کوددهی پیاز با کودهای سه بیست شوک

رضایتمندی شما از این مقاله!
5/5

کوددهی پیاز با کودهای سه بیست شوک

پیاز یک سبزی بسیار محبوب و مصرف زیادی دارد، آنها می توانند یک محصول ساده برای یک پرورش دهنده با هر تجربه ای باشند، اما اگر می خواهید بهترین پیازها را پرورش دهید، کود دادن صحیح پیازها  نکته اصلی است.

پیاز حداقل 7000 سال است که کشت و پرورش داده شده می شود،  این گیاه دوساله است اما معمولا به صورت یکساله می روید.

ارتفاع گونه های مختلف آن   15 تا 45 سانتی متر (6 تا 18 سانت ) می باشد ، برگها زرد مایل به سبز  یا مایل به آبی هستند و به طور متناوب در یک نوار پهن و بادبزن شکل رشد می کنند.

تاثیر کود کامل شوک ۱۰ ایکس بر پیاز

انتخاب کود مناسب پیاز

پیازها را می توان در پاییز یا بهار کاشت و تاریخ کاشت  آنها زمان شروع کوددهی را تعیین می کند، اگر پیازهای بزرگ و سالم می خواهید،  بهتر است هم در  زمان کاشت آنها به طور مداوم  و هم در طول دوره رشد آنها کود مناسب مانند کودهای سه بیست  استفاده کنید.

نحوه  صحیح کود دهی جنبه مهمی از مرحله  رشد پیاز است، اینکه چه نوع کودهایی باید در زمان مناسب اعمال شود می تواند  در نحوه کوددهی پیاز متفاوت باشد. به خصوص اگر به دنبال پرورش  پیازهای بزرگ هستید.

کودهای مور نیاز پیاز باید  حاوی سه عنصر کلیدی در نیتروژن (N)، فسفر (P) و پتاسیم (K) باشد که معمولا کودهای سه بیست ترکیب مناسبی برای پیاز هستند.

پرورش دهندگان باید هنگام کاشت پیاز کودهای سه بیست را  اضافه کنند، چه رشد  از طریق تکثیر  یا پیوند یا از طریق  نهال باشد  برنامه  کود دهی  پیاز را در طول فصل رشد گیاه انجام دهید.

محققان معمولا برنامه کوددهی  منظم را  برای پیاز توصیه می کنند ، یکی از  بهترین مواد مغذی مورد نیاز را در هر مرحله از رشد پیاز  کودهای سه بیست  است ،  چرا کوددهای متعادل سه بیست در کاشت پیاز برای ایجاد یک سیستم ریشه سالم مورد نیاز هستند.

کاشت پیاز

زمان کوددهی پیاز با کودهای سه بیست شوک

هر 2-3 هفته   پیاز نیاز به کوددهی دارد، کودهای  سه بیست  باعث تقویت شاخ و برگ  پیازها می شوند، بنابراین استفاده دوره ای از آن تا زمان شروع رشد پیاز برای آن توصیه می شود.

معمولا پیاز را می توان از طریق نشاء یا  بذر  تکثیر کرد، اگر  پیاز را در پاییز بکارید، استفاده از کود با مقدار مناسب نیتروژن مانند  کودهای سه بیست  مناسب است.

زیرا این کودها  در شروع زمستان مواد مغذی  لازم را برای رشد قوی پیاز  فراهم می‌کنند و هم به جلوگیری از پیچ‌خوردگی کمک می‌کند مخصوصا زمانیکه زود گل می دهد .

کود دهی پیاز یک فرآیند نسبتاً ساده در محصولات پیاز است،  باید کودهای سه بیست  فقط با مقدار  توصیه شده که روی بسته بندی درج شده است استفاده کنید.

تعیین زمان مناسب بسیار مهم است، زیرا فقط زمانی باید پیازها را  با کود سه بیست کوددهی کنید  که کاملا خشک شده باشد.

روش استفاده از کود سه بیست مایع

کود پودری یا مایع سه بیست  برای پیاز

پیاز ها معمولا کود سه بیست مایع را به دلیل سهولت در جذب ترجیح میدهند.

کود کامل شوک 10x برای پیاز

نحوه مصرف کودهای سه بیست شوک

یک چاله  کوچک به عمق 2 تا 3 سانت بین ردیف های  کاشت پیاز خود ایجاد کنید و سپس کودهای سه بیست  را داخل خاک قرار دهید، پس از هر بار مصرف کود، چاله ها را  را به خوبی آبیاری کنید، مراقب باشید که در هنگام آبیاری گیاهان، شاخ و برگ ها در حال رشد خیس نباشد.

اگر پیاز را در داخل گلدان  می کارید، شیار را از وسط گیاهان خود یا اطراف لبه بیرونی گلدان ایجاد کنید.

آبیاری و کود دهی پیازها  با کودهای سه بیست باید پس از متورم شدن پیازها متوقف شود که در اواسط تابستان خواهد بود. علائمی که نشان می دهد رشد پیازها  در اثر کمبود کود سه بیست متوقف شده است شامل شروع زرد شدن برگها و شروع نرم شدن ساقه پیاز  است.

متوقف شدن کوددهی پیاز باید حدود چهار هفته قبل از آماده شدن برای برداشت باشد.

قطع آبیاری و تغذیه گیاهان  پیاز تا اواسط تابستان مهم و حیاتی  است ، زیرا ادامه پیدا کردن کوددهی توانایی ذخیره سازی آنها را مختل می کند.

همچنین در این زمان  توقف کود دهی پیاز و آبیاری محصولات پیاز  برای اطمینان از اینکه محصول شما تا زمانی که ممکن است رشد کند ، مهم است.

کودهای غنی از نیتروژن مانند کودهای سه بیست  معمولاً برای  پیاز  حیاتی  هستند، اگر پیازهای خود را با اصول ارگانیک پرورش می دهید، مصرف  مقدار زیادی کود سه بیست  قبل از کاشت مهم است.

در حالی که پیاز در حال رشد است، مالچ پاشی اطراف گیاهان با  کودهای سه بیست برای اضافه کردن مواد مغذی اضافی در حین تجزیه مهم می باشند.

 پس از کاشت محصول را  مالچ پاشی کنید، اما اگر نهال های پیاز را تکثیر  کردید، صبر کنید تا قبل از مالچ پاشی بزرگتر شوند تا مطمئن شوید که گیاهان کوچک پیاز از بین نمی روند.

مهمترین نکته  رشد بزرگترین پیاز این است که قبل از کاشت، خاک خود را نرم و حاصلخیز کنید، کودهای سه بیست  را  در لایه ای خاک  قرار دهید،  این کودها  مواد مغذی حیاتی را  به خاک اضافه می کنند.

همچنین به بهبود ساختار خاک و قابلیت حفظ رطوبت خاک کمک می کند، با آماده کردن زمین به طور بالقوه ماه ها قبل از کاشت، بهترین کود کود سه بیست است که  به پیاز خود خواهید داد.

این روش به طور معمول  همراه با یک روال ثابت کود دهی محصول در هنگام کاشت و در حین رشد، باید به معنای رشد پیازهای بزرگتر در زمان برداشت پیاز باشد.

علاوه بر کودهای سه بیست شوک، کودهای ده ایکس شوک که حاوی ده نوع ماده مغذی برای رشد پیازها هستند می توانند در تولید پیازها با کیفیت موثر باشند.

نکته مهم در کوددهی با این کودها نحوه و زمان استفاده از آنها است، بهتر است قبل مصرف از کودها حتما به دستورالعمل های درج شده روی بسته بندی کودها دقت نمائید، زیرا هر کود نحوه عملکرد و استفاده آن با کودهای دیگر متفاوت است.

 البته شما عزیزان می توانید در صورت نحوه سفارش آنلاین و یا سفارش حضوری با کارشناسان مجموعه در ارتباط باشید، همچنین می توانید هر گونه سوال یا پرسشی که در مورد کودهای سه بیست و ده ایکس شوک دارید مطرح نمائید، مطمئن باشید ابهامات شما توسط متخصصین مجرب مجموعه رفع خواهد شد.

کاشت پیاز
فهرست مطالب
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.
آخرین مقالات آل‌کود

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *