بمالید.

نمک اپسوم شاخ و برگ گیاه را قوی نگه می دارد و از رشد سبز تا زرد برگ جلوگیری می کند.

یک قاشق چایخوری نمک اپسوم را به یک گالن آب اضافه کنید و خوب آنرا تکان دهید. مخلوط را درون یک بطری اسپری بریزید و سپس برگها را خرد کرده و با محلول آن را خرد کنید تا کاملاً پوشانده شود.

هر هفته دیگر گیاهان خود را اسپری کنید تا یک هفته با امولسیون ماهی آب کنید و هفته دیگر به گیاهان خود تغذیه شاخ و برگ بدهید.

تغذیه فلفل در فضای باز

در ادامه با برنامه کود امولسیون ماهی / ماهی و جلبک دریایی ، اما این بار دوز را به حدود نیمی از مقدار شرح داده شده در برچسب افزایش دهید.

اگر فلفل های شما در زمین هستند ، می توانید از مقدار کامل آن استفاده کنید. تغذیه شاخ و برگ را با نمک epsom به همین صورت نگه دارید.

سرماخوردگی های خارجی شما از برخی مواد مغذی اضافی نیز بهره مند می شود تا به آنها در گل ، میوه و حفظ سلامتی آنها کمک کند.

کمپوست را به گیاهان فلفل اضافه کنید

بعد از اینکه فلفل های شما در ظروف کاشته شد ، از یک کمپوست آلی با کیفیت خوب استفاده کنید و آن را در بالای خاک لایه کنید.

همچنین می توانید کمپوست را با مخلوط گلدان خود مخلوط کنید.

اگر در حال کاشت فلفل در زمین هستید ، قبل از قرار دادن گیاه فلفل در آن ، تعداد کمی کمپوست را در هر سوراخ کاشت بریزید.

فروش کود با کیفیت فلفل دلمه

نیازهای کلسیم و فسفر

به عنوان یک امتیاز اضافی ، بسیاری از تولید کنندگان از یک منبع کلسیم و فسفر مانند Cal-Mag یا بنه گیاه استفاده می کنند.

این مواد مغذی به ساختاری قوی تر از گیاه کمک می کنند ، آب میوه ها و میوه های شما را حفظ می کنند و از پوسیدگی شکوفه (BER) جلوگیری می کنند.

اگر گیاه شیلی شما تا به حال برگهای خرد شده یا حباب دار نشان می دهد (بخصوص انواع چانه چربی Capsicum) ، یا اگر انتهای غلاف فلفل دارای ضایعات تیره و غرق شده است ، می دانید که گیاه شما به کلسیم و فسفر نیاز دارد .

با دنبال کردن دستورالعمل های موجود در برچسب ، بسته Cal-Mag یا Bonemeal را اعمال کنید. به طور معمول ، مقدار مشخصی از پودر را در لایه بالایی خاک مخلوط کرده و سپس گیاه خود را آب می کنید.

تغذیه ماهیانه با کلسیم و فسفر معمولاً برای فلفل ها کافی است.

فلفل های خود را با چای کمپوست آب کنید.

با آب دادن به آنها با چای کمپوست می توانید گیاهان فلفل خود را به یک مزیت بزرگ تبدیل کنید. این چای مایع غلیظ کمپوست است که دارای میکروبهای مفیدی است که هم برای گیاه و هم برای خاک مفید است.

دستورالعمل های موجود در ظرف چای کمپوست خود را دنبال کنید تا یک دسته از مایع را تهیه کنید.

چای را در سمپاش بریزید و ساقه ها و همچنین تاپ ها و قسمت زیرین برگ ها را خیس کنید تا مایع اضافی روی خاک فرو رود.

این کار را یک یا دو بار در ماه انجام دهید تا با بیماری بیماری شاخ و برگ مبارزه کرده و رشد را تقویت کنید.

اطمینان حاصل کنید که از چای در طی چهار ساعت استفاده کنید (یا هر چه بازه زمانی روی برچسب مشخص شده باشد) تا موثرترین باشد.

خیلی راحت کود خوراکی های فلفل خود را می دهید. این برای گیاه شما بسیار مضر است و حتی می تواند باعث مرگ آن شود.

هرگز بیش از آنچه که برچسب آموزش داده شده است به آنها ندهید .

بعد از تغذیه ، به خصوص اگر این کار را برای اولین بار انجام می دهید ، برگ های لبه های قهوه ای را بازرسی کنید. این پدیده به عنوان “کودهای سوزاننده” شناخته می شود و به شما این امکان را می دهد که شما باید تغذیه را کاهش دهید.

اگر گلدان های شما در ظروف در فضای باز هستند و سوختگی کود را تشخیص می دهید ، آب را بر روی خاک بکشید تا به بیرون آمدن مواد مغذی اضافی کمک کند.

نقش پتاسیم در فلفل در بهترین کود برای فلفل دلمه

کود با کیفیت فلفل دلمه

بهترین کود برای فلفل دلمه : پتاسیم (K) برای عملکردهای مهم بیولوژیکی گیاه فلفل بسیار حیاتی است ، و کمبود K می تواند به شدت بر عملکرد و کیفیت محصول تأثیر بگذارد. فواید K برای گیاهان فلفل شامل موارد زیر است:

چگونه گوگرد سولفات فلفل را فواید می کند

پروتئین + حاوی 17٪ گوگرد به شکل سولفات است. گوگرد سولفات بلافاصله برای جذب و استفاده توسط گیاه در دسترس است ، برخلاف گوگرد عنصری که به زمان قابل توجهی ، دما و رطوبت صحیح نیاز دارد تا اکسید شود و به شکلی که در دسترس گیاه است ، قرار گیرد. گوگرد برای بسیاری از کارکردهای موجود در گیاه فلفل از جمله:

ترویج تولید آنزیم ها ، ویتامین ها و پروتئین ها

کمک به تولید فتوسنتز و کلروفیل

رشد ریشه را تقویت می کند

افزایش “گرما” در انواع فلفل گرم

حساسیت کلرید در فلفل

کلرید و شوری می توانند تهدیدهای جدی برای عملکرد گیاه فلفل ایجاد کنند. نمک تأثیر منفی بر جذب آب در ریشه گیاه خواهد داشت و کلرید زیاد می تواند از جذب نیتروژن جلوگیری کند. خوشبختانه ، پروتئین + حاوی کمتر از 1٪ کلرید ، در مقایسه با سایر منابع پتاسیم مانند موریات پتاس (MOP) که حاوی 47٪ کلرید است.

پتاسیم و گوگرد مورد نیاز خود را بدون نگرانی از کلرید و نمک با منبع K که بیشتر در جدول قرار دارد به گیاهان خود بدهید: Protassium +.

دستور العمل فلفل دلمه فلفل هلندی پنسیلوانیا

در حال رشد خانواده ما در صورت فلفل دلمه زیاد می شود. چه این فلفل دلمه پیچ ، فلفل دلمه فلفل ، رولت فلفل دلمه پر شده ، سوپ فلفل دلمه حتی فلفل دلمه بخارپز و ایده های بسیاری دیگر باشد.

بهترین کود برای فلفل دلمه : فلفل دلمه یک دمنوش شیرین و ترش است. بصورت محلی ، بیشتر از نوع سس مایونز خامه ای هستند. اگر نگران درجه حرارت گرم هستید و باعث خراب شدن مایو می شود ، این اتفاق در تابستان عالی است. من فقط عاشق این دستور العمل ترشی فلفل دلمه شیرین هستم.

چه موقع کاشت فلفل

شروع بذرها در داخل خانه 8-10 هفته قبل از تاریخ آخرین یخبندان بهار خود را .

فلفل بلنگ به یک فصل نسبتاً طولانی در حال رشد (60 تا 90 روز) نیاز دارد ، بنابراین بهتر است که آنها را در محیط داخلی شروع کنید.

انتخاب و تهیه سایت کاشت

گیاهان فلفل برای تولید بزرگترین و سالم ترین میوه به آفتاب کامل نیاز دارند ، بنابراین جایی را انتخاب کنید که توسط درختان یا گیاهان باغ دیگر سایه نخورد.

خاک باید از آب خوبی برخوردار باشد و از نظر مواد آلی غنی باشد.

قوام خاک در جایی بین شنی و لومی باعث می شود که خاک به خوبی تخلیه شود و به سرعت گرم شود.

pH خاک باید از نظر ایده آل در سمت اسیدی 5.5 تا 6.5 باشد.

یک هفته قبل از پیوند فلفل ها به باغ ، کود یا کمپوست پیر را در خاک باغ خود وارد کنید.

از کاشت فلفل در جاهایی که اخیراً اعضای دیگر خانواده کابینت مانند (گوجه فرنگی ، سیب زمینی یا بادمجان) رشد کرده اید ، خودداری کنید زیرا این امر می تواند فلفل ها را در معرض بیماری قرار دهد.

نحوه کاشت فلفل

توصیه می کنیم کاشت بذرها را در باغ شروع کنید.

دمای خاک برای جوانه زنی بذر باید حداقل 70 درجه فارنهایت باشد ، بنابراین آنها را برای بهترین و سریعترین نتیجه در یک منطقه گرم نگه دارید. در صورت لزوم از یک پد حرارتی در زیر سینی بذر استفاده کنید.

کود با ارزش برای فلفل

بذرهای گیاه را به عمق ¼ سانتی متر بوته کنید.

پیوند گیاهان جوان به باغ

شروع به سخت کردن گیاهان حدود 10 روز قبل از پیوند در خارج از منزل.

هنگامی که دمای شبانه حداقل به 60 درجه فارنهایت (16 درجه سانتیگراد) برسد ، نهال ها را در بیرون از خانه پیوند می کنید ، و فاصله آنها بین 18 تا 24 سانتی متر است.

پیوندها را عمیق تر از قبل انجام ندهید. در غیر این صورت ، ساقه ممکن است مستعد پوسیدگی شود.

دمای خاک باید حداقل 65 درجه فارنهایت باشد ، زیرا فلفل ها از پیوند در هر سرماخوردگی زنده نمی مانند. باغبان شمالی می توانند با پوشاندن آن با پلاستیک سیاه ، خاک را گرم کنند.

اهميت دادن

چگونه فلفل ها را پرورش دهیم

خاک باید به خوبی زهکشی شود ، اما حتماً با استفاده از مالچ یا پوشش پلاستیکی ، رطوبت کافی را حفظ کنید.

هفته ای یک تا دو سانتی متر را آب کنید ، اما به یاد داشته باشید که فلفل ها بسیار حساس به گرما هستند. اگر در آب و هوای گرم یا بیابانی زندگی می کنید ، آب هر روز ممکن است لازم باشد.

بعد از اولین مجموعه میوه بارور شوید.

برای جلوگیری از مزاحمت ریشه ها ، اطراف گیاهان را با دقت علف های هرز کنید.

در صورت لزوم برای جلوگیری از خم شدن از گیاهان با قفس یا مضراب پشتیبانی کنید. قفس های گوجه فرنگی سیم شکل مخروط از نظر تجاری را امتحان کنید. آنها ممکن است برای گوجه فرنگی ایده آل نباشند ، اما فقط چیزهایی هستند که برای فلفل ها تهیه می شوند. یا ، پشتیبانی باغ خود را بسازید .

برداشت / ذخیره سازی

چگونه می توان فلفل ها را برداشت کرد

به محض رسیدن فلفل ها به اندازه یا رنگ دلخواه خود را برداشت کنید.

هرچه فلفل های بلند بیشتر در گیاه بمانند ، شیرین تر می شوند و میزان ویتامین C آنها بیشتر می شود.

برای برش فلفل از گیاه برای کمترین آسیب ، از چاقو یا قیچی تیز استفاده کنید.

کود آلی فلفل دلمه

نحوه ذخیره فلفل

فلفل ها را می توان تا 10 روز پس از برداشت در کیسه های پلاستیکی در یخچال قرار داد.

بهترین کود برای فلفل دلمه : فلفل بلنگ را می توان خشک کرد و ما یک فر معمولی را برای این کار توصیه می کنیم. فلفل ها را بشویید ، هسته کنید و بذر دهید. به نوارهای یک نیم سانتی متری برش دهید. حدود ده دقیقه بخارپز کنید ، سپس روی یک ورقه پخت پخش کنید. در فر در دمای 140 درجه فارنهایت (یا کمترین درجه حرارت ممکن) خشک کنید تا شکننده شود ، گاهی اوقات هم بزنید و موقعیت های سینی را تغییر دهید. وقتی فلفل ها خنک شدند ، آنها را درون کیسه ها یا ظروف نگهداری قرار دهید.

کود خوب فلفل دلمه چیست؟

ارقام پیشنهادی

به دنبال انواع مختلفی باشید که به سرعت به رنگ کامل آنها رسیده باشد. فلفل های کاملا بالغ مغذی ترین و خوش طعم تر هستند!

فلفل دلمه ای سبز و قرمز که در سوپر مارکت ها می بینیم در واقع همین موارد هستند؛ فلفل قرمز به تازگی مجاز به بالغ شدن بیشتر گیاه بوده و باعث تغییر رنگ و همچنین به دست آوردن ویتامین C بیشتر می شود.

دستور پخت

فلفل قرمز بل و زرد کباب شده

فلفل بلغور شده

فلفل دلمه ای و شیرین

مخلوط گیاهان فلفل

از فلفل دلمه ای شیرین و شفاف در سایه های رنگین کمان گرفته تا آبشارها به اندازه کافی داغ هستند که اشک را به چشمان شما می آورند ،  همه فلفل ها  برای یک فصل رشد طولانی و گرم ، ترجیح می دهند. هفته ها یا دو هفته بعد از آخرین یخبندان خود ، هنگامی که هوا گرم است ، گیاهان را تنظیم کنید. در حالی که هوای سرد حاکم است ، نهال ها را در شب نگه دارید و آنها را در طول روز به یک مکان آفتابی محافظت شده بیرون از منزل منتقل کنید.

بهترین کود برای فلفل دلمه یا کود سیب زمینی : با رشد مجموعه ای از انواع فلفل ها ، می توانید فلفل های گوشتی ملایم را برای سالاد یا سیب زمینی سرخ کرده ، فلفل دلمه ای کمی تند برای سالسای تازه و فلفل دلمه ای گرم برای گلدان های جسورانه طعم دار کنید. در شرایط گرم تابستان ، گونه هایی که میوه های زیادی دارند ممکن است شکوفا شوند ، اما فلفل های کوچک و دارای دیوارهای نازک اغلب قوی می شوند. فلفل های میوه ای کوچک نیز سریعتر رسیده می شوند ، که در آب و هوای خنک که در آن تابستان کوتاه است مهم است. از انتخاب فلفل های مورد نظر برای انتخاب فلفل های انتخابی ما کمک بگیرید ، بنابراین می دانید گیاهان جوان فلفلی قوی و نیرومندی دارید که در باغ شما شکوفا می شوند.

خرید کود های ارزان فلفل

با تغییر فلفل ها از سبز به زرد ، نارنجی یا قرمز ، هر دو میزان ویتامین و طعم آن به طرز چشمگیری بهبود می یابد. افرادی که فکر می کنند فلفل ها را دوست ندارند ، اغلب هنگامی که فلفل های کاملا رسیده و باغ شده را چشیدند ، نظر خود را تغییر می دهند. برای بسیاری از فلفل های گرم ، میوه های رسیده (از میوه هایی که قرمز رنگ شده اند) بیشترین حرارت را بسته بندی می کنند.

راهنمای سریع رشد فلفل ها و بهترین کود برای فلفل دلمه

نهال گیاهان فلفل را بعد از یخبندان بهاری گذشته بیرون بیاورید. آنها در ردیف بزرگ ، ظروف و باغهای داخل زمین رشد خوبی دارند.

آنها را بین 18 تا 24 سانتی متر در یک نقطه آفتابی و به خوبی تخلیه کنید. گیاهان فلفل حداقل به 6-8 ساعت از نور خورشید در روز نیاز دارند.

کمپوست یا مواد آلی دیگر را هنگام کاشت مخلوط کنید.

آب بلافاصله پس از کاشت ، سپس به طور مرتب در طول فصل. در هفته حداکثر 1-2 سانتی متر (هر وقت داغ تر باشد) هدف بگیرید.

کودهای آزاد شده به طور مداوم را هنگام کاشت در خاک مخلوط کرده و همانطور که در فصل رشد انجام می شود دوباره پر کنید.

مالچ (مانند برگ خرد شده یا نی) را در اطراف گیاهان پخش کنید تا به خنک و مرطوب بودن خاک کمک کند.

از هر گیاه فلفل با یک قفس گوجه فرنگی یا ریز گوجه فرنگی پشتیبانی کنید ، تا بتوانید پس از شروع تولید ، وزن میوه را تحمل کنید.

فلفل ها را با قیچی یا چاقو جمع کنید و سپس در یخچال نگهداری کنید. قبل از فرا رسیدن اولین سرمازدگی ، تمام فلفل ها را انتخاب کنید.

بهترین کود برای فلفل دلمه

رشد بزرگ  کمی خرج کن

خاک ، کاشت و مراقبت

بهترین کود برای فلفل دلمه یا کود بادمجان : رشد فلفل در هر نقطه آفتابی و به خوبی زهکشی شده آسان است ، و آنها نیز گزینه خوبی برای ظروف جادار هستند. فلفل ها معمولاً از رشد قائم برخوردار هستند ، بنابراین غالباً از پوسته پوسته شدن سود می برند و باعث می شود شاخه های شکننده هنگام سنگین شدن میوه ها از شکستن آن جلوگیری کنند. فلفل های رنگارنگ همچنین به تخت های کاشته شده با گل و سایر تزئینات خوراکی ، که می توانند به راحتی به عنوان گیاهان نمونه استفاده شوند ، افزودنیهای زیادی ایجاد می کنند. ردیف ها ، بهترین فاصله برای بیشتر گیاهان فلفل بین 18 تا 24 سانتی متر از هم است (برای استثنائات ، برچسب را بررسی کنید). فلفل ها در خاک با pH بین 6.2 و 7.0 بهتر رشد می کنند ، اگرچه می توانند شرایط کمی قلیایی را در نزدیکی 7.5 تحمل کنند. برای باغ های داخل زمین ، چندین سانتی متر کمپوست یا مواد معدنی غنی شده با کمپوست با مواد معدنی غنی شده با عملکرد معجزه آسا را ​​با هم مخلوط کنید. تمام خاک های داخل زمین با لایه بالایی از خاک موجود. مقدار زیادی از مواد آلی به خاک کمک می کند تا رطوبت را حفظ کند ، و خاک مرطوب برای تولید فلفل بسیار مهم است.

مراحل داشت فلفل

کاشت در ظرف یا بستر بلند نیاز به خاک متفاوت و سبک تر دارد. هنگام کاشت گلدان ها ، آنها را با مخلوط گلدان با کیفیت عالی و پرزرق و برق مانند  Miracle-Gro® Performics Organics ™ All Purpose Container Mix Mix که شامل کمپوست غنی از مواد مغذی است ، پر کنید. در تختخواب های مرتفع شده ، 100 درصد آلی  Miracle-Gro® Raised Bed Soil ، که دارای زهکشی عالی و یک محیط ایده آل برای رشد ریشه است را امتحان کنید. هر کجا که گیاه کاشته اید ، حتما چند عدد مالچ را در اطراف هر گیاه فلفل قرار دهید تا به خنک و مرطوب بودن خاک کمک کند.

برای برداشت بیشتر ، کاشت در خاک عالی شروع خوبی است ، اما شما همچنین می خواهید گیاهانی را با کود آزاد کننده مداوم مانند  Miracle-Gro® Performics Organics ™ تمام دانه های تغذیه ای گیاهان هدف به طور مرتب در طول فصل رشد تغذیه کنید (رجوع کنید به مسیرهای برچسب برای زمان بندی) به سادگی مالچ را به عقب برگردانید ، کودهای اطراف پایه هر گیاه را پراکنده کنید ، و مالچ را قبل از آبگیری مناسب جایگزین کنید. یا از کودهای محلول در آب مانند  Miracle-Gro® Performance Organics ™ All Purpose Nutrition Plant هر هفته یا دو هفته در طول فصل استفاده کنید تا گیاهان به خوبی تغذیه شوند.

ممکن است باغداران در آب و هوای گرم نیاز به صبور بودن با زنگ های بزرگ و فلفل دلمه ای شیرین داشته باشند که غالباً صبر می کنند تا شبها در اواخر تابستان طولانی تر و خنک تر شوند تا بتوانند میوه خود را بار دهند. اگر فلفل های موز کمتری (در عین حال پدیدارکننده تولید کننده) کمتر با ترکیب گوجه فرنگی و ریحان در سالادهای خنک تابستان داشته باشید ، در حالی که انواع بزرگتر به آرامی با میوه ها بار می شوند ، انتظار سریعتر می رود.

انواع کود برای فلفل دلمه

عیب یابی

خوشبختانه برای باغداران دوست داشتنی فلفل ، فلفل ها چند مشکل جدی در برابر آفات ندارند. علاوه بر این ، بیشتر بیماری های فلفل را می توان با رشد انواع مقاوم پیشگیری کرد. مواظب باشید: گیاهانی که ضعیف به نظر می رسند و زبر هستند ممکن است به ویروسهایی آلوده شوند که توسط شته ها و سایر حشرات کوچک پخش می شوند. فلفل های تشنه مزمن ممکن است توسط نماتد های گره ریشه دچار مشکل شوند.

یکی دیگر از مشکلات بالقوه ، طلسم سرماخوردگی در بهار است. اگر یخبندان در منطقه شما پیش بینی می شود ، حتماً  گیاهان را بپوشانید. ( آخرین تاریخ یخبندان خود را در اینجا پیدا کنید. )

نکته آخر در مورد رنگ: بسیاری از باغداران جدید در بعضی مواقع شروع به تعجب می کنند که آیا فلفل های آنها رنگی را که در برچسب گیاه وجود دارد تغییر می دهند. اگر رنگ بالغ رقم ​​فلفل شما کاشته شده به رنگ قرمز ، نارنجی ، زرد یا بنفش است ، صبور باشید. میوه اغلب برای تغییر از رنگ سبز به رنگ نهایی خود مدتی طول می کشد ، اما طعم آن ارزش انتظار را دارد!

برداشت و ذخیره سازی

از برش های هرس یا چاقوی تیز برای برش فلفل از گیاهان استفاده کنید و یک درخت خرد کوتاه را به آن وصل کنید. ریختن فلفل با دست می تواند باعث از بین رفتن کامل شاخه ها شود. فلفل های برداشت شده را با آب بشویید ، آنها را خشک کنید و سپس آنها را در یخچال خود ذخیره کنید. میوه های زیادی برای خوردن تازه وجود دارد؟ موارد اضافی را می توان خشک ، یخ زده یا ترشی کرد.

با شروع دما به سمت یخ زدگی ، بسیاری از گیاهان فلفل هنوز میوه تولید می کنند. برای آنها غیر معمول نیست که وقتی اولین یخ زدن گیاهان را از بین می برد ، میوه های سبز زیادی را حفظ کنند. وقتی می دانید یخبندان در پیش بینی است ، تمام فلفل ها را برداشت کنید. بزرگترها برای خوردن غذا مفید هستند ، اما فلفل های خیلی نارس اغلب طعم تلخ دارند. بهتر است آنها را كمپوست كنید تا اینکه آنها را برای شام سرو كنید.

کود آلی فلفل دلمه

فلفل های برداشت شده که به تازگی تغییر رنگ داده اند ، اغلب در صورت نگه داشتن در یک اتاق گرم تا 3 روز در اتاق گرم می شوند. اگر هنوز تغییر رنگی را شروع نکرده اند ، اما اندازه کامل دارند (یا تقریباً همینطور) ، می توانید آنها را سبز بخورید. در هر صورت ، نشانه های نرم شدن یا خرد شدن آن است و سریع آن میوه ها را یخچال می زنید. سپس حتماً ابتدا از آنها استفاده کنید.

دست زدن به فلفل های گرم

بهترین کود برای فلفل دلمه : کپسایسین ، ترکیب روغنی است که گرما را در یک فلفل داغ تولید می کند ، در درجه اول در رگ ها ، دنده ها و دانه ها متمرکز است. حساسیت به آن متفاوت است. از احتیاط استفاده کنید تا بدانید که چگونه واکنش نشان خواهید داد. اگر آب فلفل در چشم یا بینی شما قرار گرفت ، سریعاً با آب سرد بشویید. هنگامی که آتش در دهان شماست ، برای مقابله با سوختگی ، شیر بنوشید یا ماست بخورید. سوزاندن دست به این معنی است که کپسایسین به پوست نفوذ کرده یا در زیر ناخنها قرار گرفته است. فرو بردن دست ها به محلول 5 تا 1 آب و سفید کننده کپسایسین را به نمکی تبدیل می کند که می توانید آن را بشویید. بعد از آن دست ها را به میزان کافی صابون بشویید ، بشویید ، خشک کنید و مرطوب کننده بزنید.

از پارچه های شستشو یا حوله هایی که ممکن است کپسایسین روی آنها باشد استفاده نکنید. آنها را شستشو دهید تا از پخش شدن مواد شیمیایی جلوگیری کنید. قبل از استفاده با فلفل های گرم ، قبل از استفاده از آنها ، سطوح برش ، ابزار آماده سازی و چاقوها را با دقت بشویید تا مواد غذایی دیگر تهیه شود.

چگونه فلفل ها را پرورش دهیمو بهترین کود برای فلفل دلمه چیست؟

فلفل دلمه ای و فلفل های داغ از پیوند در داخل خانه به راحتی در باغچه رشد می کنند.

7 تا 10 هفته قبل از تاریخی که قصد دارید فلفل ها را داخل باغ بگذارید ، بذر را در خانه شروع کنید.

فلفل ها را وارد باغ نکنید. نهال فلفل را 2 تا 3 هفته پس از آخرین یخبندان در بهار ، پس از گرم شدن دمای خاک تا حداقل 65 درجه فارنهایت ، وارد باغ کنید.

فلفل ها بسته به نوع آن در 60 تا 95 روز بالغ می شوند.

شروع بذر فلفل در داخل خانه

بذور فلفل را در 7 تا 10 هفته قبل از تاریخی که قصد کاشت نهال ها در باغ را دارید ، در خانه شروع کنید.

3 تا 4 دانه را در گلدان یا در آپارتمان ها بکشید.

کاشت بذر از عمق ¼ تا -1 سانتی متر (7-13 میلی متر).

دمای جوانه زنی خاک 75-95 درجه فارنهایت (24-35 درجه سانتیگراد) است. دمای مطلوب خاک برای جوانه زنی بذر 85 درجه فارنهایت (29 درجه سانتیگراد) است.

جوانه زنی 7 تا 10 روز در دمای 85 درجه سانتیگراد (29 درجه سانتیگراد) یا گرمتر است.

مخلوط شروع بذر را تا زمان ظهور نهال مرطوب نگه دارید.

هنگامی که قویترین گیاهچه حدود 2 سانتی متر (5 سانتی متر) قد داشته باشد ، نهالهای ضعیف تر را دور هم جمع کنید.

نهال هایی که در داخل خانه شروع شده اند باید پس از جوانه زنی تحت نور و یا در یک پنجره آفتابی نگهداری شوند. دمای شب داخل اتاق را بالاتر از 62 درجه فارنهایت (17 درجه سانتیگراد) نگه دارید.

آب برای نگه داشتن مخلوط بذر از خشک شدن.

نهال ها را هنگامی که قد آنها 2 تا 4 سانتی متر (5-10 سانتی متر) باشد به یک ظرف بزرگتر منتقل کنید. مطمئن باشید که نهال ها فضای کافی برای رشد ریشه دارند. این فرایند “potting up” نامیده می شود. گلدان های خود را در حال ظهور کردن گلدان ها ادامه دهید – تا زمانی که در باغچه یا ظرف بسیار بزرگی کاشته نشوند.

کاشت فلفل در فضای باز

فروش کود با کیفیت فلفل دلمه

پیوند فلفل ها 2 تا 3 هفته بعد از آخرین یخبندان در بهار هنگامی که دمای خاک حداقل به 65 درجه فارنهایت افزایش یافته است ، وارد باغ کنید.

فلفل های جوان پیوند شده باید 4 تا 6 سانتی متر قد داشته باشند.

گیاهان که در داخل خانه شروع شده اند باید قبل از پیوند با درجه حرارت در فضای باز سازگار شوند. هر روز قبل از پیوند به باغ ، چند ساعت گیاه را در فضای بیرون قرار دهید.

فلفل دلمه ای و شیرین در دمای هوا 65 تا 80 درجه فارنهایت رشد می کند. دمای ایده آل برای فلفل دلمه ای دمای روز در حدود 75 درجه فارنهایت و دمای شب در حدود 62 درجه فارنهایت است.

فلفل ها را در آفتاب کامل پرورش دهید. فلفل ها باید هر روز 8 ساعت خورشید بخورند.

فلفل را در خاک غنی از مواد آلی گیاهان قرار دهید. کمپوست باغی با سن کار یا کاشت ارگانیک تجاری قبل از کاشت مخلوط کنید.

خاک باید دارای رطوبت محکم باشد اما آب خوبی داشته باشد. خاک کمی شن و ماسه یا لومیز بهترین است.

قبل از پیوند ، دو هفته قبل از پیوند فلفل ، خاک را قبل از کاشت گرم کنید. این پلاستیک گرمای خورشیدی را به خاک منتقل می کند.

پیوندها را در باغ در همان عمق قرار دهید که در ظرف رشد می کردند. گیاه را عمیق تر نکنید. ساقه مدفون ممکن است پوسیده شود.

فلفلها pH خاک 5.5 تا 6.8 را ترجیح می دهند.

از کاشت فلفل در جایی که اخیراً محصول خانوادگی دیگری در گلدان شب (Solanacea) رشد کرده است ، اجتناب کنید – گوجه فرنگی ، سیب زمینی و بادمجان. این محصولات زراعی را می توان با همان آفات و بیماری ها مورد حمله قرار داد.

فاصله گیاهان فلفل

گیاهان فلفل فضایی 18 تا 24 سانتی متر از هم فاصله دارند. فاصله بین 24 تا 36 سانتی متر فاصله دارد.

فلفل در حال رشد کانتینر

فلفل ها را می توان در گلدان ها یا ظروفی پرورش داد که حداقل 12 سانتی متر عرض و عمق داشته باشند.

فلفل را در مخلوط گلدان تجاری بکارید.

یک ظرف با سوراخ در قسمت پایین را برای تخلیه آسان انتخاب کنید.

خاک را به طور مساوی مرطوب نگه دارید.

گیاهان جانبی لباس با چای کمپوست یا امولسیون ماهی رقیق شده هر دو هفته طی فصل رشد.

در ظروف بزرگتر ، گیاهان را روی مراکز 12 سانتی متری قرار دهید.

آبیاری و تغذیه فلفل

فلفل ها را به طور مساوی مرطوب نگه دارید ، اما خیس نشینید ، مخصوصاً هنگام شکوفا شدن و شکوفا شدن میوه ها.

خاکی که خیلی خشک است می تواند منجر به ریزش گل شود

كمپوست سالخورده را قبل از كاشت و مجدداً در فصلی به كشت تخت اضافه كنید. کمپوست سالخورده خاک را تغذیه می کند و به عنوان مالچ عمل می کند تا از تبخیر رطوبت خاک جلوگیری کند.

کود با کیفیت فلفل دلمه

گیاهان همدم برای فلفل

فلفل دلمه ای را با چغندر ، سیر ، پیاز ، جعفری و تربچه بکارید.

مراقبت از فلفل

برای جلوگیری از رقابت ، کاشت تخت ها را به خوبی علف های هرز نگه دارید.

فلفل ها ریشه کم عمق دارند ، بنابراین در اطراف فلفل ها با احتیاط کشت کنید.

در اطراف فلفل ها با کمپوست و یا کاه پیر قرار دهید تا دمای خاک و رطوبت آن یکدست شود.

مالچ پلاستیکی می تواند بازده فلفل را بهبود بخشد. مالچ کمپوست آلی باعث کاهش علفهای هرز و آبیاری می شود ، اما نه عملکرد میوه.

از کودهای دارای نیتروژن بالا که گیاهان برگدار بزرگی با میوه های کمی یا بدون آنها ایجاد می کنند ، خودداری کنید.

هر 10 روز یکبار آب چای یا آب کمپوست را با محلول امولسیون ماهی رقیق شده تغذیه کنید.

گیاهان فلفل را با چوب یا قفس پشتیبانی کنید. گیاهان سنگین با میوه می توانند شکسته یا از بین بروند. شاخه های فلفل شکننده هستند و به راحتی می توانند بشکنند.

درجه حرارت بالا و باد می تواند باعث ریزش گل ها شود و گیاهان از میوه استفاده نکنندآفات فلفل

فلفل ها را می توان توسط شته ها ، کرم های بریدنی ، سوسک های کک و شاخ های هورن حمله کرد.

با قرار دادن یقه در اطراف هر پیوند در زمان کاشت ، کرم های بریده شده را دلسرد کنید.

کرم های شاخ دار را از گیاهان جدا کنید. آنها را درون یک قوطی آب صابونی فرو کنید.

سوسک ها و شته ها را می توان تا حدودی با ریختن آنها از گیاهان و بیرون کشیدن شاخ و برگ آلوده کنترل کرد.

بیماری های فلفل

کود آلی فلفل دلمه

فلفل ها مستعد پوسیدگی ، پوسیدگی انتهای شکوفه ، آنتراکنوز ، ویروس موزائیک توتون ، لکه باکتری و کپک هستند.

انواع گیاهان مقاوم به بیماری بسته های بذر و برچسب های گیاهی مقاومت به بیماری را نشان می دهند.

باغ را تمیز و عاری از علفهای هرز نگهدارید که آفات و بیماریها در آن پناه ببرند.

قبل از گسترش بیماری ، گیاهان آلوده را حذف کنید.

اگر سیگار می کشید ، قبل از کار با گیاهان ، دست خود را بشویید تا از انتشار ویروس موزائیک تنباکو جلوگیری کنید.

برداشت فلفل دلمه

فلفل ها در 60 تا 95 روز پس از کاشت آماده برداشت هستند

فلفل ها به اندازه دانه های بالغ از سبز به قرمز بالغ می شوند.

وقتی هوا به طور مداوم گرم نیست ، تغییر رنگ می تواند کند باشد.

فلفل دلمه ای با رسیدن و تبدیل رنگ آن شیرین تر می شود.

فلفل ها را از تاک با قیچی یا قیچی باغ برش بزنید. آنها را نکشید.

مقدار کمی از ساقه متصل به فلفل را در زمان برداشت بگذارید.

اگر در مکان گرم و در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرید ، فلفل ها پس از برداشت ، تغییر رنگ و رسیدن به محصول خود را ادامه می دهند.

نکات بیشتر برداشت: نحوه برداشت و ذخیره فلفل .

ذخیره و قبل از سرو فلفل

فلفل ها را می توان به مدت 2 تا 3 هفته در جای خنک و مرطوب نگهداری کرد.

فلفل ها را می توان تا 10 روز در یخچال قرار داد. آنها را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید تا از سوختگی جلوگیری نشود.

فلفل دلمه ای را می توان 4 تا 6 ماه در فریزر نگهداری کرد.

فلفل ها را می توان به طور کامل و یا به صورت ترشی خشک کرد.

در هنگام کار با فلفل های گرم احتیاط کنید. آنها حاوی كپسایسین فراخوان مرکب هستند كه در رگها ، دنده ها و دانه ها متمرکز است. کپسایسین می تواند چشم ، بینی یا دهان شما را سوزاند. پس از گرم کردن دست ها ، دستان خود را کاملاً بشویید

انواع فلفل دلمه ای

خرید کود های ارزان فلفل

فلفل دلمه ای از نظر شکل و رنگ متفاوت است و حاوی فلفل موز باریک است. فلفل گیلاس کوتاه و گرد؛ pimiento کوچک به رنگ قرمز روشن و قلب. فلفل سرخ شده چند رنگ ایتالیایی؛ و رنگ سبز مایل به زرد تا نارنجی تا فلفل زنگ قرمز. فلفل دلمه ای را می توان خام ، پخته یا ترشی میل کرد. همه انواع فلفل دلمه ای دارای طعم ملایم نیستند. بعضی از آنها می توانند تند و گرم باشند.

انواع فلفل گرم

بهترین کود برای فلفل دلمه یا کود پیاز : فلفل های داغ – که به آن فلفل های چیلی نیز می گویند – از نظر شکل و رنگ متفاوت هستند و شامل فلفل زنگ شکل ، پییمنتو قلبی شکل ، موم زرد کوتاه و بلند خمیده ، ژله ای شکل مخروطی و ژله ای هستند. فلفل ها به راحتی گرده افشان می شوند ، هزاران فلفل داغ مختلف وجود دارد.

فلفل های داغ توسط واحدهای گرمای Scoville (SHU) به آنها گرما داده می شوند. تعداد واحدهای موجود در مقیاس Scoville بیشتر ، فلفل را داغ تر می کند. در اینجا چندین نوع فلفل گرم وجود دارد که از گرمترین آنها شروع می شود (همه این موارد باعث ایجاد ناراحتی بیشتر افراد در هنگام خوردن غذا می شود):

درباره فلفل دلمه

مراحل داشت فلفل

فلفل ها چندساله مناقصه ای هستند که به صورت سالانه رشد می کنند.

فلفل ها روی بوته های عمودی جمع و جور از ارتفاع 1 تا 2 پا رشد می کنند.

میوه از یک گل واحد در زاویه بین برگ و ساقه پیروی می کند.

نام گیاه شناسی: Capsicum annuum ( فلفل دلمه ای و شیرین).

 

 

 

آموزشی

انواع کود برای فلفل دلمهبهترین کود برای فلفل دلمهخرید کود های ارزان فلفلفروش کود با کیفیت فلفل دلمهکود آلی فلفل دلمهکود با ارزش برای فلفلکود با کیفیت فلفل دلمهکود خوب فلفل دلمه چیست؟کود شیمیایی فلفل دلمهمراحل داشت فلفل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای سوال درخصوص محصولات و قیمت ها با شماره زیر تماس بگیرید.