اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی

اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی

اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی

اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی : بسیاری از خانم ها و آقایان حتی با وجود زندگی در آپارتمان علاقه فراوانی به نگهداری گل و گیاه آپارتمانی از خود نشان می دهند و این عمل  نه تنها به منزل آن ها زیبایی و طراوت خاصی می بخشد، بلکه در این دنیای ماشینی و پر از آلودگی به تصفیه هوا و رساندن اکسیژن به ریه ها بسیار موثر می باشد؛ گیاهان آپارتمانی برای سر زنده بودن و شادابی در فضای منزل به مراقبت و رسیدگی فراوانی نیاز دارند. نشاط و زیبایی گیاهان آپارتمانی به صاحبان آنها نیز حس خوشایندی می بخشاید طوری که اگر شاهد پژمردگی یا بی حالی گل های خود شوند دغدغه مند خواهند شد؛ به منظور حفظ نمودن و به حداکثر رسیدن طراوت گیاهان آپارتمانی تا انتهای مقاله ما را همراهی بفرمایید؛ شرایط لازم برای نگهداری گیاهان خانگی و کود مناسب برای حفظ شادابی و سلامتی آن ها، موضوعاتی هستند که در این مقاله پیرامون آن اطلاعات ارزشمندی در اختیارتان قرار خواهیم داد.

نیازهای اساسی گیاهان آپارتمانی:

۱)اکسیژن از طریق هوای تازه:

تمامی گیاهان آپارتمانی مانند هر موجود زنده دیگری به اکسیژن برای بقا و شادابی و سلامتی خود نیاز مبرم دارند لذا برای تامین اکسیژن کافی و انجام شدن فرآیندهای درون سلولی به نحو احسن، در طول روز پنجره ها را باز کرده تا فضای داخلی خانه و گیاهان از اکسیژن تازه برخوردار گردند. وقتی گیاه از اکسیژن به مقدار کافی بهره مند می گردد ساقه های آن مستحکم تر شده و رنگ برگ ها سبز رنگ و سرحال می گردند بهترین زمان برای باز کردن پنجره ها نزدیک صبح می باشد زیرا در این زمان ماشین ها تردد چندانی نداشته و هوا نسبت به دیگر اوقات روز سالم تر می باشد.

۲)آبیاری منظم گلدان:

گیاهان آپارتمانی به مقادیر معینی آب نیازمند هستند لذا سعی کنید در فواصل زمانی منظمی آنها را از آب بهره مند سازید زیرا در صورت آبیاری فراوان سبب گندیده شدن آنها و خفگی ریشه شده اید و در صورت تشنه گذاشتن گیاهان خانگی سبب خشکی و پژمردگی آنها می گردید.

گفتنی است وجود یک یا چند سوراخ در زیر گلدان ها الزامی است تا آب از تمامی بخش گلدان به راحتی عبور نماید و کل نقاط ریشه به آب دسترسی داشته باشند از طرفی با ایجاد سوراخ در زیر گلدان، تهویه هوا به خوبی صورت می گیرد زیرا جریان هوا به آسانی وارد شده و ریشه به نحو مطلوب تنفس خواهد کرد و هرگز دچار خفگی و پوسیدگی نخواهد شد.

۳) خاک مناسب:

یکی از مواردی که در نگهداری گیاهان خانگی بایستی بدان توجه کرد، خاک انتخاب شده برای گلدان می باشد؛ بدین منظور بهتر است خاکی که با مقداری ماسه ترکیب شده است درون گلدان ریخته شود زیرا ماسه از فشرده بودن خاک گلدان جلوگیری می نماید در نتیجه منافذ خوبی برای عبور جریان هوا و رسیدن اکسیژن به بخش های مختلف خاک ایجاد خواهد شد.

پس از گذشت مدتی از نگهداری گلدان، بایستی نسبت به تعویض آن اقدام نمود؛ لازم به ذکر است این مدت در گیاهان مختلف فرق دارد اما در حالت کلی زمانی که ریشه آنقدر بزرگ شده که به سوراخ های انتهای گلدان رسیده، بایستی عمل تعویض گلدان را انجام دهید.

۴)کود مناسب برای گیاهان آپارتمانی:

همانطور که هوا، آب و خاک برای حفظ سلامتی گیاهان و گل های خانگی الزامی می باشد، تغذیه گیاه و بهره مند شدن از مواد غذایی لازم بسیار ضروری می باشد تمامی این عوامل در کنار هم رشد گیاه و استحکام آن را در پی خواهد داشت و نبود یا کمبود یکی از آنها منجر به آسیب به گل ها و گیاهان آپارتمانی خواهد شد.

همانطور که انسان در کنار هوا و آب به غذا نیز جهت زنده ماندن و انرژی کافی داشتن نیازمند می باشد، گیاهان آپارتمانی نیز به تغذیه از طریق کوددهی نیاز دارند در ادامه مطالب به بررسی اثرات هیومیک اسید و دلیل انتخاب آن به عنوان بهترین کود گیاهان آپارتمانی و مسبب طول عمر زیاد همراه با نشاط دائمی آنها خواهیم پرداخت.

اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی

هیومیک اسید چگونه بر گیاهان آپارتمانی تاثیر می گذارد؟

اسید هیومیک به عنوان کود ارگانیک، طبیعی و آلی سرشار از مواد آلی بوده و برای گیاهان آپارتمانی بهترین انتخاب ممکن می تواند تلقی شود مزیت های هیومیک اسید تنها به غنی بودن از مواد آلی ختم نمی شود؛ زیرا نه تنها عناصر غذایی موردنیاز گیاهان آپارتمانی را در اختیار آنها قرار می دهد، بلکه آن ها و دیگر کودهایی که برای برخی از گیاهان موردنیاز هستند را به شکل کلات شده در می آورد با این اتفاق مواد مغذی به راحتی و به بهترین شکل جذب گیاه می گردد و از آبشویی آنها جلوگیری به عمل می آید.

اسید هیومیک برای گیاهان آپارتمانی

اسید هیومیک کینگ مخصوص گیاهان آپارتمانی

اسید هیومیک کینگ در حجم های ۱ و ۵ لیتری با درصد خلوص ۹۵ درصد برای گیاهان ‌آپارتمانی عرضه شده در سایت آل کود، یکی از موارد بسیار اثر بخش بر گل ها و گیاهان به حساب می آید.

اسید هیومیک بهترین گزینه کود رسانی برای گیاهان آپارتمانی می باشد زیرا:

۱)به دلیل عدم کاربرد کودهای دامی پوسیده به منظور رشد و شادابی گیاهان خانگی و از طرفی مشکلات مربوط به کودهای خاک برگی که احتمال آلوده بودن آن ها به تخم حشرات و کنه ها در نتیجه از بین رفتن گیاه وجود دارد، هیومیک اسید به عنوان برترین تامین کننده مواد آلی تمامی گیاهان آپارتمانی به حساب می آید.

۲)هیومیک اسید به حفظ هر چه بهتر رطوبت در خاک و اطراف ریشه گیاهان آپارتمانی کمک می کند در نتیجه حتی در صورت مسافرت رفتن نباید نگرانی چندانی از بابت تشنه شدن و پژمردگی گیاه تان به دل راه دهید چون با مصرف هیومیک اسید دوره آبیاری گیاه طولانی تر خواهد شد.

۳)بسیاری از خریداران گیاهان آپارتمانی پس از گذشت مدتی متوجه از بین رفتن گیاه یا گل خود در طول مدت زمان کوتاهی می شوند و سپس دیگر دست به خرید نمی زنند در این مورد تنها چاره استفاده از اسید هیومیک می باشد. گیاهی که به این صورت و در مدت کم از بین می رود، با تنش در اثر تغییر شرایط محیطی روبرو شده که اسید هیومیک به عنوان ماده ضد تنش، سبب افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش محیطی شده و در حفظ و رشد آن تاثیر به سزایی دارد.

۴) اسید هیومیک به طور مستقیم بر رشد گیاهان آپارتمانی تاثیر می گذارد و منجر به تحریک رشد بخش های هوایی و ریشه گیاه می گردد اما بالاترین اثر آن بر روی ریشه بوده و سبب برجسته شدن و افزایش حجم آن می گردد در نتیجه عملکرد ریشه افزایش یافته و مواد غذایی به نحو احسن در اختیار آن قرار می گیرد در نتیجه رشد گیاه بسیار بهتر خواهد شد.

۵)اسید هیومیک منجر به افزایش جذب نیتروژن، فسفر، پتاسیم و کلسیم شده و بخش های مختلف گیاه را استحکام می بخشد.

۶)کلروز یا زردی برگ های گیاهان با مصرف اسید هیومیک افزایش می یابد زیرا هیومیک اسید توانایی حفظ آهن به فرم قابل جذب و سوخت و ساز را دارد در نتیجه به سبزینگی و شادابی گیاهان آپارتمانی منجر خواهد شد.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366