تاثیر کوددهی درختان موز با کودهای سه بیست شوک

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

تاثیر کوددهی درختان موز با کودهای سه بیست شوک

درختان موز بزرگترین محصول میوه تولید شده در جهان هستند. آنها در 130 کشور، عمدتاً در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری نیمکره جنوبی جهان کشت می شوند.
موز در زمینی به مساحت حدود 10 میلیون هکتار کشت می شود، در سراسر جهان، تولید سالانه بیش از 81.2 میلیون تن دارد.
موز تحت انواع مختلفی از سیستم‌های زراعی رشد و نمو دارد که بازدهی محصول تقریباً بین 5 تا 70 تن در هکتار در سال را ایجاد می‌کند.

کود k60 برای درخت موز
انتخاب موثرترین کود گیاهی موز

هم در منطقه معتدل و هم در منظقه سردسیر با کاشت درختان موز مناظری باشکوه ایجاد می شود، اگر در مناطقی گرم و نور کافی برای رشد درختان زیبا موز در طول سال وجود نداشته باشد، این بدان معنا نیست که شما نمی توانید درخت موز بکارید.
درختان موز در طول فصل رشد فعال خود به دلیل سرعت رشد زیاد به آبیاری و کوددهی زیادی نیاز دارند، بنابراین ایجاد یک برنامه آبیاری و تغذیه ثابت کلید رشد موفق آنان است.
دو ویژگی کلیدی یک گیاه موز با ظاهری سالم، تولید میوه فراوان و برگ های سبز و قابل توجهی که باعث مقاوم و شادابی موز است، برای رسیدن به این هدف برای گیاهان موز، کودی با نسبت کافی نیتروژن و پتاسیم و نیتروژن مانند کودهای سه بیست ضروری است.
اگر درختان موز خود را در خاکی غیر از خاک حاصلخیز و غنی از مواد مغذی پرورش دهیم ، باید بین 4 تا 6 بار در سال از کود های سه بیست استفاده کنید.
معمولا برای اطمینان از تولید شاخ و برگ و میوه موز باید از کودهای سه بیست استفاده کرد، با این حال انجام آزمایش آزمایش خاک برای تعیین دقیق مواد مغذی خاک در صورت کمبود ضروری است.
موز در خاک با زهکشی خوب و با pH خاک در محدوده 5.5 تا 7.0 بهترین عملکرد را دارد، تعیین دقیق pH خاک به شما کمک می کند تا نسبت متعادل و صحیح سه ماده مغذی ( نیتروژن، فسفر و پتاس )را برای گیاهان خود فراهم کنید.

سیلیکات پتاسیم 70 درصد شوک برای موز
اثرات مواد مغذی کودهای سه بیست در درختان موز

بويژه گياهان جوان موز براي استقرار ريشه سالم و تشکيل برگهاي بزرگ و سرسبز به سطوح کافی نیتروژن نياز دارند، که این مقدار متعادل در کودهای سه بیست موجود است.
کودهای سه بیست باعث زمستان گذرانی موفقیت آمیز درختان موز در مناطق سردتر می شوند، زیرا این درختان به مواد مغذی موجود در کودهای سه بیست برای خواب زمستانی و زمستان گذرانی احتیاج دارند.
درختان موز در طول فصل رشد، به پتاسیم کافی نیاز دارند، پتاسیم متعادل موجود در کودهای سه بیست باعث تحریک تولید میوه در موز می شود. این درشت مغذی همچنین انعطاف‌پذیری درختان موز را در برابر آفات، بیماری‌ها و دمای شدید تابستان افزایش می‌دهد.
برگ های زرد (کلروز) و کمبود میوه درختان موز در حال رشد نشانه های کمبود پتاسیم خواهد بود، در این مورد، ممکن است بخواهید از کودهایی با غلظت پتاسیم بالاتر استفاده کنید، اما توصیه می شود کودهای سه بیست با غلظت متعادل مصرف شود.
فسفر موجود در کودهای سه بیست باعث احتباس آب و توزیع آن در سرتاسر گیاهان موز می شود.

کود 36 12 12 برای درخت موز
نسبت های نیتروژن، فسفر و پتاسیم در درختان موز

به طور کلی دقیقاً چه مقدار و چه زمانی به این درشت مغذی ها نیاز دارند، بستگی به گونه های گیاهی، محل چرخه رشد آنها و شرایط خاکی آنها دارد، با توجه به اینکه منابع کودی زیادی موجود است.

افزایش باردهی درخت موز
کودهای گرانولی سه بیست در مقابل کودهای مایع سه بیست

زمانی که به طور مناسب از کودهای سه بیست استفاده شود، نتایج نهایی بین کودهای گرانولی و مایع سه بیست در درختان موز تفاوت چندانی ندارد، تفاوت آنها در سرعت رسیدن مواد مغذی به ریشه گیاه، نحوه استفاده از هر نوع کود و تعداد دفعات مصرف آنها می باشد.
بنابراین، انواع مصرف کودهای سه بیست به ترجیح شخصی و نیازهای فعلی درختان موز شما بستگی دارد.
کودهای دانه ای به آرامی و به طور پیوسته مواد مغذی حیاتی را آزاد می کنند، با سرعتی که شبیه آنچه در طبیعت است. درختان موز در زیستگاه طبیعی خود به تدریج مواد مغذی را از مواد آلی و پوسیده اطراف خود دریافت می کنند.
این گونه است که آنها برای دریافت و متابولیسم مواد مغذی تکامل یافته اند، بنابراین، آنها تمایل دارند با رشدی به همان اندازه طبیعی و سرسبز داشته باشند.
با این حال، مصرف کودهای مایع سه بیست سریع الاثر در هنگام کاشت درختان موز در خاکی که کمتر از حد مطلوب است، یک راه حل مناسب هستند، یا زمانی که خاک اطراف درختان بالغ تخلیه شده است، مواد مغذی ضروری برای استقرار ریشه سالم و رشد قوی به راحتی در دسترس هستند.

تاثیر کوددهی درختان موز با کودهای سه بیست شوک
طرز استفاده از انواع کودهای سه بیست

کودهای مایع به طور کلی مقرون به صرفه تر و مناسب تر هستند، کودهای مایع سه بیست را می توان به درجات مختلف رقیق کرد تا نیازهای در حال تکامل ورشد درختان موز و سایر گیاهان باغی را که بالغ هستند برآورده کند.
همچنین آنها را می توان به صورت خیساندن خاک یا محلول پاشی برای برآوردن نیازهای مختلف گیاه نیز استفاده کرد.
در حالی که ماندگاری کودهای مایع سه بیست در موز کمتر از کودهای دانه ای است، دفعات مصرف آنها بیشتر است. بنابراین، به احتمال زیاد، آنها برای مدت طولانی در درختان موز نخواهد ماند.
اما خطر این است که کود دهی بیش از حد و آلودگی خاک با کودهای مایعات سه بیست اتفاق بیافتد ، بنابراین پیروی از دستورالعمل های دوزی مناسب برای موفقیت آنها بسیار مهم است.

فروش کود موز ارزان
کودهای دانه ای یا پودری سه بیست

انواع دانه ای و پودری کودهای سه بیست هر دو با نحوه پراکندگی و عملکرد متفاوت در خاک و سپس آبیاری عمیق اعمال می شوند. هر دوی آنها استفاده و ذخیره سازی خوبی را برای درختان موز ایجاد می کنند.
با این حال، میزان دریافت مواد مغذی آنها متفاوت است، کودهای پودری سه بیست اغلب در عرض یک هفته در مقایسه با بازه زمانی دو هفته ای نسبت به انواع دانه ای نتایج را نشان می دهند، انتخاب بین اینها به سادگی بستگی به نیاز درختان موز شما در حال حاضر دارد.
برخی از انواع دانه ای و پودر کودهای سه بیست نیز ممکن است برای بهبود حاصلخیزی خاک فرموله شوند. به طور معمول، اینها در طبیعت در برخی مواقع ارگانیک هستند.

کود سه بیست مایع بهتر است یا پودری؟
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *