تاثیر کود شوک ده ایکس بر روی زعفران

تاثیر کود شوک ده ایکس بر روی زعفران

همانطور که می دانید، زعفران یکی از سرمایه های کشور ما محسوب می شود که توانسته ایم در کل جهان، بزرگترین صادر کننده آن باشیم. گیاه زعفران، گیاهی بسیار مفید و مقوی و همچنین پر سود است که کشت آن می تواند برای شما بسیار مفید باشد. جالب است بدانید که زعفران، در تمامی نقاط دنیا جزو پر طرفدار ترین ادویه ها محسوب می شود و می تواند به انوع غذا ها، طعم بسیار خوبی هدیه کند. علاوه بر آن، زعفران خواص دارویی بسیار زیادی دارد و می تواند برای بسیاری از بیماری ها مفید باشد. زعفران خواص داروی بسیار زیادی دارد که می تواند برای بسیاری از بیماری ها مفید باشد. علاوه بر آن، زعفران در بدن هورمونی به نام سروتوئین را فعال می کند که سبب شادی و نشاط شدید افراد می شود. البته پیش از آن که بخواهید به مصرف زعفران بیاندیشید، می بایست برای کاشت و زارعت آن فکری کنید تا بتوانید زعفران بیشتر به همراه کیفیت بالا تر داشته باشید و لذت ببرید. در ادامه با ما همراه باشید تا با خواص و تاثیر کود شوک ده ایکس بر روی زعفران بیشتر آشنا شوید.

چرا برای زعفران از کود شوک ده ایکس استفاده نماییم؟

همانطور که می دانید، برای این که بتوانیم زعفران خوبی را پرورش دهیم، می بایست آن را حسابی تقویت نماییم تا بتوانیم زعفران زیاد تر به همراه کیفیت بالا تری را برداشت کنیم. در ابتدا می بایست خاک زعفران را تقویت نماییم؛ برای تقویت خاک زعفران می بایست از کودی استفاده نمایید تا بتواند تمامی نیاز های مغذی زعفران را برطرف نماید. بهترین کود که می تواند در رشد و افزایش گل برگ های زعفران بسیار مفید باشد، کود شوک ده ایکس است.

تاثیر کود شوک ده ایکس بر روی زعفرانکود شوک ده ایکس، نوعی کود شیمیایی است که از ترکیب و فرآیند های شیمیایی به وجود می آید. این نوع کود، دارای مواد معدنی بسیار زیاد و انواع ویتامین ها است؛ این امر سبب شده تا استفاده از کود شوک ده ایکس برای زعفران بسیار مفید و پر کاربرد باشد. علاوه بر آن، کود شوک ده ایکس به دلیل وجود فلزاتی همچون منگنز، سدیم و پتاسیم سبب شده تا حشرات و آفات مزاحم رشد گیاه زعفران نشود. علاوه بر آن، استفاده از کود شوک می تواند میزان محصول دهی زعفران را تا چندین برابر برساند.

بیشتر بخوانید: خرید کود شوک

بسیاری از افراد بر این عقیده باورند که اگر از کود برای افزایش محصول دهی زعفران استفاده نماییم، سبب کاهش کیفیت زعفران می شود؛ البته این عقیده تا حدی درست است چرا که برخی از کود ها دارای مواد مغذی کافی نیستند و این امر سبب شده است تا محصول دهی زعفران افزایش یابد ولی کیفیت محصولات آن کاهش یابد. ولی کود شوک ده ایکس، دارای مواد معدنی و مغذی بسیار زیادی است که سبب شده تمامی نیاز های زعفران را برطرف نماید و در نتیجه سبب افزایش محصول دهی و افزایش بسیار زیاد کیفیت محصول و رنگ و عطر بهتر آن ها شده است.

تاثیر کود شوک ده ایکس بر روی زعفرانگیاه زعفران، بسیار حساس و آسیب پذیر است؛ به همین دلیل استفاده از کود های قوی سبب سوخته شدن ریشه های آن می گردد. به همین دلیل بسیاری از افراد برای زعفران های خود از کود استفاده نمی نمایند و فقط به مواد مغذی خاک تکیه می کنند. ولی جالب است بدانید که کود شوک ده ایکس، دارای مواد مغذی فراوانی است ولی به دلیل مایع بودن سبب می شود که ریشه گیاه از بین نرود و به سرعت جذب گیاه شود. به همین دلیل استفاده از کود شوک ده ایکس نه تنها بر روی زعفران آثار بدی ندارد، بلکه می تواند برای آن بسیار مفید باشد.

نکات مهم در استفاده از کود شوک ده ایکس برای زعفران

یکی از مهم ترین نکاتی که در استفاده از کود شوک ده ایکس برای کاشت و پرورش زعفران می بایست رعایت کنید، این است که سعی کنید کود را به صورت خیلی دقیق به گیاهان بدهید. چرا که اگر کمتر از حد مجاز به زعفران کود شوک ده ای ایکس بدهید، سبب می شود تا کود درون خاک دچار انحلال شود و مقدار کمی از آن جذب گیاه شود؛ و اگر بیش از حد مجاز وارد خاک شود، سبب پژمرده شدن گیاه می گردد.

تاثیر کود شوک ده ایکس بر روی زعفرانبرای آن که بتوانید به اندازه کافی، کود شوک ده ایکس را به گیاه بدهید می بایست آن را دقیق اندازه گیری کنید و اندازه هر هکتار 5 کیلوگرم آن را مصرف نمایید.

بیشتر بخوانید: کاشت خیار در گلدان

سخن پایانی

همانطور که گفته شد، کود شوک ده ایکس می تواند برای گیاه زعفران بسیار مفید باشد. پیشنهاد می شود که اگر دارای مزرعه زعفران هستید، حتما از کود شوک ده ایکس استفاده نمایید تا بتوانید میزان محصول دهی و کیفیت محصول خود را افزایش دهید. لازم به ذکر است که استفاده بیش از حد مجاز از کود شوک ده ایکس، سبب از بین رفتن محصول شما می گردد و می بایست آن را به صورت دقیق مصرف نمایید و پای گیاهان خود بریزید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366