اسید هیومیک مخصوص گردو

کود با کیفیت گردو

اسید هیومیک مخصوص گردو

آیا می دانستید بهترین اسید هیومیک مخصوص گردو کدام است؟

آیا تابحال به ظاهر گردو برای چند ثانیه ای خیره شده اید؟ حتما می گویید در اولین نگاه شبیه مغز انسان می باشد؛ بله دقیقا. در حقیقت مغز انسان برای باهوش بودن و دریافت غذای مفید در عین حال خوشمزه، به گردو نیاز دارد. حالا بیایید کمی در مورد درخت گردو بدانیم البته در ادامه مطالب به طور مفصل در موردش صحبت خواهیم کرد و کلی چیزهای مفید و جدید خواهیم آموخت. درخت گردو از ارتفاع بلندی برخوردار می باشد ودیرتر از بقیه درخت ها میوه می دهد. عوامل موثری در بارور شدن درخت گردو موثرند مانند آب، هوا، مکان، خاک و… یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار، اسید هیومیک می باشد. در ادامه مطالب بیشتر به این ناجی درختان میوه خواهیم پرداخت.

گردو:

گردو برای اولین بار در ایران کاشته شده است به همین دلیل در جهان به ابتدای اسم آن کلمه پرشین اضافه می کنند. بیایید از بیرون به داخل گردو را بررسی کنیم. اولین چیزی که به چشم می آید، پوست سبز رنگ گردوی تازه چیده شده می باشد. برای دسترسی به مغز گردو، ابتدا پوست آن را می گیرند.

پوست گردو از لحاظ اقتصادی:

شاید برخی از کشاورزان و باغداران غصه این را بخورند که پوست ها بی مصرف هستند و رو دستشان مانده در حالی که اینطور نیست؛ پوست گردو مصارف اقتصادی پر سودی دارد و در زمینه تولید رنگ مو، چرم سازی، مواد آرایشی و دارو کاربرد بسیاری دارد. با خشک کردن پوست گردو و پودر کردن آن می توان رنگ طبیعی تولید کرد و پارچه ها را رنگ کرد.

اسید هیومیک مایع

مغز گردو و خواص آن:

برای کسانی که به خوردن ماهی حساسیت دارند، برای تامین اسید چرب امگا۳ موردنیاز بدن خود، گردو بهترین گزینه می باشد. مغز گردو سرشار از آنتی اکسیدان، ویتامین ها، فیبر، پروتئین و مواد معدنی می باشد. مغز گردو بصورت خام و یا تفت داده شده در غذاهایی نظیر فسنجان مصرف می شود.

در آجیل های شب یلدا و عید نوروز نیز گاهی گردو به چشم می خورد و چربی آن غیراشباع و از نوع مفید می باشد. مصرف گردو اثر فوق العاده ای بر پوست و زیبایی دارد زیرا سرشار از مواد مغذی مورد نیاز برای سلامتی و پوست می باشد. حتی انواع ماسک های صورت از گردو تهیه می شود.

مصرف گردو و سلامتی:

 گردو دارای آنتی اکسیدان و ویتامین ای می باشد‌؛ وجود این عوامل سبب می شود رادیکال های آزاد مخرب سلول های مغزی مهار شوند.

بیایید به اصل مطلب بپردازیم یعنی برای اینکه این ماده خوراکی بی نظیر تولید شود، چه شرایطی برای رشد و نمو درخت گردو مورد نیاز است؟ چه موادی اثر مفید و یا سوئی بر میزان تولید گردو دارند؟ تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

درخت گردو

عوامل موثر بر رشد و بارور شدن درخت گردو:

اسید هیومیک مخصوص گردو

آب و هوا:

درخت گردو، درختی حساس می باشد طوری که سرما و گرمای بیش از حد تحمل خود را نمی تواند به دوش بکشد و در نتیجه بارش کمتر می شود‌. این درخت در فصل تابستان و زمستان از دمای مشخصی بیشتر وکمتر به بعد آسیب میبیند؛

 یعنی اگر دما در فصل تابستان از ۳۸ درجه سانتی گراد بالاتر باشد، درخت گردو دچار آفتاب سوختگی و تیره شدن پوست سبز آن میشود، در این شرایط است که مغز گردو نیز چروکیده شده و حتی پوک می شود. قرار گرفتن گردو در دمای پایین تر از ۳- درجه نیز سبب سرمازدگی و از بین رفتن شکوفه برای تولید میوه می شود.

آبیاری درخت گردو:

این درخت نیز مانند هر درخت دیگری به مقدار مشخصی آب برای رشد و تولید میوه نیازدارد؛ بنابرین باید به طور مناسب و مقدار کافی آبیاری شود.

نور خورشید:

برای برداشت حداکثر میوه ، درخت گردو باید در محلی کاشته شود که نور کافی به آن بتابد. هم چنین ممکن است شاخ و برگ های درختان نزدیک باعث مزاحمت شوند و درخت را از نعمت نور کم بهره کنند پیشنهاد ما این است فاصله مناسب کاشت بین درختان رعایت شود.

کود درخت گردو

خاک مناسب برای رشد و اسید هیومیک مخصوص گردو :

گردو در خاک رسی و مرطوب به خوبی نمی تواند رشد کند و میوه دهد. هم چنین عمق کاشت درخت گردو حداقل باید ۳ متر باشد. اکنون می خواهیم در مورد تاثیر اسید هیومیک بر درخت گردو بپردازیم:

اهمیت هوموس بر کیفیت خاک بر هیچ کس پوشیده نیست.هوموس از ۳ جز تشکیل شده که اسید هیومیک جز اصلی آن می باشد. این اسید آلی سرشار ازمواد مغذی و عناصر مورد نیاز گیاه می باشد؛ اسیدهیومیک دارای عناصر کلسیم، منیزیم، روی،مس، نیتروژن،فسفر و … می باشد.

اسید هیومیک منجر به افزایش جذب نیتروژن توسط گیاه می شود و به ریشه درخت در جذب بهتر عناصر کمک می کند. باید بگویم رنگ این اسیدآلی قهوه ای تیره می باشد. اسید هیومیک سیستم ریشه ای درخت گردو را تقویت می کند و سبب گسترش شبکه ریشه در زیر خاک می شود در نهایت به جذب و استفاده بهتر درخت از منابع مغذی کمک می کند.

اگرقرار است درخت گردوی شما در خاک قلیایی کاشته شود، چون این خاک عموما دچار کمبود آهن می باشد، بهترین راهکار استفاده از هیومیک اسید می باشد که قدرت نگهداشتن آهن بالایی در خاک دارد. هم چنین مصرف اسید هیومیک از زرد شدن رنگ برگ درختان گردو جلوگیری می کند .

با مصرف هیومیک اسید قدرت جوانه زنی و شکوفه زدن درخت گردو و به تبع آن برداشت بیشتر گردو اتفاق می افتد. افزودن اسید هیومیک بر خاک درخت گردو، مقاومت آن را در مقابل سرمازدگی و شوری و کم آبی بالا می برد.

اسید هیومیک همانند هورمون رشد، سبب تحریک رشد و میوه آوری درخت گردو می شود. باید تاکنون فهمیده باشید که این اسید، بهترین جایگزین برای کودهای شیمیایی سمی می باشد که سبب نابودی منابع خاکی می شود. استفاده از کودهای شیمیایی توازن عناصر موجود در خاک را به هم میزند و کیفیت ساختمان خاک را پایین می آورد.

هیومیک اسید برخلاف این کودها ناجی خاک و طبیعت می باشد و حاصلخیزی خاک را دوچندان می کند. مزایای استفاده از هیومیک اسید بر درخت گردو تمامی ندارد، در زیر به چندین موارد مهم استفاده از این اسید پرداخته می شود هم چنین مقایسه ای نیز بین اشکال هیومیک اسید که می تواند اثر مفیدتری برای درخت باشد بررسی می شود؛ پس تا انتها با ما همراه باشید

هیومیک اسید میزان باز بودن روزنه های ریشه درخت گردو را کاهش می دهد. این امر سبب می شود تبخیر آب کم شده و درخت آب بیشتری نگهداری کند و در مواقعی که دیر آبیاری شده یا در فصول سرد سال به خوبی مقاوم باشد.

قیمت کود گردو

نجات ریشه درخت گردو از بیماری:

بله درختان نیز بیمار می شوند! این به این دلیل است که میکروارگانیسم های بیماری زا به بخش های مختلف درخت هجوم آورده و آن را بیمار می کنند در صورتی که به موقع تشخیص داده نشود، برگها، میوه و حتی شاخه ها می ریزند!

یکی از بیماریهای مرتبط با درخت گردو، پژمرد گی ورتیسیلیوم است؛ عامل این بیماری قارچی هست که به ریشه درخت حمله کرده و در نهایت سبب کم رنگ شدن برگ های درخت و افتادن آن شده  است. با افزودن اسید هیومیک که البته نوع مایع آن بهتر می باشد، بیماری های ریشه ای به پایان می رسد‌.

استفاده از اسید هیومیک باعث کاهش شدت عمل عوامل بیماری زای درخت چون قارچ ها می شود و این امر برای کشاورزان سود تلقی می شود زیرا هزینه کمتری بابت قارچ کش ها متحمل می شوند. اسید هیومیک با بهبود سیستم ریشه ای گیاه و توسعه آن، رسیدن مواد غذایی برای رشد میوه را فراهم می کند.

اسید هیومیک مخصوص گردو

اشکال اسید هیومیک موجود:

شایع ترین اسیدهیومیک مورد استفاده برای درختان از جمله گردو، اسید هیومیک مایع و جامد می باشد که البته استفاده نوع مایع آن برای درخت سودمند می باشد. حالا این سوال پیش می آید که چرا اسید هیومیک مایع برای درخت گردو مناسب می باشد؟

خرید کود اسید هیومیک گردو

تفاوت کاربرد انواع اسیدهیومیک:

اسید هیومیک جامد یا پودری:

اسید هیومیکی که امروزه کشاورزان به فراوانی از آن استفاده می کنند، از مواد حاوی زغال، خاک پیت، لئوناردیت و… می باشد. برای تهیه اسیدهیومیکی با درجه خلوص بالا، لئوناردیت را با پتاسیم هیدروکسید یا سدیم هیدروکسید واکنش می دهند. این مواد شیمیایی ناخالصی لئوناردیت را حذف کرده و اسید هیومیک آن را استخراج می کنند و سبب جذب بهتر توسط گیاه می شوند. اسید هیومیک پودری باید به خوبی حلال در آب باشد در غیر این صورت با ناخالصی همراه است.

اسید هیومیک مایع:

این اسید با دیگر مواد چون ازت، کود ان پی کی، اوره و دیگر مواد مغذی مورد نیاز درختان غنی شده است. ان پی کی متعادل شده و موجود در اسیدهیومیک مایع، تمام مواد ضروری برای رشد گیاه را دارد و می توان از آن در همه مراحل رشدی درخت گردو استفاده کرد و شاهد نتیجه بی نظیر بود.

اسید هیومیک مایع به عبارتی یک محلول آماده مصرف تلقی می شود. به دلیل مایع بودن این اسید، به سرعت توسط گیاه جذب می شود. برای استفاده از اسید هیومیک مایع، می تواند به صورت آبیاری یا محلول پاشی به درخت گردو برسانید و به خوبی افزایش کیفیت و حجم محصول خود را به چشم ببینید.

زمان استفاده از اسید هیومیک:

باید به طور مرتب به درختان برسانید در غیر این صورت رشد محسوسی نخواهد کرد ؛ بهترین زمان برای افزودن اسید هیومیک، حین کاشت نهال می باشد زیرا خاک را حاصلخیز کرده و درخت به خوبی رشد می کند. این اسید را می توان در تمام طول کاشت و فصل رشد درخت به آن اضافه کرد.

کود اسید هیومیک مایع

اسید هیومیک مایع مخصوص چه گیاهانی می باشد؟

گیاهانی که حساس به شوری هستند بسیار به این اسید نیازدادند از جمله: خیار، گوجه فرنگی،درختان میوه مثل گردو، گندم، سیب زمینی و .‌‌ این اسید سدیم را جذب کرده و توان گیاه را در مقاومت به شوری بالا می برد. هیومیک مایع باید در طول دوره رشد گیاه ۲ تا ۳ نوبت به آن برسد.

خرید اسید هیومیک مایع:

اسید هیومیک مخصوص گردو : اسید هیومیک شوک را مستقیم از نماینده خریداری کنید.

نتیجه گیری:

در مطالب بالا در مورد درخت پربرکت گردو و خواص بی نظیر آن برای سلامتی، پوست و مو وآرایشی صحبت شد. این درخت نیز مانند هر درخت دیگری به رسیدگی و مراقبت نیاز دارد؛ مثلا اگر نور کافی به آن نرسد، رشد خوبی نخواهد داشت و یا در صورت قرارگیری در گرمای خارج از حد تحمل، مغز داخل گردو پژمرده و حتی پوک می شود. رسیدگی به خاک نیز از پراهمیت ترین موارد می باشد. اسید هیومیک با تاثیرهای فوق العاده از هر جهت بر خاک، آن را برای برداشت میوه فراوان آماده می کند و خاک پرقیمتی برای کشاورز و باغدار به ارمغان می آورد.

با تشکر از توجه شما جهت افزایش سطح علمی و تجربی آل کود ما را از نظرات، پیشنهادات و بخصوص انتقادات سازنده خود بهره مند سازید.

آل کود

محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کود دهی، فروش ریز مغذی

09120807366