بهترین کود برای فلفل دلمه

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

بهترین کود برای فلفل دلمه

جهت خرید بهترین کود مخصوص فلفل دلمه از بالای همین صفحه با کارشناسان آل کود در ارتباط باشید.

 

آیا می‌خواهید فلفل دلمه‌ای پرباری داشته‌باشید؟ آیا می‌خواهید میوه شما شیرین و بازار پسند باشد؟ شما برای رسیدن به این منظور باید برای درختچه و فلفل دلمه‌ای کود مناسبی انتخاب کنید. این کود باید بهترین ویژگی و بالا‌ترین مواد مغذی و مناسب مورد نیاز گیاه شما را داشته‌باشد. چنانچه شما کود مناسبی انتخاب کنید، می‌توانید با استفاده صحیح از آن، درختچه‌های فلفل دلمه‌ای پر بار و بازارپسندی داشته‌باشید. اگر می‌خواهید بهترین کود برای فلفل دلمه‌ای را بشناسید پیشنهاد می‌کنیم که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فلفل دلمه‌ای را بشناسیم

فلفل دلمه‌ای از صیفی جات بسیار کاربردی و سرشار از ویتامین می‌باشد. این گیاه از مناطق شمالی آمریکای جنوبی، آمریکای مرکزی و مکزیک آمده‌ است. امروزه برترین‌های تولید فلفل دلمه‌ای در دنیا مکزیک، اندونزی و چین است. فلفل دلمه‌ای جز خانواده سیب زمینیان است و در رنگ هایی چون: قرمز، سبز، زرد و نارنجی تکثیر می‌شود. درختچه این گیاه معمولا بین ۳۰ تا ۶۰ سانتی متر ارتفاع داشته و برگهای آن نوک تیز و بیضی شکل بوده و گلهای شیری و سفید رنگ دارد. البته فلفل دلمه‌ای در اشکال: کروی شکل، نوک تیز، گرد، مخروطی و استوانه‌ای شکل وجود دارد. فلفل دلمه برای ثمربخشی به یک سال زمان نیاز دارد. این گیاه در برابر خشکی مقاوم است. اما گیاه فلفل دلمه همواره باید رطوبت داشته‌باشد، زیرا عدم رطوبت باعث می‌شود که طعم آن تند شود. پس بهتر است بذر این گیاه را در اواخر فصل زمستان در خاک بکاریم. برای اینکه فلفل دلمه‌ای رشد خوبی داشته‌باشد باید آن را در خاکی که زهکشی مناسبی دارد بکاریم. این گیاه برای رشد به نور زیادی احتیاج داشته و در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد. درختچه فلفل دلمه‌ای در خاک هایی از جمله ماسه ای، لومی و شنی به ثمر می‌نشیند. فلفل را باید در عمق ۴۰ سانتی خاک و با فاصله ۳۰ سانتی متر از هم بکاریم، تا بتوانیم به نتیجه مطلوب در رشد این گیاه برسیم.

 

بهترین کود برای فلفل دلمه ای

 

برای شناخت بهترین کود برای فلفل دلمه‌ای باید نیاز‌های گیاه و مواد موجود در بستر کشت گیاه را بشناسیم. برای اینکه بدانیم چه عناصر و چه میزان در خاک وجود دارد باید خاک را توسط آزمایش آنالیز کنیم. کوددهی به فلفل دلمه‌ای باید در زمان‌های خاصی انجام شود. دوره کود دهی فلفل دلمه به شرح زیر است:

 

۱.       در هنگام آماده سازی زمین کوددهی را انجام دهید.

۲.        در زمان نشا کاری کود دهی مناسب را انجام دهید.

۳.       در مرحله رشد رویشی فلفل کودهای مناسب را انجام دهید.

۴.        در زمان گلدهی گیاه کود دهی مناسب را انجام دهید.

 

حال به بررسی کودهای مورد نیاز فلفل دلمه‌ای می‌پردازیم:

 

  • کود کلسیم

 

یکی از عناصر پر مصرف گیاهان که نقش عمده‌ای در رشد گیاهان داشته و کمبود آن آسیب‌های زیادی به گیاه وارد می‌کند کلسیم است. کلسیم به رشد سلولی در شاخه و برگ‌های فلفل کمک می‌کند. همچنین مانع از پوسیدگی انتهای شکوفه‌های گیاه می‌شود. انبارداری محصول را افزایش داده و باعث می‌شود پس از برداشت، محصول به مدت طولانی تری سالم بمانند.

 

  • کودهای ارگانیک

 

از جمله کودهای دیگر که برای فلفل دلمه مفید هستند کود ارگانیک است، که باعث می‌شود مواد غذایی به فلفل رسیده و حاصلخیزی خاک نیز افزایش پیدا کند. کود هایی مانند پودر استخوان می‌توانند کلسیم را در اختیار گیاه قرار دهند. همچنین کود جلبک دریایی و اسید آمینه‌ها از جمله کودهای ارگانیک هستند که می‌توان در تغذیه فلفل کمک کنند. البته کودهای ارگانیک مواد مغذی را به تدریج به گیاه می افزایند، اگر می‌خواهید از رشد فلفل نتیجه فوری بگیرید، حتماً از کودهای شیمیایی استفاده کنید.

 

  • کود نیتروژن

از جمله کودهای مورد نیاز گیاهان که در رشد رویشی آنها نقش بسیار مهمی‌دارد، کود ازت یا نیتروژن است. این کود به تولید کلروفیل و افزایش سبزینگی گیاه کمک می‌کند. بهتر است از کود نیتروژن در ابتدای رشد رویشی گیاه استفاده کنیم. استفاده زیاد نیتروژن مقاومت گیاه را در برابر بیماری‌ها و آفات کم خواهد کرد.

 

  • هیومیک اسید

از جمله اصلاح کننده‌های خاک اسید هیومیک‌ ها هستند. این مواد در رشد فلفل و افزایش باردهی آن نقش بسزایی دارند. اسید هیومیک با اصلاح خاک، باعث جذب ریز مغذی‌ها در گیاه خواهد شد. از اسید هیومیک بعد از نشا و تا قبل از گلدهی استفاده کنید.

  • کود پتاسیم

پتاسیم از جمله عناصر مورد نیاز فلفل‌ دلمه‌ای است. پتاسیم نقش بسیار زیادی در فعال کردن عناصر گیاه داشته و کیفیت و کمیت فلفل را افزایش می‌دهد. همچنین باعث افزایش وزن، افزایش بازارپسندی، افزایش عمر انبارداری، کیفیت رنگ و بهبود طعم فلفل دلمه‌ای خواهد شد. همچنین پتاسیم مقاومت فلفل دلمه‌ای را در برابر بیماری‌ها و آفات افزایش می‌دهد. از این کود به صورت محلول پاشی و آبیاری برای فلفل استفاده می‌کنند.

 

  • کود آهن

ازجمله کودهای میکرو پرمصرف دیگر برای فلفل دلمه‌ای کود آهن است. مهم‌ترین نقش آهن این است که کلروفیل و سبزینگی مورد نیاز فلفل دلمه‌ای را افزایش می‌دهد. از کود آهن به صورت آبیاری از دوره رشد تا قبل از گلدهی استفاده می‌کنند.

  • آمینو اسید

آمینو اسید نیز از ضروری ‌ترین مواد غذایی مورد نیاز فلفل است. آمینو اسید برای کنترل و جلوگیری از تنش‌های مانند: شوری خاک، سرمازدگی، خشکی و آفتاب سوختگی به گیاه کمک می‌کند. آمینو اسید‌ها سرعت واکنش‌های شیمیایی در گیاه را افزایش داده و به رنگ دهی فلفل و بازارپسندی آن کمک می‌کند. آمینو اسید در دو صورت پودر و مایع وجود دارد و از آن بعد از گلدهی استفاده می‌کنند. در این مقاله ما به بررسی انواع کودهای مورد نیاز فلفل پرداختیم. به این نتیجه رسیدیم که درخت فلفل به عناصر مختلفی از ریز مغذی‌ها و درشت مغذی‌ها احتیاج دارد. اما به یاد داشته‌باشیم که برای یک باغدار به صرفه نیست که تمامی کودهای گفته شده را تهیه کند. اما نگران نباشید ما در این جا کودی را به شما معرفی می‌کنیم، که تنها با تهیه آن می‌توانید تمامی عناصر مورد نیاز درختچه فلفل خود را برطرف نمایید.

شما با تهیه کود کامل شوک ۱۰ایکس آمریکایی می‌توانید، تمامی مواد مغذی گیاه خود را مرتفع نماید. اگر از سایت آل کود برای تهیه این کود اقدام نمایید شما از ۵% تخفیف ویژه نیز برخوردار خواهید شد. چنانچه در مورد تهیه کود و برنامه کوددهی سوالی دارید می‌توانید با کارشناسان مجرب و زبده آل کود تماس برقرار نمایید.

 

اطلاعاتی در مورد تغذیه گیاه فلفل ، شرایط کلی رشد ، شرایط لازم برای تغذیه ، توصیه های لقاح و موارد دیگر را ارائه می دهد. این به شما کمک می کند تا بیشترین استفاده را از کود فلفل خود داشته باشید و در نتیجه بازدهی بالاتری کسب کنید.

این راهنما برای کمک به تولیدکنندگان در استفاده بیشتر از کود فلفل برای تولید محصول بهینه ارائه شده است راهنماهای محصول ما ، از جمله این راهنمای فلفل ، تحقق تعهد ما برای به اشتراک گذاری دانش است. این راهنما حاوی دانش گسترده ای در مورد تغذیه گیاهان است که ما طی این سالها به نفع پرورش دهندگان انباشته کرده ایم.

بدانید کودهایی که برای محیط های مختلف در حال رشد بهترین نتیجه را کسب می کنند چیست.

بهترین کود برای فلفل دلمه

روش رشد: گلخانه ها / تونل ها ، روی خاک.

تراکم گیاه: 40،000-42،000 / هکتار.

عملکرد مورد انتظار: 50-70 تن در هکتار ، بسته به تنوع.

رشد متوسط

دوم محیط رشد: زمین باز.

نوع خاک: خاک سبک.

جمعیت گیاهی: 30،000-35،000 گیاهان / هکتار.

عملکرد پیش بینی شده: 80-100 تن در هکتار.

میزان متوسط ​​مواد مغذی برای کود فلفل های مزارع باز توصیه می شود

آمونیوم نیترات

سوپر فسفات منفرد

راهنمای تجزیه و تحلیل گیاه و بهترین کود برای فلفل دلمه

فلفل دلمه استفاده های بسیار زیادی دارد به عنوان مثال : فلفل دلمه را می توان درون غذا های مختلف خرد کرد  یا در، سس خرد کرد و یا به سوپ ها و خورش ها اضافه کرد ، یا درون آن را به عنوان دلمه  با مواد برنج و گوشت و لپه پر کرد.

کود خوب فلفل دلمه چیست؟

این قابل استفاده بودن بسیاری که در فلفل دلمه ای وجود دارد باعث می شود فلفل دلمه در باغداران خانگی محبوب شود.

فلفل دلمه خانگی  شیرین تر و شفاف تر از چیزی است که در فروشگاه ها پیدا می کنید.

وقتی به فلفل دلمه فکر می کنید ، اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند فلفل دلمه های سبز سرخ (یا قرمز) است که در سوپر مارکت ها مشاهده می کنید.

اما نوعی از فلفل دلمه ها وجو دارد که دارای برگهای پوسته دار هستند و همچنین نوعی از فلفل دلمه های چینی نیز وجود دارند که سرهای باز و قائم دارند. نوعی دیگیری نیز هستند که به فلفل دلمه های “مینی” معروف اند – فلفل دلمه های کوچک ، که در بازارهای اروپا بسیار محبوب است.

من مطمئن هستم که شما گیاهان فلفل را مشاهده کرده اید که شبیه چوبهایی با ده ها برگ و دو یا سه میوه هستند. برای جلوگیری از این امر ، استفاده از کود کافی قبل از رسیدن گیاه به میوه است تا گیاه به رشد کافی خود قبل از میوه دادن برسد.

بسیاری از تولید کنندگان فلفل بعد از برداشت اولیه محصول خود متوجه تغییر گیاهان فلفل خود می شوند. دلیل این است که یک سینک انرژی (میوه) برداشته شده و انرژی را آزاد می کند تا گیاه بتواند آن را به سمت رشد رویشی جدید تغییر دهد. هدف این است که در ابتدا رشد کافی گیاه بدست آید تا این رشد شروع و متوقف شود و به حداقل برسد.

کود با ارزش برای فلفل

مقادیر واقعی مواد مغذی موجود در محصول و موثر در جمعیت گیاهان با یکدیگر متفاوت هستند. اما در بیشتر مواقع فسفر (P) و پتاسیم (K) می توانند قبل از تشکیل و کاشت در بستر خاک پخش شوند. نیتروژن (N) باید با بخشی که به عنوان پخش استفاده می شود تقسیم شود و بقیه از طریق سیستم قطره ای.
با استفاده از این رویکرد توصیه می شود از 30 درصد از نیتروژن در ابتدا برای گیاهان خود بصورت پخش استفاده کنید ، و پس از گذشت دو هفته بعد از کاشت 45 درصد ازت را از طریق سیستم قطره ای که در طی چهار یا پنج هفته پخش شده است استفاده کنید تا اولین میوه متورم شود. 25 درصد نهایی یک کاشت محصول، مراقبت و نگهداری ان است و باید تا دو هفته قبل از برداشت اولیه ، بطور هفتگی از طریق سیستم قطره ای مواد مغذی پخش و استفاده شود. این روش قبل از رسیدن میوه باعث رشد کافی گیاه می شود که به گیاه امکان ادامه گل و اندازه میوه را می دهد.
شما می توانید با توجه به زمانی که خواهان بارور سازی فلفل های خود هستید کود مطلوب و مناسب را بدهید. با تبدیل شدن شما به یک کشاورز با تجربه ، تنظیمات رشد و کشت گیاه خود را بر اساس آب و هوا ، شرایط خاک و محیط کشت فلفل (به عنوان مثال ، در یک گلدان یا در زمین) توسعه دهید.
در زیر مثالی از برنامه تغذیه برای کسانی که نهال فلفل را در ظروف شروع می کنند آورده شده است
کود شیمیایی فلفل دلمه

چرا فلفل ها را بارور می کنیم

دانه های فلفل شما فقط انرژی کافی برای حمایت از لپه ها ، که برگهای جنینی هستند که برای اولین بار ظاهر می شوند دارند. پس از آن ، گیاهان فلفل برای رسیدن به یک ساختار قوی و در نهایت رشد میوه به کمک نیاز دارند.

فلفل ها هنگامی که به خوبی تغذیه می شوند ، برگهای سبز را نشان می دهند ، ساقه های ضخیم ، تعداد زیادی گل و میوه های کوچک.

چگونه می توان فلفل سازی را شروع کرد

بعد از ظاهر شدن اولین مجموعه برگهای واقعی ، می توانید از مقدار رقیق شده امولسیون ماهی یا کود ماهی و جلبک دریایی برای کمک به رشد گیاهچه فلفل خود استفاده کنید.

دستورالعمل های موجود در این سایت و حتی روی بسته های کود را بخوانید و در هنگام آب دادن به گیاهان از 1/4 پیمانه استفاده کنید .

تغذیه شاخ و برگ

بعد از اینکه گیاهان شما دارای سه یا چهار مجموعه برگ واقعی هستند ، می توانید سولفات منیزیم (نمک اپسوم) را مستقیماً روی برگ ها و ساقه بمالید.

نمک اپسوم شاخ و برگ گیاه را قوی نگه می دارد و از رشد برگ زرد گیاه جلوگیری می کند.

یک قاشق چایخوری نمک اپسوم را به یک گالن آب اضافه کنید و خوب آنرا تکان دهید. مخلوط را درون یک بطری اسپری بریزید و سپس برگها را خرد کرده و با محلول آن را ترکیب کنید تا کاملاً مخلوط شود.

گیاهان خود را اسپری کنید تا یک هفته با امولسیون ماهی آب را ترکیب کنید و هفته دیگر به گیاهان خود تغذیه شاخ و برگ بدهید.

تغذیه فلفل در فضای باز

در ادامه با برنامه کود امولسیون ماهی / ماهی و جلبک دریایی ، اما این بار دوز را به حدود نیمی از مقدار شرح داده شده در برچسب افزایش دهید.

اگر فلفل های شما در زمین هستند ، می توانید از مقدار کامل آن استفاده کنید. تغذیه شاخ و برگ را با نمک اپسوم به  همین صورت نگه دارید.

گیاهان کاشته شده شما از برخی مواد مغذی اضافی نیز بهره مند می شود تا به آنها در گل ، میوه و حفظ سلامتی آنها کمک کند.

کمپوست را به گیاهان فلفل اضافه کنید

بعد از اینکه فلفل های شما در ظروف کاشته شد ، از یک کمپوست آلی با کیفیت خوب استفاده کنید و آن را در لایه بالای خاک استفاده کنید.

همچنین می توانید کمپوست را با مخلوط گلدان خود مخلوط کنید.

اگر در حال کاشت فلفل در زمین هستید ، قبل از قرار دادن گیاه فلفل در آن ، تعداد کمی کمپوست را در هر سوراخ کاشت بریزیدaaa

فروش کود با کیفیت فلفل دلمه

نیازهای کلسیم و فسفر

به عنوان یک المان اضافی ، بسیاری از تولید کنندگان از یک منبع کلسیم و فسفر استفاده می کنند.

این مواد مغذی به ساختاری قوی تر از گیاه کمک می کنند ، آب میوه ها و میوه های شما را حفظ می کنند و از پوسیدگی شکوفه جلوگیری می کنند.

اگر فلفل شما تا به حال برگهای خرد شده یا حباب دار یا اگر انتهای ساقه فلفل دارای ضایعات تیره شده است ، بدانید که گیاه شما به کلسیم و فسفر نیاز دارد .

با دنبال کردن دستورالعمل های موجود در برچسب کود، به طور معمول ، مقدار مشخصی از پودر را در لایه بالایی خاک مخلوط کرده و سپس گیاه خود را آب یاری کنید می کنید.

تغذیه ماهیانه با کلسیم و فسفر معمولاً برای فلفل ها کافی است.

فلفل های خود را با چای کمپوست آب یاری کنید.

با آب دادن به آنها با چای کمپوست می توانید گیاهان فلفل خود را به یک ثمره زیاد تبدیل کنید. این چای مایع غلیظ کمپوست است که دارای میکروبهای مفیدی است که هم برای گیاه و هم برای خاک مفید است.

دستورالعمل های موجود در ظرف چای کمپوست خود را دنبال کنید تا یک دسته از مایع را تهیه کنید.

چای را در سمپاش بریزید و ساقه ها و همچنین تاپ ها و قسمت زیرین برگ ها را خیس کنید تا مایع اضافی روی خاک فرو رود.

این کار را یک یا دو بار در ماه انجام دهید تا با بیماری شاخ و برگ مبارزه کرده و رشد را تقویت کنید.

اطمینان حاصل کنید که از چای در طی چهار ساعت استفاده کنید (یا هر چه بازه زمانی روی برچسب مشخص شده باشد) تا موثر تر باشد.

هرگز بیش از آنچه که برچسب آموزش داده شده است به آن ها کود ندهید .

بعد از تغذیه ، به خصوص اگر این کار را برای اولین بار انجام می دهید ، برگ های لبه های قهوه ای را بازرسی کنید. این پدیده به عنوان “کودهای سوزاننده” شناخته می شود و به شما این امکان را می دهد که شما باید تغذیه را کاهش دهید.

اگر گلدان های شما در ظروف در فضای باز هستند و سوختگی کود را تشخیص می دهید ، آب را بر روی خاک بریزید تا به بیرون آمدن مواد مغذی اضافی کمک کند.

نقش پتاسیم در فلفل در بهترین کود برای فلفل دلمه

کود با کیفیت فلفل دلمه

بهترین کود برای فلفل دلمه : پتاسیم (K) برای عملکردهای مهم بیولوژیکی گیاه فلفل بسیار حیاتی است ، و کمبود K می تواند به شدت بر عملکرد و کیفیت محصول تأثیر بگذارد. فواید K برای گیاهان فلفل شامل موارد زیر است:

پروتئین + حاوی 17٪ گوگرد به شکل سولفات است. گوگرد سولفات بلافاصله برای جذب و استفاده توسط گیاه در دسترس است ، برخلاف گوگرد عنصری که به زمان قابل توجهی ، دما و رطوبت صحیح نیاز دارد تا اکسید شود و به شکلی که در دسترس گیاه است ، قرار گیرد. گوگرد برای بسیاری از کارکردهای موجود در گیاه فلفل از جمله:

ترویج تولید آنزیم ها ، ویتامین ها و پروتئین ها

کمک به تولید فتوسنتز و کلروفیل

رشد ریشه را تقویت می کند

افزایش تندی در انواع فلفل گرم

حساسیت کلرید در فلفل

کلرید و شوری می توانند تهدیدهای جدی برای عملکرد گیاه فلفل ایجاد کنند. نمک تأثیر منفی بر جذب آب در ریشه گیاه خواهد داشت و کلرید زیاد می تواند از جذب نیتروژن جلوگیری کند. خوشبختانه ، پروتئین + حاوی کمتر از 1٪ کلرید ، در مقایسه با سایر منابع پتاسیم مانند موریات پتاسپکه حاوی 47٪ کلرید است، می باشد.

پتاسیم و گوگرد مورد نیاز خود را بدون نگرانی از کلرید و نمک با منبع K که بیشتر در جدول قرار دارد به گیاهان خود بدهید:

دستور العمل فلفل دلمه فلفل هلندی پنسیلوانیا

مصرف فلفل دلمه هندی در ایران زیاد است.فلفل دلمه پیچ ، فلفل دلمه فلفل ، رولت فلفل دلمه پر شده ، سوپ فلفل دلمه حتی فلفل دلمه بخارپز و ایده های بسیاری دیگر برای آشپزی با فلفل دلمه در ایران رایج است.

بهترین کود برای فلفل دلمه : فلفل دلمه می تئاند یک دمنوش شیرین و ترش باشد. اگر نگران درجه تندی فلفل هستید و باعث خراب شدن طعم غداهایی که با آن میل می کنید می شود ، می توانید مقدار آب یاری فلفل دلمه خود را در زمان رشد بیشتر کنید.

چه موقع کاشت فلفل را انجام دهیم

شروع بذرها  را در داخل خانه 8-10 هفته قبل از تاریخ آخرین یخبندان بهار انجام دهید .

فلفل به یک فصل نسبتاً طولانی در حال رشد (60 تا 90 روز) نیاز دارد ، بنابراین بهتر است که آنها را در محیط داخلی شروع کنید.

انتخاب و تهیه زمین کاشت

گیاهان فلفل برای تولید بزرگترین و سالم ترین میوه به آفتاب کامل نیاز دارند ، بنابراین جایی را انتخاب کنید که توسط درختان یا گیاهان باغ دیگربرای آن ها سایه ایجاد نشود.

خاک باید از آب خوبی برخوردار باشد و از نظر مواد آلی غنی باشد.

خاک باید از نظر ایده آل در سمت اسیدی 5.5تا باشد6.5PH  باشد.

یک هفته قبل از پیوند فلفل ها به باغ ، کود یا کمپوست پیر را در خاک باغ خود وارد کنید.

از کاشت فلفل در جاهایی که اخیراً اعضای دیگری از گیاهان مانند (گوجه فرنگی ، سیب زمینی یا بادمجان) رشد کرده اند ، خودداری کنید زیرا این امر می تواند فلفل ها را در معرض بیماری قرار دهد.

نحوه کاشت فلفل

توصیه می کنیم کاشت بذرها را در باغ شروع کنید.

دمای خاک برای جوانه زنی بذر باید حداقل 70 درجه فارنهایت باشد ، بنابراین آنها را برای بهترین و سریعترین نتیجه در یک منطقه گرم نگه دارید. در صورت لزوم از یک پد حرارتی در زیر سینی بذر استفاده کنید.

کود با ارزش برای فلفل

توضیحات مقدار کود دهی:

کود های با کیفیتی برای فلفل وجود دارد. سرشار از نیتروژن ، فسفر و سایر مواد معدنی و همچنین 24 ماده مختلف آلی خاک که برای گیاهان فلفل ایده آل است. این کود داخل محصولات ما است ، اما ازت بیشتری دارد که برای تولید میوه فلفل مفیدتر است. عناصر مورد نیاز خاک را برای گیاهان شما تامین می کند تا به تولید یک گیاه سالم تر و یک محصول غنی تر کمک کند. فلفل های بیشتری را با دیواره های ضخیم تر ، بافت بهتر و طعم عالی تجربه خواهید کرد. فلفل دلمه ای شما شیرین تر و تند تر خواهد شد!

دستورالعمل استفاده:

آماده سازی خاک: به محلی که فلفل های خود را کاشت خواهید کرد ، بسته به شرایط خاک 1 تا 3 فنجان را در هر 100 متر مربع خاک بریزید.

1 قاشق غذاخوری کود را به بالای خاک اطراف پایه هر گیاه بریزید (یا اگر قبل از کاشت همانطور که در بالا گفته شد ، خاک خود را اصلاح نکرده اید ، آن را به 2 قاشق غذاخوری در هر گیاه اضافه کنید). از آنجا که گیاه به رشد خود ادامه می دهد ، کود را بیشتر و بیشتر از ساقه تا لبه بیرونی گیاه بریزید. این رشد ریشه جدید را سریع می کند و مواد مغذی مناسب را برای گیاه تضمین می کند.

1 لیتر برای تقریباً 2-3 گیاه برای یک فصل متوسط ​​کافی است –  اگر قبل از کاشت گیاه ، کود را به خاک خود اضافه نکرده اید از 2 پیمانه برای 4-6 گیاه استفاده کنید. 10 پیمانه برای 20-30 گیاه. 15 پیمانه برای 30-45 گیاه.

بذرهای گیاه را به عمق ¼ سانتی متر در زیر بوته کاشت کنید.

پیوند گیاهان جوان به باغ

شروع به سخت کردن گیاهان حدود 10 روز قبل از پیوند در خارج از منزل کنید.

هنگامی که دمای شبانه حداقل به 60 درجه فارنهایت (16 درجه سانتیگراد) برسد ، نهال ها را در بیرون از خانه پیوند می کنید ، و فاصله آنها بین 18 تا 24 سانتی متر است.

پیوندها را عمیق تر از قبل انجام ندهید. در غیر این صورت ، ساقه ممکن است مستعد پوسیدگی شود.

دمای خاک باید حداقل 65 درجه فارنهایت باشد ، زیرا فلفل ها از پیوند در زمان  سرما زنده نمی مانند. باغبان ها می توانند با پوشاندن آن با پلاستیک سیاه ، خاک را گرم کنند.

چگونه فلفل ها را پرورش دهیم

خاک باید به خوبی زهکشی شود ، اما حتماً با استفاده از مالچ یا پوشش پلاستیکی ، رطوبت کافی را حفظ کنید.

هفته ای یک تا دو سانتی متر خاک گیاه کاشت شده را آب کنید ، اما به یاد داشته باشید که فلفل ها بسیار حساس به گرما هستند. اگر در آب و هوای گرم یا بیابانی زندگی می کنید ، آب هر روز ممکن است لازم باشد.

برای جلوگیری از مزاحمت ریشه ها ، علف های اطراف گیاهان را با دقت هرز کنید.

در صورت لزوم برای جلوگیری از خم شدن گیاهان می توانید از سیم های مسی نازک یا چوب های خوشک کوچک استفاده کنید.

برداشت فلفل ها

چگونه می توان فلفل ها را برداشت کرد

به محض رسیدن فلفل ها به اندازه یا رنگ دلخواه خود می توانید آن ها را برداشت کنید.

هرچه فلفل های بلند بیشتر در گیاه بمانند ، شیرین تر می شوند و میزان ویتامین سی آنها بیشتر می شود.

برای برش فلفل از گیاه برای کمترین آسیب ، از چاقو یا قیچی تیز استفاده کنید.

کود آلی فلفل دلمه

نحوه نگهداری فلفل

فلفل ها را می توان تا 10 روز پس از برداشت در کیسه های پلاستیکی در یخچال قرار داد.

بهترین کود برای فلفل دلمه : فلفل را می توان خشک کرد و ما یک فر معمولی را برای این کار توصیه می کنیم. فلفل ها را بشویید ، هسته کنید و بذر دهید. به نوارهای یک نیم سانتی متری برش دهید. حدود ده دقیقه بخارپز کنید ، سپس روی یک ورقه پخت پخش کنید. در فر در دمای 140 درجه فارنهایت (یا کمترین درجه حرارت ممکن) خشک کنید تا شکننده شود ، گاهی اوقات هم بزنید و موقعیت های سینی را تغییر دهید. وقتی فلفل ها خنک شدند ، آنها را درون کیسه ها یا ظروف نگهداری قرار دهید.

کود خوب فلفل دلمه چیست؟

ارقام پیشنهادی

به دنبال انواع مختلفی باشید که به سرعت به رنگ کامل آنها رسیده باشد. فلفل های کاملا بالغ مغذی ترین و خوش طعم تر هستند!
فلفل دلمه ای سبز و قرمز که در سوپر مارکت ها می بینیم در واقع همین موارد هستند؛ فلفل قرمز به تازگی مجاز به بالغ شدن بیشتر گیاه بوده و باعث تغییر رنگ و همچنین به دست آوردن ویتامین سی بیشتر می شود.

دستور پخت

فلفل قرمز و زرد کباب شده
فلفل بلغور شده
فلفل دلمه ای و شیرین
مخلوط گیاهان فلفل
دو هفته بعد از آخرین یخبندان خود ، هنگامی که هوا گرم است ، گیاهان را تنظیم کنید. در حالی که هوای سرد حاکم است ، نهال ها را در شب نگه دارید و آنها را در طول روز به یک مکان آفتابی محافظت شده بیرون از منزل منتقل کنید.
بهترین کود برای فلفل دلمه یا کود سیب زمینی : با رشد مجموعه ای از انواع فلفل ها ، می توانید فلفل های گوشتی ملایم را برای سالاد یا سیب زمینی سرخ کرده استفاده کنید، فلفل دلمه ای کمی تند برای سالسای تازه و فلفل دلمه ای گرم برای گلدان های جسورانه بسیار مناسب هستند. در شرایط گرم تابستان ، گونه هایی که میوه های زیادی دارند ممکن است شکوفا شوند ، اما فلفل های کوچک و دارای دیوارهای نازک اغلب قوی می شوند. فلفل های میوه ای کوچک نیز سریعتر رسیده می شوند ، که در آب و هوای خنک که در آن گرما کوتاه هست مهم است. از موارد ذکر شده برای انتخاب فلفل های انتخابی خود می توانید کمک بگیرید ، بنابراین می دانید گیاهان جوان شما ، فلفلی قوی و نیرومندی است که در باغ شما شکوفا می شوند.
خرید کود های ارزان فلفل

با تغییر فلفل ها از سبز به زرد ، نارنجی یا قرمز ، هر دو میزان ویتامین و طعم آن به طرز چشمگیری بهبود می یابد. افرادی که فکر می کنند فلفل ها را دوست ندارند ، اغلب هنگامی که فلفل های کاملا رسیده ی باغ را چشیدند ، نظر خود را تغییر می دهند. برای بسیاری از فلفل های گرم ، میوه های رسیده (از میوه هایی که قرمز رنگ شده اند) بیشترین تندی را شامل می شوند.

راهنمای سریع رشد فلفل ها و بهترین کود برای فلفل دلمه

نهال گیاهان فلفل را بعد از یخبندان بهاری گذشته بیرون بیاورید. آنها در ردیف بزرگ ، ظروف و باغهای داخل زمین رشد خوبی دارند.

آنها را بین 18 تا 24 سانتی متر در یک نقطه آفتابی و به خوبی تخلیه کنید. گیاهان فلفل حداقل به 6-8 ساعت از نور خورشید در روز نیاز دارند.

کمپوست یا مواد آلی دیگر را هنگام کاشت مخلوط کنید.

آبیاری بلافاصله پس از کاشت ، و سپس به طور مرتب در طول فصل. در هفته حداکثر 1-2 سانتی متر (هر وقت آفتال شدید تر و داغ تر باشد) انجام دهید.

کودهای آزاد شده به طور مداوم را هنگام کاشت در خاک مخلوط کرده و همانطور که در فصل رشد انجام می شود دوباره پر کنید.

مالچ (یا همان برگ های خرد شده) را در اطراف گیاهان پخش کنید تا به خنک و مرطوب بودن خاک کمک کند.

از هر گیاه فلفل با یک سیمی مفتولی نازک پشتیبانی کنید ، تا بتواند پس از شروع تولید ، وزن میوه را تحمل کند.

فلفل ها را با قیچی یا چاقو جمع کنید و سپس در یخچال نگهداری کنید. قبل از فرا رسیدن اولین سرمازدگی ، تمام فلفل ها را برداشت کنید.

بهترین کود برای فلفل دلمه

برای رشد محصولتان کمی خرج کنید
خاک ، کاشت و مراقبت
بهترین کود برای فلفل دلمه یا کود بادمجان
رشد فلفل در هر نقطه آفتابی و به خوبی زهکشی شده آسان است ، و آنها نیز گزینه خوبی برای ظروف جادار هستند. فلفل ها معمولاً از رشد قائم برخوردار هستند ، بنابراین غالباً از پوسته پوسته شدن سود می برند و باعث می شود از شکستن شاخه های شکننده هنگام سنگین شدن میوه ها جلوگیری کنند. فلفل های رنگارنگ همچنین به تخت های کاشته شده با گل و سایر تزئینات خوراکی ، که می توانند به راحتی به عنوان گیاهان نمونه استفاده شوند ، افزودنیهای زیادی ایجاد می کنند. بهترین فاصله برای بیشتر گیاهان فلفل بین 18 تا 24 سانتی متر از هم است .فلفل ها بین 6.2 و 7.0 بهتر رشد می کنند ، اگرچه می توانند شرایط کمی قلیایی را در نزدیکی 7.5 تحمل کنند. برای خاک های داخل زمین ، چندین سانتی متر کمپوست یا مواد معدنی غنی شده با کمپوست با مواد معدنی غنی شده با عملکرد معجزه آسا را با هم مخلوط کنید. تمام خاک های داخل زمین با لایه بالایی از خاک موجود. مقدار زیادی از مواد آلی به خاک کمک می کند تا رطوبت را حفظ کند ، و خاک مرطوب برای تولید فلفل بسیار مهم است.
مراحل داشت فلفل

کاشت در ظرف یا بستر بلند نیاز به خاک متفاوت و سبک تر دارد. هنگام کاشت گلدان ها ، آنها را با مخلوط گلدان با کیفیت عالی و پرزرق و برق که شامل کمپوست غنی از مواد مغذی است ، پر کنید. زمین های کشاورزی مرتفع شده ، 100 درصد آلی  ، که دارای زهکشی عالی و یک محیط ایده آل برای رشد ریشه است را امتحان کنید. هر کجا که گیاه کاشته اید ، حتما چند عدد مالچ را در اطراف هر گیاه فلفل قرار دهید تا به خنک و مرطوب بودن خاک کمک کند.

برای برداشت بیشتر ، کاشت در خاک عالی شروع خوبی است ، اما شما همچنین می خواهید گیاهانی را با کود آزاد کننده مداوم مانند  تمام دانه های تغذیه ای گیاهان هدف به طور مرتب در طول فصل رشد تغذیه کنید به سادگی مالچ را به عقب برگردانید ، کودهای اطراف پایه هر گیاه را پراکنده کنید ، و مالچ را قبل از آبگیری مناسب جایگزین کنید. یا از کودهای محلول در آب  هر هفته یا دو هفته در طول فصل استفاده کنید تا گیاهان به خوبی تغذیه شوند.

ممکن است باغداران در آب و هوای گرم برای رسیدن به برگ های بزرگ و فلفل دلمه ای شیرین مجبور باشند بیشتر صبر کنند. تا شبها در اواخر تابستان طولانی تر و خنک تر شوند تا بتوانند گیاهان میوه خود را بار دهند.

انواع کود برای فلفل دلمه

عیب یابی

خوشبختانه برای باغداران دوست داشتنی فلفل ، فلفل ها چند مشکل جدی در برابر آفات ندارند. علاوه بر این ، بیشتر بیماری های فلفل را می توان با رشد انواع مقاوم سازی ان  پیشگیری کرد. مواظب باشید: گیاهانی که ضعیف به نظر می رسند و زبر هستند ممکن است به ویروسهایی آلوده شوند که توسط شته ها و سایر حشرات کوچک پخش می شوند. فلفل های تشنه مزمن ممکن است توسط نماتد های گره ریشه دچار مشکل شوند.

یکی دیگر از مشکلات بالقوه ، طلسم سرماخوردگی در بهار است. اگر یخبندان در منطقه شما پیش بینی می شود ، حتماً  گیاهان را بپوشانید. ( آخرین تاریخ یخبندان خود را در اینجا پیدا کنید).

نکته آخر در مورد رنگ: بسیاری از باغداران جدید در بعضی مواقع شروع رشد ، تعجب می کنند که آیا فلفل های آنها رنگی را که در برچسب گیاه وجود دارد تغییر می دهند. اگر رنگ بالغ رقم ​​فلفل شما کاشته شده به رنگ قرمز ، نارنجی ، زرد یا بنفش است ، صبور باشید. میوه اغلب برای تغییر از رنگ سبز به رنگ نهایی خود مدتی طول می کشد! ، اما طعم آن ارزش انتظار را دارد

برداشت و ذخیره سازی

از برش های هرس یا چاقوی تیز برای برش فلفل از گیاهان استفاده کنید و یک درخت خرد کوتاه را به آن وصل کنید. برداشت فلفل با دست می تواند باعث از بین رفتن کامل شاخه ها شود. فلفل های برداشت شده را با آب بشویید ، آنها را خشک کنید و سپس آنها را در یخچال خود ذخیره کنید. میوه های تازه زیادی برای خوردن  وجود دارد ، موارد اضافی را می توان خشک یا ترشی کرد.

با کاهش دما و فرا رسیدن فصل سرما ، بسیاری از گیاهان فلفل میوه تولید می کنند. برای آنها غیر معمول نیست که وقتی اولین یخ زدن گیاهان را از بین می برند ، میوه های سبز زیادی را حفظ کنند. وقتی می دانید یخبندان در پیش است ، تمام فلفل ها را برداشت کنید.فلفل های بزرگتر برای غذا خوردن مفیدتر هستند ، اما فلفل های خیلی نارس اغلب طعم تلخ دارند. بهتر است آنها را كمپوست كنید تا اینکه آنها را برای شام سرو كنید.

کود آلی فلفل دلمه

فلفل های برداشت شده که به تازگی تغییر رنگ داده اند ، اغلب در صورت نگه داشتن در یک اتاق گرم تا 3 روز در اتاق گرم می رسند. اگر هنوز گیاهان شما تغییر رنگی را شروع نکرده اند ، اما اندازه کامل دارند (یا تقریباً همینطور) ، می توانید  آنها را سبز بخورید. در هر صورت ، نشانه های نرم شدن یا خرد شدن آن است و سریع آن میوه ها را یخچال بگذارید. سپس حتماً ابتدا از آنها استفاده کنید.

دست زدن به فلفل های گرم

بهترین کود برای فلفل دلمه : کپسایسین ، ترکیب روغنی است که گرما را در یک فلفل داغ تولید می کند ، در درجه اول در رگ ها و دانه ها متمرکز است. حساسیت به آن متفاوت است. با احتیاط استفاده کنید تا بدانید که چگونه واکنش نشان خواهید داد. اگر آب فلفل در چشم یا بینی شما قرار گرفت ، سریعاً با آب سرد بشویید. هنگامی که تندی فلفل در دهان شماست ، برای مقابله با سوختگی ، شیر بنوشید یا ماست بخورید. سوختن دست به این معنی است که کپسایسین به پوست نفوذ کرده یا در زیر ناخنها قرار گرفته است. فرو بردن دست ها به محلول 5 تا 1 آب و سفید کننده کپسایسین را به نمکی تبدیل می کند که می توانید آن را بشویید. بعد از آن دست ها را به میزان کافی با صابون بشویید ، خشک کنید و مرطوب کننده بزنید.

از پارچه های شستشو یا حوله هایی که ممکن است کپسایسین روی آنها باشد استفاده نکنید. آنها را شستشو دهید تا از پخش شدن مواد شیمیایی جلوگیری کنید. قبل از استفاده از آنها ، سطوح برش ، ابزار آماده سازی و چاقوها را با دقت بشویید تا مواد غذایی دیگر منتقل نشود.

چگونه فلفل ها را پرورش دهیمو بهترین کود برای فلفل دلمه چیست؟

فلفل دلمه ای و فلفل های تند از پیوند در داخل خانه به راحتی در باغچه رشد می کنند.

7 تا 10 هفته قبل از تاریخی که قصد دارید فلفل ها را داخل باغ بگذارید ، بذر را در خانه شروع کنید.

فلفل ها را وارد باغ نکنید. نهال فلفل را 2 تا 3 هفته پس از آخرین یخبندان در بهار ، پس از گرم شدن دمای خاک تا حداقل 65 درجه فارنهایت ، وارد باغ کنید.

فلفل ها بسته به نوع آن در 60 تا 95 روز بالغ می شوند.

شروع بذر فلفل در داخل خانه

بذر های فلفل را در 7 تا 10 هفته قبل از تاریخی که قصد کاشت نهال ها در باغ را دارید ، در خانه شروع کنید.

تا 4 دانه را در گلدان یا در آپارتمان ها بکارید.

کاشت بذر از عمق ¼ تا -1 سانتی متر

دمای جوانه زنی خاک 75-95 درجه فارنهایت (24-35 درجه سانتیگراد) است. دمای مطلوب خاک برای جوانه زنی بذر 85 درجه فارنهایت (29 درجه سانتیگراد) است.

جوانه زنی 7 تا 10 روز در دمای 85 درجه سانتیگراد (29 درجه سانتیگراد) یا گرمتر است.

مخلوط شروع بذر را تا زمان ظهور نهال مرطوب نگه دارید.

هنگامی که قویترین گیاهچه حدود 2 سانتی متر (5 سانتی متر) قد داشته باشد ، نهالهای ضعیف تر را دور هم جمع کنید.

نهال هایی که در داخل خانه شروع شده اند باید پس از جوانه زنی تحت نور و یا در یک پنجره آفتابی نگهداری شوند. دمای شب داخل اتاق را بالاتر از 62 درجه فارنهایت (17 درجه سانتیگراد) نگه دارید.

از آب برای جلوگیری از خشک شدن بذر استفاده کنید.

نهال ها را هنگامی که قد آنها 2 تا 4 سانتی متر (5-10 سانتی متر) باشد به یک ظرف بزرگتر منتقل کنید. مطمئن باشید که نهال ها فضای کافی برای رشد ریشه دارند.

فروش کود با کیفیت فلفل دلمه

کاشت فلفل در فضای باز

پیوند فلفل ها را 2  تا 3 هفته بعد از آخرین یخبندان در بهار هنگامی که دمای خاک حداقل به 65 درجه فارنهایت افزایش یافته است ، وارد باغ کنید.

فلفل های جوان پیوند شده باید 4 تا 6 سانتی متر قد داشته باشند.

گیاهان که در داخل خانه شروع به رشد کرده اند  باید قبل از پیوند با درجه حرارت در فضای باز سازگار شوند. هر روز قبل از پیوند به باغ ، چند ساعت گیاه را در فضای بیرون قرار دهید.

فلفل دلمه ای  شیرین در دمای هوا 65 تا 80 درجه فارنهایت رشد می کند. دمای ایده آل برای فلفل دلمه ای دمای روز در حدود 75 درجه فارنهایت و دمای شب در حدود 62 درجه فارنهایت است..

فلفل ها را در آفتاب کامل پرورش دهید. فلفل ها باید هر روز 8 ساعت نور خورشید بخورند..

فلفل را در خاک غنی از مواد آلی گیاهان قرار دهید. کمپوست باغی را با خک و محلول گیاه خود قبل از کاشت مخلوط کنید.

خاک باید دارای رطوبت بالایی باشد و اما آب خوبی داشته باشد. خاک با کمی شن و ماسه یا لومیز بهترین است.

قبل از پیوند ، دو هفته قبل از پیوند فلفل ، خاک را قبل از کاشت گرم کنید. این پلاستیک گرمای خورشیدی را به خاک منتقل می کند.

پیوندها را در باغ در همان عمق قرار دهید که در ظرف رشد می کردند. گیاه را عمیق تر نکنید. ساقه مدفون ممکن است پوسیده شود.

فلف ها خاک با پی اچ پی 5.5 تا 6.8 را ترجیح می دهند.

از کاشت فلفل در جایی که اخیراً محصول خانوادگی دیگری در گلدان شب رشد کرده است اجتناب کنید

گوجه فرنگی ، سیب زمینی و بادمجان. این محصولات زراعی را می توان با همان آفات و بیماری ها مورد حمله قرار داد.

فاصله گیاهان فلفل

گیاهان فلفل فضایی 18 تا 24 سانتی متر از هم فاصله دارند. فاصله ان بین 24 تا 36 سانتی متر است.

فلفل در حال رشد کانتینر

فلفل ها را می توان در گلدان ها یا ظروفی پرورش داد که حداقل 12 سانتی متر عرض و عمق داشته باشند.

فلفل را در مخلوط گلدان تجاری بکارید.

یک ظرف با سوراخ در قسمت پایین را برای تخلیه آسان انتخاب کنید.

خاک را به طور مساوی مرطوب نگه دارید.

برای گیاهان محلول با چای کمپوست یا امولسیون ماهی رقیق شده هر دو هفته طی فصل رشد لازم است.

در ظروف بزرگتر ، گیاهان را روی مراکز 12 سانتی متری قرار دهید.

آبیاری و تغذیه فلفل و بهترین کود برای فلفل دلمه

فلفل ها را به طور مساوی مرطوب نگه دارید ، اما خیس نکنید ، مخصوصاً هنگام شکوفا شدن و شکوفا شدن میوه ها.

خاکی که خیلی خشک است می تواند منجر به ریزش گل شود

كمپوست سالخورده را قبل از كاشت در فصل مورد نظر به بستر خاک اضافه كنید. کمپوست سالخورده خاک را تغذیه می کند و به عنوان مالچ عمل می کند تا از تبخیر رطوبت خاک جلوگیری کند.

کود با کیفیت فلفل دلمه

گیاهان همدم برای فلفل و بهترین کود برای فلفل دلمه

فلفل دلمه ای را با چغندر ، سیر ، پیاز ، جعفری و تربچه بکارید.

مراقبت از فلفل

برای جلوگیری از آفت ، قبل از کاشت بستر خاک را به خوبی از علف های هرز خالی کنید.

فلفل ها ریشه کم عمق دارند ، بنابراین در اطراف فلفل ها با احتیاط کشت کنید.

اطراف فلفل ها را کمپوست و یا کاه پیر قرار دهید تا دمای خاک و رطوبت آن یکدست شود.

مالچ پلاستیکی می تواند بازده فلفل را بهبود بخشد. مالچ کمپوست آلی باعث کاهش علفهای هرز و آبیاری می شود ، اما تاثیری بر روی عملکرد میوه آن نمی گذارد.

از کودهای دارای نیتروژن بالا که گیاهان برگدار بزرگی با میوه های کمی یا بدون میوه  ایجاد می کنند ، خودداری کنید.

هر 10 روز یکبار آب چای یا آب کمپوست را با محلول امولسیون ماهی رقیق شده تغذیه کنید.

گیاهان فلفل را با چوب یا قفس پشتیبانی کنید. گیاهان سنگین با میوه می توانند شکسته یا از بین بروند. شاخه های فلفل شکننده هستند و به راحتی می توانند بشکنند.

درجه حرارت بالا و باد می تواند باعث ریزش گل ها شود و گیاهان از میوه استفاده نکنند

آفات فلفل

فلفل ها توسط شته ها ، کرم های بریدنی ، سوسک های کک و شاخ های هورن مورد حمله قرار می گیرند.

با قرار دادن یقه در اطراف هر پیوند در زمان کاشت ، کرم های بریده شده را دلسرد کنید.

کرم های شاخ دار را از گیاهان جدا کنید. آنها را درون یک قوطی آب صابونی فرو کنید.

سوسک ها و شته ها را می توان تا حدودی با ریختن آنها از گیاهان و بیرون کشیدن شاخ و برگ آلوده کنترل کرد.

بیماری های فلفل

کود آلی فلفل دلمه

فلفل ها مستعد پوسیدگی ، پوسیدگی انتهای شکوفه ، آنتراکنوز ، ویروس موزائیک توتون ، لکه باکتری و کپک هستند.

انواع گیاهان مقاوم به بیماری بسته های بذر و برچسب های گیاهی مقاومت به بیماری را نشان می دهند.

باغ را تمیز و عاری از علفهای هرز نگهدارید که آفات و بیماریها در آن پناه نبرند.

قبل از گسترش بیماری ، گیاهان آلوده را حذف کنید.

اگر سیگار می کشید ، قبل از کار با گیاهان ، دست خود را بشویید تا از انتشار ویروس موزائیک تنباکو جلوگیری کنید.

برداشت فلفل دلمه

فلفل ها در 60 تا 95 روز پس از کاشت آماده برداشت هستند.

فلفل ها به اندازه دانه های بالغ از سبز به قرمز بالغ می شوند.

وقتی هوا به طور مداوم گرم نیست ، تغییر رنگ می تواند کند باشد.

فلفل دلمه ای با رسیدن و تبدیل رنگ آن شیرین تر می شود.

فلفل ها را از تاک با قیچی یا قیچی باغبانی برش بزنید. آنها را نکشید.

مقدار کمی از ساقه متصل به فلفل را در زمان برداشت بگذارید.

اگر در مکان گرم و در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرید ، فلفل ها پس از برداشت ، تغییر رنگ و رسیدن به محصول خود را ادامه می دهند.

نکات بیشتر برداشت: نحوه برداشت و ذخیره فلفل .

ذخیره و قبل از سرو فلفل

فلفل ها را می توان به مدت 2 تا 3 هفته در جای خنک و مرطوب نگهداری کرد.

فلفل ها را می توان تا 10 روز در یخچال قرار داد. آنها را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید تا از سوختگی جلوگیری شود.

فلفل دلمه ای را می توان 4 تا 6 ماه در فریزر نگهداری کرد.

فلفل ها را می توان به طور کامل و یا به صورت ترشی خشک کرد.

در هنگام کار با فلفل های تند احتیاط کنید. آنها حاوی كپسایسین فراخوان مرکب هستند كه در رگها و دانه ها متمرکز است. کپسایسین می تواند چشم ، بینی یا دهان شما را سوزاند. پس از گرم کردن دست ها ، دستان خود را کاملاً بشویید.

خرید کود های ارزان فلفل

انواع فلفل دلمه ای و بهترین کود برای فلفل دلمه

فلفل دلمه ای از نظر شکل و رنگ متفاوت است و حاوی فلفل موز باریک است. فلفل گیلاس کوتاه و گرد کوچک به رنگ قرمز روشن و قلب. فلفل سرخ شده چند رنگ ایتالیایی؛ و رنگ سبز مایل به زرد تا نارنجی تا فلفل زنگ قرمز. فلفل دلمه ای را می توان خام ، پخته یا ترشی میل کرد. همه انواع فلفل دلمه ای دارای طعم ملایم نیستند. بعضی از آنها می توانند تند و گرم باشند.

بهترین کود برای فلفل دلمه یا کود پیاز : فلفل های داغ – که به آن فلفل های چیلی نیز می گویند – از نظر شکل و رنگ متفاوت هستند و شامل فلفل زنگ شکل ، پییمنتو قلبی شکل ، موم زرد کوتاه و بلند خمیده ، ژله ای شکل مخروطی و ژله ای هستند. فلفل ها به راحتی گرده افشان می شوند ، هزاران فلفل داغ مختلف وجود دارد.

فلفل های داغ توسط واحدهای گر به آنها گرما داده می شوند. تعداد واحدهای موجود در مقیاس بیشتر ، فلفل را داغ تر می کند. در اینجا چندین نوع فلفل گرم وجود دارد که از گرمترین آنها شروع می شود (همه این موارد باعث ایجاد ناراحتی بیشتر افراد در هنگام خوردن غذا می شود):

مراحل داشت فلفل

درباره فلفل دلمه و بهترین کود برای فلفل دلمه

فلفل های چندساله مناقصه ای هستند که به صورت سالانه رشد می کنند.

فلفل ها روی بوته های عمودی جمع و جور از ارتفاع 1 تا 2 پا رشد می کنند.

میوه از یک گل واحد در زاویه بین برگ و ساقه پیروی می کند.

نام گیاه شناسی:  ( فلفل دلمه ای و شیرین)

بهترین کود برای فلفل دلمه : حال انواع کود ها و انواع روش های کود دهی را یاد گرفتید و حتی مدل های مختلف کاشت فلفل را فرا گرفتید. با این حال تجربه های زیادی را به هنگام کار می آموزید. فلفل گیاهی قوی است و در بیماری ها، سرما زدگی و آفت زدگی به نسبت قوی تر از گیاهان دیگر عمل می کند. گیاه فلفل خیلی به خاک حساس نیست و تقریبا روی هر خاکی قابل رشد است. در حالت کلی کاشت فلفل دلمه ای به نسبت آسان تر از بقیه محصولات کشاورزی است.

برای اطلاع از مطالب بیشتر سایت ما را دنبال کنید.

فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *