کود سه بیست برای زیتون

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

تاثیر کوددهی درختان زیتون با کودهای سه بیست

اگرچه درختان زیتون در برابر خشکی مقاوم هستند،  با این حال  برای رشد  و تولید میوه های فراوان و با کیفیت  به کوددهی نیاز دارد. بسیاری از کشاورزان نمی دانند کدام  نوع کود را برای درختان زیتون خود  انتخاب کنند، و به همین دلیل انجام آزمایش خاک و مشورت با متخصصان کشاورزی می تواند مفید باشد. اگر خاک شما کمبود  مواد مغذی را دارد، استفاده از کودهای درجه یک سه بیست شوک برای درختان زیتون به آنها در طول فصل رشد برای رشد بهتر کمک می کند و مواد مغذی لازم برای رشد و برداشت محصول را برای درختان زیتون فراهم  می آورد. با این حال، سطوح متعادل کود ها مانند کودهای سه بیست  برای رشد موثر درختان زیتون ضروری می باشد، البته  کود دهی بیش از حد ممکن است به بهره وری محصول و کیفیت روغن آسیب برساند.

کاشت زیتون

بهترین کود برای درختان زیتون

انتخاب کود مناسب به شکوفایی درخت شما و حفظ سلامتی آنها کمک می‌کند. برای دستیابی به کیفیت بالا در درختان زیتون بهتر است  از کودهایی استفاده کنید که حاوی مقادیر مساوی و متعادل  نیتروژن، فسفر و پتاسیم باشد، که ما به شما کودهای سه بیست نانو شوک را توصیه می کنیم. با این حال، ترکیب  و نوع کود مناسب ممکن است به سن درخت زیتون، مرحله رشد رویشی  آن و شرایط خاک بستگی داشته باشد. بنابراین برای مراقبت منظم از درختان زیتون خود بهتر است  از کودهای سه بیست  که به طور خاص برای استفاده در درختان زیتون طراحی شده اند استفاده کنید. همچنین  درختان شما تمام ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز خود را از این کود دریافت می کنند که می تواند به آنها کمک کند قوی و سالم بمانند. این کود همچنین حاوی تمام مواد مغذی و اجزای برتر مورد نیاز برای افزایش رشد ریشه و مقاومت در برابر بیماری است.

کاشت زیتون

کودهای سه بیست شوک در درختان زیتون

کود معجزه گر سه بیست  در درختان زیتون مواد مغذی مورد نیار گیاه را فراهم می کند، توصیه می شود که  از این کود  هر 15-7 روز برای درختان زیتون  استفاده کنید، اما بهتر  فقط در بهار و اوایل تابستان از آن استفاده کنید. کودهای سه بیست مخصوصا برای درختان زیتون که در گلخانه کشت می شوند، توصیه می شود. کودهای نانو سه بیست به دلیل اینکه  به طور مداوم تجزیه می شوند، درختان زیتون را  نمی سوزانند، با تغذیه درختان زیتون با این کودها  نانو رشد و نمو آنها افزایش می یابد. بهتر است  برای انتخاب کود مناسب برای درختان زیتون  ابتدا باید نیازهای کودی درخت را تشخیص دهید، درختان زیتون در خاک هایی با محتوای کود بالا و سطوح  متعادل کودهای ان پی کا (نیتروژن، فسفر و پتاسیم) مانند کودهای سه بیست بهتر رشد می کنند. بسته به نیاز گیاه، این عناصر مغذی در همه کودها با نسبت های متغیر وجود دارد. برای درختان زیتون، توزیع نزدیک و یکنواخت هر سه ماده مغذی یا تعادل بین آنها در کودهای سه بیست  ترجیح داده می شود. غلظت مواد مغذی با افزایش تعداد آنها افزایش می یابد،  به عنوان مثال، کودهایی با نسبت 20-20-20 به ترتیب دارای 20درصد نیتروژن، فسفر و پتاسیم هستند، که برای درختان زیتون موثر هستند.

افزایش باردهی درخت زیتون

مزایای استفاده از کودهای سه بیست شوک در درختان  زیتون

تشویق رشد گیاه

کودهای سه بیست  اغلب حاوی سه ماده مغذی اصلی گیاه – نیتروژن، پتاسیم و فسفر – در نسبت های متعادل و مناسب هستند که با نیازهای رشد منحصر به فرد درختان زیتون سازگار است. با توجه به توانایی کودهای سه بیست در تامین مواد مغذی ضروری گیاه، درختان زیتون را می توان حتی در خاک هایی با سطوح پایین مواد مغذی کشت کرد.

افزایش باردهی درخت زیتونتامین منبع قابل اطمینان و موثر از مواد مغذی

مواد مغذی موجود در کودهای سه بیست شوک  به سرعت حل شده و به سلول‌های گیاهی  فرستاده می‌شوند، جایی که مورد نیاز هستند. کودهایی با این ثبات از مواد مغذی در رشدو نمو و کیفیت میوه زیتون بسیار موثر هستند.

افزایش بازده محصول

کود دهی درختان زیتون با کودهای سه بیست شوک به دلیل تولید سریع و فراوان میوه ، باعث  افزایش برداشت بالاتر، می شود. همچنین یک کود مقرون به صرفه از لحاظ اقتصادی هم به شمار می آید. درختان تغذیه شده با کودهای سه بیست محصول بیشتری نسبت به سایر درختان تولید می کنند، چون این نوع کودها قابل جذب از طریق ریشه ، ساقه و برگ هستند.

افزایش باردهی درخت زیتون

حفاظت در برابر آفات

درختان زیتون، درختانی  قوی تر هستند کمتر تحت تأثیر آفات یا بیماری های گیاهی قرار می گیرند. بنابراین لازم است از کود مخصوصاً زیتون مانند کودهای سه بیست استفاده کنید. چون این کودها باعث می شوند درختان زیتون نسبت به آفات مقاوم باشند.کود سه بیست  یکی از موارد  ضروری مراقبت و نگهداری از درختان زیتون است، به خصوص اگر در آب و هوای مدیترانه ای بومی آنها زندگی می کنید. بهترین کود برای درختان زیتون کود نانو و مغذی سه بیست با تمرکز بر نیتروژن، فسفر و پتاسیم است،  کود های سه بیست شوک  مخصوص درختان زیتون در طول چند ماه درخت را با مواد مغذی تغذیه می کند و برای درختان زیتون ایده آل است. در نتیجه رشد درخت زیتون را تقویت  و عملکرد میوه را افزایش می دهد و آنها را عاری از آفت می کند.

روش استفاده از کود سه بیست مایع

کوددهی بیش از حد درختان زیتون با کودهای سه بیست

مهم است که درختان زیتون را بیش از حد کود ندهید، زیرا  می تواند منجر به رشد بیش از حد رویشی و کاهش تولید میوه شود. کود دهی یک یا دو بار در سال، در اوایل بهار و پس از برداشت، به طور کلی کافی است.  رعایت دستورالعمل های لازم  و اجتناب از کود دهی در هوای گرم و خشک ضروری است، زیرا در صورت کوددهی  می تواند به ریشه های درخت آسیب برساند.

کود سه بیست مایع بهتر است یا پودری؟

نحوه کوددهی درختان زیتون با کودهای سه بیست شوک

استفاده از کودهای سه بیست در ریشه نسبت به محلول پاشی سریع تر جذب درختان زیتون می شوند  و به راحتی می‌توان سه ماده مغذی مورد نیاز درخت زیتون(نیتروژن، فسفر و پتاسیم ) را از این طریق جذب کرد.  درخت زیتون به ازای هر 1000 کیلوگرم زیتون تولید شده  به 20 تا 25 کیلوگرم کودهای سه بیست شوک نیاز دارد. مقدار کود در هر درخت زیتون به ترکیب کود مصرفی، اندازه درخت زیتون و کمبودهای مشاهده شده بستگی دارد. به طور کلی در زیتون دیم سنتی با 150-200 اصله درخت زیتون در هکتار میزان کود در هر درخت زیتون از 2 تا 4 کیلوگرم متغیر است. برای نهال درختان زیتون جوان یا درختان زیتون کوچک، کودهای غنی از نیتروژن مانند کودهای سه بیست برای رشد آنها  ضروری است که در تولید و باروری درختان موثر می باشند.

طریقه مصرف کود شوک ۳ بیست یک لیتری
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *