برداشت میوه‌ھای درشت با استفاده از کود جلبک دریایی

برداشت میوه‌ھای درشت با استفاده از کود جلبک دریایی

همان‌ طور که می‌دانید؛ هدف اصلی هر باغدار از کاشت درختان میوه، برداشت محصول درشت و باکیفیت است. از این‌ رو اگر شما هم می‌خواهید محصولات سالم‌تری داشته باشید، بهتر است از کودهای طبیعی مفید مانند کود جلبک دریایی بهره بگیرید. برداشت میوه‌های درشت با استفاده از کود جلبک دریایی بسیار راحت است و شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن، گیاه را تغذیه کنید و در نتیجه میوه‌هایی درشت‌تر و خوشمزه‌تر برداشت نمایید.

کود جلبک دریایی به‌ طور معمول ساختار طبیعی دارد و می‌توانید آن را در 2 نوع؛ مایع و پودری تهیه کنید. این کود مغذی، غلظت بسیار بالایی دارد و باید آن را در آب مخلوط کنید و سپس مورد استفاده قرار دهید. طریقه مصرف این کود اصلا کار سختی نیست و هر کسی می‌تواند به‌‌ سادگی با کمک آن کار کوددهی را انجام دهد.

کود طبیعی جلبک دریایی مزایای فوق‌ العاده زیادی دارد و اگر از آن به‌ صورت اصولی بهره بگیرید، می‌توانید تمام این مزایا را مشاهده کنید. بنابر این اگر با نحوه مصرف کود جلبک دریایی و طریقه کوددهی درختان میوه آشنایی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه مقاله نیز همراه ما بمانید.

نحوه کوددهی درختان میوه با استفاده از کود جلبک دریایی

کود ارگانیک جلبک دریایی را می‌توانید به روش‌های مختلفی همچون؛ روش چال کود، روش پخش سطحی، روش محلول پاشی و روش آبیاری استفاده کنید و با کمک آن شادابی درختان خود را چندین برابر کنید. کوددهی درختان میوه با استفاده از روش چال کود بسیار راحت است و در این روش باید از کود جلبک دریایی آسیاب شده استفاده نمایید.

بعد از تهیه کردن یک کود باکیفیت، باید در فاصله‌ای مناسب از درخت مورد نظرتان یک گودال ایجاد کنید و سپس کود را در آن قرار دهید و اطمینان حاصل نمایید که کود به‌ صورت مستقیم با ریشه درخت تماس ندارد.

بعد از انجام دادن این کارها لازم است روی کود مورد نظر را با کمک خاک بپوشانید و اجازه دهید اثر خود را بر روی گیاه به‌ جای بگذارد. در آخر نیز می‌توانید کار آبیاری را انجام دهید تا کود سریع‌تر تجزیه شود و املاح ضروری را به ریشه درخت، میوه‌ها و خاک برساند.

در روش پخش سطحی نیز باید از کود جلبک دریایی پودری بهره بگیرید و سپس کار تغذیه‌دهی درخت را انجام دهید. برای برداشت میوه‌ھای درشت با استفاده از کود جلبک دریایی بهتر است کوددهی را به‌ صورت برنامه‌ریزی‌ شده و مرتب انجام دهید و از اقدامات خودسرانه نیز بپرهیزید.

برای کوددهی درختان با استفاده از روش پخش سطحی، کافی است بر روی خاک زمین مورد نظرتان به‌ صورت مساوی کود جلبک دریایی را پخش کنید و اجازه دهید به‌ مرور زمان کود با خاک مخلوط شود و اثر خود را به‌ جای بگذارد. دقت داشته باشید در این روش نیازی به زیر و رو کردن خاک یا شخم زدن زمین نیست زیرا ممکن است ریشه درخت دچار آسیب شود و درختان دیگر محصول‌دهی مناسبی نداشته باشند.

کوددهی درختان میوه با استفاده از روش محلول پاشی نیز بسیار مناسب است و می‌توانید با کمک آن نتایج فوق‌ العاده عالی را مشاهده نمایید. برای تغذیه کردن درختان با استفاده از این روش باید ابتدا کود جلبک دریایی پودری یا مایع را با مقدار مناسبی آب مخلوط کنید و سپس آن را بر روی قسمت‌های مختلف درخت اسپری نمایید. کود طبیعی جلبک دریایی در این روش به‌ سرعت جذب شاخه و برگ‌های درخت می‌شود و کمک می‌کند شادابی آن‌ها چندین برابر شود و میوه‌ها با سرعت بیشتری به رشد خود ادامه دهند.

اگر می‌خواهید علاوه‌بر درختان میوه، خاک زمین مورد نظرتان را هم تغذیه کنید، بهتر است از روش کوددهی به‌ صورت آبیاری بهره بگیرید. کوددهی در این روش نیاز به‌ مهارت و تخصص زیادی ندارد و کافی است کود را با آب مخلوط کنید تا ساختار آن رقیق و یک‌دست شود. بعد از آن نیز می‌توانید به‌ صورت مستقیم محلول حاصل‌ شده را به خاک اضافه کنید تا جذب ریشه گیاه شود و تمام ناخالصی‌های موجود در خاک را هم از بین ببرد.

خرید کود جلبک دریایی 

بهترین زمان برای تغذیه کردن درختان میوه با استفاده از کود جلبک دریایی

برای برداشت میوه‌ھای درشت با استفاده از کود جلبک دریایی باید در زمان‌های مناسب کار کوددهی را انجام دهید. از این‌ رو بهتر است هنگام رشد و شکوفه دادن درخت، به‌ صورت برنامه‌ریزی‌ شده کار کوددهی را با استفاده از کود جلبک دریایی انجام دهید.

کوددهی درختان را می‌توانید در فصل پاییز نیز انجام دهید. تغذیه کردن درختان در این زمان‌ بسیار مفید است و کمک می‌کند درختان در برابر سرما یا یخ‌زدگی، مقاومت زیادی داشته باشند و از بین نروند.

برداشت میوه‌ھای درشت با استفاده از کود جلبک دریایی

مزایای کود جلبک دریایی برای درختان میوه

  • این کود مفید کمک می‌کند حجم میوه‌ها چندین برابر شود و طعم آن‌ها نیز بهبود یابد.
  • کود مفید جلبک دریایی رشد ریشه را تحریک می‌کند و اجازه نمی‌دهد آن‌ها ضعیف شود یا از بین بروند.
  • این کود طبیعی، املاح ضروری و مورد نیاز را در اختیار درختان قرار می‌دهد و اجازه نمی‌دهد آن‌ها دچار کمبود تغذیه شوند.
  • با مصرف به‌ اندازه و مناسب از این کود می‌توانید تمام بیماری‌ها و آفات را از بین ببرید و بین درختان سالم‌تری داشته باشید.
  • کود جلبک دریایی کمک می‌کند ساختار خاک به طور عالی اصلاح شود و ناخالصی‌های موجود در آن هم از بین برود.
  • اگر از کود غنی جلبک دریایی به صورت اصولی استفاده کنید، می‌توانید جلوی ریزش‌ شکوفه‌ها و برگ‌ها را بگیرید و محصولات بیشتری برداشت نمایید.
  • این کود بی‌نظیر حجم ریشه درخت را دو برابر می‌کند و اجازه نمی‌دهد آسیبی به سلامت آن وارد شود.

بیشتر بخوانید: بهنرین کود جلبک دریایی

سخن پایانی

اگر به فکر برداشت میوه‌ھای درشت با استفاده از کود جلبک دریایی هستید، بهتر است مطالب ذکر شده در این مقاله را نادیده نگیرید و با توجه به آن‌ها کار کوددهی را انجام دهید. همان طور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد؛ کود جلبک دریایی ساختاری کاملا طبیعی دارد و به طور معمول ضرری برای سلامت گیاهان ندارد اما و اگر از آن به صورت نامناسب و غیر اصولی استفاده کنید، ممکن است نتایج نامطلوبی حاصل شود و تمام زحمات‌تان بیهوده هدر برود. به همین علت بهتر است پیش از انجام کار کوددهی، حتما آزمون خاک را انجام دهید و از افراد باتجربه کمک بگیرید تا تمام نیازهای درخت‌تان فراهم شود.

برای خرید اسید هیومیک با همکاران ما در آلکود در ارتباط باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366