کودهای سه بیست شوک برای توت فرنگی

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

تاثیر کودهای سه بیست شوک برای توت فرنگی

گیاهان توت فرنگی به راحتی رشد می کند و بسیار  مغذی هستند،  با این حال، توت فرنگی ها  به کودهای  مکملی مانند سه بیست شوک  نیاز دارند.

اگر  گیاهان توت فرنگی بدون کود رشد کنند، تولید  توت های بسیار کوچکی می کنند و ممکن است حتی  تعداد زیادی از آنها رشد نکنند.

اگر می خواهید محصول توت فرنگی  شما پربار و بهره وری زیاد داشته باشد، باید حتما از کودهای مکمل و متعادل استفاده کنید.

خرید کود مخصوص توت فرنگیکود مورد نیاز توت فرنگی

توت فرنگی به کربن، هیدروژن و اکسیژن نیاز دارد که از هوا و آب دریافت می کند، آنها همچنین به نیتروژن، فسفر و پتاسیم  زیادی نیاز دارند که نسبت آنها روی بسته های  کود درج شده است که معمولا نسبت 20-20-20برای آنها مناسب تر است.  کلسیم، منیزیم و گوگرد  و سایر مواد مغذی در مقادیر کمتر مورد نیازبرای این گیاه می باشد.

تاثیر فروت ست بر روی توت فرنگی

نحوه تشخیص نوع کود مورد نیاز توت فرنگی

توت فرنگی مانند همه گیاهان به نیتروژن زیادی نیاز دارد، آزمایش خاک به شما می گوید که چه مواد مغذی در خاک شما وجود دارد و آیا آنها در دسترس گیاهان شما هستند یا خیر.

گزارش آزمایش خاک توصیه هایی را در مورد اینکه چه مقدار کود باید استفاده کنید و چه چیزی باید اضافه کنید ارائه می دهد. می توانید دستورالعمل های آزمایش خاک را از مشاور کشاورزی  مجرب خود دریافت کنید.

توت فرنگی خاک کمی اسیدی را ترجیح می دهد (PH مناسب آن 3/5 یا 6/5 می باشد، اگر خاک شما خیلی قلیایی است، برای تنظیم ph آن به گوگرد نیاز دارید، اما اگر خاک  توت فرنگی خیلی اسیدی باشد، برای بالا بردن PH به آهک نیاز دارد.

کود توت فرنگی

عوامل موثر بر انتخاب کودهای توت فرنگی

سه فاکتور برای انتخاب کود توت فرنگی وجود دارد که شامل :

قیمت

مهم است که بهترین کود را  برای گیاهان خود بخرید، کودهای ارزان قیمت با مواد بی کیفیت  ساخته می شوند، ممکن است مواد تشکیل دهنده  آنها به اندازه مواد درجه  یک در دسترس زیستی نباشند.

البته گران ترین کود لزوما بهترین نیست، خرید کود درجه یک با برندهای معتبر موجود در بازار انتخاب خوبی  برای گیاهان شما است.

تشخیص نسبت های مورد نیاز عناصر اصلی

نسبت نیتروژن، فسفر و پتاسیم مورد بعدی است که در تعیین کوددهی توت فرنگی اثر می گذارد، برخی از کودها مانند سه بیست متعادل هستند. برخی دیگر، مانند 16-4-8، مقادیر متفاوتی از مواد مغذی  را دارند.

تشخیص اینکه به چه کودی نیاز دارید بدون آزمایش خاک دشوار است، اما کود سه بیست  کود خوبی برای استفاده برای توت فرنگی است، اگر تشخیص نداده اید که چه نسبتی از این سه عنصر مغذی مورد نیاز است.

کود NPK مخصوص توت فرنگی

فرم و نوع کود

کودها به صورت مایع و دانه ای هستند،  استفاده از کودهای مایعات برای سمپاس مخصوص  آسان تر  است و عموماً بلافاصله در دسترس گیاهان قرار می گیرد. کودهای دانه ای که محلول در آب هستند معمولاً در آب حل می شوند و به صورت مایع مصرف می شوند.

 اگر توت فرنگی خود را به روش هیدروپونیک پرورش می دهید، باید کود مایع یا محلول در آب را انتخاب کنید.

برخی از کودهای دانه ای  آهسته رهش هستند، به این معنی که نیتروژن موجود در آنها به تدریج در طول زمان آزاد می شود. حدود یک هفته تا ده روز طول می کشد تا کود در دسترس  گیاه قرار گیرد.

 در حال حاضر بسیاری از کودهای گرانول ترکیبی از کودهای سریع رهش و کودهای کند رهش هستند،البته کود دانه ای را برای استفاده در زمین یا بستر مرتفع مناسب تر است.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای توت فرنگی

مشخصات  کودهای سه بیست شوک

کودهای سه بیست بهترین کود برای توت فرنگی در گلخانه  است،  که علاوه بر سه عنصر مغذی نیتروژن، فسفر و پتاس همچنین دارای مواد مغذی دیگر  است.

کود های  شوک  طبق نیاز محصول بسته بندی می شوند و ماندگاری زیادی دارند، آهن موجود در این کود از کلروز که برگ های توت فرنگی را زرد می کند، جلوگیری می کند.

منگنز  و روی آن  بسیاری از آنزیم های گیاه را فعال می کند. کودهای سه بیست  یک محصول مفید و مغذی است که با  فرمول انتشار سریع بلافاصله  روی گیاهان توت فرنگی  عمل  می کند، اما باید هر هفت تا چهارده روز استفاده شود.

سیلیکات پتاسیم ۷۰ درصد شوک برای توت فرنگی

نحوه استفاده کودهای سه بیست شوک

قبل از استفاده از  آن  ظرف محتوی کود را خوب تکان دهید، برای گیاهان در فضای باز، از 3/1درپوش (4 قاشق چایخوری) در حدود هفت لیتر  آب استفاده کنید.

بعد از مصرف محیط کشت توت فرنگی ها را آبیاری کنید، می توانید حتی  خاک اطراف  گیاهان  را خیس کنید، یادتان باشد هر هفت تا چهارده روز  مجدا کود را اعمال کنید.

برای گیاهان  کاشته شده  در مکانهای سرپوشیده مانند گلخانه یک قاشق چایخوری  از کود را در هر لیتر  آب مخلوط کنید.

کود ۱۹۶۳ برای توت فرنگی

فواید کودهای سه بیست  شوک برای توت فرنگی

کیفیت فوق العاده

 با دوام  و ماندگاری  زیاد

شرکت معتبر

علاوه بر این  توانایی گیاه در استفاده از عناصر غذایی موجود در کود را افزایش می دهد.

کود 12 12 36 برای توت فرنگی

کودهای سه بیست برای توت فرنگی

کود مایع همه منظوره و متعادل  سه بیست شوک با دارابودن  با اسیدهای آمینه  مناسب و عصاره جلبک دریایی بهترین  کود مایع برای توت فرنگی است، همچنین برای میکروب های موجود در خاک که مواد مغذی را در دسترس گیاهان توت فرنگی قرار می دهند، مفید باشد.

نسبت  متعادل کودهای سه بیست این کود را به یک کود عمومی خوب برای  میوه  توت فرنگی شما تبدیل می کند، این کود را می توان  تا حدود زیادی  محلول کوددهی تولید کند.

یک دستگاه سنجش کود درون بطری های کود های سه بیست  تعبیه شده است، بنابراین نیازی نیست که یک فنجان اندازه گیری  داشته باشید، می توانید غلظت کود را تنظیم کنید.

روش استفاده از کود سه بیست مایع

زمان کود دهی توت فرنگی ها با کود سه بیست شوک

در دو زمان می توانید توت فرنگی ها را با کودهای سه بیست تغذیه کنید، زمان اول هنگامی که برگها برای اولین بار در بهار ظاهر می شوند و  زمان دوم زمانی که توت ها شروع به میوه دهی  می کنند، توت فرنگی های کاشته شده در گلخانه یا فضای باز را کوددهی کنید.

در سال اول رشد توت فرنگی های خنثی روز، زمانی که میوه ها پس از ظاهر شدن  دومین  گل ها ظاهر می شوند، بارور می شوند و اولین گل ها برداشته می شوند، اولین کوددهی را در اواسط تابستان  انجام دهید.

زمان استفاده از کود سه بیست
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *