کود مخصوص درخت موز

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کود دهی مخصوص درخت موز

گیاه میوه موز منبع خیلی عالی و سرشار غنی از عناصر فسفر و پتاسیم برای بدن انسان هاست ، و پوست این میوه نیز همان فایده مهم را برای گیاهان‌ نیز دارد . پوست این میوه با سرعت بسیار بالایی تجزیه شده و به خاطر همین علت سبب می شود بتوان به راحتی پوست آن ها را جدا کرده و در داخل چاله ای در خاک که به منظور کاشتن درخت موز خود در نظر گرفته اید بریزید .

نکته: جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص صادرات کود به عراق میتوانید به پست مذکور مراجعه فرمائید.

قطعا برای شما عجیب است که پوست موز ، چیزی که از نظر اکثریت مردم قسمت دور ریختی و زباله و غیر قابل استفاده موز است ، دارای چه مصرف های سودمند باور نکردنی در صنعت کشاورزی می تواند باشد !

مورد استفاده قرار دادن پوست میوه موز به عنوان کود طبیعی برای گیاهان و نباتات یک قصه افسانه ای بی پایه و بن نیست ! دلایل بسیاری هستند که به کشاورزان ما نشان می دهند که چرا اکثریت مردم از این کود گیاهی طبیعی و کامل به عنوان جانشینی اصلی در قبال کود های شیمیایی به شدت مضر نیز هستند ، استفاده می‌ کنند . پوست این میوه پر خاصیت با سرعت بسیار بالایی تجزیه شده . از این رو اگر آن را در داخل خاک قرار دهیم ، در اصل منبع عالی و سرشاری از مواد مغذی را به خاک خود اضافه کرده ایم .

فروش کود با کیفیت موز

دم کردن چای کمپوست برای کود دهی درخت موز

به جای تهیه حجم بالایی زیادی از کمپوست که بسیار هم  پر درد سر است ، می توان از طریق راه ساده ای تعدادی پوست این میوه را در ظرفی پر از آب ریخته و صبر کرد تا به مدت چند روز در آن بماند . سپس بعد از گذشت چند روز شما دارای یک چای موزی پر از مواد مغذی و معدنی می شوید که گل‌ ها و سبزیجات‌ شما را می تواند بسیار قوی کند و با مواد مهم و غنی که دارد به رشد آنها سرعت بالا بخشد .

تشویق گیاهان به گل دهی در کود دهی مخصوص درخت موز

طبق آنچه که ذکر شد پوست موز دارای مقادیر قابل توجهی عنصر پتاسیم است ، در اصل یعنی همان ماده مغذی بسیار مهم و اصلی که گیاهان برای رشد شکوفه های زیبا خود به آن نیاز دارند. عنصر پتاسیم همینطور نقش انتقال آب و مواد مغذی را در بین سلول های گیاهان آسان می‌ کند و این سلول ها را از ابتلاع به انواع بیماری ها در امان نگه می‌ دارد . این ماده مهم و شگفت انگیز در اصل گیاهان را برای ورود به فاز زایشی و تولید مثل کامل آماده می‌ کند . از این رو یک پوست میوه موز پوسیده شده می تواند کودی بسیار عالی و قوی برای گیاهان باشد و عمل گلدهی آنها را تشویق کند.

خرید کود موز

تقویت خاک در کود دهی مخصوص درخت موز

همواره با کاشتن یک یا چند عدد پوست میوه موز در خاک باغچه‌ منزل خود ، می توانید یک شوک غذایی و مقوی عالی و نتیجه بخش به خاک بدهید ! فقط لازم است یک گودال در خاک خود به عمق هشت سانتی متر و دهانه‌ ای به اندازه درازای پوست میوه موز در خاک باغچه ایجاد کنید . پوست این میوه را در داخل خاک و از قسمت درونی آنها در تماس با خاک قرار دهید و سپس رویشان را خاک بریزید . پس از گذشت مدتی آنها عناصر مغذی مفیدی مانند آهن ، کلسیم ،یا مثلا کود پتاس و یا فسفر را در عمق خاک آزاد می‌ کنند .

برای کنترل شته‌ ها در کود دهی مخصوص درخت موز

روشی که اکنون برای شما ذکر می کنیم اثبات محکمی ندارد اما امتحانش نیز ضرری ندارد ! در این روش شما به پوست میوه موز یا تکه های خشک شده خود موز نیاز دارید . پوست یا همان تکه های موز خشک شده را ، می‌ توانید از گیاهان خود آویزان کنید ، و همچنین می‌شود سوراخی به عمق دو الی دو و نیم سانتی متری داخل خاک زمین و در نزدیکی گیاه‌ خود درست کنید و آنها را در داخل خاک بگذارید . پس از گذشت زمانی مشاهده خواهید کرد که شته‌ ها به سرعت از گیاه شما دور می شوند ، زیرا آنها به شدت از بوی میوه موز رسیده متنفر هستند !

خرید کود با کیفیت برای درخت موز

اضافه کردن به کمپوست

پوست این میوه مفید و سود مند بسیار راحت و با سرعت بالا توسط باکتری‌ های داخل خاک تجزیه می‌شوند ، از این جهت یکی از بهترین موارد استفاده‌ پوست های موز ، اضافه کردن آنها به کمپوست است . برای اینکه بتوانید آنها در داخل کمپوست قرار دهید ، باید حتما آنها را تکه تکه کنید یا در داخل آب خیس کنید و یا به شیوه یک محلول نیمه جامد به کمپوست خود اضافه‌ کنید ؛ به این جهت که ریختن پوست به صورت کامل و تنها درون کمپوست ، باعث جذب حیوانات زیادی می شود . مورد استفاده قرار گرفتن پوست موز درون کمپوست ، سبب افزایش عناصر فسفر و پتاسیم در ترکیب خاک می‌ شود .

جذب کننده پروانه‌ ها و پرنده‌ ها :

با گذاشتن چند تکه پوست موز رسیده در خاک باغچه‌ خود ، پرنده ها و پروانه ها را می توانید به آنجا بیاورید و موجب جذب‌ آنها شوید . همینطور می‌شود پوست این میوه را به صورت ریز خرد کرد یا چند سوراخ در آن به وجود آورد تا باعث شود بوی میوه به بیرون راه پیدا کند تا توسط این شیوه جذاب دسترسی حشرات به میوه هم آسوده تر شود !

میوه موز بسیار مناسب برای جذب انواع زنبور‌ های عسل ، زنبور های معمولی و لارو پروانه‌ ها می باشد . فقط حتما مطمئن شوید که پوست موز را در قسمتی بالاتر از سطح گلدان‌ های‌ خود قرار داده اید و ضمنا فراموش نکنید که آن را درست قبل از زمان غروب خورشید بر دارید . در غیر این صورت تعداد زیادی از حشرات مزاحم را به باغچه‌ خود دعوت کرده‌ اید !

کود با کیفیت موز

تغذیه گیاهان هوازی : انواع گیاهان انگلی که تا سال های زیادی می توانند زنده بمانند مثل انواع متنوع خزه استگ هورن و الک هورن ، سیستم ریشه‌ ای تولید نمی‌ کنند و بر روی خاک زندگی‌ می‌ کنند . آنها بر روی ساقه گیاهان ریشه دارد به وجود می‌ آیند و تمام مواد مورد نیاز که برای رشد خود ضروری است را از هوای محیط اطراف جذب می کنند . حواستان باشد که حتما آنها را با اسپری پوست میوه موز غبار پاشی کنید تا خیالتان آسوده شود که تمامی مواد مغذی برای رشد و زنده ماندن نیاز دارند را می توانند دریافت کنند .

تغذیه گیاهان با سرکه موز :

گیاهان اسید دوست مانند گاردنیا ، آزالیا و بلوبری از اسپری شدن سرکه موز در زمان مناسب بسیار لذت خواهند برد . استفاده از سرکه به میزان بسیار کم خاصیت اسیدی را تقویت می‌ کند و مقدار آهن موجود در خاک را افزایش می‌ دهد و به این گیاهان اسید دوست اجازه بیشتر می‌ دهد تا بتوانند بهتر رشد کنند و شاخ و برگی سالم و شاداب داشته باشند . فقط لازم است مقداری پوست این میوه را به روش تولید سرکه تخمیر کنید . اگر محلولی شما تهیه کردید بوی شدید سرکه داشت ، برای جلوگیری از سوختن گیاه توسط آن ، سرکه‌ ای که درست کردید را با مقدار کمی آب مخلوط کنید و بعد استفاده نمایید .

خاک باغچه‌ خود را آماده کنید :

افزودن کود به خاک با مواد طبیعی مانند پوست میوه موز ، باعث اصلاح خاک و تغذیه خواهد شد و خاک را برای کاشت انواع گیاهان مختلف آماده می‌ کند . فقط لازم است توجه داشته باشید پوست موز ها را تکه تکه کنید و در داخل خاک قرار دهید . این پوست سبب افزایش ریاد جمعیت باکتری‌ های مفید داخل خاک می‌ شود و کرم‌‌ های سودمند را قدرتمند می‌ سازد تا بتوانند هوای موجود در خاک و همچنین کیفیت خاک را بالا ببرند . حتما مطمئن شوید که آنها را در عمق مناسب و زیاد کاشته اید ، در غیر این صورت ممکن است باعث تجمع حیوانات مزاحم مثل موش های کور یا خرگوش ها شوند .

فروش کود موز

عوامل موثر در کود دهی مخصوص درخت موز

در زمانی که خواهان چیدن گیاهان هوازی‌ خود هستید و می خواهید آنها را بیارایید لازم است توجه داشته باشید که یک پوست موز حتما در زیر آنها قرار دهید . پوست موز را با خزه یا مالچ بپوشانید و گیاهان هوازی‌ خود را در دور تا دور آن بچینید . پوست میوه موز مانند کمپوست عمل می‌ کند و تجزیه می‌ شود و مقدار قابل توجهی مواد مغذی و لازم برای رشد گیاهان‌ شما به آنها می‌ دهد .

تغذیه گیاهان گوجه فرنگی :

اگر می‌ خواهید گوجه‌ فرنگی های شما به خوبی رشد کنند و قوی شوند و در پایان هم محصولات زیادی برای شما تولید کنند ، به هیج وجه پوست میوه موز را فراموش نکنید ! زیرا پوست موز خاک را با عناصری مانند پتاسیم ، کلسیم و آهن تغذیه می‌ کند ، در نتیجه مقدار زیادی عناصر ضروری در اختیار گیاهان گوجه فرنگی درحال رشد ، میتواند قرار دهد . فقط کافی است یک گودال کوچک در پای گیاه گوجه فرنگی‌ خود ایجاد کنید . فقط مراقبت باشید که در حین حفر به ریشه های گوجه فرنگی آسیبی وارد نشود . سپس تعدادی پوست موز را قطعه قطعه و خورد کنید و مقداری از آن را درون هر چاله بریزید . به همین راحتی !

جوانه‌هایتان را تغذیه کنید :

مقداری پوست موز را به قطعات ریز خورد کنید ، آنها را درست در زیر قسمت رویی خاک ، یا در کف سینی کشت دانه ها قرار دهید . این کار مقدار زیادی از مواد مغذی مورد نیاز گیاهان جوان را برای آنها فراهم می‌ کند . فقط لازم است حتما مطمئن شوید که دانه‌ ها یا جوانه ها هرگز مستقیم با قطعات پوست موز در تماس نباشند ، چرا که در غیر این صورت ممکن است ریشه‌ های ظریفشان دچار سوختگی شود .

خرید کود با کیفیت برای درخت موز

شما همچنین می‌ توانید پوست میوه موز خشک شده را در وسط گلدان خود قرار داده و یا در زیر خاک گلدان دفن کنید . گل ها و یا گیاهان شما به مرور زمان مواد مغذی پوست موز خشک شده را جذب خواهد کرد . از دیگر مزایای استفاده‌ پوست میوه موز خشک شده ، این است که وقتی می‌ خواهید خاک گلدان را کاملا با یک خاک جدید جایگزین کنید ، این تکه پوست موز ها را با خاک جدید مخلوط کنید تا خاکی غنی برای میزبانی گل و گیاه خود داشته باشید .

کود های گیاه موز

ما در طی زندگی روز مره خود با مواد زیادی سر و کار داریم برخی از این مواد قابل بازیافت هستند و همچنین برخی دیگر قابلیت تبدیل شدن به مواد دیگر را نیز دارند . به عنوان مثال ما می‌ توانیم بطری‌ های شیشه‌ ای را پس از مصرف محتوای درون آنها برای بازیافت جمع کرده و حتی کاغذ و مقوا هایی که روزانه با آنها سر کار داریم پس از استفاده می‌ توان به چرخه بازیافت برگرداند . قطعا شما می‌ توانید از مواد تجزیه پذیر همچون انواع پوست میوه‌ ها نهایت استفاده ی سودمند را ببرید . به خصوص اگر در داخل خانه‌ خود باغچه و یا گلدان‌ های پر از گل داشته دارید .

چرا در زمانی که خواستار تعویض خاک گلدان های خود هستید به سراغ کود های شیمیایی که بسیار خطرناک و حساسیت زا هستند ، می‌ روید . در حالی که خود شما می‌ توانید نیاز گل‌های خود به مواد مغذی را در خانه در زمانی کوتاه و به راحتی تامین کنید . حتما در خاطر داشته باشید تامین خاک مغذی برای گلدان و باغچه‌ ها به این صورت هم از نظر سلامتی و هم از نظر مالی به نفع‌ خود شما خواهد بود . پوست موز از آن پوست میوه‌ هایی است که هم حجم کمی دارد و هم حاوی مواد مغذی و مفید است و هم توانسنه در بین مردم در حال حاضر طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهد ؛ شما می‌ توانید پوست این میوه بسیار مفید را خشک کرده و به عنوان کود طبیعی و بسیار مغذی برای انواع گیاهان خود و همچنین تقویت خاک باغچه منزل خود استفاده کنید .

 

خرید کود مخصوص موز
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *